PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sinyal Garipleşti

hadesksk
15/01/2014, 14:40
Merhaba Arkadaşlar;

Sanırım bizim sinyaller 2 kademeli ilk kademede elinde bastırıyorsun sağa yada sola sonra sinyal sönüyor ikinci kademede sinyal direksiyon çevirdikten sonra atıyor ve sönüyor. Benim sorunum ilk kademeden ikinci kademeye geçerken sinyal ardı ardına çatçatçat yanıyor sonra normal seyrine dönüyor. Bazende sinyali tam yakıyorum kolu aşağıya yada yukarı hareket ettiriyorum sinyal geçiyor fakat lamba biraz geç yanıyor. Kolda mı sorun var geneli mi böyle anlamadım.

benkimya
15/01/2014, 14:51
Bende de başladı böyle bir sorun.
Sinyal tek kademeli ama sola sinyal verdiğim de koö aşağı iniyor sinyal birkaç san sonra yanmaya başlıyor.
Bu olay motor soğukken daha çok olur, bir süre kullanınca pek olmuyor... Ahhh punto

cihanozdemir84
25/01/2014, 00:51
aracınız toprakLama aLmıyor oLabılır grantıye almak ıcın yenı bır toprakLama cekdırın elektrıcıye 10 lıra el hakkı verırsınız kacak kucuk sase sorunu varsa ortadan kalkmıs oLur.Benım aracımda da sellektör yapınca sılecekler caLısıyordu yapdırdım saad gıbı hersey aracın farLarı bıLe daha gucLendi saygıLar... :)

katip onur
25/01/2014, 01:23
Merhaba Arkadaşlar;

Sanırım bizim sinyaller 2 kademeli ilk kademede elinde bastırıyorsun sağa yada sola sonra sinyal sönüyor ikinci kademede sinyal direksiyon çevirdikten sonra atıyor ve sönüyor. Benim sorunum ilk kademeden ikinci kademeye geçerken sinyal ardı ardına çatçatçat yanıyor sonra normal seyrine dönüyor. Bazende sinyali tam yakıyorum kolu aşağıya yada yukarı hareket ettiriyorum sinyal geçiyor fakat lamba biraz geç yanıyor. Kolda mı sorun var geneli mi böyle anlamadım.

Ustam tam dediğin olay bende de var birebir tıpkısının aynısı :) Ustanın birisine gösterdim açıp temizleyelim ama kesin düzelir mi bilmem dedi. Söküp temizleyip takma işine de 80 lira diyince (bi de kesin çözüm garantisi vermeyince) vazgeçtim. Sorunu çözebilirsen özelden yaz hocam..

halils2
25/01/2014, 01:45
Benzer durum bende de var konu açtım pek sorunla ilgili yazan çıkmadı ama aynı durumu yaşayan bayağı varmış.
Yarın kısmetse sökecem sağı solu net bir sonuca ulaşırsam yazarım ;)

EMRE ALTINOK
29/01/2014, 20:27
bekliyoruz hocam.. bu tip ufak tefek arızalar herkesin başına gelir.. sorunu ve çözümünü paylaşırsanız seviniriz.

katip onur
30/01/2014, 16:25
Sorun çözüldü mü acaba?

halils2
30/01/2014, 16:32
Ben sorunumu henüz çözemedim. Tüm ampulleri duyları kontrol ettim oksit vs yok. Ampulleri değiştireceğim olmazsa şaselemeleri kontrol etmek gerekecek.

benkimya
30/01/2014, 18:44
Ben hiç ilgilenmedim bile, artık saldım çayıra mevlam kayıra.
Ama belirttiğim gibi bende her zaman yapmıyor sinyali birkaç kez kullanınca da bu gecikme olmuyor... Temassızlık kirlilik vs gibi basit nedenler olabilir.