PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım Yağ Kaçırıyor BİRMOT ŞİKAYET !

teo53
02/02/2014, 20:47
Merhabalar yaklaşık iki ay önce motor arıza ışığı yaktığından dolayı birmot beylikdüzüne olağanüstü bir giriş yaptım :) Kaput açıldı sakın bu arabayı daha yürütme turbo hortumlarında kaçak var dendi bakılması lazım dediler 4 gün aracım serviste yattı 4 gün sonunda aracımı almaya gittiğimde sadece EGR valfi ve karterin değiştiğini öğrendim borulara baktıklarını hiçbir sorun olmadığını söylediler baya bir sitem ederek aracımı aldım iki gün sonra alışveriş merkezinde aracımın altından yağ kaçağı gördüm direk servise gittim işçilik hatası var dediler tekrardan bağlantı yerlerinde bir yere conta yaptılar kaç kere hortumları değiştirin yada yıkayın temizleyip takın dediğimi hatırlamıyorum iki üç hafta bir sorun yokken dün bir baktım gene yağ kaçağı tespit ettim Fiat müşteri hizmetlerini arayıp baya saydırdım ve bu borulara bağlı herhangi bir arızada 5 kuruş para vermeyeceğimi'de ilettim. Yarın geri dönüş yapacaklar bakalım ne olacak. Servisin bana söylediği boruların terleme yaptığı ve bunun normal olduğu resimleri ekliyorum bu kadar terleme bana anormal geldi açıkçası.

byadrenalin
02/02/2014, 23:42
O kadar terleme mi olurmuş yahu. Biz o kadar teri hamam da sahuna da insan olarak atamayız bir boru nasıl atsın. Hakkınızı sonuna kadar arayın. Nasılsa fotoğrafta çekmişsiniz. Kanıtınız da var. Sakın geri çekilmeyin. Ustalar hata yaparlar ve yapmadık diye kabullenmezler. Geçen sefer beyin arızasından 10 gün serviste yatan aracım aldığımda arka iç pandizotun üstündeki çıta kırıktı. Eve gelip farkettim geri dönüp söylediğim de biz yapmadık dediler. Ben de sabah kalkıp benim arabanın çıtalarını kırmak gibi fantezilerim olmadığını iç aksam da olan bir yer olduğunu elektrik işlerinden anladığımı ve burdan tesisat geçtiğini sizin de tesisatı kontrol ederken bunu yapmış olduğunuzu düşünüyorum dediğim de bu sefer suçu arka pandizotta duran kolonlara attılar onun akabinde o kolonların 8 aydır durduğunu aynısının arkadaşım da olduğunu onda kırılma olmadığını söylediğim de, seve seve içeri alarak arabanın orasını yapıştırıp teslim ettiler. Demem o ki hakkınızı arayın ve sakın geri adım atmayın. Gerekirse cingar çıkarın :)

Gezgin8793
02/02/2014, 23:52
evet aynen öyle onlar kesinlikle terleme değil hiç terleme görmezsek tamamda bence çağatayın dediği gibi gerekirse cingar çıkar :D

serrko
02/02/2014, 23:57
Aracin kaç model km Ne kadar acaba merak ettim

MOTOROLA ATRİX CİHAZIMDAN GÖNDERİLDİ

byadrenalin
02/02/2014, 23:58

Bu arada abi sende servis çalışanısın yanlış anlama senin gibi işini iyi yapan insanlara lafımız yok :)

teo53
03/02/2014, 00:28
O kadar terleme mi olurmuş yahu. Biz o kadar teri hamam da sahuna da insan olarak atamayız bir boru nasıl atsın. Hakkınızı sonuna kadar arayın. Nasılsa fotoğrafta çekmişsiniz. Kanıtınız da var. Sakın geri çekilmeyin. Ustalar hata yaparlar ve yapmadık diye kabullenmezler. Geçen sefer beyin arızasından 10 gün serviste yatan aracım aldığımda arka iç pandizotun üstündeki çıta kırıktı. Eve gelip farkettim geri dönüp söylediğim de biz yapmadık dediler. Ben de sabah kalkıp benim arabanın çıtalarını kırmak gibi fantezilerim olmadığını iç aksam da olan bir yer olduğunu elektrik işlerinden anladığımı ve burdan tesisat geçtiğini sizin de tesisatı kontrol ederken bunu yapmış olduğunuzu düşünüyorum dediğim de bu sefer suçu arka pandizotta duran kolonlara attılar onun akabinde o kolonların 8 aydır durduğunu aynısının arkadaşım da olduğunu onda kırılma olmadığını söylediğim de, seve seve içeri alarak arabanın orasını yapıştırıp teslim ettiler. Demem o ki hakkınızı arayın ve sakın geri adım atmayın. Gerekirse cingar çıkarın :)
:)) Büyük bir tebessüm ile okudum yazınızı cidden insan olarak terlemiyor kimse bu kadar bildiğimiz yağ kaçırıyor ve 4 gün boyunca serviste yatan araba Karter ve EGR valf değişimi yapılıyor ses etmedim ama şimdi fena bir haşladım servislerde şu mantık var sanırsın ki arabayı bunlar üretmiş FIAT sana bayilik vermezse nasıl yapıcaksın satışı servisi hiç düşünmüyorlar inşallah şikayetimden olumlu sonuç gelir ilk hedefim boruları ücretsiz değiştirmelerini sağlamak yada çok büyül bir indirim yaptırtmak sanayide orjinal parçalara 525 TL fiyat aldım bu borulara hatta ürün kodlarını sanayide ki ustam verdi nereye gidersen git Birmottada bu kodu girdiklerinde bu boru parçaları çıkar dedi yarın her şey belli olacak

evet aynen öyle onlar kesinlikle terleme değil hiç terleme görmezsek tamamda bence çağatayın dediği gibi gerekirse cingar çıkar :D
Müşteri Hizmetlerini arkama alarak yapabileceğim ne varsa yapıcam hatta şunuda düşünüyorum hiç birşey yokmuş gibi farklı bir servise gidip boruyu göstericem bu normalmidir diye eğer olurda bir servisteki usta bana derse bu boru değişmesi lazım anam anam anam kıyameti koparırım :)

Ustam Aracım 2007 model 90hp 136 binde şuanda :)

usermm1
03/02/2014, 00:40
hastayım şu usta milletine.

serrko
03/02/2014, 00:41
Kardes yag sanki boru değilde turbo yag çekiyor gibi geldi bana gerci resimlerden tam anlayamadim ama alt tampon izgarasini ordan yada aracin altina yattiginda intercooler radyotor girislerinde ayni şekilde terleme tarzi yada islaklik varmi bir kontrol et birde arac normalden fazla duman atiyormu birde bunu kontrol et ani gaz ver çek cikan dumana bak yoldada giderken 1 vitesle araci uzat 4 devire kadar iyice 2 atarken egzostan cikan dumani gozlemle bir anormallik varmi diye

cdogu
03/02/2014, 00:43
Servisin terleme dediği şey şu olsa gerek, boru yağı emiyor,ve ufacık bir kısım dış katmana aktarıyor. Saçmalık şu, bu boru plastik,ne terlemesi allah aşkına. Bu borular bez mi sanki,yağı emip terliyor. Servis her zamanki gibi sıkmış sıkıştırmış...

serrko abimizi tenzih ederim. Bizzat da teşekkür ederim forum üzerinden pek çok arkadaşımıza ısrarla yardımcı olduğunuz için. İlk defa sizin gibi bir servis personeli görüyorum. Bravo.. :)

Ersal
03/02/2014, 00:56
Aman peşlerini bırakma.Ne iyi iş valla.Arabayı sağlam bırak bozuk al

teo53
03/02/2014, 00:58
Kardes yag sanki boru değilde turbo yag çekiyor gibi geldi bana gerci resimlerden tam anlayamadim ama alt tampon izgarasini ordan yada aracin altina yattiginda intercooler radyotor girislerinde ayni şekilde terleme tarzi yada islaklik varmi bir kontrol et birde arac normalden fazla duman atiyormu birde bunu kontrol et ani gaz ver çek cikan dumana bak yoldada giderken 1 vitesle araci uzat 4 devire kadar iyice 2 atarken egzostan cikan dumani gozlemle bir anormallik varmi diye

Ustam genellikle lifte kaldırdıklarında arabayı hemen kafamı sokar detaylı bakarım aracın altına intercooler girişlerinde böyle bir terleme ıslaklık yok zaten boru turbo çıkış noktasından itibaren bir yağ kaçağı yapıyor duman konusunda serviste ki usta kontrol etmiş duman problemi yokmuş ama benimde hiç gözüme çarpmadı açıkcası böyle bir sorun yarın sabah ilk işim bunu kontrol etmek olur durumu tekrardan paylaşırım turbodan ne bir ıslık sesi nede performans kaybı yaşamadım sadece bazen 2000 devirde abuk sabuk bir ses çıkarıyor turbodan mıdır nedendir bilemiyorum ama servis bunuada bir çözüm bulamadı Bakabilirsiniz (https://www.youtube.com/watch?v=P89CZYEH4-0) ilgi ve alakanız için teşekkür ederim

Servisin terleme dediği şey şu olsa gerek, boru yağı emiyor,ve ufacık bir kısım dış katmana aktarıyor. Saçmalık şu, bu boru plastik,ne terlemesi allah aşkına. Bu borular bez mi sanki,yağı emip terliyor. Servis her zamanki gibi sıkmış sıkıştırmış...

serrko abimizi tenzih ederim. Bizzat da teşekkür ederim forum üzerinden pek çok arkadaşımıza ısrarla yardımcı olduğunuz için. İlk defa sizin gibi bir servis personeli görüyorum. Bravo.. :)

Servis her zaman ki gibi erteliyor neyi erteliyor anlamıyorum neden böyle yaparlar anlamıyorum aracı servise bıraktığımda yürürüne bakın ne gerekiyorsa değişin dedim bana baktıklarını söylediler 2 gün sonra tekrardan servise uğradım ön takımdan ses geliyor gibiydi direk ustanın yanına çektim arabayı rotların değişmesi gerektiğini söyledi hesapta bakmışlardı ... :@:welcome:

serrko
03/02/2014, 01:02

Ben tesekkur ederim yardimci olabildiysem sen dediklerime bak Evet varsa öyle bisey çok ciddi biseydir motoru yersin Allah gostermesin sogukkende ilk calistigindada yapar duman atmayi varsa eger bisey

teo53
03/02/2014, 01:03
Aman peşlerini bırakma.Ne iyi iş valla.Arabayı sağlam bırak bozuk al
Aynen öyle daha öncede periyodik bakımda hava filtresini değişirken boruyu kırmışlardı birde kırdıkları gibi verdiler utanmadan servisi terk etmeden hemen geri döndüm bu sesi sorduğumda kırdıklarını kabul etmişlerdi paşa paşa hatalarını düzelttiler

teo53
03/02/2014, 01:05
Ben tesekkur ederim yardimci olabildiysem sen dediklerime bak Evet varsa öyle bisey çok ciddi biseydir motoru yersin Allah gostermesin sogukkende ilk calistigindada yapar duman atmayi varsa eger bisey

Anladım ustam teşekkürler yarın bakıcam direk sabah tekrardan bilgilendirme yaparım eğer varsa öyle birşey nasıl bir süreç izlemem gerektiği hakkında bilgilendirme yapabilirsenizde çok memnun olurum

byadrenalin
03/02/2014, 01:07
Ustaların yaptıklarını hatalarını kabul etmemelerinin en büyük nedeni servis daha sonra bu hatanın maddi kısmını kendi bünyesinden karşılamıyor. Ustanın direkt maaşından kesiyor. Bu yüzden hatalarını kabullenmezler. Aracı aldığınızda hiç bir sıkıntı görmemişseniz. Ve servisten dışarı adım attıysanız olay bitiyor. İşte bu yüzden insanlar servisleri tercih etmiyor zaten. Servis ustasının bir insan olduğunu hata yapabileceğini ve bunun normal olduğunu düşünüp maaşından kesinti yapmasa ustalar da bunu kabullenir ve bizler de sıkıntı yaşamayız. Tabi bir de tecrübeli usta olup yaptığı hatayı yediremeyenler var onlar ayrı bir kategori de :)

Umarım olumlu bir sonuç alırsınız ve sorununuz çözülür.

teo53
03/02/2014, 01:09
Ustaların yaptıklarını hatalarını kabul etmemelerinin en büyük nedeni servis daha sonra bu hatanın maddi kısmını kendi bünyesinden karşılamıyor. Ustanın direkt maaşından kesiyor. Bu yüzden hatalarını kabullenmezler. Aracı aldığınızda hiç bir sıkıntı görmemişseniz. Ve servisten dışarı adım attıysanız olay bitiyor. İşte bu yüzden insanlar servisleri tercih etmiyor zaten. Servis ustasının bir insan olduğunu hata yapabileceğini ve bunun normal olduğunu düşünüp maaşından kesinti yapmasa ustalar da bunu kabullenir ve bizler de sıkıntı yaşamayız. Tabi bir de tecrübeli usta olup yaptığı hatayı yediremeyenler var onlar ayrı bir kategori de :)

Malesef durum öyle şuna eminim ki sanayide öyle ustalar var ki inanın aracı servise zorla götürüyorum. İşini yapan usta bulduktan sonra çok hayati bir parça olmadığı sürece servise uğramak çokta mantıklı değil gibime geliyor.

serrko
03/02/2014, 01:11

Yetkili servislerde usta cebinden para ödemez servis karsilar kaza falan olursada sirket sigortasindan yapilir en azindan benim çalistigim yer bu şekilde

byadrenalin
03/02/2014, 01:14
Yetkili servislerde usta cebinden para ödemez servis karsilar kaza falan olursada sirket sigortasindan yapilir en azindan benim çalistigim yer bu şekilde

Benim kuzenimin çalıştığı yer de birmot abi. Onun orda da bunu ustaya yüklüyorlar. Öyle bir mevzu geçmişti aramızda. Bir de burda serviste usta arkadaşım var onlarda da aynı sistem var. Demek ki sizin servis insan çalıştırdığının farkında :) Hatasız bir makine çalıştırmadıklarını biliyorlar :)

Gezgin8793
03/02/2014, 11:02

evet o yüzden ağır yada tantanalı işlerde servis ufak tefek işlerde sanayi mi diyorsun :D

serrko
03/02/2014, 11:34
evet o yüzden ağır yada tantanalı işlerde servis ufak tefek işlerde sanayi mi diyorsun :D

Nasil istersen öyle sana kalmis

Gezgin8793
03/02/2014, 11:49
Nasil istersen öyle sana kalmis

Ben nasıl istersem değil sen birşey biliyorsun ki söylüyorsun :D

teo53
03/02/2014, 14:28

Sabah kontrol ettim motoru soğukken dip gaz yaptım 4000 devirde hafif hafif belli belirsiz siyah bir duman atıyor egzoz normal herhalde bu diye düşünmekteyim. Bugun aracı biraz sıkıştırdım yağ kaçağı gözükmemekte şuanda. Birmottanda sabah aradılar yarın için çağırdılar anladığım kadarıyla FİAT sağlam bir fırça çekmiş bunlara kadının konuşmasından onu anladım yarın herşey belli olacak

serrko
03/02/2014, 15:03
Tamam hayirlisi bakalim Ne diyecekler takipteyim merak ettim

ozanoz93
03/02/2014, 21:27
Birmota gitneyin arkadaslar birmot fiatin kendi kendini ezmez fiat ve ben bınlarla kufurlestim agizlarina ettim beklikduı birmotun. Hepsi allahindan bulsun birmotun

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

teo53
04/02/2014, 20:09
Tamam hayirlisi bakalim Ne diyecekler takipteyim merak ettim

Bugün servise gittim turbo ömrünü doldurmuş borular özelliklerini yitirmiş ve şanzıman da 3 ve 4. Viteslerde uğultu var şanzıman revizyona girmesi gerekiyormuş forumda paylamis olduğum entresan bir ses vardı Oda sağ aks ve spotundan olduğu tespit edildi 6000 liraya yakın bir masraf çıktı toplamda dedim kalsın size 4 kez aynı sikayetten geldim yeni mi anladınız turbonun arıza yaptigni diye sordugmda kem kum vsvsv aracimi aldım sanayide güvendiğim tanıdığım iyi bir ustam vardı ona aracı teslim ettim şanzıman revizyon 800 tl turbonun içi tamamen orjinal parçası ile degisicek 1000 tl turbo boruları 500 tl orjinal parçalar kullanılacak cuma günü alicam aracimi 1 yıl yapılan işlemlerin garantisi var bir daha birmot ile isim olmaz

teo53
04/02/2014, 20:13
Sağ aks ve spotundada herhangi bir problem yok Suanda ustamin ilettiği bilgi bu yönde Birmot 0 turboya 2950 lira şanzıman içinde minumum 2000 lira fiyat verdi akslarda 750 tl civariydi yalnis hatırlamıyorsam bundan sonra fiat yetkili servisleri komple bitmiştir benim için özrü kabahatlerinden büyük ....

ozanoz93
04/02/2014, 20:15
Kardes en iyisini yapmissin birlik sanayi sitesinemi goturdun

serrko
04/02/2014, 20:21
Sağ aks ve spotundada herhangi bir problem yok Suanda ustamin ilettiği bilgi bu yönde Birmot 0 turboya 2950 lira şanzıman içinde minumum 2000 lira fiyat verdi akslarda 750 tl civariydi yalnis hatırlamıyorsam bundan sonra fiat yetkili servisleri komple bitmiştir benim için özrü kabahatlerinden büyük ....

Turbo olduğunu demiştim resimden bariz belli oluyor nasil anlamislar hayret borulari bosuna para verme bence daha sonra patlarsa degistirirsin ustana söylede intercooler radyatorunede baksin yag cektiyse intercooler muhtemelen dolmustur içi bu arada turbo tamiri pek verimli olmuyor iyisallah problem yasamazsin iyiaksamlar tekrar geçmiş olsun

teo53
04/02/2014, 20:26
Kardes en iyisini yapmissin birlik sanayi sitesinemi goturdun

Kardeşim Beykent sanayide lider oto var ferhat usta ona götürdüm

teo53
04/02/2014, 20:28
Turbo olduğunu demiştim resimden bariz belli oluyor nasil anlamislar hayret borulari bosuna para verme bence daha sonra patlarsa degistirirsin ustana söylede intercooler radyatorunede baksin yag cektiyse intercooler muhtemelen dolmustur içi bu arada turbo tamiri pek verimli olmuyor iyisallah problem yasamazsin iyiaksamlar tekrar geçmiş olsun

Abim teşekkür ederim ilgi ve alakan için Bende anlam veremedim illa şikayet etmek gerekiyormuş arizayi bulabilmeleri için ustama ileticem bunu da intercoolerda baktirayim turbo için sorun yasamazsin dedi inşallah bir sıkıntı çıkmaz bakalım sonuç ne olacak tekrardan teşekkür ederim :)

Gezgin8793
04/02/2014, 21:52
6000 TL mi motoru sıfır alsan kaç para tutuyormuş acaba kazık değil de nedir bu Allah aşkına söyleyin

teo53
04/02/2014, 22:19
6000 TL mi motoru sıfır alsan kaç para tutuyormuş acaba kazık değil de nedir bu Allah aşkına söyleyin

Bu servisleri allah bildigi gibi yapsın servis bugün bana turbo için revizyoncu arıyordu bilgisayardan bir excell tablosu açıldı içinde numaralar var anlasmali ustalar yazıyor Elektrikçi bilmem kim saseci ahmet motor yenileme bilmem kim çoğu işi aslında dışarıya yaptiriyorlar birde adamı enayi yerine koymuyorlarmi deliriyorum araçta beyinle alakali sıkıntı olmadığı sürece asla ve asla servise uğramam bir daha ...Birmot'mu tobe bir daha

byadrenalin
04/02/2014, 22:25
Bu servisleri allah bildigi gibi yapsın servis bugün bana turbo için revizyoncu arıyordu bilgisayardan bir excell tablosu açıldı içinde numaralar var anlasmali ustalar yazıyor Elektrikçi bilmem kim saseci ahmet motor yenileme bilmem kim çoğu işi aslında dışarıya yaptiriyorlar birde adamı enayi yerine koymuyorlarmi deliriyorum araçta beyinle alakali sıkıntı olmadığı sürece asla ve asla servise uğramam bir daha ...Birmot'mu tobe bir daha

Beyin arızasını da servis yapmıyor :) Ben daha 2 hafta önce yaptırdım. Beyin tamiri zaten yapmıyorlar. Sıfırını taktılar. Motor beyni yani Ecu yu da dışarda bir ustaya tamire yolladılar. Genelde bütün fiat servislerinin çalıştığı bir adam :) Yani beyin arızası için uğramak başlı başına hata :) 2100 tl bayıldım. Dışarda yaptırsam en fazla 1200 'e patlardı herhalde :)

teo53
04/02/2014, 22:35
Beyin arızasını da servis yapmıyor :) Ben daha 2 hafta önce yaptırdım. Beyin tamiri zaten yapmıyorlar. Sıfırını taktılar. Motor beyni yani Ecu yu da dışarda bir ustaya tamire yolladılar. Genelde bütün fiat servislerinin çalıştığı bir adam :) Yani beyin arızası için uğramak başlı başına hata :) 2100 tl bayıldım. Dışarda yaptırsam en fazla 1200 'e patlardı herhalde :)

Bunada şaşırmadım işleri sök taktan başka birşey değil :) İçlerinde çok iyi ustalar var asla haklarını yiyemem ama servis dediğin çözüm üretmeli bence bu bozuk yenisiyle değiş. Ya Egr valfi değişti arabamda sonradan öğrendim ki bu parça temizlenip geri takilirmis ... Soygundan başka birşey değil size de geçmiş olsun yüksek bir tutar insanlar parayı sokaktanttoplamiyor ki ...

Gezgin8793
04/02/2014, 22:42
Bunada şaşırmadım işleri sök taktan başka birşey değil :) İçlerinde çok iyi ustalar var asla haklarını yiyemem ama servis dediğin çözüm üretmeli bence bu bozuk yenisiyle değiş. Ya Egr valfi değişti arabamda sonradan öğrendim ki bu parça temizlenip geri takilirmis ... Soygundan başka birşey değil size de geçmiş olsun yüksek bir tutar insanlar parayı sokaktanttoplamiyor ki ...

İlla tamir diye tutturmak bence mantıklı değil parçayı değiştirsinler ancak dışarda parçacı kaça satıyorsa o fiyatı söylesinler işçilikleri neyse onu alsınlar işlerini düzgün yapsınlar ( işini düzgün yapanlar müstesna "serkan abi sen istisnai bir durumsun:D ") aldıkları para helali hoş olsun kimseye bedava yap demiyoruz ancak hakkı neyse onu alın zaten soyulmak istesek gider iki eşkiya bulur paramızı veririz :D

byadrenalin
04/02/2014, 22:50
Valla servisler acı acı geçiriyor. Bu benim yazdığım fiyat bir de arada servis çalışanı kuzenimin olması sebebiyle. Yoksa ben 3000 den aşşağı çıkamazdım ordan. İşçilik fazla yazmadılar. Oradan kurtardık işi birazcık. Geçen göker otomotiv gelmiş camıma reklam koymuş. Reklamda da yazan şu " siz bizi birde satıştan sonra serviste görün " . Kahkaha attım (acıncak halimize gülüyoruz). Araba da sıkıntı yok diye binbir türlü kelimeyle satıyorlar. Servise gittiğimiz zaman da kronik arıza olan city i bile değişene kadar 50 takla attırıyorlar bize :) Satıştan sonra görün demek istedikleri bu sanırım. Sizi satışta seviyoruz satıştan sonra serviste daha iyi seviyoruz :) Buda sevmek kelimesinin yerine kendinize göre bir kelime getirin işte :p :D

teo53
04/02/2014, 22:58
İlla tamir diye tutturmak bence mantıklı değil parçayı değiştirsinler ancak dışarda parçacı kaça satıyorsa o fiyatı söylesinler işçilikleri neyse onu alsınlar işlerini düzgün yapsınlar ( işini düzgün yapanlar müstesna "serkan abi sen istisnai bir durumsun:D ") aldıkları para helali hoş olsun kimseye bedava yap demiyoruz ancak hakkı neyse onu alın zaten soyulmak istesek gider iki eşkiya bulur paramızı veririz :D

Tabikide değişmesi gereken parça degissin hiçbir itirazım yok ama EGR valfi nedir ya :-) temizle koy yerine alternator rulmani Yada kömürü bozuk komple degisirler 850 tl yazık günah/ en ayar olduğum şey bakımlarda hava filtresi işçilik mazot filtresi işçilik ampul deği şti işçilik Ayiptir Valla :/ Sanayide ustam turbo hortum değişimine 75 tl işçilik isterken servis 200 lira istiyor şanzıman işçiliği 500 tl olurmu ya soygun soygun ...

teo53
04/02/2014, 23:00
Valla servisler acı acı geçiriyor. Bu benim yazdığım fiyat bir de arada servis çalışanı kuzenimin olması sebebiyle. Yoksa ben 3000 den aşşağı çıkamazdım ordan. İşçilik fazla yazmadılar. Oradan kurtardık işi birazcık. Geçen göker otomotiv gelmiş camıma reklam koymuş. Reklamda da yazan şu " siz bizi birde satıştan sonra serviste görün " . Kahkaha attım (acıncak halimize gülüyoruz). Araba da sıkıntı yok diye binbir türlü kelimeyle satıyorlar. Servise gittiğimiz zaman da kronik arıza olan city i bile değişene kadar 50 takla attırıyorlar bize :) Satıştan sonra görün demek istedikleri bu sanırım. Sizi satışta seviyoruz satıştan sonra serviste daha iyi seviyoruz :) Buda sevmek kelimesinin yerine kendinize göre bir kelime getirin işte :p :D

Kuzenim göker otodan punto aldı bakım için 450 tl fiyat verdiler götürdü 550 dediler direk Fiati aradi 400 tl ye yaptılar :D ve en büyük sorun A servisi ile B servisi arasında dağlar kadar fark var bakım dediğin bellidir 100 lira oynarmi ya servisten servise parça fiyatı bile farklı ya

byadrenalin
04/02/2014, 23:18
Kuzenim göker otodan punto aldı bakım için 450 tl fiyat verdiler götürdü 550 dediler direk Fiati aradi 400 tl ye yaptılar :D ve en büyük sorun A servisi ile B servisi arasında dağlar kadar fark var bakım dediğin bellidir 100 lira oynarmi ya servisten servise parça fiyatı bile farklı ya

Yaslayabildiklerine yaslıyorlar demek ki :D

teo53
04/02/2014, 23:21
Yaslayabildiklerine yaslıyorlar demek ki :D

Aynen öyle kendileri kaybeder sanayide iyi usta buldunmu gerisi boş aklıma geldikçe sinirleniyorum valla da bu sefer yasliyamadilar bana ucuz kurtuldum :D

byadrenalin
04/02/2014, 23:30
Aynen öyle kendileri kaybeder sanayide iyi usta buldunmu gerisi boş aklıma geldikçe sinirleniyorum valla da bu sefer yasliyamadilar bana ucuz kurtuldum :D

Hayırlısı. İnşallah eskisinden iyi olur araban :)

teo53
04/02/2014, 23:43
Hayırlısı. İnşallah eskisinden iyi olur araban :)

İnşallah teşekkürler bir aksilik olmaz ise Cuma aracimi alicam tekrardan haberlesiriz durumu bildiririm :)

turboferhat
04/02/2014, 23:54
Bi daha fiat mı! Allah korusun diyorum...

teo53
07/02/2014, 21:54
Arkadaşlar aracımı aldım ustam 2 günde arabamın turbo revizyon ve şanzıman revizyonunu gerçekleştirdi turbo hortumlarım değişti ve araba şuanda zımba gibi oldu işçiliği ciddi anlamda iyi ve çok iyi bir usta ve tavsiyede ederim. Daha önce araca konulan şanzıman yağı doğru bir yağ değilmiş onuda düzelttik ve servise söylemiş olduğum frenlere dokunduğum anda sinek gibi cama yapıştıran bir düzeydeydi ve bana balatadan kaynaklı olduğunu söylemişlerdi onunda ayarı yapıldı debriyajım çok yukarıda kavrıyordu en tepede servis bunada normal demişti ustam bununda ayarını yaptı ve sorunsuz bir şekilde aracıma binmekteyim umarım daha masraf çıkarıp beni üzmez herkese teşekkür ederim konuya göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı.

byadrenalin
07/02/2014, 22:08
Arkadaşlar aracımı aldım ustam 2 günde arabamın turbo revizyon ve şanzıman revizyonunu gerçekleştirdi turbo hortumlarım değişti ve araba şuanda zımba gibi oldu işçiliği ciddi anlamda iyi ve çok iyi bir usta ve tavsiyede ederim. Daha önce araca konulan şanzıman yağı doğru bir yağ değilmiş onuda düzelttik ve servise söylemiş olduğum frenlere dokunduğum anda sinek gibi cama yapıştıran bir düzeydeydi ve bana balatadan kaynaklı olduğunu söylemişlerdi onunda ayarı yapıldı debriyajım çok yukarıda kavrıyordu en tepede servis bunada normal demişti ustam bununda ayarını yaptı ve sorunsuz bir şekilde aracıma binmekteyim umarım daha masraf çıkarıp beni üzmez herkese teşekkür ederim konuya göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı.

Hadi geçmiş olsun :)