PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sert vites geçişleri

cihanozdemir84
25/01/2014, 01:00
Aracı alalı 3 ay oldu gecen gun sanzuman yağına bakdık yağcı cok azalmış dedi 1 lıtre kadar ekledı.Ama sanki vıtes geçişleri cok sert özellıkle 1 5 . 2 senedır otomatık arac kuLLandıgım ıcın oLabıLırmı sanzuman yağını kompLe degısdıreyım mı sızce ustam depriyagın ve vıtes kutusunun ıyı oldugunu soyLedı ama bana takoz gıbı gelıyor kronik mi acep bu sorun ?

cdogu
25/01/2014, 01:46
Araç otomatik mi manuel mi anlayamadım.Manuel ise;

Kullanımınızla alakalı olabilir. Ayağınızı debriyajdan yavaşça çekmelisiniz.

Onun dışında baskı balata ile ilgili bir sorun olabilir. Bunu da kontrol ettirmek lazım. Bir de ben sizden Türkçe'yi doğru kullanmak konusunda dikkatli olmanızı rica edeceğim. Bir kısım mesajınızda da denk geldim ama konunuzu bulmuşken bunu da belirteyim. Yazdıklarınız pek anlaşılmıyor bu şekilde.

byadrenalin
25/01/2014, 12:20
Araç otomatik mi manuel mi anlayamadım.Manuel ise;

Kullanımınızla alakalı olabilir. Ayağınızı debriyajdan yavaşça çekmelisiniz.

Onun dışında baskı balata ile ilgili bir sorun olabilir. Bunu da kontrol ettirmek lazım. Bir de ben sizden Türkçe'yi doğru kullanmak konusunda dikkatli olmanızı rica edeceğim. Bir kısım mesajınızda da denk geldim ama konunuzu bulmuşken bunu da belirteyim. Yazdıklarınız pek anlaşılmıyor bu şekilde.

+1 Cenk kardeşime katılıyorum. Güzel Türkçe 'mizi güzel kullanırsanız iyi olur. Yazdıklarınızı okumak gerçekten işkence oluyor.

cihanozdemir84
26/01/2014, 21:48
özeLLikLe 1 . vites ve 5. vıtesı kasdettim.YazdıkLarımın neresi okuyamadınız merak ettim doğrusu. Sanırım ögrenciyken kısaLtmaLı msj kuLLanmadınız hiç bundan doLayı sıkıntı yaşıyor oLabıLırsınız neyse sorum bana sızın yorumunuz da size kaLsın ;)

cihanozdemir84
26/01/2014, 23:07
cdoğu kardesım yaşım 30. senın yaşadığın gun kadar türkçe eğitimi aLmışLığım araç kuLLanmışLığım var. sen orta okuLa giderken kampus yoLLarındaydık sen 3 tekerLı bısıkLet kuLLanırken lastik yakıyordum her onune geLene bu sekıL konusma benden sana abi tavsiyesi

cdogu
27/01/2014, 00:05
cdoğu kardesım yaşım 30. senın yaşadığın gun kadar türkçe eğitimi aLmışLığım araç kuLLanmışLığım var. sen orta okuLa giderken kampus yoLLarındaydık sen 3 tekerLı bısıkLet kuLLanırken lastik yakıyordum her onune geLene bu sekıL konusma benden sana abi tavsiyesi

Benden de size kardes tavsiyesi,benimle bu sekilde konusma hakkini kimse size vermez.

Turkce egitiminiz beni ilgilendirmiyor,ben sadece size forumda yazisirken bazi harfleri buyuk yazmaniz,baziarini kisaltma yazmaniz,anlasilirliginizi zorluyor.

Bu sekilde konusarak hic kimseden yardim da alamazsiniz.

LG G2 Cihazımdan aracılığıyla gönderildi.Olası yazım yanlışlarım için özür dilerim.

Ziyaretçi78
27/01/2014, 00:21
Aracı alalı 3 ay oldu gecen gun sanzuman yağına bakdık yağcı cok azalmış dedi 1 lıtre kadar ekledı.Ama sanki vıtes geçişleri cok sert özellıkle 1 5 . 2 senedır otomatık arac kuLLandıgım ıcın oLabıLırmı sanzuman yağını kompLe degısdıreyım mı sızce ustam depriyagın ve vıtes kutusunun ıyı oldugunu soyLedı ama bana takoz gıbı gelıyor kronik mi acep bu sorun ?

özeLLikLe 1 . vites ve 5. vıtesı kasdettim.YazdıkLarımın neresi okuyamadınız merak ettim doğrusu. Sanırım ögrenciyken kısaLtmaLı msj kuLLanmadınız hiç bundan doLayı sıkıntı yaşıyor oLabıLırsınız neyse sorum bana sızın yorumunuz da size kaLsın ;)

Şimdi bak kardeşim üslubun yanlış bir kere.
1.Burda kısaltmalar hakkında forum kurallarını okumanı tavsiye ederim ha sadece kısaltma için değil yazım hataları için;) Ayrıca burası okul ortamı değil kardeşliğin ve dostluğun,sevginin paylaşıldığı bir platform unutmayalım lütfen.
2.Yaşın 30'muş yok Cenk kardeşimin veya kim olursa olsun herhangi bir kişinin gün sayısı kadar senin okumuşluğun varmış falan bunlar hikaye şeyler bende sana şöyle ifade edeyim.Senin yaşamışlığın kadar benim unutmuşluğum var;)Senki kendi yazılarını beğeniyormusun biri küçük biri büyük hafler.Gerçekten yorucu bir durum.
3.Şu son yazındaki 3 tekerlekli bisiklet mevzusu bizler bu konuşmaları ilk okulda yapıyorduk.Onun için biraz terbiyeni ve üslubunu düzeltmeni tavsiye ediyorum.Ricam bu yazımdan sonra sakın ha sakın bana ters bir yazı yazmassan sevinirim.Bu söylediğim kesinlikle tehdit değildir sadece gergin bir insanım kalpler kırılmasın manasında bir ricadır.
Hayırlı akşamlar.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

puntoaz
27/01/2014, 10:28
Benimde çok sertti vitesler gecmiyordu pedal degistirince pamuk oldu vites kollarini oto ayarladi alistirdi hemen geciyor şimdi

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

Ziyaretçi78
27/01/2014, 17:00
Tahminimce ilk yapıldıktan sonra sertlik olacak ve sonrasında yavaş yavaş yumuşaması lazım zamanla.

coskun alkan
27/01/2014, 21:25
Mesaj yazarken kısaltma yapmayı bilmiyor diye adam suçlanır mı ya? Ne hale geldi memleket...
Arkadaşa kısaltma yapmayı bilen biri yanıt versin. Normal yazıyı okuyamıyor olabilir.

LG-D802 cihazımdan gönderildi

Ziyaretçi78
27/01/2014, 21:43
Mesaj yazarken kısaltma yapmayı bilmiyor diye adam suçlanır mı ya? Ne hale geldi memleket...
Arkadaşa kısaltma yapmayı bilen biri yanıt versin. Normal yazıyı okuyamıyor olabilir.

Ne alaka ya.Hıç genel konuları okudunuzmu kısaltma yazan varmı? Veya harflerde küçük büyük yazan varmı? Ben göremedim.Ayrıca memleketle ne alakası var onu anlamadım?Yazı karakterine göremi bu memleketin değerini verebiliyorsunuz???

okan atak
27/01/2014, 21:52
Harbi memlekete nasil bagladin yhaaa konuyu

üzerinden S4 ile gönderildi okan atak saygilarimla

cdogu
27/01/2014, 21:56

Coşkun abi ne alaka yahu? Biz bahsi geçen arkadaşı kısaltma yapmayı bilmiyor diye değil,Türkçe kurallarına uymuyor,yazdığı mesajlar anlaşılmıyor diye uyarıyoruz. Sanıyorum yanlış anladınız. Biliyorsunuz ki,forumda anlaşılabilirlik önemli, böylece yardımcı olabiliyoruz birbirimizi anlayabiliyoruz. Olayın ne memleketle,ne de kısaltmayla alakası yok. :)

LG G2 Cihazımdan aracılığıyla gönderildi.Olası yazım yanlışlarım için özür dilerim.

Ziyaretçi78
27/01/2014, 22:02
Yokda bu memleket meselesine nasıl bağdaştı onu halen çozemedim?

ibooovn
28/01/2014, 03:48
bir göz atayim dedim arkadasin yazilarian harbiden gozlerim kör oldu o ne ya adam ugrasiyorda bi buyuk bi kucuk harf yapip capsi acip kapamaya..tovbe tovbe....şimdi banada laf atar yazmayı bilmiyorsun diyede klawyem yabancı kusra bakmasın...yoksa bizde üniversiteliyiz yani...cahil değiliz

ibooovn
28/01/2014, 03:53
bende geçen bir toyotaya baktım düz vites şak şak yağ gibi geçiyor yerlerine.bizimki bana takoz gibi geliyor bide hafif bi boşluk var yerinde dururken...eskiden audi falanda sürdüm yağ gibi şak şak yerine geçiyordu hepsi..puntonun özelliği mi böyledir acaba vites telli oldugu icin ?

Ziyaretçi78
28/01/2014, 10:49
bir göz atayim dedim arkadasin yazilarian harbiden gozlerim kör oldu o ne ya adam ugrasiyorda bi buyuk bi kucuk harf yapip capsi acip kapamaya..tovbe tovbe....şimdi banada laf atar yazmayı bilmiyorsun diyede klawyem yabancı kusra bakmasın...yoksa bizde üniversiteliyiz yani...cahil değiliz

Arkadaş konuyu açmış kaybolmuş.

cihanozdemir84
28/01/2014, 12:02
20 seneden fazLa kLavye kuLLanıyorum L harfini kucuk yazmayı sevmiyorum.bır yere kayboLduğum yok arkadaşım burdayım.Ama ılk yorumu yapan arkadasa bozuLdum acıkcası yok buyuk kucukLu harfLer yok kısaLtmaLar vs... neyse kımse daha fazLa aLınıp kırıLmasın :)

cihanozdemir84
28/01/2014, 12:05
iboovn cahiL demek isdemedim de nasıL bu yazıyı okurken kör oLdun hayret :) ayrıca cahıLLıği kasdetmişsin , buyuk harf için caps kuLLanıLmaz geneLLikLe shift kuLLanıLır. Bu arada ögrenmiş oLdun.Bir seyLer öğretebilmişsem ne mutLu bana :)

Ziyaretçi78
28/01/2014, 12:08
20 seneden fazLa kLavye kuLLanıyorum L harfini kucuk yazmayı sevmiyorum.bır yere kayboLduğum yok arkadaşım burdayım.Ama ılk yorumu yapan arkadasa bozuLdum acıkcası yok buyuk kucukLu harfLer yok kısaLtmaLar vs... neyse kımse daha fazLa aLınıp kırıLmasın :)

Sevmiyor olabilirsin L harfini küçük olmasını ama bak kaç kişi aynı yorumu yapmış gerçekten gözümüzü yoruyor.Bence sevmesende yazım hatası yapma derim.

cihanozdemir84
28/01/2014, 12:20
oldu bil. yeterki arkadaşlarımızın gözü kör olmasın :)

Ziyaretçi78
28/01/2014, 12:27
oldu bil. yeterki arkadaşlarımızın gözü kör olmasın :)

Lütfen rica ediyorum hala laf çarpıtmaya girme huzur bozma senden ricam.

cdogu
28/01/2014, 12:34
iboovn cahiL demek isdemedim de nasıL bu yazıyı okurken kör oLdun hayret :) ayrıca cahıLLıği kasdetmişsin , buyuk harf için caps kuLLanıLmaz geneLLikLe shift kuLLanıLır. Bu arada ögrenmiş oLdun.Bir seyLer öğretebilmişsem ne mutLu bana :)

Dalga geciyor olmalısın ya. Valla bak. Daha pek bir şey demiyorum sana. Tek ricam,lütfen şu yazılarına dikkat edip eziyet etme bize.

cihanozdemir84
28/01/2014, 12:38
Yeter ya daha fazla sacma sapan şeyler yazmayın konunun dışına cıktınız hata bende ki birşeyler biliyorsunuzdur diye konu açtım. 2 safya yorumun yaptınız hepsi bir birinden boş. yok buyuk kucuk harf yok kısaltmalar laf carptırmalar felan vakit gecircek başka konu bulun selametle...

cdogu
28/01/2014, 12:43
Hocam dikkat edersen ben sana cevap verdim,neden olabileceği hakkında yorumlarımı da ilettim.

Senden bir de ufak bir şey rica ettim.Bak ne güzel olmuş son yazdığın. Eyvallah sağolasın.

cihanozdemir84
28/01/2014, 12:44
Hala uzaltıyosun kardesım.

cdogu
28/01/2014, 12:46
Hala uzaltıyosun kardesım.

Bir şey uzatmıyorum,bak teşekkür ettim sana,daha ne :)

cihanozdemir84
28/01/2014, 12:47
bende sana tşk ederim. Ayağımı yavaş yavaş cekmem gerektiğini söylediğin için. ;)

Ziyaretçi78
28/01/2014, 12:53
Yeter ya daha fazla sacma sapan şeyler yazmayın konunun dışına cıktınız hata bende ki birşeyler biliyorsunuzdur diye konu açtım. 2 safya yorumun yaptınız hepsi bir birinden boş. yok buyuk kucuk harf yok kısaltmalar laf carptırmalar felan vakit gecircek başka konu bulun selametle...

Bak güzel kardeşim sen konuyu açtın sana güzelce bi söz söylendi gözümüzü yordu konu içeriği dendi.
Sen kalktın hem suçlu hem güçlü tavırlarıyla pişkinlik yapıp yorum yazdın.Senden sadece şöyle bir kelime beklerdik.Evet yazım hatası var birdahakine düzeltirim demeliydin.Bizlerde ne soru sorduysan emin ol sana düzgünce cevap verip sana yardımcı olurduk.Ama fırsat bırakmadın.Sen ise kalktın yok kampüs yok 3 tekerli bisiklet yok lastik yakmalardan bahsettin.Eeee bu tarz tavır atarsan sonuda bu olur tabi kusura bakma.
Bizler vakit geçirecek konularımıza yazıyoruz zaten ve çoğunluk gün aşırı bu platforumdayız.Senin amacının farklı galiba diye düşünüyorum.

Ziyaretçi78
28/01/2014, 13:15
bende sana tşk ederim. Ayağımı yavaş yavaş cekmem gerektiğini söylediğin için. ;)

Kimden bahsettiğini anlamadım ama???

cdogu
28/01/2014, 13:27
Kimden bahsettiğini anlamadım ama???

Bana diyor abi. Vites sorusuna cevabım tatmin edici gelmemiş olmalı.

Baskı balatayı kontrol ettir de demiştim halbuki...

byadrenalin
28/01/2014, 13:36
Bilmeyen varsa bende bir şey öğretmek isterim.

Büyük Harflerin Kullanıldığı Yerler:

1)Her cümle büyük harfle başlar:

*Sana bakmak bütün rastlantıları reddedip bir mucizeyi anlatmaktır.

*Yazdığım bütün şiirler,sana başlayan bir kitap için önsöz.

*Aşk sorgusunda şahanem yalnız kelepçeler sanıktır.

2)Yazı başlıklarının her sözcüğü büyük harfle başlar:

*Türk Dilinin Korunması *Aile Eğitiminin Önemi

3) Bütün özel adlar büyük harfle başlar.Özel adların başlıcaları aşağıda belirtilmiştir:

a)Kişi ad ve soyadları:

*Faruk Nafiz Çamlıbel *Halit Ziya Uşaklıgil

b) Hayvanlara verilen adlar:

*Sobanın başında uyuyan Pamuk mu?

*Bugün Boncuk keyifsiz gibi.

c) Ulus,mezhep,tarikat din adları:

*Biz İslamiyet'i 10. yüzyılda kabul ettik.

*Anadolu'da kurulan tarikatlardan biri de Aleviliktir.

d) Ülke adları:

*Türkiye ile Yunanistan ilişkileri eskisine göre şimdi daha iyi.

e) Bulvar,sokak,mahalle adları:

*Biz Turgut Özal Bulvarı'nda oturuyoruz.

*Mimar Sinan Mahallesi'ne yeni bir okul yapılıyor.

f) Kıta,bölge,dağ ,ova,deniz,göl,ırmak…adlarıağ,ova,deniz,göl,ırma k adları eğer kendinden önceki özel isme dahilse büyük harfle başlar,dahil değilse küçük harfle başlar.

*Konya Ovası Türkiye'nin buğday ambarıdır.

Yukarıdaki cümlede ‘ova' sözcüğü özel isme dahil olduğu için yani ikisi bir olup bir yeri karşıladığı için büyük harfle başlar.Eğer ‘ova' sözcüğünü çıkarıp sadece Konya dersek aklımıza Konya Ovası değil, Konya şehri gelecektir.

*Toros dağları Akdeniz'dedir.

Yukarıdaki cümlede ‘dağ' sözcüğü özel isme (Toros) dahil olmadığı için küçük yazılır.

Özel ismin önündeki dağ sözcüğünü çıkarttığımızda Torosların tek başına yer adını karşıladığını görürüz.Öyleyse ‘dağ' sözcüğü özel isme dahil değildir ve küçük harfle başlatılmalıdır.

*Siz Tuz Gölü'nü hiç gördünüz mü?

Yukarıdaki cümlede ‘göl' sözcüğü büyük harfle başlamalıdır;çünkü ‘göl' sözcüğü özel isme dahildir.Göl sözcüğünü cümleden çıkartıp tek başına ‘tuz' dediğimizde yine tek başına kast edilen yeri karşılamadığını görüyoruz.Öyleyse buradaki göl sözcüğü özel isme dahildir ve büyük harfle başlatılmalıdır.Aşağıdaki örnekleri de bu mantık çerçevesinde inceleyiniz.

*Meriç nehri *Alp dağları *Van Gölü *Ağrı Dağı *Çanakkale Boğazı

g) Kurum,kuruluş,örgüt,parti,dernek adları:

*Sosyal Sigortalar Kurumu bugün zor durumdadır.

*Cumhuriyet Halk Partisi ,Atatürk tarafından kurulmuştur.

h) Yapı,yapıt,kitap,dergi,gazete adları:

*Ben Topkapı Sarayı'nı görmeyi çok isterdim.

*Sizlere Küçük Ağa'yı ve Çalıkuşu'nu okumanızı tavsiye ediyorum.

*Geçenlerde bu makalem Türk Dili'nde de yayımlandı.

Not:Özel ada dahil olmayan gazete ve dergi adları büyük harfle başlamaz:

*Dün Hürriyet gazetesinde yayımlanan köşe yazısını okudun mu?

*Kanun Resmi Gazete'de yayımlandı.

*Dergah dergisinde yayımlanan Kırık Aynalar adlı öyküyü okuduktan sonra öyküyü sever oldum.

i) Ünvanlar,takma adlar:Lakaplar, ünvanlar büyük harfle başlar.

*Tarık Buğra eserinde Çolak Salih'in fiziki betimlemesini çok güzel yapar.

*Ahmet Mithat Efendi adeta bir yazı makinesidir.

*Ahmet Bey içeride mi?

*Sultan Hanım da mı yok?

*Dün Doktor Ahmet Bey bizdeydi.

*Ahmet doktor olmak istiyormuş.

Not: Akrabalık bildiren sözcükler küçük harfle başlar.

*Ne güzel komşumuzdun sen Fahriye abla!

*Yarın Ayşe teyzem gelecek.

Ancak akrabalık bildiren sözcük kişinin lakabı olmuşsa büyük harfle başlatılmalıdır.

*Burada ona herkes Nene Hatun derdi.

ı) Dil adları:

*Türkçeye,Arapça ve Farsçadan pek çok kelime girmiştir.

j) Din ve mitoloji kavramları:

*Tanrı,Allah,Cebrail,Zeus …

Not: Tanrı sözcüğü özel ad olarak kullanılmadığı zaman küçük harfle başlatılır.

*Yunanlılar da tanrılarına kurban sunarmış.

Bazı dini kavramlar gelenekselleşmiş olarak küçük harfle başlar:cennet,cehennem,sırat köprüsü…

k) Milli ve dini bayramların adları büyük harfle başlar:

*Kurban Bayramı *Ramazan Bayramı *Cumhuriyet Bayramı….

Ziyaretçi78
28/01/2014, 14:02
Vallaha iyi oldu bu açıklama en azından nerelerde büyük harf kullanıldığı anlaşılır.;)

cihanozdemir84
28/01/2014, 14:59
Ya ne farkLı amacım oLucak yazım yanLışı yapmamdan raadsız oLan varsa okumasın ne diyeyim bakın işinize ama sarmak gibi bir amacınız varsa biLeyim.Ayrıca konuyu ben açtım yazma gereği gösdermeseydiniz bu kadar uzamadı zaten amacının dışanada taşması bu yuzden

Ziyaretçi78
28/01/2014, 15:21
Ya ne farkLı amacım oLucak yazım yanLışı yapmamdan raadsız oLan varsa okumasın ne diyeyim bakın işinize ama sarmak gibi bir amacınız varsa biLeyim.Ayrıca konuyu ben açtım yazma gereği gösdermeseydiniz bu kadar uzamadı zaten amacının dışanada taşması bu yuzden

Şu kullandığın kelime hiç hoşuna gidiyormu dostum işinize bak kelime nasıl bir kelime ya artismisin sen??? Konuyu açtın bizlerde yardımcı olabilmek için senin konunu okuma gafletinde bulunduk ve yorucu olduğunu söyledik.Konunun dışarıya çıkmasındaki sebep senin artis artis konuşmandır.Ayrıca biz saracak olsak bu konuda ve seninle sarmayız emin ol.

cihanozdemir84
28/01/2014, 15:36
kardesım yardımcı olmakdan başka eleştırıde bulundunuz neyse bak hala bir acıklama peşindesin. bu kadar uzumasının sebebi bnemim yazım yanlışımış dıyosun sonra artıslık yapman dıyosun ? önce bır karar ver ? Ama sunu gördum çoluk cocuk muhabbet duzeyiniz yuzunden çok basitleşdirdiniz formu keyıfsız hale getırdınız..

cdogu
28/01/2014, 15:45
kardesım yardımcı olmakdan başka eleştırıde bulundunuz neyse bak hala bir acıklama peşindesin. bu kadar uzumasının sebebi bnemim yazım yanlışımış dıyosun sonra artıslık yapman dıyosun ? önce bır karar ver ? Ama sunu gördum çoluk cocuk muhabbet duzeyiniz yuzunden çok basitleşdirdiniz formu keyıfsız hale getırdınız..

Hocam,bak gerçekten çok uzaktayız konudan. Muhabbetine cevap verdim. Sorunun muhtemelen baskı balata. Debriyaj olayını da, sen daha önce,"hep otomatik kullandım.'' Dediğin için söyledim. Olabilir alışık değilsindir belki,bu ihtimali değerlendirdim.

Türkçe konusunda uzlaşmaya varamayacağız,ki sen daha az önce bana yaş hesabı yaparken,senden büyük olan Harun abiyle konuşma şeklinden pek uzlaşacağımız söylenemez.

Daha yeni üye olup,47 mesajla gelip burada forumun alametinden,keyifsizliğinden bahsetmen ayrı çelişki.

Türkçe'yi de bu şekilde kullanırsan zaten bizden ziyade forum moderatörleri uyaracaktır. Ben sadece rica ettim senden. Artistlik yapmasaydın da olurdu.

Uzamasın konu,sorunun baskı balata veya kullanım şeklin.

Ilkokul düzeyi konuşmanla sana da sevgiler..

elbruz
28/01/2014, 15:50
Arkadaşlar forumda ki düzen adına gerginlik çıkmaması için çaba göstermekteyiz. Lütfen gerginlik yaratmayalım uzlaşı içinde olalım. Foruma yazı yazma şekli, forum kurallarında nasılsa o şekilde yazılmasına dikkat edelim.

D. Mesaj Atılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

1. Arama yapalım: Sorduğunuz soru daha önce GrandePuntoTR forumlarında sorulmuş olabilir ve sorunun çözümü geçmiş mesajlarda yer alabilir. Eğer sorununuzun spesifik olmadığını düşünüyorsanız, Forumun Arama özelliğini kullanınız.
2. Düzgün Türkçe kullanalım: Bu forumları her kesimden Türk'ün ve Türkçe dili konuşan insanların takip ettiğini unutmayınız. Bozuk Türkçe ile yazılmış mesajların forumda kirlilik yarattığı gibi, hiç bir üye tarafından da bozuk Türkçe ile yazılmış mesajları deşifre edilmek zorunda değildir
3. Söyleyecek sözümüz yoksa mesaj yazmayalım: Sırf mesaj atmış olmak için mesaj yazmamalıyız.Lütfen bu konuda hassasiyet gösteriniz.
4. GrandePuntoTR forumlarında mesajlara resim eklenebilir. Web üzerindeki bir resme link vererek bu işlem yapılmaktadır. Mesajlarla eklediğiniz her resmin sayfanın açılmasını zorlaştıracağını unutmayın. Resimleriniz büyükse, bunları ufaltarak göndermeniz mantıklı olacaktır.
5. Okunaklı mesajlar yazalım:Mesaj yazarken, okunması ve anlaşılmasının kolay olması açısından, büyük-küçük harf ve yazım kurallarına dikkat etmelisiniz. Büyük harflerle yazmanın net kullanıcıları arasında bağırmak anlamına geldiğini, noktalama işareti olmayan metinlerin ise okumayı zorlaştırdığını unutmayalım.
6. Doğru konu başlığı seçelim:Yardım istediğiniz mesajlarınızda, "ACİL YARDIM", "ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM" veya "YARDIMA İHTİYACIM VAR" gibi başlıklar kullanmak yerine, sorunu kısaca belirten başlıkları kullanmalısınız. Düzgün ve açıklayıcı konu başlığına sahip olmayan konular, hem arama işlemini etkinliğini azaltacak, hem de mesajınızın çok daha az kişi tarafından okunmasına neden olacaktır.
7. Detay belirtilen, sorun belirten mesajlarınızda, araç özellikleriniz gibi gerekli olabilecek detayları olabildiğince açık bir şekilde yazmanız yine sorununuza çabuk çözüm bulunması açısından önemlidir. Aksi halde boşu boşuna mesaj trafiği oluşacaktır ve konunun silinmesine neden olabilir.

Ziyaretçi78
28/01/2014, 15:55

Başka eleştiri yapmamızın sebebi sensin ama hala farkında değilsin.
Ben seni anlarsın diye açıklama yapıyorum ama nafile olduğu kanaaitindeyim.
Ben hala arkasındayım lafımın artistlik konusunda.Senin çoluk çocuk muhabette düzeyi dediğin konu ise senin aklın yetmez emin ol.Ne demiş büyüklerimiz akıl yaşta değil başta'dır.
Eğerki bizim bu forumda forum'u basitleştirdiğimiz hakkında birileri veya yönetim derseki evet siz basitleştirdiniz bu forumu desin ben bu forumdan çıkmaya razıyım.

cihanozdemir84
28/01/2014, 16:00
Evet daha fiatın sitesinde yeniyim. Kesinlikle kimseye bir şey ispat etmeye yada kimseyi rencide etmek gibi bir amacım yok bu ilk aracımda değil. Hatta en ucuz aracım. hayatımın cogu sanayilerde kendi araclarım ile uğraşmakla geçti.4 senelik otomotiv mezunuyum.bir cok form sitelerine halen uyeliğim var wvturkiye , honda turkiye vs.. servisin çözumleme yapamadığı bir çok konuyu bulup aydınlatmış olduğum insanlarda var mesala 1.5 sene once cozumledıgım sorun ıcın numaramı bırakdım arayan bır cok ınsan oldu tr geneli.ama bugun için yapmöış oldugunuz muhabbet duzeyı gerçekden cok saçma ve gülünç.Benım merak ettiğim sey sadece 3 seneden fazla manuel araç kullanmadım bu sorun genelınde boylemıdır ( kronık ) mıdır diye olmusdu nerelere geldi merak etmeyin kolay kolay konu açmam artık.Ama siz konu acarda yardımcı olabileceğim birşeyler olursa yardımcı olmak için yazarım kimse ile alıp veremediğimde yok saygılar...

cihanozdemir84
28/01/2014, 16:01
murder iyice sacmaladın yeter yazmanı isdemiyorum .

cdogu
28/01/2014, 16:07
Evet daha fiatın sitesinde yeniyim. Kesinlikle kimseye bir şey ispat etmeye yada kimseyi rencide etmek gibi bir amacım yok bu ilk aracımda değil. Hatta en ucuz aracım. hayatımın cogu sanayilerde kendi araclarım ile uğraşmakla geçti.4 senelik otomotiv mezunuyum.bir cok form sitelerine halen uyeliğim var wvturkiye , honda turkiye vs.. servisin çözumleme yapamadığı bir çok konuyu bulup aydınlatmış olduğum insanlarda var mesala 1.5 sene once cozumledıgım sorun ıcın numaramı bırakdım arayan bır cok ınsan oldu tr geneli.ama bugun için yapmöış oldugunuz muhabbet duzeyı gerçekden cok saçma ve gülünç.Benım merak ettiğim sey sadece 3 seneden fazla manuel araç kullanmadım bu sorun genelınde boylemıdır ( kronık ) mıdır diye olmusdu nerelere geldi merak etmeyin kolay kolay konu açmam artık.Ama siz konu acarda yardımcı olabileceğim birşeyler olursa yardımcı olmak için yazarım kimse ile alıp veremediğimde yok saygılar...

Eksik olma hocam,biz sadece turkce konusunda anlasilir olsun diye tavsiye ettik. Baska bir amacimiz yok. Uzamasaydi ve uslup konusunda biraz dikkat etseydiniz keske...

Soruna gelince yine diyorum,baski balata olabilir,zaten bu soruyu ilk soran da sen degilsin. Ki 4 yillik mezunum diyorsun,sen de bilirsin. Baski balatayi bir kontrol et derim. 3 yil otomatik kullanmak,aldiginiz yeni arabada boyle bir alisilmamisliga sebep olabilir tabii.

Kolay gelsin.

Ziyaretçi78
28/01/2014, 16:08

Saçmaladın derken.???

Moderatör
28/01/2014, 16:08
Cihan Bey;

Forum kuralları gereği yazım hatası büyük küçük harf uyumu ve kalın yazı yasaktır.

Yazımlarınızda karşı tarafı itham edici küçük düşürücü kelimeler kullanmayınız.

Bu bir uyarıdır.

Tartışma yaratıcı mesajlar silinecektir

cihanozdemir84
28/01/2014, 16:10
eyv. kardeşim arac 40.000 km de bakdım kacırma yok gibi sıyırma ihtimalini dusunmuyorum değil. yakoşlarda bayılma kaşkıs anında serilik pek yok gibi yukarda kavrıyor ama hızlı debriyajda patanaja sarıyor bakalım olmadı en yakın zaman baskı balata , frenler buji yağ su , hepsini toptan yapdırcam..

cihanozdemir84
28/01/2014, 16:13
neyse tamam kımse rahatsız olmasın arkadaş moderatörü getirmiş :) ben bu siteden ayrılıyorum boyLe coluk cocuk muhabbetlerınızden ınan rahatsız oldum..31 yasında yazmıssın akıl yaşda değiL diyosun 18 yasında ergen gıbısın bılader.git kumda oyna ;)

cdogu
28/01/2014, 16:13

Bu olmadi ama,ayiptir.

Moderatör
28/01/2014, 16:14
Cihan bey sağ üst köşede çıkış butonumuz bulunmaktadır.