PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk çalıştırmada 2. veya 3. marşta alma sorunu

crusaders
13/01/2014, 13:02
merhabalar 2007 model 1.4 fire active aracımda atiker marka lpg var. 5-6 ay önce başladı sorun.özellikle ilk çalıştırmada araba marşı almıyor. 2. ya da 3. marşta alıyor ve araba 10-15 saniye titriyor.araba sıcakken veya giderken böyle bir sorun yok. bu sorunu bir türlü çözemedim. bujileri ve buji kablolarını değiştirdim. en son subap ayarı yaptırdım ama nafile. bu sorunu yaşayan ya da çözüm önerisi olan varsa çok memnun olurum

byadrenalin
13/01/2014, 13:15
Soğukken marş yaptığınızda dişli sıyırır gibi ince bir ses geliyor mu ?

khanunl
13/01/2014, 13:57
merhabalar 2007 model 1.4 fire active aracımda atiker marka lpg var. 5-6 ay önce başladı sorun.özellikle ilk çalıştırmada araba marşı almıyor. 2. ya da 3. marşta alıyor ve araba 10-15 saniye titriyor.araba sıcakken veya giderken böyle bir sorun yok. bu sorunu bir türlü çözemedim. bujileri ve buji kablolarını değiştirdim. en son subap ayarı yaptırdım ama nafile. bu sorunu yaşayan ya da çözüm önerisi olan varsa çok memnun olurum

Ateşleme bobinine baktırmanızda fayda var !

kecelikalem54
13/01/2014, 17:56
Benzini çeyrek deponun altına düşürmeyin yani ışık yanmasın. Yakıt pompasını benzin soğutuyormuş benzin de azalınca pompada arıza oluşuyor dedi usta. Benim de başıma gelmişti yakıt pompası değişince düzeldi. Titreme olayını bilmiyorum..

efe6155
13/01/2014, 18:23
aküyü de bir kontrol ettiriniz bende de bahsettiğiniz sorun vardı akü arızalıymıs değiştirdim sorun kalmadı.

crusaders
13/01/2014, 23:24
mesajlarınız için çok teşekkürler aküyü de değiştirdim hocam o da çözüm olmadı. dişli sıyırır gibi bir ses gelmiyor hocam. bu yakıt pompası işini birisi daha söyledi ona hiç baktırmadım. sadece usta deponun içini temizleyen bi ürün kattı bütün benzini bitirdim onunla. çeyrek depoya da dikkat ediyorum. işin ilginç tarafı mersinde hava nerdeyse 20 derece o havada ilk çalıştırmada bu dediğimi yapıyor ama bazen en soğukta yapmıyor :D. son olarak ateşleme bobinini benzer bir sorunda clio symbolü olan bi abimiz değiştirdi o da olmadı. neyse zaten 80000 bakımı geldi olmazsa. onu da denerim. yakıt pompası ne kadardır acaba bir bilginiz var mı?

byadrenalin
13/01/2014, 23:42
YAKIT POMPASI , KOMPLE ŞAMANDIRALI FİAT GRANDE PUNTO TÜM MODELLER ORJINAL LANCİA (https://www.fiatparcacim.com/index.php?route=product/product&path=37_213&product_id=1061)

Açmadan önce biraz kendini hazırla yalnız. Bende görünce şok oldum :)