PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk marşta gelen ses

Arrest
14/01/2014, 16:26
Arkadaşlar marşa bastıgımda "gicuvvvv" diye bi ses geliyor sanki dişli sıyırmış gibi böyle garip bi ses tam marş esnasında oluyor sonra kesiliyor. Sizce neden yapıyor olabilir ?

usermm1
14/01/2014, 16:34
aynen kardeşim bendede var. kendi kendine geçmeye başladı nezle gibi :)

Ziyaretçi78
14/01/2014, 17:00
Kardeşim soğuk havalardan oluyor ama sendeki benzinli aynı sesmı bilmiyorum.ilk çalıştığında sanki yırtılacak bigi bi ses ise bende hava eksiye düştüğünden beridir oluyo ama ilk çalışmada sonra kesiliyo.Ben servise sorduğumda yazın oluyormu dedi dedim hayır.Oda soğuk havalarda uzin süre soğukta kaldığı için yapar dediler.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

skirsan
14/01/2014, 18:22
Selamlar, aynı problem bende de vardı, marş motorunun yağsız kalmasından yada bakımsızlıktan yapıyor. Servisin bana söylediği "marş motorunun mili kontağa bastığınızda motora ilk hareketi vermek için ileri itiyor kendini, motora ilk hareketi verdikten sonra mil yağsızlıktan dolayı hızlı bir şekilde geri çekemiyor kendisini ve dişliler sıyırıyor" demişti 50 TL gibi bir ücret karşılığında sorunu çözdüler.

byadrenalin
14/01/2014, 18:57
Arkadaşın söylediği gibi, sorun marş motoru. Aynı şey bende de ara sıra oluyor. Motor soğukken özellikle.

Arrest
14/01/2014, 19:21
Anladım teşekkürler arkadaşlar

tab
14/01/2014, 19:22
Marş dinamosu sökülüp elden geçmesi gerekir. Geri çekme yapmıyordum tam olarak. Sökülüp takılması biraz zor motorun arka altta olduğu için. Servistekiler başından sallamak yapmak için sizlere yazın yapıyor mu?. Diye sorarlar, o zaman kuzey Avrupa'da bu araçları kışın kullanmamak gerekir. Yaza bırakırsanız büyük maliyetlere sebep olursunuz.

erhanOKUR
24/01/2014, 11:47
marş motorunu söktür sağlam bir elektirkçi halleder inş .. benimde başıma gelmişti 1.5 yıl önce hallodu çok şükür o gündürde yok.. servise falan sakın gitme direk değişim diyorlar:)