PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lpg enjektoru degisimi ve yeni tuketim degerleri

asipoyraz
01/02/2014, 23:36
Arkadaslar aracimin lpg de cok yaktigini dusunuyordum ve Ankaradaki tomasetto lpg nin merkezine gittim. Enjektorun arizali oldugunu soylediler ve degistirdiler.artik daha az yakar dediler.aracimi fulledim ve lpg de sehir ici sadece 105 km gittim. 105 km nin 80 km si neredeyse yogun trafikte gecti. Geri opete lpg almaya gittigimde ortalama tuketim degeri 12/100litreydi. Arabayi geri fullettigimde ise ne tesadufki tam 12 litreye doldu. 35tl dedim.yani aracim 35 kurus yakmis oldu. Ortalama tuketimle ayni degeri verdi.ayni gun lpg ayarlarimi tekrar kontrol ettirmistim. ayararin cok duzgun oldugunu soylediler.sizce yakit normal mi yoksa cok mu yakiyor.

byadrenalin
02/02/2014, 00:05
Biraz çok yakmış ama yoğun trafikten dolayı öyle olmuş olmalı. Tekrardan fulleyerek yine denemenizi öneririm. Zaten ortalama 12 lt demek fazla yaktığını gösteriyor. Ben bugün biraz şehir içi ve 1,5 saatlik yoğun trafikten sonra ortalama 9 litre falan yakıt harcadım. Lovato marka lpg var. Enjektörünü değişeli 3 ay falan oldu.

asipoyraz
02/02/2014, 00:20
Biraz çok yakmış ama yoğun trafikten dolayı öyle olmuş olmalı. Tekrardan fulleyerek yine denemenizi öneririm. Zaten ortalama 12 lt demek fazla yaktığını gösteriyor. Ben bugün biraz şehir içi ve 1,5 saatlik yoğun trafikten sonra ortalama 9 litre falan yakıt harcadım. Lovato marka lpg var. Enjektörünü değişeli 3 ay falan oldu.

Tesekkurker bayadrenalin.tekrar deneyecegim