PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic robot yağ kaçırması tamiri mümkünmü

spiritcrusher
16/01/2014, 21:43
dualogic robotun yağ kaçırdığını farkettik usta robot değişimi diyor ama değişmeden yapan var diye duydum.daha vites hatası almadım ama almadan yaptırayım dedim.istanbul yada ankarada bildiğiniz bir usta varmı.robotu değiştirmeden yağ kaçağını tamir eden.

mezkur
17/01/2014, 00:35
dualogic robotun yağ kaçırdığını farkettik usta robot değişimi diyor ama değişmeden yapan var diye duydum.daha vites hatası almadım ama almadan yaptırayım dedim.istanbul yada ankarada bildiğiniz bir usta varmı.robotu değiştirmeden yağ kaçağını tamir eden.

Şişli-deha oto yapar diye düşünüyorum bi telefonla sorun isterseniz

iPad 'den aracılığı ile gönderildi

oytuneymen
17/01/2014, 02:18
istinye birmotta ibrahim usta vardı aynı sorunu yasamıstım o yapmıstı ben daha sonra aracımı satıp baska almıştım bi görüşün isterseniz

06kaymak
17/01/2014, 09:53
Yağ kaçağı işlemi servislerde yapılabilir...

spiritcrusher
17/01/2014, 14:42
servis tümden değişiecek dedi.birde yakup oto varmış yapabilen sanırım başka vermı bilmiyorum

alperalperler
17/01/2014, 15:00
Yağ kaçağı bir arıza ışığı falan yaktımı peki hocam merak ettim?

spiritcrusher
17/01/2014, 16:08
Ariza ışığı yanmadi allahtan bakimda servis farketti.robot değişecek dwsi başka bi ustaya sordum birmotta sanirim yapan var duydum dedi ..

ozby
17/01/2014, 18:52
Hocam benim aracimda ayni sekilde yag kacirdi suan serviste aracim yanlis ellere mudahale ettirme araca buyuk ihtimallede suport diye bi parca var ordan kaciriyor siyah plastik bi parca bu..degistir onu ama degistikten sinrada yag kaciracak isinin ehli bi usta ve srvisler bunu harici bi boruyla kacan yagi tekrar hazneye devidaym yapio yag kacio ama kacan yag yine aracta kalio bunu yaptir..

spiritcrusher
21/01/2014, 23:38
Yakup oto yapabiliriz dedi umarim olur

spiritcrusher
28/01/2014, 20:36
Sağolsun bostancı sanayii de rese oto çok uygun fiyata halletti umarim sorun cikmaz tekrar

2186emre
03/02/2014, 22:07
Ya sevgili abiler ben ilk arabamı aldım 1.4 2008 puntp triptonik aynen şansıman robot yağı kaçırıyormuş. Yetkili servis valf grubu değişecek dedi fiyatı 2600 çekti lütfen bana bi ayrdım nereye gideyim daha ucuz ve güvenilir şanzıman robotu yağ kaçırıyor acil yardım ***** bana bi sevabına yardım edin.

İLK ARABAM VE PARAM YOK

spiritcrusher
04/02/2014, 09:20
Ya sevgili abiler ben ilk arabamı aldım 1.4 2008 puntp triptonik aynen şansıman robot yağı kaçırıyormuş. Yetkili servis valf grubu değişecek dedi fiyatı 2600 çekti lütfen bana bi ayrdım nereye gideyim daha ucuz ve güvenilir şanzıman robotu yağ kaçırıyor acil yardım ***** bana bi sevabına yardım edin.

İLK ARABAM VE PARAM YOK

Kardeş bostanci sanayide fiat servisin karsisinda Rese oto var uygun fiyata yapıyor. Eğer karsidaysanda yakup oto var oda yapıyor ben yaptirdim simdilik sikinti yok.

2186emre
04/02/2014, 15:42
sorun çözüldü rese oto halletti zaten daha önce fiat servisinde çalışmışlar aracı bilgisayara taktı ve raacımda hiçbir sorun çıkmadı birazda ilk arabam oluşu ve kullanımdaki acemiliğimden kaynaklanan sorunlar varmı saolsun araba ile bir tur attık herşeyi anlattı ve arabamın iiyi olduğunun sorunu giderceğini anlattı ve piyasanın yarı yarıya az fiyatına işimi görecek rese otoyu tavsiye ederim öneriniz için teşekkürler.

kamikaze28
25/02/2014, 09:21
merhaba aynı sorun benim aracımda da yaşanmaya başladı
servise gittim 2.600 tl fiyat çektiler.bostancı otoda rese oto demişsiniz telefonu olan varmı acaba

ekobeko
10/03/2014, 11:19
Arkadaşlar aynı sorun bende de vardı. Servis değişim dedi. 2500 üstünde fiyat verdiler. Bostancı sanayide rese otoya gittim burdan öğrenip. Sağ olsunlar hallettiler. Yardımcı olmaları için tel yazıyorum; 0555 497 30 19. Recai abi bu konuda yardımcı oluyor.

mezkur
10/03/2014, 13:07
sorun çözüldü rese oto halletti zaten daha önce fiat servisinde çalışmışlar aracı bilgisayara taktı ve raacımda hiçbir sorun çıkmadı birazda ilk arabam oluşu ve kullanımdaki acemiliğimden kaynaklanan sorunlar varmı saolsun araba ile bir tur attık herşeyi anlattı ve arabamın iiyi olduğunun sorunu giderceğini anlattı ve piyasanın yarı yarıya az fiyatına işimi görecek rese otoyu tavsiye ederim öneriniz için teşekkürler.

Tam ne kadara halloldu? Geçmiş olsun..

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

cuevas
13/03/2014, 17:37
arkadaslar buna benzer sorun bendede var arabanın kontagını ceverdiğim de vites bosta olmasına ragmen 1 de veya 2 de görünüyor bir müddet sonra sorun kalmıyor arada bir sanzıman ısıgı yanıyor galiba robottan yağ da kacırıyor araç ne yapmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim avcılar da oturuyorum tavsiyelerınızı beklıorum şimddiden teşekkürler..

cuevas
13/03/2014, 17:42
yakup oto nerede acaba

cuevas
13/03/2014, 18:00
Sağolsun bostancı sanayii de rese oto çok uygun fiyata halletti umarim sorun cikmaz tekrar

hocam sorun giderildimi bilgi verebilirmisiniz acaba mailimi yazıorum cewap werirseniz çok memnun olacağım şimdiden teşekkürler ...
cuevas2.9@hotmail.com

spiritcrusher
13/03/2014, 19:26
hocam benim sorun halloldu bostancıda rese oto da..sabah bırak akşam al sorunsuz devam.

2186emre
17/04/2014, 15:12
arkadaşlar rese oto bostancıdaki fiat servisinin karşısında ben gerçi arabayı sattım ama bu sorunu orda yaptırdım ve hiçbir sorun yaşamadım gidin sizde yaptırın

ats2008
22/08/2015, 01:11
arkadaşlar herkese iyi günler dilerim. bende 2011 model 95 beygirlik 1.3 dizel dualogiç vitesli punto evo var. son 4 gündür sabahları aaca bindikten yaklaşık 10 dk. sonra durunca vites kendi kendine boşa alıyor ve tekrar vitese almam için kontak açıp kapatıyorum. neyse bugün antalya birmot a gittim baktılar ve yag sızıntısı oldugunu söylediler. ama tam çözüm için önce makineye sonrada sökülüp bakılmasını tavsiye ettiler ve bende elim mahkum kabul ettim. sonra sızıntının robota baglı küçük bir hortumdan oldugunu söylediler ve tdegiştirdiler bu arada yagıda degiştirdiler. fakat akşam araç ın altına baktıgımda tekrar yag damlatıyordu. yarın tekrar gidecegim ve inşallah ordakilerle papaz olmayız. benzeri sorun yaşayan oldumu olduysa nasıl yaptırdınız ve antalyada bildiginiz iyi bir dualogiç tamircisi varmı. bu arada serviste dedilerki dualogiç robotun fiyatı 8000 tl. civarındaymış. benim araç satsam 35 civarı eder ve bir robata 8000 tl istiyorlar. araç bu arada 58000 km. de. yani biz bu aracı parçaları ucuz diye aldık ve sonuç çok can sıkıcı ve hüsran oldu benim için. yarın tekrar birmota gidecegim. umrım halledebilirler. bu arada bana yardım edebilecek veya fikir verebieceklere şimdiden teşekkürederim... umarım antalyada bu işten anlayan biri vardır...

raxu
22/08/2015, 16:11
Hocam Boşa atıyorsa baskı balata na baktım derim

ats2008
22/08/2015, 19:59
baskıbalata olmadıgını söylediler

gldm
08/10/2015, 11:56
MERHABA, PUNTO EVO 1,4 DUALOGIC aracım 2 gün önce beni yolda bıraktı. Vites kendini boşa attı tekrar vitese geçiş yapmadı. Çekici geldi aracımı servise götürdü; servisten VİTES ROBOTU değişmesi gerekli, yağ kaçırıyor, sensör dağılmış ; ve dolayısıyla debriyaj setinde değişecek, 4,800 tl masraf çıkardılar ...

bu işin tamir yoluna gidilemez mi diye sorduk, olmaz dediler ... robota yağ eklemişler, 4-5 ay böyle kullanırsınız sorun olmaz ama tekrar aynı arızayı verir ... robot ve debriyaj seti değişimi şart dediler ... ne yapmalıyım karar veremedim. bu işi dışarıda birilerine yaptırsam garantisi olmayacak ve beni ne kadar süre götürecek ondan da emin değilim .... bana yardımcı olacak fikir verecek birileri var mıdır acaba ???

cengran
16/01/2016, 15:41
arkadaşlar rese oto bostancıdaki fiat servisinin karşısında ben gerçi arabayı sattım ama bu sorunu orda yaptırdım ve hiçbir sorun yaşamadım gidin sizde yaptırın

selam arkadaşlar. ben de 20 gün önce punto evo 2011 77hb dualogic araç aldım. özellikle sabahları ilk kullanımımda araç kendini boşa alıyor. "vitesinizi kontrol ettirin. kullanma kılavuzuna bakın." uyarısı çıkıyor

stop ettirip tekrar çalıştırdığımda problem olmadan ve o gün bu hatayı almadan günü tamamlıyorum. bununla ilgili benzer bir sıkıntı yaşayan yada duyan arkadaş var mı?
çözümünü biliyor musunuz?

bugün aracı (BURSA'da) tanıdık bir arkadaşın tamirciye götürdüm. sıkıntıdan bahsettim. "abi dedi bizde 20 tane aracı bilgisayara bağlayıp hatalarını okuyabiliyoruz ama .FİAT dışarı vermiyor. sen bana bıraksan bu aracı ben gidip servise götürücem. onun fiyatına 50-100 koyup sana şu arızası var diycem" dedi.

bursa teknomak'ı aramıştım daha önce bu sorunla ilgili. onlar da bilgisayara bağlamamız lazım. bunun ücreti 250 Tl dedi. sadece pc'ye bağlamaya 250 mi ödiycez dedim? evet dedi. araçta bişey çıkarsa ve yaptırırsanız bu 250 TL'yi almıyoruz dedi. aracı götürdüğünde araçta bişey çıkmazsa insan sevinir mi üzülür mü bilemedim...

250 TL nedir abicim yaa? bu nasıl soygundur? özel de fiat arızalarının okunamadığı ve FİAT'ın bu cihazları servisleri haricinde dışarı vermediği bilgisi doğru mudur arkadaşlar?
ist.da rese oto ve yakup oto yazmışsınız. bursa'da bu işimizi halledebilecek yer var mıdır acaba?

iki hata daha veriyor. bu vites hatası varken diğerlerini görmez oldu.

yine de yazayım. karşılaşa arkadaşlar belki yardımcı olabilir.

bu hatalardan bir diğeri. frene basın ve hareketi tekrarlayın hatası.

ikincisi ise. park lambalarını kontrol edin. (gerçi bunu araştırdım ve bagaj ile kaput arasından farların olduğu yere su girdiğini bundan dolayı buğulanma yaptığını öğrendim. bu şimdilik en önemsizi gibi görünüyor.)

biraz uzun oldu. kusura bakmayın arkadaşlar. yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Muratipek
16/01/2016, 15:45
Arkadaslar ayni sorunlari bende yasadim. Baski balata seti degisti ve sorunsuzum 10000 km dir

GT-I8190 cihazımdan gönderildi

Bodrumlu
01/03/2016, 19:31
2600 tl ucuzmuş. Benim 2004 panda için 6000 küsur liste fiyatı dediler.

mygoodies88
31/01/2017, 19:46
aynı sorun bendede oluştu inşallah şişlideki yetkili servise gideceğim umarım birdaha karşılaşmam

quispol
01/02/2017, 04:04
normal fiyatının 6 katını çekmezseniz serviste insanlar serviste yaptırır.biraz allah korkusu olmalı insanda demi ? gerçi kime ne anlatıyoruz

quispol
01/02/2017, 04:08
beyler ben ücretsiz yaptırdım şanzıman robotunu.Fiat ı arayın garantisi bittiği halde ücretsiz yaptıran kullıcılar var deyin.yok çekerlerse de faturanın bi örneğini atabilirim size.İster tüketici hakem heyetine gidin emsal gösterin ister fiat i ikna edin orası sizlere kalmış...(yaptıran arkadaşlardan 1 dal parliament alırım ) :D şaka bi yana hepinizin sorunu çözülür inşallah ben bu konuda üzerime düşen ne ise yaparım arkadaşlar dediğim gibi ben türkiyede 2008 model aracın garantisi bitmesine rağmen şanzıman robotunu garantiye aldıran ve garantiden değiştiren tek kişiyim....elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım !

Punde
01/02/2017, 16:36
Yağ kacağı arızası bende de çıkıyor ama ara ara bakıyorum seviye hep aynı.
Nereye kaçırıyor anlamıyorum.

saloo17
14/04/2017, 20:56
beyler ben ücretsiz yaptırdım şanzıman robotunu.Fiat ı arayın garantisi bittiği halde ücretsiz yaptıran kullıcılar var deyin.yok çekerlerse de faturanın bi örneğini atabilirim size.İster tüketici hakem heyetine gidin emsal gösterin ister fiat i ikna edin orası sizlere kalmış...(yaptıran arkadaşlardan 1 dal parliament alırım ) :D şaka bi yana hepinizin sorunu çözülür inşallah ben bu konuda üzerime düşen ne ise yaparım arkadaşlar dediğim gibi ben türkiyede 2008 model aracın garantisi bitmesine rağmen şanzıman robotunu garantiye aldıran ve garantiden değiştiren tek kişiyim....elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım !

Merhaba Dostum,
robotu serviste ücretsiz yaptırdığını söylemişsin.
benimde 2011 aracım "check trasmission" hatası veriyor. 5.viteste giderken bazen 1 e alıyor ve yığılıyor.
bazende sadece uyarı ışığı yakıyor. kırmızı renk pedal tarzı bir işaret.

sen nerde ve nasıl yaptırdın detay verebilir misin ?

ve son olarak arızanın tespiti için servise gitsem, işlem yapmasa da tespit için ücret alıyorlar mı ?
şimdiden herkese teşekkürler.

alex10anil
14/04/2017, 21:47
İstanbul'daki arkadaşlar şişli Gürsoy otodaki Ahmet ve bünyamin beyle görüşebilir aynı sorun bende De vardı geçen hafta sonu yaptırdım debriyaj seti ile sanzuman takozu değişti 1600 TL ödedim şuan boşa atma yok vites De gayet gzl sessiz geçiş yapıyor Gürsoy oto şişli Fiat yetkili servisi çok memnun kaldim

timbaz
30/08/2017, 21:31
Bu arada yag kacagini bu 4 lu set ile kendi giderenler de varmis.. 8-10usd ucreti vardi sanirim..
Check transmission mesaji alanlar genelde ugrastiklari bu PU poliuretan set ve mil revizyonu [emoji41] https://uploads.-cdn.com/20170830/56e923ac55129acd455911926801c7d6.jpghttps://uploads.-cdn.com/20170830/b088a6d3cd8e210813c46b634839a6de.jpghttps://uploads.-cdn.com/20170830/22ceea7fe30b67859e300ebb779f2489.jpghttps://uploads.-cdn.com/20170830/7ef55d1e17fbdc247f837cd7ca26fe60.jpghttps://uploads.-cdn.com/20170830/8118cc2ef32dfdb10d2a8159a12a2921.jpghttps://uploads.-cdn.com/20170830/40e658451a7b3612b54f9208cdca0e54.jpghttps://uploads.-cdn.com/20170830/9603891030748b21beb3c5b3c9aec72e.jpghttps://uploads.-cdn.com/20170830/093aed93fd9be165571762745dfb848e.jpghttps://uploads.-cdn.com/20170830/ca3cc3c3bceca0b20e01a54ecbced14e.jpg

Ezeldenberi
30/08/2017, 21:36
Üstad valla helal olsun;)
Servisler 5-7 bin masraf derken ,
Asıl böyle paylaşımlar yardım etmenin nirvanasi.

timbaz
30/08/2017, 22:51
Bir forumda denk geldi, 2008 de masaya yatirip altindan girip ustunden cikmislar, harbi harbi araca, robota, soruna kafa yormuslar ))
Zaten fiat distributoru de mart 2009 da servislere nasil tamir edilecegi ile ilgili bir servis bulteni, sunum hazirlamis, orada da bahsettigim parcalar sadece..
bu konuda sadece bir baslik 610bin okuma, 350 sayfa, 5200 mesajin hepsini okumadim ama atla deve de degilmis )))
https://uploads.-cdn.com/20170830/5b36e85787d0284f680521d9ae9cb45f.jpg

mncetin
20/09/2017, 17:07
fiat punto dualogic 2012 aracım 4-5 gün önce arızalanmaya başladı.Önce gerşi vites bazen geçmemeye sonra ileri viteste bozuldu .İki günde araç hareket etmez duruma geldi.Tabi ki her kafadan bir ses .... Forumda arkadaşların sorunlarını okudum ve Rese otomotiv recai ustaya uğradım.robota bağlı bir plastik hortumun elektrik aksamına değe değe zamanla aşındığını söyledi.Yeni bir hortum takti. bilgisayarla ayarlarını yaptı.Araç eski haline döndü.İşin ilginci bu arızanın sebei 20 sebepten oluşabilirmiş internetten okuduğumuza göre Recai usta direkt olarak robotum hortumuna yöneldi ilk müdahalede sorunlu yeri buldu. 280 tl masrafım gitti.Zannediyorum ki servis icabına bakar 4-6 katı ya da daha fazla alırdı.

cagatays49
22/11/2017, 12:23
Merhaba, 2011 Punto Evo 1.4 sahibiiym aynı sorun bende de vardı. Ankarada Özel bir servise gittim yağ ekledik sorunu geçici olarak çözdük. Ankara için değişim yapmadan bu yağ kaçağını tamir edebilecek bir usta var mı?

Punto0606
11/12/2017, 18:38
Benim aracımda robotun basınç tüpü ve yaglamayı yapn cihaz değişti yağ kacırmaya devam ediyor ben de ankaradayım... aracı ustaya bıraktım yine cozmeye calısıyor olumlu neticelenirse haber verirm...

cagatays49
14/12/2017, 12:55
Merhaba, bende ankara EMCİ otoya götürdüm, onardılar arada bakıyorum park ettiğim yere şimdilik kaçak yok.

AFBi
15/12/2017, 16:23
Hocam merhabalar kaçak durumu ne durumda bende batmandayım şu anda kesin çözüm diyorlarsa gelip orda hallettirebilirim bilgilendirirseniz sevinirim

cagatays49
18/12/2017, 11:43
Merhaba, şuanda bir problem yok kaçak filan, 1 sene de garanti verdi. İstersen Emci ile iletişim kur onlar daha net bir şey söylerler.

AFBi
20/12/2017, 09:02
Peki ortalama ne kadar zamanda hallediyorlar bide fiyat olarak ne kadar tutuyor

cagatays49
21/12/2017, 13:26
Öğlen 12 gibi verdim arabayı 4-5 gibi işi bitmişti. 750 tl tuttu benimki arızaya göre belki değişebilir arayıp öğrenirseniz daha net bilgi olur.

mehmetmesaj
02/01/2018, 18:47

Kesinlikle bostancı sanayide "rese OTO diyorum " uygun fiyata tamir etti ve 1 ayda fazla oldu sıkıntı yok HERKESE TAVSİYE EDERİM robot işinde uzman adamkar

mehmetmesaj
02/01/2018, 18:48
servis tümden değişiecek dedi.birde yakup oto varmış yapabilen sanırım başka vermı bilmiyorum

Rese oto bostancı sanayide sıkıntısız.hallediyor

cihan demir
14/03/2018, 14:14
Selam Millet, (14.03.2018)

2012 Punto Dualogic Dizel Otomatik aracımın otomatik şanzımanı durup dururken vitesi algılamamaya başladı. Gösterge panelinde "vites devre dışı" uyarı yandı ancak araç ilerleyen dakikalarda vitese geçti. Fakat ertesi gün araç çalışmasına rağmen hiç vitese geçmiyordu.

Araç hareket etmediği için İstanbul, Şişli deki bir Fiat servisine çekici ile çektiler aracı ve servis bir kaç saat sonra ; Debriyaj Seti + Debriyaj Seti Rulmanı + Hava Alma Robotu + Robot Kutusu + Robot Yağı + Robot Motor Onarımı için toplamda KDV dahil 3.046,-TL fiyat çıkarıldı. (Tabi ki bu kadar parçayı ben değiştirsem bende çözerdim arızayı)

Kendilerine Teşekkür ettim ve aracımı bu işlerden anlayana bir ustaya çekici ile götürdüm. (Çekici ücreti Şişli – (Merter) Güngören arası için 150,-TL fakat kaskonuz varsa senede 2 defa bedava çektirebilirsiniz ya da kredi kartınızın asistanlık hizmetlerinden de ücretsiz çektirebiliyorsunuz)

Öncelikle “Robot arızası” denilen olayın aslında hiçte hiç te büyütülecek bir olay olmadığını bilmenizi isterim. Robot kutusu akünün altında yer alan bir mekanizma.

2012 model aracım özelinde aktarmam gerekirse ; Aküyü kaldırdığınızda, hemen akünün altında sol tarafta bir depo göreceksiniz, bu yağ deposudur, robot pompası ve robot kutusu da zaten bağlantıları takip ettiğinizde görebileceğiniz üzere altındadır. Yağ kutusunun şurup kapağı büyüklüğünde bir kapağı var.

Benim aracımın kaputunu kaldırdığınızda akünün altındaki parçalar hep yağ içindeydi ve araç yere de yağ akıtıyordu. Robot arızası diye bahsedilen bu arıza aslında basit bir hortum delinmesinden kaynaklı olduğu ortaya çıktı. Sağ olsun ustam iyi olduğundan bu arızayı tespit etti. Hortumu söküp (ki çok zor söküldü) içine sigara dumanı üfleyerek kaçağını tespit etti.

Ardından hortumu onardı, yağ ekledi (Yağı Fiat servisinden de alabilirsiniz bu robot yağının markası “OPAR OLİO T Speed“ diye geçer ve 1 LT olarak satılır. Fiat serviste 1 LT ‘si 108,-TL)
Bu işin bana toplam maliyeti her şey dahil 800,-TL oldu. (Yağ + Hortum + 2 adet Buji + Çekici + Usta İşçiliği)

Hiç te büyütülecek bir olay değil herkese burada paylaştığı bilgilerden ötürü teşekkür ederim.

Saygılarımla…

tunkar
23/07/2019, 22:43

Ozer77
03/01/2020, 12:59
Merhaba arkadaşlar.. bu meşhur Rese oto için sadece şanzıman veya robot bakımı için giden var mı ?
Yani gitsem şöle bi bakyırsam yaplarını değiştirsem falan

FIAT CEO
03/01/2020, 13:06
Bu işin Piiri şu anda Topkapı da FIAT Servisi FIRAT Yetkili Servisi bu adamın hayatı robotlarla geçtiği için bu işin uzmanı bu gidin görün 0532 424 34 08 AHMET USTA

AbdullahBilal
10/03/2020, 15:55
Üstat benim aracımın robot yağını ordu tunalar fiat yetkili servisinde değiştirdiler. Yağı fazla koydular bu yüzden arabanın robotu arıza gördü sağlam aracımı yetkili servis bozdu. Emsal kararı yollar mısın dava açıcam fiat'a

ATEM61
17/05/2020, 09:30
Arkadaşlar 2011 dizel Punto Evo aracım dualogic arızası verdi. "Vitese baktırın" kullanım kitapcigini kontrol edin diyor ve vitese geçmiyor. Bir kaç kez kontak kapatıp açınca vitese geçiyor. Aracın altına bakttigim da akünün altında dualogic robot olduğunu sandığım parçada yağ sızıntısı gördüm. Forum da okuduğum kadarıyla tamir ettiren ve sorun yasamayanlar var. Bu konu da son durum nedir acaba tamir olayı ne durumda ve maliyet yaklaşık ne kadar oluyor. Teşekkür ederim.