PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Değişen city yeniden arızalandı

siyah rüzgar
28/01/2014, 17:36
2008 model 128.000 de ki aracımı 2011 temmuzda 75.000 km de aldım. Alırken ekspertiz yaptırdığımda city motorunun değişti söylenmişti ve şimdi yeniden ışık yakmaya başladı,

sanırım city arıza verecek, uzun zamandır görüyorum ücretsiz yapılabileceği yönündeki yazışmaları acaba şansım nedir?

byadrenalin
28/01/2014, 17:39
Geçmiş olsun. Bir sefer değiştiyse ikinci sefer değişmiyorlar diye biliyorum. Ama şansınızı denemekte fayda var. Çoğu arkadaşın ilk seferinde bile değişim yapmamışlar. Zorlamayla değiştirdiler. Umarım şansınız yaver gider de değişirler. En azından değişmeseler bile %50 iyi niyet indirimi talep edin.

siyah rüzgar
28/01/2014, 18:10
Benim düşüncem ise değişen bir mal hatalidir ki bu city kronik bir sorun, ayni şekilde yenilenen parçanın tekrar ariza yapmasi kronik hatayi destekler biçimde umarim bir yol bulunur yoksa gozum yemiyor hoc 2500-3000 arasi bir masrafi :)

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

byadrenalin
28/01/2014, 18:19
Benim düşüncem ise değişen bir mal hatalidir ki bu city kronik bir sorun, ayni şekilde yenilenen parçanın tekrar ariza yapmasi kronik hatayi destekler biçimde umarim bir yol bulunur yoksa gozum yemiyor hoc 2500-3000 arasi bir masrafi :)

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

Ben forumda takılan serviste bir çalışan abinin yazısında okuduğumu aktardım :) Garantiden değişen ya da kronik olarak değişen bir parçaya tekrar garanti vermiyorlarmış :) Öyle yazıyordu :) Umarım çözülür sorununuz. O kadar para vermek gerçekten çok kötü. Ben daha geçen 2000 lira karta borçlandım beyin ve ecu arızası yüzünden :) Koyuyor insana :)

ermanadakale
28/01/2014, 18:32
:ranting2:ya forum da şu city arızası konusunu gördükçe puntodan soğuyorum

klavikula
16/03/2014, 13:07
Yeni konu açmadan burada sormak istedim. city arızası oluşması için city kullanıyor yani düğmeden açık veya kapa olması farketmiyor deniliyor . peki bu açma kapama tuşunu neden koymuşlar fikri olan arkadaşlardan cevap bekliyorum, birde serviste ustada v.s. arıza olmaması yada ne şartlarda arıza oluştuğu gibi dikkat etmemiz gerekenler var mı ? benim araç 2006 şu an sıkıntı yok ama buraları gördükçe bende korkuyorum ha oldu ha olacak diye

cevaplayan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim..

erenemre
16/03/2014, 13:53
punto nun herşeyini seviyorum ama bende şu city belasından çok korkuyorum aracım km olarak düşük ama yaş olarak 6 yaşına girdi şuan city ile ilgili bir sıkıntı yok ama forumda rutin olarak açılan city konularını gördükçe her an yaşayacakmışım korkusu sarıyor konuyu açan arkadaşa geçmiş olsun umarım cebinden para çıkmadan halleder.

halils2
16/03/2014, 15:26
Yeni konu açmadan burada sormak istedim. city arızası oluşması için city kullanıyor yani düğmeden açık veya kapa olması farketmiyor deniliyor . peki bu açma kapama tuşunu neden koymuşlar fikri olan arkadaşlardan cevap bekliyorum, birde serviste ustada v.s. arıza olmaması yada ne şartlarda arıza oluştuğu gibi dikkat etmemiz gerekenler var mı ? benim araç 2006 şu an sıkıntı yok ama buraları gördükçe bende korkuyorum ha oldu ha olacak diye

cevaplayan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim..

Açma kapama tuşu direksiyonu yumuşatmak için kullanılıyor. Arıza yapıp yapmama konusunda net bişey yok. Bence direksiyonu tam sol sağ yapmamak bir ihtimal faydası olabilir. Normal hidrolik direksiyonda tam sağ ya da sol yapınca hidrolik pompadan zorlanma sesi geliyor ve tam sağ sol yapılmaması öneriliyor. Belki city ide de böyle bir şey olabilir.

erenemre
16/03/2014, 15:37
Açma kapama tuşu direksiyonu yumuşatmak için kullanılıyor. Arıza yapıp yapmama konusunda net bişey yok. Bence direksiyonu tam sol sağ yapmamak bir ihtimal faydası olabilir. Normal hidrolik direksiyonda tam sağ ya da sol yapınca hidrolik pompadan zorlanma sesi geliyor ve tam sağ sol yapılmaması öneriliyor. Belki city ide de böyle bir şey olabilir.

bozulan parça açı sensörü ve o sensör ve servo motor city tuşu aktifte , pasifte olsa sürekli devrede kalıyor o yüzden kesinlikle arızaya bir etkeni olmuyor.Tam sağ sol yapma konusu ise araç çalışmıyorken yani motor stop konumunda direksiyonla oynamak hidroliklerde önerilmiyor ancak araç çalışırken tam sağ , sol yapılabilir bununla ilgili hiç bir şey duymadım eğer bundan dolayı city bozuluyorsa tamamiyle komedidir bence bu arızanın sebebi fiat ın tamamiyle kronik parça sorunudur bu parça sorunlu ne yaparsan yap bozuluyor maalesef çok sevdiğim punto dan en çok bu sorunundan dolayı soğuyorum

halils2
16/03/2014, 15:51
bozulan parça açı sensörü ve o sensör ve servo motor city tuşu aktifte , pasifte olsa sürekli devrede kalıyor o yüzden kesinlikle arızaya bir etkeni olmuyor.Tam sağ sol yapma konbin ise araç çalışmıyorken yani motor stop konumunda direksiyonla oynamak hidroliklerde önerilmiyor ancak araç çalışırken tam sağ , sol yapılabilir bununla ilgili hiç bir şey duymadım eğer bundan dolayı city bozuluyorsa tamamiyle komedidir bence bu arızanın sebebi fiat ın tamamiyle kronik parça sorunudur bu parça sorunlu ne yaparsan yap bozuluyor maalesef çok sevdiğim punto dan en çok bu sorunundan dolayı soğuyorum

Eğer ki elinizde varsa normal hidrolik pompalı bir aracı çalıştırıp direksiyonu tam sağ ya da sol yapın. Direksiyon en sonda iken çıkan sesle biraz bıraktığınızda çıkan sesi kıyaslayın ne demek istediğimi tam olarak anlarsınız. City açı sensörü için ben kendi fikrimi söyledim. Zira bazı sensörlerde başında sonunda boşluk oluyor eğer teller bu boşluğa denk gelirse kırılma yamulma oluyor. Ama bu bahsettigim benim endüstri de karşılaştığım durum. Ciyt açı sensörü içini görmediğim için aynı şey burda geçerli mi değil mi bilmiyorum.