PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xenon vizeden geçiyor mu?

skirsan
23/01/2014, 12:52
Selamlar, aracımda H.İ.D 8000k xenon mevcut, yaklaşık 1 ay sonra muayeneye girecek araç. Acaba muayeneden bu halde geçer mi, yoksa kendi ampullerini mi takmam lazım, sorduğum kişiler net bir cevap veremiyor. Forumlara da baktım ama kimi geçer kimi kalır diyor. Sizce ne yapmam lazım.
Teşekkürler..

katip onur
23/01/2014, 13:06
Forumda bir üye muayene istasyonunda çalışıyormuş o da yorum yapmıştı. Yanlış hatırlamıyorsam mercekli ve far yıkama sistemli olursa muayeneden geçiyor ama normal far mercekli değil ise geçmiyor. Ben de muayeneye girmeden önce söktürüp girmiştim. İstasyondaki çalışan da sökülen xenonları görünce "iyi yapmışsın sökmekle, sökmesen geçmezdi" demişti ;)

Bu olay da bi enteresan xenondan polisin ceza yazdığını görmedim ama xenon muayeneden geçmiyor, polisten geçiyor, cam filmi de tam tersi muayeneden hafif kusur yazılıyor ama geçiyor, polis affetmiyor ceza yazıyor vs. vs...!

skirsan
23/01/2014, 13:31
Sadece ampül değişimi mi yaptınız, yoksa bütün tesisatı mı söktünüz?

zhenny22
23/01/2014, 13:49
merhaba xenon kesinlikle muayeneden geçmiyor arkadaşım kendi ampullerini takmanız iyi olur mercekli xenon dışında her xenon ağır kusurlu sayılıyor

görkem koçsan
23/01/2014, 14:19
geçmez eski ampulleri taktırıverin tesisatı komple söktürmeden.

skirsan
23/01/2014, 14:48
Çok teşekkür ederim arkadaşlar sağolun.

katip onur
23/01/2014, 14:49
Sadece ampül değişimi mi yaptınız, yoksa bütün tesisatı mı söktünüz?

Elektrikçiye gidip "usta muayeneye gireceğim şunları tak, muayeneden çıkınca geri gelip xenonları bağlatacağım" diye söyle :) ben de tam bilmiyorum komple sökülüp sökülmeyeceği hususunda.. ;)

erdiyilmaz
23/01/2014, 15:06
Xenon mercekli olsa da, far yükseklik motoru yoksa yine geçemez.

OperaIIX
23/04/2014, 11:27
arkadaşlar peki angel farlarda sadece ampul değiştirmek mümkün mü?

BaranSelo
23/04/2014, 11:32
Evet mumkun,normal far ampulu sokmek takmak kadar kolay hatta, bir farki yok hocam.

Sent from my LG-P760 using 2

serkan86
23/04/2014, 11:33
arkadaşlar peki angel farlarda sadece ampul değiştirmek mümkün mü?

Mümkün tabiki. Ben xenon u çıkarıp normal ampul takarak geçmiştim vizeden.

OperaIIX
23/04/2014, 11:43
Mümkün tabiki. Ben xenon u çıkarıp normal ampul takarak geçmiştim vizeden.
angelmıydı farlarınız. Yukarda küçük ledleri de var bu farlarda onlarında sarı mı olması gerekiyor

bora.sen
23/04/2014, 11:46
tesisata hiç dokunmadan sadece ampul değiştirin yeterli

OperaIIX
23/04/2014, 11:50
tesisata hiç dokunmadan sadece ampul değiştirin yeterli
Eğer öyleyse çok büyük bir masraftan kurtardınız beni. Telefonla görüştüğüm bir kaç elektrikçi (bu farların vizeden geçmeyeceğini farların komple değişmesi gerektiğini söylemişti.)

bora.sen
23/04/2014, 12:19
Eğer öyleyse çok büyük bir masraftan kurtardınız beni. Telefonla görüştüğüm bir kaç elektrikçi (bu farların vizeden geçmeyeceğini farların komple değişmesi gerektiğini söylemişti.)

sıkıntı yok ampül değiştirin yeterli :)

grandeizmit
24/04/2014, 14:22
Eski farlarınız duruyor ise komple far değiştirin. Durmuyorsa şansınızı ampül değiştirerek deneyin. Keşke farlarınızın fotoğrafını yükleseydiniz.

FeaRLeSsHunTeR
24/04/2014, 15:17
2 hafta önce ben gittim beyinleri de sök gel dedi bana,beyinleri de söküp gitmeni tavsiye ederim.tesisatı da gizlersin artık kabloları.

skirsan
24/04/2014, 22:12
Yukarıda bir arkadaşın söylediği gibi sadece ampülleri değiştirdim tesisatı hiç elletmedim hatta beyinler kabak gibi ortadaydı ama hiç ses çıkarmadılar sorunsuz geçtim :)

femoli
25/04/2014, 13:46
beyin felan sökmeyin sadece ampulleri değiştirip gidin . beyini sökün diyen muayeneciyede bir kafa atın :) kimse karışamaz beyinin orada takılı olmasına ;) Angel olanlarda farları değişmesine gerek yok angellerle geçiyor farlarda xenon olmasın yeter park lar beyaz yansa dahi orj ekipman olduğu için geçer.

OperaIIX
06/05/2014, 13:03
Eski farlarınız duruyor ise komple far değiştirin. Durmuyorsa şansınızı ampül değiştirerek deneyin. Keşke farlarınızın fotoğrafını yükleseydiniz.

https://forum.grandepuntotr.com/attachments/uye-garaji/16631d1320182211-35-cpd-60-sonunda-fotolu-dscf1448-2.jpg

OperaIIX
06/05/2014, 13:05
beyin felan sökmeyin sadece ampulleri değiştirip gidin . beyini sökün diyen muayeneciyede bir kafa atın :) kimse karışamaz beyinin orada takılı olmasına ;) Angel olanlarda farları değişmesine gerek yok angellerle geçiyor farlarda xenon olmasın yeter park lar beyaz yansa dahi orj ekipman olduğu için geçer.

Kendim değiştirebilir miyim peki bu ampulleri? Sisler dahil hepsi xenon. Yerlerine model olarak hangi ampulleri almalıyım yardımcı olabilir misiniz?

cemdogu
06/05/2014, 13:36
Kendim değiştirebilir miyim peki bu ampulleri? Sisler dahil hepsi xenon. Yerlerine model olarak hangi ampulleri almalıyım yardımcı olabilir misiniz?

Osram breaker gayet iyi bir model.Xenon tesisatını siz yapmadıysanız zor olabilir.Oto elektirikçi ampulleri siz alırsanız bi sigaranıza halleder.2 dakikalık iş.Muayene sabahı evden çıkarken halledilecek cinsten :)

C2105 cihazımdan gönderildi

OperaIIX
06/05/2014, 13:44
Osram breaker gayet iyi bir model.Xenon tesisatını siz yapmadıysanız zor olabilir.Oto elektirikçi ampulleri siz alırsanız bi sigaranıza halleder.2 dakikalık iş.Muayene sabahı evden çıkarken halledilecek cinsten :)

C2105 cihazımdan gönderildi

fiyat olarak düşünüldüğünde bu ampulün tekrar xenonları takacağımı düşünürsek daha uygun fiyatlı bir şey mi alsam acaba. Aynı çıkışa takılmıyor dimi bu ampuller. Yani balastı devre dışı bırakıp gelen kabloyu direk ampule takıyoruz sanırım. Valla sigara parası diyorsunuz ama şunu söyliyim sisler dahil bütün farları emanet verecek bir elektrikçiyle konuştum 50 tl istedi