PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardım kızdırma bujisi çıkmıyor

Gezgin8793
26/01/2014, 19:00
arkadaşlar dün sabah bir anda ön ısıtma bujilerini kontrol edin dedi ve hemen bir ustaya gittim denedi ama bujiyi sökemedi servise gittim bunu çıkarmak için motor kapağını söküp tornaya yollayacağız felan filan dediler 800-850 tl masrafı var felan dediler bunun başka yolu yokmu acaba yani motor kapağı sökülmeden çıkma ihtimali yada bu işi hakkıyla yapabilen bir usta yokmu rizedeyim ustaları millet methediyor ancak ben daha sağlam bir usta göremedim burada :S

tayfux
26/01/2014, 19:35
hocam sitede aratın isterseniz bir arkadaşımızınkini usta çıkarmıştı ama siz rizedeyim diyorsunuz..zor olabilir..ama sonuç olarak çıkarabilen ustalar var..

ozkancavus5916
26/01/2014, 19:57
Bursada bu isin uzmani bursalar var motorun kapagini bile acmadan hallediyolarmis sitede daha once okumustum adresi i falan yazmislardi ama rize bursa cok uzak yakin olsa git diyicem

Gezgin8793
26/01/2014, 20:16
birşey olmaz kapağı sökmeden ççıkarıyorlarsa ben bu yolu çeker giderim orya yeterki çıkarsınlar :(

serrko
26/01/2014, 20:17
Bursada olsaydin sana 10 dk hallederdim ama uzak mesafe maasef gerci 800 lira vereceğine mozot koyup gelsen daha ucuza mal olur herhalde

MOTOROLA ATRİX CİHAZIMDAN GÖNDERİLDİ

Gezgin8793
26/01/2014, 20:19
yarın sabah çıkayım yola eğer gelince halledebileceksen :D

Gezgin8793
26/01/2014, 20:25
[QUOTE=serrko;888563]Bursada olsaydin sana 10 dk hallederdim ama uzak mesafe maasef gerci 800 lira vereceğine mozot koyup gelsen daha ucuza mal olur herhalde
gelirsem bursaya halledebilecekmisin ona göre izin alıp çıkacağım yola ?

ozkancavus5916
26/01/2014, 20:34
Memleketim diye soylemiyorum bursadaki motor ustalari bu isin piri serrko abi sen alinma ama yetkili servislerin ustalarina pek guvenemiyorum 2ayri yetkili servise bakimlarimi yaptirdim biri hursada digeri corluda corludaki balans yapamaz bursadaki test surusune cikar saglam der 5dakika sonra fan calisir ertesi gun durdane rampasinda corlu ya donerken hararet kaldirir yol yardim gelir

Gezgin8793
26/01/2014, 20:39
bursaya gelirsem ustalar sökebilirmi acaba bujiyi baktım burada kimse yapamıyor en sonunda çıkıp geleceğim bursaya

ozkancavus5916
26/01/2014, 20:45
Google den grande punto kizdirma bujisi arizasi yaz bulabilirsin sanirim siteden daha once ben bakmistim ustanin numarasi falanda yaziyo sanirim veya serrko usta ile irtibata gec kendisi bursada fiat yetkili servisinde ustaymis oda yapabilir

Gezgin8793
26/01/2014, 20:54
aratıyorum fakat bulamıyorum serko ustaya da mesaj attım geri dönüş olmadı daha olursa öyle birşey gideceğim başka çarem yok kafamın içinde kırıldı sanki buji her dakika düşünüyorum ne yapayım arabamı seviyorum :D

serrko
26/01/2014, 20:56
Kardes sen serviste veya disarta olsun farketmez ne isin olursa gel ben halledecem ben söz veriyorum servisi bosver

serrko
26/01/2014, 20:56
bursaya gelirsem ustalar sökebilirmi acaba bujiyi baktım burada kimse yapamıyor en sonunda çıkıp geleceğim bursaya

Özelten sms attim

Gezgin8793
26/01/2014, 21:09
özelden atılan mesaja cevap yazdım serko abime çok teşekkür ediyorum inş en yakın zamanda bursaya geleceğim

ozkancavus5916
26/01/2014, 21:14
Senin isi serrko usta cozdu tereyagindan kil ceker gibi aliyormis sitenin haricinde 2uc kisiden duydum icinde kirilirsa aracta ne gibi sorunlar yaratiyo

serrko
26/01/2014, 21:18
Kirilirsa kapak sokulmedi gerekebilir parça icinde kaldigi için müdahale edilrmeyebilinir onun haricinde araçta sogukta geç calisma ve komprozyon kacirma cekis dusuklugu gibi sorunlar cikarabilir

tayfux
26/01/2014, 21:21
hocam buyur buradan bak adresler falan yazıyor..

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/50777-kizdirma-bujisinin-kirilmasina-cozum.html

Gezgin8793
26/01/2014, 21:21
ya benim bujiler kırık değil ama sökemediler dedilerki kırılısa iş çıkar fiat serviside dediki direk kapağı sökeceğiz başka yolu yokmu dedim hemen söküyorsunuz paradan korkma 850 -900 liranı alırız dediler derdim para değil arabayı durduk yere açmayın dedim başka yolu yok tek çare dediler :S

ozkancavus5916
26/01/2014, 21:23
Benim araba kizdirma buji ikazi veriyordu bakimlarda iki ayri yetkili servise soyledim hem yazili hem sozlu sorunu bulamakislardi bir hafta sonu dugune gitmistik esimle bir arac elektrikleri kesti gece takviye yapip corluya yetkili servise biraktik bi beyni degisti ama tam anlamadim sanirim bujilerin beyni soketli

tayfux
26/01/2014, 21:24
K?zd?rma buji si k?r?lmas? çözüm... Okuyun önemli fotolu - Opel Forum - Opelim.NeT (https://www.opelim.net/forums/teknik-servis/101192-kizdirma-buji-si-kirilmasi-cozum-okuyun-onemli-fotolu.html#post1785820)

serrko
26/01/2014, 21:27
ya benim bujiler kırık değil ama sökemediler dedilerki kırılısa iş çıkar fiat serviside dediki direk kapağı sökeceğiz başka yolu yokmu dedim hemen söküyorsunuz paradan korkma 850 -900 liranı alırız dediler derdim para değil arabayı durduk yere açmayın dedim başka yolu yok tek çare dediler :S

Onlar o şekilde çare bulmuslar belkide islerine gelmedi bilemem biz bursada başta cikatrmayi dwniyoruz olmazsa kapak en son çare 800 falanda tutmaz bu arada

ozkancavus5916
26/01/2014, 21:28
Servisteki cogu usta kolayina kaciyor hemen degistir ben 100tl lik bir is icin yetkili servis sarj dinomosunu degistirdi (kaziklandim)aslinda fiat in yetkili servislerdeki curuk elmalari eleyip iyi ustalari iyi zam yaptirip bayilerde tutmasi lazim firmanin ismi lekeleniyo vatandas servisten korkuyor

Gezgin8793
26/01/2014, 21:37
işin garip tarafı servis kendi kendine bir hesap yaptı buji değişim hava filtre kutusunun ayakları felan dedi 200 tl diye konuştular bana 850-900 tutar dediler ne yapıyorlar eğer hemen tav olsam soyacaklarmı planmı nedir anlamadımki çok yazık esnaflık ölmüş bir kaç usta ve servis müstesna

serrko
26/01/2014, 21:39
Servisteki cogu usta kolayina kaciyor hemen degistir ben 100tl lik bir is icin yetkili servis sarj dinomosunu degistirdi (kaziklandim)aslinda fiat in yetkili servislerdeki curuk elmalari eleyip iyi ustalari iyi zam yaptirip bayilerde tutmasi lazim firmanin ismi lekeleniyo vatandas servisten korkuyor

Bazi yerlerde haklisin ozkan kardes ama suda var servislerde bazi parclar üzerinde tamir olayi olmuyor cunku ariza olan kismi tek gelmiyor komple geldiği içinde fiyat malum yüksek oluyor bu mars sarj dinonosu klima komprosoru gibi parçalar öyle durumda ben tamir ettirip getirecefim dersiniz veya parcayi ben temin edecem derseniz bisey demek haklari yoktur sadece sok tak iscilik alinir

ozkancavus5916
26/01/2014, 21:45
Benim ustte yazdigim bir parca degisimi var oparca nedir ne ise yarar /serrko usta bazi dediklerine katiliyorum bana servis eski sarj dinomasini bile vermedi belki dedigin gibi bana ister parcayi disarda yaptir dese yaptirir getirirdim

serrko
26/01/2014, 21:53
Benim ustte yazdigim bir parca degisimi var oparca nedir ne ise yarar /serrko usta bazi dediklerine katiliyorum bana servis eski sarj dinomasini bile vermedi belki dedigin gibi bana ister parcayi disarda yaptir dese yaptirir getirirdim

Hangi parcayi bahsettin anlamadim

ozkancavus5916
26/01/2014, 21:54
Ustam yetkili servise gitmeye korkuyorum kislik lastik ile yazlik lastik degisimini hep servistecyaptiririm 2013mayis ayi yaz lastiklerini degistirdin serviste balans yapildi 15gun sonra zrotlari ile amatisor takozu degisti 15gunde yaptigim km 200km ve servis bana 3jantimin yamuk oldugunu ve duzeltilexegini soyluyor bu dupeduz adam kaziklamaktir

ozkancavus5916
26/01/2014, 21:57
Kizdirma bujisi ikazi verip elektrikleri kesmesi sonucu bir parca degisti aanirim bujilerin beyniymis bu parca ne ise yarar

Gezgin8793
26/01/2014, 21:58
aslında oradaki elemanlara ustalara ben hiç kızmıyorum adam işi çokta yapsa aynı para az da yapsa aynı parayı alıyorlar mesela müşteriyi memnun eden ustaya elemana daha iyi ücret verseler bence insanlar işini daha çok severek yapacaklardır ve bu hem firmaya hemde müşteriye yansıyacaktır

ozkancavus5916
26/01/2014, 22:09
Ali ben buna katiliyorum bu konuyuda fiat musteri hizmetleri beni aradiginda soyledim icinizde bir bakin bakalim biz nerde hata yapiyoruz diye dusunun dedim arabam fiat gittigim yetkili servis fiat dedim ustalar sorunu bulamiyorsa demekki icinizde bir sorun vardir dedim curuk elmalari elemeniz kazim diye soyledim ama servis sizden ucret almamis diyo dedim 250tl agir bakim ucreti disinda faturaya eklendi dedim periyodik bakim ucreti neresine baktilar dedim beb parasinda degilim aracim servis bakimlarina girdigim halde yolda kaldi dedim

Gezgin8793
26/01/2014, 22:16
Ali ben buna katiliyorum bu konuyuda fiat musteri hizmetleri beni aradiginda soyledim icinizde bir bakin bakalim biz nerde hata yapiyoruz diye dusunun dedim arabam fiat gittigim yetkili servis fiat dedim ustalar sorunu bulamiyorsa demekki icinizde bir sorun vardir dedim curuk elmalari elemeniz kazim diye soyledim ama servis sizden ucret almamis diyo dedim 250tl agir bakim ucreti disinda faturaya eklendi dedim periyodik bakim ucreti neresine baktilar dedim beb parasinda degilim aracim servis bakimlarina girdigim halde yolda kaldi dedim

aynen sana katılıyorum geçen sene haziran ayında benim araca önden hafif bir dokundular park halinde sağ ön far gitti kaputun ucu hafif ezildi servise kaskolu olarak girdim aracı 4 günde teslim edeceğiz dediler 10 günde teslim aldım ama ondan sonra boya hatası ve oradaki yapan ustanın yanlışlıkla elindeki aleti düşürüp yamultması ki (bana kazadan sebep dediler) halbuki hiç alakası olmayan bir yerdeydi kaputun sol üstünde oluştu düzeltme rütüş ancak servisle aramda 75 km mesafe var ve 4 sefer gidip geldim anlayın ne haldeyim tabi iyi servis elemanları ve ustaları bundan müstesna

serrko
27/01/2014, 00:24
Kizdirma bujisi ikazi verip elektrikleri kesmesi sonucu bir parca degisti aanirim bujilerin beyniymis bu parca ne ise yarar

Bu bahsetilen parça kizdirma ünitesi kizdirmalarin bir nevi yöneten parca

Gezgin8793
27/01/2014, 09:16
dün akşam aracın başına gittim kızdırma bujilerine uzanan hattı serviste hiç takmamışlar (daha sonra gideceğimi düşünerek büyük ihtimalle) feneri elime aldım hiç hava filtre kutusunu sökmeden sadece hava girişini sökerek kafalarını yerine taktım ve Allahımın güzel izni ile çalıştırdım nede göreyim ikaz vermiyor hatta sabah yeniden denedim az önce yene birşey yok ne oldu acaba :D

serrko
27/01/2014, 09:55
dün akşam aracın başına gittim kızdırma bujilerine uzanan hattı serviste hiç takmamışlar (daha sonra gideceğimi düşünerek büyük ihtimalle) feneri elime aldım hiç hava filtre kutusunu sökmeden sadece hava girişini sökerek kafalarını yerine taktım ve Allahımın güzel izni ile çalıştırdım nede göreyim ikaz vermiyor hatta sabah yeniden denedim az önce yene birşey yok ne oldu acaba :D

Dedim ben size ondan gecirmenezlik vardir belkide servis kandirmak istedi sizi gelsin diye sadece kablo gecirmiyordu

ibooovn
28/01/2014, 04:09
Serviste calısan en yakın arkadaşım anlatıyor: koportacı bir tampon boyamış var ya diyor. araba kırmızı tampon bordo renk...gözlerin körmü senin dedim diyor ne biçim ustasın sen..koportacıda demiş...o boya eski bu boya yeni bişey olmaz 3 kış 3 yaz görür boya rengini tutar sonra :D :D :D

Gezgin8793
28/01/2014, 10:52
Serviste calısan en yakın arkadaşım anlatıyor: koportacı bir tampon boyamış var ya diyor. araba kırmızı tampon bordo renk...gözlerin körmü senin dedim diyor ne biçim ustasın sen..koportacıda demiş...o boya eski bu boya yeni bişey olmaz 3 kış 3 yaz görür boya rengini tutar sonra :D :D :D

Ne diyeyim ben yahu şimdi insan el insaf minel iman demek istiyor ama hiç düşünmüyorlar ki bu adamlar bu arabayı ne şartlarda alıyor kimi zaman yemiyor içmiyor giymiyor sırf ailesinin ayağı yerden kesilsin gideceği yere rahat gidip gelsin diye diğer bütün lükslerinden vazgeçiyor Allah kimseyi böyle insanların eline düşürmesin

serrko
28/01/2014, 10:56
Ne diyeyim ben yahu şimdi insan el insaf minel iman demek istiyor ama hiç düşünmüyorlar ki bu adamlar bu arabayı ne şartlarda alıyor kimi zaman yemiyor içmiyor giymiyor sırf ailesinin ayağı yerden kesilsin gideceği yere rahat gidip gelsin diye diğer bütün lükslerinden vazgeçiyor Allah kimseyi böyle insanların eline düşürmesin

Amin

Gezgin8793
28/01/2014, 16:49
Biraz hava sıcaklığı düştüğü için yeniden arabayı çalıştırayım bakalım kızdırma bujileri sinyal veriyormu diye bakmak istedim ve hiç şaşılmayacak bir sonuç önce araba ilk marşta geç aldı sonrada ön ısıtma bujilerini kontrol edin demeye başladı bu nasıl bir iş yahu tam kurtardım artık sıkıntı yoktur diyordum ama yene geldi bu meret off off

serrko
28/01/2014, 19:27
Biraz hava sıcaklığı düştüğü için yeniden arabayı çalıştırayım bakalım kızdırma bujileri sinyal veriyormu diye bakmak istedim ve hiç şaşılmayacak bir sonuç önce araba ilk marşta geç aldı sonrada ön ısıtma bujilerini kontrol edin demeye başladı bu nasıl bir iş yahu tam kurtardım artık sıkıntı yoktur diyordum ama yene geldi bu meret off off

Yapacak bisey yok bursanin yolu gorundu ozaman sana Abi yakin zamanda beklkyorum

Gezgin8793
28/01/2014, 20:21
Yapacak bisey yok bursanin yolu gorundu ozaman sana Abi yakin zamanda beklkyorum

geleceğim inş ya burada bir kaç tornacıyı aradım sordum sökebilirmisiniz diye birisi dediki çok uğraştırıyor o yüzdeen ne yapacaksın kalsın öyle kullan bende dedimki bunun bir işlevi var o yüzden mühendisler bunu koymuş süs olsa sorun değil :D

serrko
28/01/2014, 20:52
geleceğim inş ya burada bir kaç tornacıyı aradım sordum sökebilirmisiniz diye birisi dediki çok uğraştırıyor o yüzdeen ne yapacaksın kalsın öyle kullan bende dedimki bunun bir işlevi var o yüzden mühendisler bunu koymuş süs olsa sorun değil :D

Adamlara anlatamazsin iste para kazanmaya niyetleri yok demekki ortakilerinin neyse sen gelirsen burda hallederiz sorun yok

Gezgin8793
03/02/2014, 23:15
Adamlara anlatamazsin iste para kazanmaya niyetleri yok demekki ortakilerinin neyse sen gelirsen burda hallederiz sorun yok

ya kafama takıldı bu buji çıkınca içeri parça gibi birşeyler düşüyormuş metal olduğu için tornacı çıkarınca diyorlar forumlarda onu nasıl halledeceğiz?

serrko
03/02/2014, 23:19
Sen bana güven Allahin iznigne hicbisey olmaz günde adam hiç sokmuyorsa 30 araba kesin yapiyordur buna inan

Gezgin8793
03/02/2014, 23:21
acaba o adamdan işi öğrensek de bizde mi yapsak kişi başı 100-150 tl alıyorsa köşe olmuştur :D

serrko
03/02/2014, 23:48
Aynen öyle adam kose zati bmw mersedesle geziyor

Gezgin8793
04/02/2014, 16:57
Aynen öyle adam kose zati bmw mersedesle geziyor

Ya bmw mecedes araba değil ki uçak :D