PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza ve mağduriyet

ersobas
21/01/2014, 14:21
Arkadaşlar İyi forumlar herkese,
10 ocak 2014 Sabahı işime gitmek için evden çıktım.
normal hızla giderken talihi yolda duran iki araçtan bana göre arkada duran bir ticari araç beni görmeyerek benim üstüme doğru yola çıktı ve sol ön tekerden çarptı. Ne olduğunu anlayamadım bile indim hemen fln filan baktım görüntü bana göre içler acısı. resimdeki gibi işte çamurluk tarafı sıkıntılı kaputta ve kapılara eziklik yok çok şükür ve iste rotlar fln vardır tahmini değişecek fazlada tekniğini bilmiyorum jantı tek de bulamıyorum eski dynamic 15'' jantları kullanmam gerekecek onun içinde ne yapılır bilemiyorum.
neyse polis geldi evraklar tam aranızda anlaşın fln derken doldurduk evrakları ben kaskomu aradım çekici geldi aracımı tüm bakımlarını da yaptırdığım servise çektirdik. Eksper gelecek dendi. yapacak bişey yok bekleyecez artık dedim napalım. ama bu bekleyiş 10 gündür sürüyo servis rakam çıkarmış eksper düşürttürmüş fln dosya hala onaylanmamış ve arabamın tamirine dahi başlanmamış. Tamir rakamını yüksek buldum çok ona moralim bozuldu 10300 kusürmüş nerdeyse pert olacakmış 35000 kasko parası var, 1/3 ünü geçecekmiş az kaldı.
Bana araç da vermediler hala onay olmadığı için 7 güne kadar araç verilecek bekliyorum. İşler kaldı hanımın tayini henuz olmadığı için izmire gidiyorum her hafta sonu gidişler zorlaştı. Eşya taşıyacaz yakın zamanda araç acayip lazım, neyse uzattım yeterince,

Allah kaza vermesin kimseye canımıza gelmedi bişey şükür tabi ama dert yaw bu işler herkes başkası her an hata yapacakmış gibi kullanmalı aracını hep dikkat pür dikkat. Selamlar :bash:

byadrenalin
21/01/2014, 14:31
Çok geçmiş olsun. Ama şöyle bir baktım orda 10.000 liralık ne masraf var ki ? Bir çamurluk toplam 200-300 tl yi geçmez boyasıyla. Jant desen öyle. Hadi diyelim aks falan boşladı. Rotiller rotlar toplamda 1000 tl de o tutsa. Yani en fazla çıkacak olan masraf 2500 tl yi geçmez. 10.300 nasıl bir şişirme rakamdır öyle. Ve ayrıca kasko size araba temin etmek zorunda. Bence şirketle görüşün ve biraz üstlerine gidin. Hem 10 gün arabayı yatırıp hemde sizi mağdur etmeleri saçma. Kaskoya sonuçta para ödüyorsunuz. Bunu dile getirin. Cana geleceğine mala gelsin. Sol kapıdan da vurabilirdi. Kapıda değişime gidebilirdi. Yine ucuz atlatmışsınız.

ersobas
21/01/2014, 14:34
Teşekkür ederim hakkaten dahada kötü olabilirdi. Bende anlamadım yani bu rakamı mekanikle ilgili her bir şeyi eklemişler araba temini için dosyanın avivadan onaylanması gerekiyormuş, exper raporunu göndermiş falan bu hafta onaylanır umarım da 7 gün süreye kadar araç verirler bana. aradım yani her yeri bakalım hızlandırmaya çalışıyorum.

fotobelit
21/01/2014, 15:36
Çok geçmiş olsun kardeşim..Gerçekten arkadaşın dediği gibi bu kadar masraf çıkması imkansıza yakın..Motora kadar girmiş ön taraftan desen anlıycamda,o bölgeden 10 bin tl.lik masraf çıkmaz düşüncesindeyim..Sizin içinde satarken sıkıntı olucak o meblağ..Bence başka servise çektirmeye çalışın..

I LOVE MY PUNTO
21/01/2014, 17:27
Benim araçta o kadar masraf çıkmadı ya :) (yedek parça // trafik kazası) aracın fotolarına bakın, o usta benim arabaya baksa 50.000 TL masraf çıkartırdı heralde. Öyle gözüküyo :) Geçmiş olsun..

cdogu
21/01/2014, 17:36
Atakan kardeşimin arabasının motoru yerinden fırladı. Kazanın şiddetini siz düşünün. Çok şükür ki ona bir şey olmadı ama çıkan masraf 10000 TL idi.

Sizin aracınızda kaporta hatası bir de sol taraftan rötiller değişecek. Bu masraf o kadar fazla ki adam fazla parayı neresine koyacağını şaşıracak. Bence de başka bir servise çektirin.

skirsan
21/01/2014, 17:56
Öncelikle çok geçmiş olsun. Bizim başımıza gelen kazada da ön tampon sis farı ve ızgaralar değişmişti sac aksam ve şasede hiç birşey yoktu çizik dahi ama gel gör 12 bin küsür liralık hasar varmış. 2 ay beklemekte cabası.. Experden expere değişiyor sanırım yada kaskodan kaskoya anlamış değilim onu. Tekrar geçmiş olsun en kısa zamanda teslim alırsınız inşallah.

görkem koçsan
21/01/2014, 18:57
bununla geçmiş olsun ,allah tekrarından ve beterinden korusun.

emreonur
21/01/2014, 19:44
Arkadaşım geçmiş olsun. bence eksperi arayıp burada magduriyetini belirt. kendisi sigorta şirketine oranla daha bağımsız olduğu için belki anlaayış gösterebilir. çıkan masrafı da görüş kendisi ile.

mehmet81
21/01/2014, 20:32
selam arkadaşlar
Öncelikle geçmiş olsun bence çıkan para çok.
bende 30 gün önce duran trafikte hızla gelen cadyy arkadan vurdu. ayağım frende iken çarpmanın hızı ile önde duran jetta'ya vurdum. Anlaşılan ortada kaldım. Bütün arabaların masraflarını cadyy karşıladı bendeki hasar işçilik dahil 5000 çivarı dedi servis.
hepsi orjinal fiattan geldi.
işçilik + arka bagaj + arka ve ön tanpon + kople pasta cila + aksesuarlar ( evo fiat yazıları ) + sis farları + sağ ön far + sağ arka lastik sıfırla değiştiler + tamir olanlar ön kaput . sağ çamurluk .arka sağ çamurluk . bagaj havuzu aklıma gelenler bu kadar.
Ben kendi hasarımı kendi kaskomdan yaptırdım benim kasko onun trafik sigortasından parayı alaçak kasko bozulmadı. kazanın ertesi günü 7 günlüğüne araç verdiler arabam 16 günde bitmiş şekilde teslim edildi
saygılarımla

halils2
21/01/2014, 20:59
Geçmiş olsun. Arkadaşım da bu ekim ayında falan sol ön çamurluktan parnere vurdu, sol çamurluk + sol farı servisten aldı dışarda yaptırdı boyası vs 950 tl tuttu. Hadi sizde jant lastik var, z rot, kol hadi amortisör+ takoz olsun 1000tl de öyle 2000 tl çok çok masraf olsun. Bu servisleri, kasko firmalarını anlamıyorum zaten neden vatandaşı soyup soğana çevirirler ayıptır ya. Arkadaş 2012 eylül gibi kaza yaptı accent erayla ön taraf motor dahil bayağı bir hasarı vardı servis 12 bin den 10500 tl ye çekmişti masrafı ama sizin aracınızda o kadar masraf yok geçmiş olsun tekrar.

cemdogu
21/01/2014, 22:30
kasko kabul etsin, bizim ustaların eline verelim aracı.max 1500/2000 lira masrafı çıkar 4 güne de teslim ederler.Bu kaskokar ikinci el piyasanın anasını bellemek için 10000 lira yaslıyorlar tramere.yazık.

C2105 cihazımdan gönderildi

Gezgin8793
21/01/2014, 22:44
Çok geçmiş olsun güzel kardeşim Allah başka kazalar vermesin cana geleceğine mala gelmiş en büyük teselli ancak çamurluk ön far rotiller boya jant lastik felan abartsak 3000 bilemedin 3500 tl he burası sevis tabiiki dese dese 5000 tl ama o para sırf aracın ikinci el değerini öldürmek için dikkat et expere başka araç bile göstermiş olabilirler hiç yok yere aracın değer kaybetmesin kazasız belasız sürüşler

sezerism
21/01/2014, 22:52
Merhaba Öncelikle geçmiş olsun bence size araç vermeliler, araç 17 plaka hayırdır Memleket Çanakkale mi?

Arrest
21/01/2014, 22:58
Kardeş çok geçmiş olsun :( Aracında çok güzelmişti keşke olmasaydı ama olsun canına birşey olmadıysa buna şükret. Altında era falan olsa aracın gögsü bile yerinden cıkardı..

ersobas
22/01/2014, 14:55
arkadaşlar hepinize teşekkür ederim bugün iyi gelişmeler oldu eksper onayladı ön rakammış o düşebilirmiş kullanılabilecek parçaları düşeceklermiş fln filan, ama bende sizlere katılıyorum çıkan rakam aşırı fazla yapıldıktan sonra kesin sonuç çıkacak o zaman bakacaz ne kadara mal olduğuna. araç içinde bugun başvuruyu yapacaklar yarın alırız herhalde.

İkinci el değeri için bide tazminat davası düşünüyorum daha önce başından böyle bir şey geçmiş arkadaş varsa kendisinden yardım almayı isterim.

Küçük yerlerde yaşamak tek servise bağımlı kalmak ve rekabetin karşılaştırmanın olması biraz bağlıyor bizi ne yazık ki. İstanbul da izmirde olsa işlerin daha çabuk olacağına inanıyorum.

Merhaba Öncelikle geçmiş olsun bence size araç vermeliler, araç 17 plaka hayırdır Memleket Çanakkale mi?

Evet Geliboluda büyüdüm aracı millerden aldım 2011 nisanda ama işim dolayısıyla burhaniye edremit ayvalık gömeç o taraflardayım. ev burhaniyede şimdilik.

mehmet81
22/01/2014, 18:34
Tekradan geçmiş olsun.
Ben kendi hasarım için ( daha önce yadığım mesaj hasar ) araştırdım. 2010 model bir araçta 5000 tl. hasar için alabileçeğim değer kaybı 2000 tl. gibi avukat kesin kazanırsın dedi fakat ilk başta 600tl. masraflar avukat.dosya.mahkeme v.s. dava 2 sene sürermiş ve bütün koşturmaları kendin yapıyormuşsun av. bir şey yapmıyormuş küçük ve uzun dava olduğu için bilir kişiye rapor tutturman gerikiyormuş davayı kazanırsam 2000 değer kaybı 600 masraf karşı taraftan alabilirmişim 1 sene mühdeti varmış
saygılarımla

ersobas
23/01/2014, 08:32
teşekkür ederim uzun bir uğraş hakkaten hayırlısı bakalım araç yapılmaya başlandı hayırlısıyla olur inşallah.