PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapı İçi Fitil Yapıştırmak İçin Silikon Tavsiyesi ?

byadrenalin
21/01/2014, 12:08
Merhaba,
Forumda gördüğüm arkadaşların ki gibi bende kapı içine fitil uygulaması yapacağım ama kablo bazı yerlerde tam durmuyor. Tam olarak sıkışmıyor. Kabloyu buraya yapıştrabileceğim ama yarın öbür gün sökmeye kalktığımda da döşemede iz bırakmayacak slikon ve yapıştırıcı tavsiyesi olan varsa söylebilirse iyi olur :)

katip onur
21/01/2014, 15:30
Hocam sorunun cevabını bilmiyorum ama sen benim sorumun cevabını bulmuşsun sanırım :)
Bu kapı içi fitili nereden bulabiliriz?

cdogu
21/01/2014, 16:03
Hocam sorunun cevabını bilmiyorum ama sen benim sorumun cevabını bulmuşsun sanırım :)
Bu kapı içi fitili nereden bulabiliriz?

fitil dediğimiz aslında kablo. Gözünüze hoş gelen ve o araları dolduran,iç kısma uygun olacağını düşündüğünüz, istediğiniz renkte bir kablo alacaksınız.

Abi senin silikon sorusuna da cevabım,siyah soğuk silikon al. Kapılara çek,kabloyu yapıştır,artanı da dikkatli bir şekilde tam kurumadan çıkar. Daha sonra sökmek istediğinde bir tarafından söker,komple çekersin. Silikon zaten döşemeye zarar vermeden çıkar.

leomar32
21/01/2014, 16:56
Merhaba,
Forumda gördüğüm arkadaşların ki gibi bende kapı içine fitil uygulaması yapacağım ama kablo bazı yerlerde tam durmuyor. Tam olarak sıkışmıyor. Kabloyu buraya yapıştrabileceğim ama yarın öbür gün sökmeye kalktığımda da döşemede iz bırakmayacak slikon ve yapıştırıcı tavsiyesi olan varsa söylebilirse iyi olur :)

Bu konu (kapı fitili )defalarca açıldı biraz araştırın isterseniz bilgileri bulabileceğinize eminim. Siyah silikon iş görüyor. Fitilde TTR 0.50 kablo (panocularda bulabilirsiniz) alcaksınız.

byadrenalin
21/01/2014, 18:53
Inanin konuyu acmadan once baya arastirdim. Ama o konuyu bulamadim :) o yüzden yeni konu acmak zorunda kaldim :) Ayrica fitil zaten aldim. 0.50 degil 0.75 olmasi gerekiyor. 0.50 cok dar kapida durmuyor :) yanlis bilgi gitmesin arkadaslara :)

Cdogu bu dedigin slikon nerde bulunur ?.nalburda mi vardir. Parcaci da mi yoksa aksesuarcida mi ?

cdogu
21/01/2014, 18:58
Inanin konuyu acmadan once baya arastirdim. Ama o konuyu bulamadim :) o yüzden yeni konu acmak zorunda kaldim :) Ayrica fitil zaten aldim. 0.50 degil 0.75 olmasi gerekiyor. 0.50 cok dar kapida durmuyor :) yanlis bilgi gitmesin arkadaslara :)

Cdogu bu dedigin slikon nerde bulunur ?.nalburda mi vardir. Parcaci da mi yoksa aksesuarcida mi ?

nalbur,koçtaş,mahallenin 1 liracısında bile bulunabilir belki :)

özellikle yapı marketlere bi bak abi.Koçtaş'ta çeşit çok,siyah silikon de adama gösterir direk.

byadrenalin
21/01/2014, 23:02
nalbur,koçtaş,mahallenin 1 liracısında bile bulunabilir belki :)

özellikle yapı marketlere bi bak abi.Koçtaş'ta çeşit çok,siyah silikon de adama gösterir direk.

Eyvallah kardeşim sağolasın :) Boş bir zamanımda bakacağım :) Bu ara finaller falan kafayı kaldıramıyoruz :)

cdogu
21/01/2014, 23:12
Eyvallah kardeşim sağolasın :) Boş bir zamanımda bakacağım :) Bu ara finaller falan kafayı kaldıramıyoruz :)

;Ben halen hazırlanıyorum üniversitelere valla o bela bana yeter :) Kolay gelsin hocam.

katip onur
22/01/2014, 14:25
Arkadaş ne kabloymuş ben hala bulamadım :)) Kabloda koçtaşda bulunur mu.. Üstünde zart kablo zurt kablo yazıyo benim baktıklarımda bi de piyasada mevcut olanlar incecikler :) o yuvaya zar zor girmesi gerekiyor sanırım değil mi?

byadrenalin
22/01/2014, 14:29
Arkadaş ne kabloymuş ben hala bulamadım :)) Kabloda koçtaşda bulunur mu.. Üstünde zart kablo zurt kablo yazıyo benim baktıklarımda bi de piyasada mevcut olanlar incecikler :) o yuvaya zar zor girmesi gerekiyor sanırım değil mi?

Normal elektrikçilerde de var yahu :) Nasıl bulamadınız :) 0,75 yumuşak elektrik kablosu :) Evet biraz sıkarak girmesi lazım. Benim aldığımda bol geldi bu arada. Tekrardan alacğım sanırım :) Renk olarakta eğer aradığınızı bulamazsanız istediğiniz bir renk sprey alıp boyayın kabloyu :) Şahsen ben öyle yapacağım :)

cdogu
22/01/2014, 16:31
Kaucuk boyayi saglam tutmayabilir abi. Takarken attigin boya sokulebilir. En sagliklisi orjinal renginde takmak.

LG G2 Cihazımdan aracılığıyla gönderildi.Olası yazım yanlışlarım için özür dilerim.

katip onur
22/01/2014, 16:36
Normal elektrikçilerde de var yahu :) Nasıl bulamadınız :) 0,75 yumuşak elektrik kablosu :) Evet biraz sıkarak girmesi lazım. Benim aldığımda bol geldi bu arada. Tekrardan alacğım sanırım :) Renk olarakta eğer aradığınızı bulamazsanız istediğiniz bir renk sprey alıp boyayın kabloyu :) Şahsen ben öyle yapacağım :)

Aslında çok da cebelleşmedim :D 3 tane yere baktım 0.75 kablo istedim üçü de ince kablo verdi. TTR diye belirtmem gerekiyor mu acaba?

katip onur
23/01/2014, 10:20
Dün Antalya'da meşhur büyük bir elektrikçi diye bildiğim Star elektronik'e gittim orda da yok, eski sanayide 2 yere daha sordum orda da yok TTR 0.75 kablo diyorum kılçık gibi incecik şey veriyolar :D caydım ben bu işten..

byadrenalin
23/01/2014, 11:39
Dün Antalya'da meşhur büyük bir elektrikçi diye bildiğim Star elektronik'e gittim orda da yok, eski sanayide 2 yere daha sordum orda da yok TTR 0.75 kablo diyorum kılçık gibi incecik şey veriyolar :D caydım ben bu işten..

TTR deme :) Normal 0,75 kablo da alsan olur :)

katip onur
23/01/2014, 11:46
TTR deme :) Normal 0,75 kablo da alsan olur :)

Ok son bi kez daha direneceğim :) bulacağım o kabloyu ;)

byadrenalin
23/01/2014, 11:49
Ok son bi kez daha direneceğim :) bulacağım o kabloyu ;)

0,75 Yumuşak elektrik kablosu diyeceksiniz :)