PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka kanpanalardan gelen gıcırtı sesi

ibooovn
14/01/2014, 11:30
Arkadaslar merhabalar araci aldigimdan beri arka
Sagdan bir yay
Gicirti sesi geliyordu gecen keşfettim frene basınca
O ses gidiyor daha sonra o ses gelirken el frenini bir tık çekiyorum ses mes kalmıyor neyse bu sabah sanayiye gittim usta kanpanayi söktu balatalar falan hepsi sıkı ve iyi durumda
Sonra el freni telinide sıktık icerden sorun düzelmedi tekrar actik baktik kanpanaya tüm parçalar sım sıkı ve frende boşluk yok ama sorunu halledemedik sizce ne olabilir??

tirit
14/01/2014, 12:46
Rulmanları ve poryaları kontrol ettiler mi?

serrko
14/01/2014, 14:52
Arkadaslar merhabalar araci aldigimdan beri arka
Sagdan bir yay
Gicirti sesi geliyordu gecen keşfettim frene basınca
O ses gidiyor daha sonra o ses gelirken el frenini bir tık çekiyorum ses mes kalmıyor neyse bu sabah sanayiye gittim usta kanpanayi söktu balatalar falan hepsi sıkı ve iyi durumda
Sonra el freni telinide sıktık icerden sorun düzelmedi tekrar actik baktik kanpanaya tüm parçalar sım sıkı ve frende boşluk yok ama sorunu halledemedik sizce ne olabilir??

Genelde arka balatalr ve ayar mekanizmasi tozlandigi zaman yapabiliyir balata spreyi ile yikayip balatanin bastigi yüzeyler hafif gresle yaglaninca geçiyor

MOTOROLA ATRİX CİHAZIMDAN GÖNDERİLDİ

ibooovn
14/01/2014, 15:56
Rulmanları ve poryaları kontrol ettiler mi?

Yok hocam oyle bisey yapmadı usta..başka yere baktırcam dediğiniz şeyleri ben ne olduğunu anlamadım

ibooovn
14/01/2014, 15:58
Genelde arka balatalr ve ayar mekanizmasi tozlandigi zaman yapabiliyir balata spreyi ile yikayip balatanin bastigi yüzeyler hafif gresle yaglaninca geçiyor

MOTOROLA ATRİX CİHAZIMDAN GÖNDERİLDİ

Bayağı toz falan çıktı ama temizlenip yağlanmadı , bi ara yaptırıyım onlarıda belki geçer gıcırtı...kanser olucam vallahi

tirit
14/01/2014, 17:08
Yok hocam oyle bisey yapmadı usta..başka yere baktırcam dediğiniz şeyleri ben ne olduğunu anlamadım

Bahsettiğiniz gıcırtı süspansiyon çalışırken mi çıkıyor yoksa yolda giderken mi? Benim bahsettiğim teker rulmanı ve onun tutucusu. Rulman bilyaları dağılmışta olabilir koruyucusunda sıkıntıda olabilir ama onlar hareket halinde iken olur. Araç yaylandıkça geliyorsa gıcırtı, viraj demiri ve amortisör takozlarını kontrol ettireceksiniz.

ibooovn
14/01/2014, 18:07
Bahsettiğiniz gıcırtı süspansiyon çalışırken mi çıkıyor yoksa yolda giderken mi? Benim bahsettiğim teker rulmanı ve onun tutucusu. Rulman bilyaları dağılmışta olabilir koruyucusunda sıkıntıda olabilir ama onlar hareket halinde iken olur. Araç yaylandıkça geliyorsa gıcırtı, viraj demiri ve amortisör takozlarını kontrol ettireceksiniz.

Teker havadayken dondurunce normal ses falan yok ama yol
BoZukken yada dalgaliyken cigir cigir ses yine başliyor arkadan ve el frenini 1cm
Kadar kaldirinca ses
Kesiliyor birakiyorum tekrar basliyor..anlamadik gitti bu arada bir tek sag kanpana sokuldu ses bize ordan geliyor gibi oldugu icin birde solu sokup bakmak gerekirdi belki ama sag balatalar iyi solda aynidir diye sökmedi usta

tirit
14/01/2014, 20:17
Kapıdan yada bagaj kapağından olabilir mi peki?

06MRT93
14/01/2014, 22:29
aynı sorun bende vardı frene bastığımda ses geliyodu ustam arka kampanaları söktü temizledik iyice yağ gibi bişey sürdü 1-2 geçti sonra ses gelmeye devam etti ancak az geliyo öyle rahatsız edici şekilde değil

ibooovn
15/01/2014, 09:43
Kapıdan yada bagaj kapağından olabilir mi peki?

Bende oyle sandım kaç ay ancak el frenini çok hafif çekince gidiyor ses

ibooovn
15/01/2014, 09:47
aynı sorun bende vardı frene bastığımda ses geliyodu ustam arka kampanaları söktü temizledik iyice yağ gibi bişey sürdü 1-2 geçti sonra ses gelmeye devam etti ancak az geliyo öyle rahatsız edici şekilde değil

Benim frene basınca ve el freni cekince
Ses gicirti gidiyor yoksa giderken hep kamyon kasasi gibi ciyk ciyk ses geliyor..birmotta arkadaslarim var onlarada sordum allah allah diyorlar :d bi ara goturup baktircam orayada bide diğer kanpanayi acip ikisinide yağlatip deneyeyim sorunu çözersem paylaşırım zaten sorun bitmiyor 2 gundurdr airbag yanip sönüyor arada bir...sanırım soketten direksiyonda bi sorunda yok korna ve düğmelerde...baktırıcam onuda bakalım ...

vdemirtas
17/07/2017, 14:39
benim de aynı sorunum var ve henüz hiçbir usta çözemedi, sorununu çözen varsa buradan paylaşabilir mi? frene basınca sol arkadan gelen tık tık tık kırt kırt gibi bir ses.