PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kredisi devam eden araç nasıl satılır

emreaktan
13/01/2014, 22:00
arkadaşlar ii akşamlar sıfır aldığım aracımın 11.400 borcu kaldı yapıkredi bankasından aracımı satışa çıkara bilirmiyim hesaplı evler denk geliyor şu sıra illa hepsini kapatmammı gerekir sonuçta bu borç benim illa aracım benim elimde olmasımı gerekir kredi bitene kadar yardımlarınız için teşekkür ederim aracı peşinat olarak kabul ediyorlar ev için

izmirlee
13/01/2014, 22:03
aracınızı kredi ile aldığınız için banka tarafından rehinli oluyor aracınız rehini kaldırmadan satamazsınız diye biliyorum

izmirlee
13/01/2014, 22:05
alıntıdır

Rehinli aracın satın alınması 3 durumda gerçekleştirilebilir:
1. Aracı satacak kişi borcu kendisi kapatabilir.
2. Satın alacak kişi borcu üzerine alarak, borcu ödemeye devam edebilir. Bu durumda bankanın onayı ve alıcı-satıcı arasında resmi anlaşma yapılması gerekir
3. Satın alacak kişi borcu kapatabilir. Karşılıklı güven ortamının sağlanması şarttır. İyi niyetin yanında alıcı ve satıcı arasında noterden sözleşme yapılması, alıcı tarafından bankaya ödenecek borçtan varsa kalan kısmın satıcıya hangi koşullarda ödenmesi gerektiğinin açıkça belirtilmesi gerekir.
3 durumdan herhangibiri sağlandıktan sonra bankadan rehin kaldırma yazısı alınır ve aracın devri için noterden satış işlemi yapılır ve tescil işlemleri gerçekleştirilir. Noterden yapılmayan işlemler geçersizdir.
Araç devir işlemleri hemen yapılmayacaksa, noterde devrin yapılacağı zaman belirtilmelidir. Sürenin 1 ayı geçmemesine dikkat edilmesi gerekir. Karayolları trafik yönetmeliğine göre de noter satışı ile aracı devalan kişi aracın gerçek sahibi sayılmaktadır

etikEtEvo
13/01/2014, 22:05
araci alan kişiyle anlaştığında orneğin ben onceki aracimi alirken alacağım arac banka tarafindan rehinli idi 14 bn tl falan ben alacağım kişiyle bankaya gidip bu borcu kapattik paranin kalaninida arkadaşa verdim aracı teslim aldim ama 24 saat sonra 1 gn sonra devrini aldim aracın rehin hemen düşmüyor

Ziyaretçi78
13/01/2014, 22:06
arkadaşlar ii akşamlar sıfır aldığım aracımın 11.400 borcu kaldı yapıkredi bankasından aracımı satışa çıkara bilirmiyim hesaplı evler denk geliyor şu sıra illa hepsini kapatmammı gerekir sonuçta bu borç benim illa aracım benim elimde olmasımı gerekir kredi bitene kadar yardımlarınız için teşekkür ederim aracı peşinat olarak kabul ediyorlar ev için

Merhabalar benim bacanağımda aynısını yapıyor kredi ile alıyor sonra aracı satınca krediyi sattiği para üzerinden kalanını yatırıyor.Yani sizde aracı sattığınızda -11.400 tl hesap yapın borcu kapatmak için.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

emreaktan
14/01/2014, 00:14
en güzeli paranın tamammını alıp geri kalan borcu nakit yatırmak.Bilgileriniz için teşekkür ederim

tayfux
14/01/2014, 10:44
karşılıklı güven de olabilir..ama karşı taraf ta kredi ile alacaksa bankalar kendi arasında o işi çözebiliyor..en güzeli satıcının 1 günlüğüne para bulup o borcu kapatması ve alıcıdan parayı aldıktan sonra borcunu kapatması..:)

mertcan198521
01/04/2015, 21:41
Hocam ben de bu konu hakkında bilgi sahibi değildir. Aracımın üzerinde ipotek vardı daha doğrusu borcu ödememe rağmen böyle bir durum ortaya çıkmıştı. Bankayı aradığımda dilekçe ile ipoteğin kalkabileceğini söylediler. Bakın burada Araç Alım Satım Masrafı Ne Kadardır | Plakadan MTV Borç Hasar HGS Trafik Cezası Sorgulama 2015 (https://www.plakadansorgula.com/arac-alim-satim-masrafi/) araç alım satım masrafı ile ilgili ayrıntılar var incelemekte fayda var.

serdarulu
22/03/2017, 19:20
Merhaba arkadaşlar. Kredisi devam eden araç satışı yapılabilir. Kredi kapaması yaparak alan bir yer var ilgilenen arkadaşların göz atmasında fayda var. https://arabanakit.com/kredili-oto-satisi/

serdarulu
02/01/2018, 16:14
2.el kredili araçlarınızı satmak için size bir yer önerebilirim. Firma kredili araçlarınızın kredi kapamsını yaparak satın almakta. Daha detaylı bilgili kredisi devam eden aracın satışı (https://hemenotosat.com/kredisi-devam-eden-aracin-satisi/) yazısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

halilimo
03/01/2018, 00:13
Kredili aracin satisi zaten kredi kapanarak yapilir. İllaki bir firmaya gerek yok aracin uzerinde e rehin olur. Saticiyla anlastinizda parayi saticiya vereceginize bankaya gidip kredi kapatilir. E rehini kaldirmak 1 dakkalik is zaten.