PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yol sarsıntısı ve yaylanma sorunu

wmaster
17/01/2014, 18:13
Merhaba Arkadaşlar,

Aracım 2007 model GP Fire Active. Araç kullanırken düz yolda bile en ufak sarsıntıyı hissedebiliyorum bu durum bazen keyfimi kaçırıyor sürekli aracın içinde zıplıyormuşum gibi bir his veriyor. 90-100km arası giderken sanki 200'le gidiyormuşum gibi bir his yaşıyorum bu yüzden... Büyük ihtimal lastiklerden, üzerindeki lastik kaliteli bir lastik değil.. Sizce iyi bir lastikle bu sorunu çözebilir miyim önerdiğiniz bir marka var mı? Birde aracın üstündeki yaylarda, amortisörlerde orjinal.. bunlardan kaynaklanabilir mi sizce?

Hassas bir sürüş için önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

.

usermm1
17/01/2014, 18:25
merhaba gp nin amortisörleri ne yazıkki serttir. virajlara daha hızlı girebilirsin ama girmiyorsan benim gibi boşu boşuna sert amörtisöre maruz kalırsın.

wmaster
17/01/2014, 18:28
merhaba gp nin amortisörleri ne yazıkki serttir. virajlara daha hızlı girebilirsin ama girmiyorsan benim gibi boşu boşuna sert amörtisöre maruz kalırsın.
Cevap için teşekkürler, virajlara çok sert girmiyorum sakin kullanıyorum genelde. Ama düz yolda giderken bile araç içinde sallantı hissini yaşamak hoş olmuyor.

agah1003
Amortisörlerle oynanıyormuş ama ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum bende araştırmadayım

P6-U06 cihazımdan gönderildi

cagataygumus86
dostum aynı sorun bendede var birde 17 jant 40 yanak lastik artı yaylarda pres var bide beni düşün bütün çukurlar sırtıma giriyor sanki :D

culudamar
18/01/2014, 12:33
Konuyu ben de daha önce çok inceledim, önceki mesajlarımdan görebilirsiniz.

Eskiden ben de süspansiyonun sert olduğunu düşünüyordum, 2013 model BMW 3 serisi aracı 1 ay kullanıp Seat Ibiza, Skoda gibi araçların son modeline bindikten sonra bu görüşüm değişti :) Maalesef yollarımız konfora pek uygun değil, belki 4x4 araçlar daha konforludur, onları denemek lazım.

Bir de Koni FSD süspansiyon iddialı görünüyor, ama önce denemek lazım.

ozkancavus5916
18/01/2014, 16:10
Bu konuya pek takilma bende ayni takindi bendede vardi sirket araclarindan 2013 kia rio ya bindim yolda o da aynisini yapincca rahatladim

cihanozdemir84
25/01/2014, 00:46
golf den indiğimde bana da cok tuhaf geLdi ama hala alısamadım spor yumusak elezyon yay takdırmayı dusunuyorum.Ya birde vites cok sert gecıyor 2 senedır otomatık vıtes sonrasımı bana oyLe geLıyorr