PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hızlı sinyal verme

halils2
23/01/2014, 13:32
Arkadaşlar aracım sağa sinyal verdiğimde sinyali normalin 2 katı hızla veriyor. Ve bu durum özellikle araç çalışırken meydana geliyor yani araç stop halinde iken herhangi bir terslik yok normal yanıp sönüyor. Az önce eve gelirken denediğimde kontak açık sağa sinyal veriyor sinyal hızı normal marş yaptım araç çalıştı hızlı sinyal vermeye başladı stop ettim kontak açtım yine bir şey yok ama marş yapınca hızlı sinyal verdi yine ama her zaman yapmıyor, bazen yapıyor normal çalışırken hızlı sinyal verebiliyor ya da hızlı sinyal verirken normale dönebiliyor. hızlı sinyal vermesi uzun sürerse ekranda lamba arızasını yakıyor hızı normale dönünce lamba da sönüyor. Bilgisayarla bağlandığımda sinyal kolu arızası yazmıştı ama sinyal kolum hız sabitleyicili ve yeni değiştirdim eski söktüğüm kolda da aynı durum mevcuttu koldandır dedim umursamadım ama kol değişincede yani hız sabitlemeli kolu takınca da aynını yapınca koldan yapacağını sanmıyorum ve üzerine düşmeye karar verdim. Bu konuda daha önce başına böyle bir durum gelen var mı? Aynı durum arkadaşın 2006 puntosunda da var hızlı sinyal verince arka sağ stop u biraz tokatlıyorum düzeliyor tekrar yapıyor demişti ama mantıklı gelmedi bana. Gerçi tesisatı kontrol edecem ama yine de başına gelen var mı diye bir sorayım fikrini alayım istedim.

serrko
23/01/2014, 13:34
Sinyalleede kisa devre var stoplara baktir birde farlara

MOTOROLA ATRİX CİHAZIMDAN GÖNDERİLDİ

halils2
23/01/2014, 13:38
Arkadaşımın dediğini onaylıyorsun yani abi teşekkürler müsait zamanda kontrol edeceğim abi.

byadrenalin
23/01/2014, 14:24
Arka stoplardan biri su alıp şase yapmış olabilir. Bazen temas eder bazen etmez. Ondan yapabilir. Elektrikçi çözer işi. Benim başıma geldi. Sol arka stop su aldı ve duy bozuldu. Elektrikçi uydurma bir şeyle çözdü işi :) Zaman zaman çalışıp zaman zaman çalışmıyor. Bir pas sökücü sıktı, içine ekstra bir şase kablosu çekti. Her şey normale döndü :) Benim araba da 2006 bu arada :)

halils2
23/01/2014, 21:29
Sende de sinyal takılması yapıyor muydu yani hızlı mı sinyal veriyordu

GT-I8552 cihazımdan gönderildi

byadrenalin
23/01/2014, 21:52
Sende de sinyal takılması yapıyor muydu yani hızlı mı sinyal veriyordu

GT-I8552 cihazımdan gönderildi

Bazen yapıyordu bazen sinyal hiç yanmıyordu. Bir süre sonra zaten tamamen bozuldu. Mecbur elektrikçiye gösterdim. Duyun içi falan paslanmış. O geçme teller. Pas sökücü sıktı oralara. Ampülede ekstra bir kablo bağlayıp oraya oturttu. Sonra bir daha hiç sıkıntı yaşamadım.

halils2
23/01/2014, 22:21
Anladım teşekkürler uygun bir zamanda kontrol edip buraya dönüş yaparım :)

halils2
27/01/2014, 14:46
Sabah arabanın üztündeki karları temizlemek indim aşağı arka sağ sinyal grubunu söktüm içi tertemiz soket tırnaklarını biraz kapattım daha iyi tutsun diye olmadı, ampulü değiştirdim aynı durum yine devam ediyor. Ön sağ yan sinyali sökecem o da olmazsa ön sinyali sökecem bakalım nerden çıkacak bu durum :(

halils2
09/02/2014, 17:34
Eveet zurnanın zırt dediği yere geldim bugün itibariyle. Ailece biraz gezinti yapmak için Tekirdağ a doğru yola çıktık. Sezerler çiftliğine doğru bi sinyal vereyim dedim sağ sinyali yaktım hemen ampul işareti belirdi neyse şerefli kavşağındaki benzinlikte durduk sinyalleri kontrol ettim sağ sinyallee sürekli yanıyor. Ordan geri dönüp eve geldüm bilgisayarı aldım bodye bağlandım sağ sinyal +ya kısa devre hatası veriyor. Sonra body c soketini, akü eksi kutup başını söktüm. Body lamba devrelerini ölçtüm ve ca alıcı nokta c soketindeki sağ sinyal lambalarına giden 1 10 11 nolu pinler de 35 ohm , sol sinyal grubu 9 19 20 nolu pinler de ise + uca doğru 20 kohm var arkadaşın aracınla da kıyasladım onda da bazen bendeki hatayı veriyor ama onda şimdilik kilo ohm var yani sıkıntısı yok. Benim aracın bodysini söktüm elimde. Boşta ölçünce de şuan 45 ohm var. Dediğim gibi sağ grup sürekli yanıyor sol sinyalim çalışmıyor. Body tamir olacak olmazsa yenisine sağlık diycem bu para yokluğunda.

byadrenalin
09/02/2014, 18:09
Eveet zurnanın zırt dediği yere geldim bugün itibariyle. Ailece biraz gezinti yapmak için Tekirdağ a doğru yola çıktık. Sezerler çiftliğine doğru bi sinyal vereyim dedim sağ sinyali yaktım hemen ampul işareti belirdi neyse şerefli kavşağındaki benzinlikte durduk sinyalleri kontrol ettim sağ sinyallee sürekli yanıyor. Ordan geri dönüp eve geldüm bilgisayarı aldım bodye bağlandım sağ sinyal +ya kısa devre hatası veriyor. Sonra body c soketini, akü eksi kutup başını söktüm. Body lamba devrelerini ölçtüm ve ca alıcı nokta c soketindeki sağ sinyal lambalarına giden 1 10 11 nolu pinler de 35 ohm , sol sinyal grubu 9 19 20 nolu pinler de ise + uca doğru 20 kohm var arkadaşın aracınla da kıyasladım onda da bazen bendeki hatayı veriyor ama onda şimdilik kilo ohm var yani sıkıntısı yok. Benim aracın bodysini söktüm elimde. Boşta ölçünce de şuan 45 ohm var. Dediğim gibi sağ grup sürekli yanıyor sol sinyalim çalışmıyor. Body tamir olacak olmazsa yenisine sağlık diycem bu para yokluğunda.

Çok geçmiş olsun abi. Yeni body nin servis fiyatı 1350 tl civarı :(

halils2
09/02/2014, 18:13
Sağol kardeşim. Allah razı olsun. Pazarlıksız mı bu fiyat Sen ne zaman aldın bu fiyatı?

byadrenalin
09/02/2014, 18:23
Sağol kardeşim. Allah razı olsun. Pazarlıksız mı bu fiyat Sen ne zaman aldın bu fiyatı?

En son benim de beyin bozulduya abi değiştirdim. O zaman aldığım fiyat. Pazarlıksız net fiyatı. Pazarlıkla biraz daha düşebilirler. %10 falan iskonto yapıyorlar servisler en fazla. Çıkma da bakabilirsin istersen ama arabaya binmeye devam edeceksen çıkma tavsiye etmem. Sonuçta elektronik bir parça. Aldığın çıkmanın başından ne geçtiğini bilemezsin.

Düzenleme: 1.127,41 TL iskontolu fiyat. Şimdi baktım servis kağıdından. 1 ay önceki fiyat abi.

halils2
09/02/2014, 18:33
En son benim de beyin bozulduya abi değiştirdim. O zaman aldığım fiyat. Pazarlıksız net fiyatı. Pazarlıkla biraz daha düşebilirler. %10 falan iskonto yapıyorlar servisler en fazla. Çıkma da bakabilirsin istersen ama arabaya binmeye devam edeceksen çıkma tavsiye etmem. Sonuçta elektronik bir parça. Aldığın çıkmanın başından ne geçtiğini bilemezsin.

Düzenleme: 1.127,41 TL iskontolu fiyat. Şimdi baktım servis kağıdından. 1 ay önceki fiyat abi.

Servisten arkadaşı aradım çıkma olmaz araca göre kodlanıyor dedi. Çıkma almam zaten elektronik te sıkıntı oluyor genelde. Bende kodlar da yok zaten. Yarın sabah işten çıkınca gidecem kısmetse bakalım ne olcak. Senin body kaç günde geldi kardeşim. Fiyat konusunda senden aldığım fiyatı referans göstericem sıkıntı olmazsa. Bana fiyat olarak 2000 dolaylarında söylediler. Öyle oldu mu bu araba en az 3 ay yatar. Bir de tamir fiyatı soracam.

byadrenalin
09/02/2014, 18:41
Servisten arkadaşı aradım çıkma olmaz araca göre kodlanıyor dedi. Çıkma almam zaten elektronik te sıkıntı oluyor genelde. Bende kodlar da yok zaten. Yarın sabah işten çıkınca gidecem kısmetse bakalım ne olcak. Senin body kaç günde geldi kardeşim. Fiyat konusunda senden aldığım fiyatı referans göstericem sıkıntı olmazsa. Bana fiyat olarak 2000 dolaylarında söylediler. Öyle oldu mu bu araba en az 3 ay yatar. Bir de tamir fiyatı soracam.

Bir hafta da falan geldi aşşağı yukarı abi. Bana da servis çıkma olmaz demişti.Kimisine göre de çıkma oluyor deniliyor. Tabi kodlar yoksa mecbur taktırmayı oraya yaptıracaksın. Benim bir tanıdığım vardı serviste çalışan o sistemden bakıp söylemişti bana fiyatı önce. 1350 falan diye. Sonra zaten tamir işlemi bittikten sonra iskontolu olarak bunlar geldi önüme. Çok fiyat vermişler sana. Forumdaki serrko abiye de bir danış. O fiyat konusunda yardımcı olabilir diye düşünüyorum. Tamir fiyatı 400-500 arası oynuyor bildiğim kadarıyla. Kodlanması vs. dahil. Çıkma alıp taktırıp kodladmakta 900 civarına geliyor aşşağı yukarı. En iyisi sıfır. Ve serviste garantili taktırmak. Çok geçmiş olsun abi. Üzüldüm valla. Bu tip şeyler insanı arabadan soğutuyor. Umarım uygun bir şekilde çözersin. Benim tamir ettirdiğim yer İstanbul Zincirlikuyu Birmot. Genel merkez binasının altı. Fiyatı referans gösterebilirsin sorun olmaz. Sadece parça fiyatı bu.

byadrenalin
09/02/2014, 18:43
Bu arada tamiri servis yapmıyor bilgin olsun. Onlar her zaman sıfır takmaktan yanalar yani. Şayet yaparlarsa dışarda bir yere yolluyorlar. Bu da demek oluyor ki tamir yaptıracaksan dışarda kendin yaptır. Servis aracılığı ile yaptırma.

ozkancavus5916
09/02/2014, 18:57
Benim arka stoplar calismiyo sanirim uyari isigi veriyo benim sol taraftaki sinyallef acik kaliyodu servis te alarm taklmisti gosterdi alarm in kartini degistirdiler 6aydan beri iyi ama havalar duzelince arka farlari sokcem

halils2
09/02/2014, 19:06
Bana fiyatı kafadan vermişlerdi bir muhabbet arasında. Net fiyatı yarın sabah soracağım. Tamirine 400 500 dedi mi sıfırını alırım bozuk olan dursun kenarda. Ama sıfırını alsam ben taksam yine garanti verirler mi? Araç babamın garajda yatıyor. Servise götrmek biraz sıkıntılı. Ya bu bodyi takacam servise götürcem ya da çekiciyle gidecek. Servisteki arkadaşa sordum tamir işini istanbulda karşıda bir yere yaptırıyorlarmış. Onda da her zaman garanti vermiyor dedi. Genelde pahalı yaptığı işe garanti veriyormuş. Senin 1127 tl dediğin fiyata kdv dahil mi?

halils2
09/02/2014, 19:08
Benim arka stoplar calismiyo sanirim uyari isigi veriyo benim sol taraftaki sinyallef acik kaliyodu servis te alarm taklmisti gosterdi alarm in kartini degistirdiler 6aydan beri iyi ama havalar duzelince arka farlari sokcem

Bende alarm yok özkan. Zaten arızayı tespit ettim. Body içinde kısa devre var.

byadrenalin
09/02/2014, 19:14
Bana fiyatı kafadan vermişlerdi bir muhabbet arasında. Net fiyatı yarın sabah soracağım. Tamirine 400 500 dedi mi sıfırını alırım bozuk olan dursun kenarda. Ama sıfırını alsam ben taksam yine garanti verirler mi? Araç babamın garajda yatıyor. Servise götrmek biraz sıkıntılı. Ya bu bodyi takacam servise götürcem ya da çekiciyle gidecek. Servisteki arkadaşa sordum tamir işini istanbulda karşıda bir yere yaptırıyorlarmış. Onda da her zaman garanti vermiyor dedi. Genelde pahalı yaptığı işe garanti veriyormuş. Senin 1127 tl dediğin fiyata kdv dahil mi?

Yok abi kdv dahil değil. Kdv li fiyatı da işte dediğim gibi 1300 civarıdır hemen hemen. Sıfırı alıp sen takarsan garanti verirler herhalde. Ama bir sorman lazım. Olmazsa arabayı çekiciyle götüreceksin yapacak bir şey yok. Evet bütün yetkili servislerin anlaşmalı olduğu bir adam var burda İstanbul Anadolu yakasında. Benim de ECU yu ona tamir ettirdiler. Ama servis body de tamir yapılmadığını falan söylemişti. Garanti vermez zaten abi. Yani tamir edilen bir parçanın özellikle elektroniğin pek garantisi olmaz. Benim Ecu tamirine 400 tl almışlardı. Body 'e de aynı şekil bir para alırlar yüksek ihtimal.

cagataygumus86
09/02/2014, 19:18
ampüllerden biri patlak olabilir otomatik uyarı sistemidir :)

halils2
09/02/2014, 19:23
ampüllerden biri patlak olabilir otomatik uyarı sistemidir :)

Yok kardeşim benim olay farklı. Body de lamba çıkışlarına kısa devre var. Sağ lambaların hepsi sürekli yanıyor zaten. Birinde sıkıntı olsa o lamba yanmaz. Diğerleri yine çalışır.

ozkancavus5916
09/02/2014, 19:26
Halil de program varmis bilgisayardan girip bulabiliyomus sorunu .bizim bir abinin hiz sabitleme ayarlarini halil yapti servis te yokmus o program

halils2
09/02/2014, 19:29
Yok abi kdv dahil değil. Kdv li fiyatı da işte dediğim gibi 1300 civarıdır hemen hemen. Sıfırı alıp sen takarsan garanti verirler herhalde. Ama bir sorman lazım. Olmazsa arabayı çekiciyle götüreceksin yapacak bir şey yok. Evet bütün yetkili servislerin anlaşmalı olduğu bir adam var burda İstanbul Anadolu yakasında. Benim de ECU yu ona tamir ettirdiler. Ama servis body de tamir yapılmadığını falan söylemişti. Garanti vermez zaten abi. Yani tamir edilen bir parçanın özellikle elektroniğin pek garantisi olmaz. Benim Ecu tamirine 400 tl almışlardı. Body 'e de aynı şekil bir para alırlar yüksek ihtimal.

Tamiri 400 yenisi 1300 1400 se yenisini almak daha mantıklı zaten. Garanti için onların takması gerekiyorsa kendi bodysini takıp götürürüm bu parasızlıkta bi de çekici parası çıkmasın yaw :) neyse sabah ola hayrola bakalım yarın sabah ne olacak

halils2
09/02/2014, 19:31
Halil de program varmis bilgisayardan girip bulabiliyomus sorunu .bizim bir abinin hiz sabitleme ayarlarini halil yapti servis te yokmus o program

O Halil benim Özkan. Sorunu buldum da çözümünü bulamadım :(

byadrenalin
09/02/2014, 19:36
Tamiri 400 yenisi 1300 1400 se yenisini almak daha mantıklı zaten. Garanti için onların takması gerekiyorsa kendi bodysini takıp götürürüm bu parasızlıkta bi de çekici parası çıkmasın yaw :) neyse sabah ola hayrola bakalım yarın sabah ne olacak

Bende burda çekiciyle götürmüştüm :) Allah daha beterinden korusun. Elektronik işi böyle işte. Kendi kendine bir şeyler çıkartıyor. Umarım uygun fiyatlara işin çözülür. Taksit yapar ödersin artık. Hayırlısı inşallah.

KemalDaglar
09/02/2014, 19:39
benimde başıma gelmişti ama ben araçtaki tüm ampülleri led yapmıştım arıza ışığı yakmıştı arıza ışığı yanıkken çok seri yanıp sönüyor ışıklar

halils2
09/02/2014, 19:48
Bende burda çekiciyle götürmüştüm :) Allah daha beterinden korusun. Elektronik işi böyle işte. Kendi kendine bir şeyler çıkartıyor. Umarım uygun fiyatlara işin çözülür. Taksit yapar ödersin artık. Hayırlısı inşallah.

Amin kardeşim sağol. Bakalım artık bulcaz bir yolunu

halils2
09/02/2014, 20:49
benimde başıma gelmişti ama ben araçtaki tüm ampülleri led yapmıştım arıza ışığı yakmıştı arıza ışığı yanıkken çok seri yanıp sönüyor ışıklar

sizin söylediğiniz her hangi bir ampulun patladığında ya da farklı ampul takıldığında sinyal verildiğinde body nin uyarması. Benim sorunum ise sağ sinyallerimin sürekli yanması. amerikan park lambası şeklinde yanıyor benim sağ taraf komple ve parlak şekilde yanıyor. Body çıkışlarında kısa devre var. sinyal vermesem de aküden direkt olarak lambalara enerji gönderiyor sağ lambalarım hep yanıyor.

halils2
10/02/2014, 14:03
Body i tamire gönderilmesi için servise bıraktım. Yarın veya öbür gün dönüş olur sanırım.

Ziyaretçi78
10/02/2014, 16:06
Body i tamire gönderilmesi için servise bıraktım. Yarın veya öbür gün dönüş olur sanırım.

Yapabiliyorlarmıymış bari.???

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

byadrenalin
10/02/2014, 16:14

Tamir için bir ücret söylediler mi abi ?

halils2
10/02/2014, 22:33
Fiyat ve tamir olup olmadığını tespit için gönderdim. Fiyat konusunda yardımcı olmaya çalışırım dediler de bi bakalım artık. Yarın öğleden sonra kargo varır bakarlarsa bakarlar bakmazlarsa öbür gün dönüş olur sanırım.

byadrenalin
10/02/2014, 22:36
Hayırlısı bakalım abi.

halils2
14/02/2014, 11:01
Dün itibariyle dönüş oldu. Sağolsun Çorlu Haliç otodaki arkadaşlar abiler yardımcı oldu. Bakalım akşam kargo edecekmiş tamir eden beyler. C.tesi sabahtan elime geçerse bodyi kontrol edip montajını yapacam. Sabahtan geçmezse pazartesi gününe kalır.

byadrenalin
14/02/2014, 11:06
Dün itibariyle dönüş oldu. Sağolsun Çorlu Haliç otodaki arkadaşlar abiler yardımcı oldu. Bakalım akşam kargo edecekmiş tamir eden beyler. C.tesi sabahtan elime geçerse bodyi kontrol edip montajını yapacam. Sabahtan geçmezse pazartesi gününe kalır.

Fiyat bellimiymiş abi.

halils2
14/02/2014, 11:15
Fiyat bellimiymiş abi.

Dost tarifesi kardeşim 350 tl. Arada tanıdık olmasa daha yüksek oluyormuş fiyat.

byadrenalin
14/02/2014, 11:18
Dost tarifesi kardeşim 350 tl. Arada tanıdık olmasa daha yüksek oluyormuş fiyat.

Tahmin ettiğim gibi çıkmış :) Neyse 1350 tl den iyidir :)

halils2
14/02/2014, 11:26
Bakalım sıkıntısız çalışacak mı birde tamire verdiğimiz para çöpe gitmesin...

aozalatur
14/02/2014, 11:28
hayırlısı.. sonuç noldu ? nolacak bakalım..

byadrenalin
14/02/2014, 11:29
Bakalım sıkıntısız çalışacak mı birde tamire verdiğimiz para çöpe gitmesin...

Çalışır abi. Benim Ecuyu da o adam yaptı. Sorunum yok şu an. Tabi body biraz daha risk taşıyan bir şey ama yaptım oldu diye gönderiyorsa sıkıntı olduğunu pek sanmıyorum.

halils2
14/02/2014, 11:37
Çalışır abi. Benim Ecuyu da o adam yaptı. Sorunum yok şu an. Tabi body biraz daha risk taşıyan bir şey ama yaptım oldu diye gönderiyorsa sıkıntı olduğunu pek sanmıyorum.

inşallah kardeşim bende sanmıyorum ama görmeden de içimdeki tereddütü gideremiyorum. Neyse kafamı bulandırmayım fazla yarın gelirse kısmetse görecez.

halils2
14/02/2014, 11:38
hayırlısı.. sonuç noldu ? nolacak bakalım..

sağol body gelsin yarın sonucu yazarım kısmetse.

cemdogu
14/02/2014, 14:05
kuzenimin 2010 evosunda başına gelmişti bu da.Aynı şekilde body tamir edildi gönderildi.Garanti kapsamındaydı bizimki gerçi.Servis tamir edersek 2 gün, yeni parça beklersek 2 hafta beklemek zorundasınız diyince tamir etmişti bunala sıkıla.Ama 2 yıldır sorun çıkarmadı.Hatta Servis, tamiri tercih ettiği için kolçak takmıştı arabasına teşekkürler ve özür dileriz mahiyetinde.Hangi servisti hatırlamıyorum şuanda ama ben sorun çıkaracağını sanmıyorum :)

byadrenalin
14/02/2014, 14:13
kuzenimin 2010 evosunda başına gelmişti bu da.Aynı şekilde body tamir edildi gönderildi.Garanti kapsamındaydı bizimki gerçi.Servis tamir edersek 2 gün, yeni parça beklersek 2 hafta beklemek zorundasınız diyince tamir etmişti bunala sıkıla.Ama 2 yıldır sorun çıkarmadı.Hatta Servis, tamiri tercih ettiği için kolçak takmıştı arabasına teşekkürler ve özür dileriz mahiyetinde.Hangi servisti hatırlamıyorum şuanda ama ben sorun çıkaracağını sanmıyorum :)

Öyle servisler varmıymış yahu :) Bu arada sıfır konusunda yalan atmışlar bence. Benim body 5 gün içinde falan geldi takıldı. Ecu sorunlu olduğu için beklemiştim biraz :)

cemdogu
14/02/2014, 16:18
Öyle servisler varmıymış yahu :) Bu arada sıfır konusunda yalan atmışlar bence. Benim body 5 gün içinde falan geldi takıldı. Ecu sorunlu olduğu için beklemiştim biraz :)

siz nakit, parasını verdiğiniz için insan muamelesi görmüşsünüzdür.
kuzenim garanti kapsamında olduğu için aynı muameleyi görememiştir.

bu türkiyedeki her serviste kla..Nissan QQ aracımın arka lambası temassızlık yapıyor diye götürdüm servise.normalde 10 dakikada halledilecek iş için onay bekleniyor.parça stoğu kontrol ediliyor.hali hazırda yoksa bekletiliyorsunuz 1 hafta illaki.sanki neyi kontrol ediyorsa...araç intercityden kiralık.başka yerde özel bakım niye yaptırayım, ya da garantimden nasıl çıkayım? intercity ilgileniyor araçla.eziyeti bana mı kaldı yani, deeerken telefon çalıyor.parçanız geldi pazar günü gelin takalım diyorlar.gidiyorsunuz 1 saat sıra bekleyip 10 dakikalık işi halledip çıkıyorsunuz :)

byadrenalin
14/02/2014, 18:09
siz nakit, parasını verdiğiniz için insan muamelesi görmüşsünüzdür.
kuzenim garanti kapsamında olduğu için aynı muameleyi görememiştir.

bu türkiyedeki her serviste kla..Nissan QQ aracımın arka lambası temassızlık yapıyor diye götürdüm servise.normalde 10 dakikada halledilecek iş için onay bekleniyor.parça stoğu kontrol ediliyor.hali hazırda yoksa bekletiliyorsunuz 1 hafta illaki.sanki neyi kontrol ediyorsa...araç intercityden kiralık.başka yerde özel bakım niye yaptırayım, ya da garantimden nasıl çıkayım? intercity ilgileniyor araçla.eziyeti bana mı kaldı yani, deeerken telefon çalıyor.parçanız geldi pazar günü gelin takalım diyorlar.gidiyorsunuz 1 saat sıra bekleyip 10 dakikalık işi halledip çıkıyorsunuz :)

Haklısınız bu konuda. Evet ben ücretli yaptırdım :) Garantiden olunca tabi insan muamelesi göremiyorsunuz. Bunu sadece araba firmasında değil telefon vs. gibi şeylerde de yaşıyoruz malesef.

halils2
15/02/2014, 20:45
Evet arkadaşlar. Bodyim geldi taktım. Sinyal problemini halletmişler ama şimdi başka bir sıkıntı var. Aracımın kumandası artık uzaktan almıyor. Aracın camına tutuyorum anca öyle alıyor. Muhtemelen bu sorun da body kaynaklı. Ama bu defa ne yapacağımı bilmiyorum. Body tamirine 350 tl verdim. Body arızası olan arkadaslara tavsiyem maddi durumunuz müsaitse hiç tamirle uğraşmayın yenisini alın. Ne çıkacağı belli olmuyor.

alixxx
15/02/2014, 21:02
Abi ara konuş bence bi

halils2
15/02/2014, 21:19
Konuştum kardeşim. Cvp: Bizim tamir ettiğimiz yerle oranın bir alakası yok bozulacağı gelmiş oldu. Haksız da değil yani anten üst plakette, sinyaller alt plakette. Ne oldu bilmiyorum artık. Adama da bişey diyemiyorum. Acaba alarm mı taktırsam diye düşünüyorum.

alixxx
15/02/2014, 21:48
Soket tam temas etmiyor olabilir mi? Anten soketi vardır sonucta

halils2
15/02/2014, 22:20
Soketle alakası yok be kardeşim 3 4 defa kontrol ettim. Tekrar tekrar sıkıştırdım sıkı sıkıya geçiyor soketi. Soketi çıkartsam da taksam da aynı şekilde çalışıyor sadece yakından alıyor.

byadrenalin
15/02/2014, 22:46
Hayırlı mı olsun diyim geçmiş mi olsun diyim abi ne diyim bilemedim. Seninki de düpedüz şanssızlık. Ben de sıfır body i sırf bu yüzden tercih etmiştim. Bir tarafı bozulan body nin diğer tarafının da bozulma ihtimali var işte. 100-150 liraya bir alarm taktır öyle kullan bari abi biraz. Şu kumandaya basınca camları kaldıran cinsten falan. Para durumun iyi olunca sıfırını alır değişirsin. Ya da tekrar bozulmasını bekler öyle alırsın.

halils2
15/02/2014, 23:04
Hayırlı mı olsun diyim geçmiş mi olsun diyim abi ne diyim bilemedim. Seninki de düpedüz şanssızlık. Ben de sıfır body i sırf bu yüzden tercih etmiştim. Bir tarafı bozulan body nin diğer tarafının da bozulma ihtimali var işte. 100-150 liraya bir alarm taktır öyle kullan bari abi biraz. Şu kumandaya basınca camları kaldıran cinsten falan. Para durumun iyi olunca sıfırını alır değişirsin. Ya da tekrar bozulmasını bekler öyle alırsın.

Valla kardeşim ben içindeyken ne olduğunu anlayamadım :). Biraz kısmetsizlik oldu ama hayırlısı artık. Dediğin gibi ya sustalı alarm taktırıp kullanacam ya da body i tekrar yollayacam. Ama bu defa da başka bir tarafı bozulur diye çekiniyorum :D böyle devam edersem sıfır body parasını tamire verecem gibi. Alarmlara bakıyordum ben de biraz böyle gitsin de yaza doğru artık kısmet olursa bir alarm taktırıcam sanırım. Sen 0 body taktırdığında araç anahtarını tanıtmışlarmıydı bir bilgin var mı???

byadrenalin
15/02/2014, 23:13
Valla kardeşim ben içindeyken ne olduğunu anlayamadım :). Biraz kısmetsizlik oldu ama hayırlısı artık. Dediğin gibi ya sustalı alarm taktırıp kullanacam ya da body i tekrar yollayacam. Ama bu defa da başka bir tarafı bozulur diye çekiniyorum :D böyle devam edersem sıfır body parasını tamire verecem gibi. Alarmlara bakıyordum ben de biraz böyle gitsin de yaza doğru artık kısmet olursa bir alarm taktırıcam sanırım. Sen 0 body taktırdığında araç anahtarını tanıtmışlarmıydı bir bilgin var mı???

Tanıtılmıştır abi. Şayet tanıtılmasa imblayzır kilitleme yapardı. Bilgisayara bağlanıp anahtarın kodunun body 'e tanıtılması gerekiyor. Ama bunu serviste yaptırmak zorunda değilsin. Şayet sıfır body alıp kendin takmayı düşünüyorsa herhangi bir oto kilitçi. Yani bilgisayarı olan bir oto kilitçi bunu yapabilir. Bence tekrar yollama abi. Zaten bir 350 daha verirsen, 700 tl olacak. 700 tl ye sıkıntılı bir body i kullanmaya devam edeceksin. Şayet arabaya 3-4 sene daha bineceksen al sıfır body tak kafan rahat olsun. Tabi al demesi kolay o da başka bir durum :) az para değil ama yapacak bir şey yok.

halils2
15/02/2014, 23:28
Tanıtılmıştır abi. Şayet tanıtılmasa imblayzır kilitleme yapardı. Bilgisayara bağlanıp anahtarın kodunun body 'e tanıtılması gerekiyor. Ama bunu serviste yaptırmak zorunda değilsin. Şayet sıfır body alıp kendin takmayı düşünüyorsa herhangi bir oto kilitçi. Yani bilgisayarı olan bir oto kilitçi bunu yapabilir. Bence tekrar yollama abi. Zaten bir 350 daha verirsen, 700 tl olacak. 700 tl ye sıkıntılı bir body i kullanmaya devam edeceksin. Şayet arabaya 3-4 sene daha bineceksen al sıfır body tak kafan rahat olsun. Tabi al demesi kolay o da başka bir durum :) az para değil ama yapacak bir şey yok.

Sıfır body kodlanarak geliyormuş. Anahtarı tanıtmaya gerek yok dedi servis ama yine de kontrol ediyorlarmış. Servisin bana dediği bazen anahtar tanıtmayla sorun çözlüyormuş. Haftaya bir deneyecez. Olmazsa dediğin gibi sustalı alarm yoluna gidecem. Tekrar tamire göndersem 350 tutmaz dedi ama fiyat vermedi. Tahminen 200 tutar diye düşünüyorum oldu sana 550 tl. Ben buna bi alarm atayım cam modüllü bakayım işime. Bir daha body arıza yaparsa yenisi alayım en mantıklı yol bu galiba.

byadrenalin
16/02/2014, 00:04
Sıfır body kodlanarak geliyormuş. Anahtarı tanıtmaya gerek yok dedi servis ama yine de kontrol ediyorlarmış. Servisin bana dediği bazen anahtar tanıtmayla sorun çözlüyormuş. Haftaya bir deneyecez. Olmazsa dediğin gibi sustalı alarm yoluna gidecem. Tekrar tamire göndersem 350 tutmaz dedi ama fiyat vermedi. Tahminen 200 tutar diye düşünüyorum oldu sana 550 tl. Ben buna bi alarm atayım cam modüllü bakayım işime. Bir daha body arıza yaparsa yenisi alayım en mantıklı yol bu galiba.

Valla abi bir 200 daha verip yaptırıpta 2 ay sonra başka bir yerinde arıza çıkmama garantisi yok artık o body nin. O yüzden en mantıklısı alarm. Bir süre öyle kullanırsın. Tamamen bozulduğunda da gider body i bir beyinciye 200-300 'e satarsın. Kendine sıfır alır takarsın. En mantıklı yol bence bu.

halils2
16/02/2014, 00:08
Valla abi bir 200 daha verip yaptırıpta 2 ay sonra başka bir yerinde arıza çıkmama garantisi yok artık o body nin. O yüzden en mantıklısı alarm. Bir süre öyle kullanırsın. Tamamen bozulduğunda da gider body i bir beyinciye 200-300 'e satarsın. Kendine sıfır alır takarsın. En mantıklı yol bence bu.

Aynen kardeşim. Bu durum biraz canımı sıktı ama sağlık olsun Allah beterinden saklasın artık yapacak bişey yok :(

byadrenalin
16/02/2014, 00:33
Aynen kardeşim. Bu durum biraz canımı sıktı ama sağlık olsun Allah beterinden saklasın artık yapacak bişey yok :(

Aynen öyle abi. Benim body bozuldu. O da ecuyu bozdu. Toplam işçilik falan filan derken 2 bin lira masraf çıktı. Senin Ecu sağlam en azından :) İyi yönünden bak olaya yani :) Tekrar geçmiş olsun.

halils2
27/02/2014, 12:56
Merak edenler için body mi tamire göndermeden önceki resimleri de eklemek istedim. İşte gp fire active body içi: