PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 yıl bakımı

Mboyaci
24/09/2007, 12:45
Arkadaşlar bugun servisteydim.Ve şunu öğrendim.

1 yıl bakımı zorunlu değil

Benim aracımı alalı 1 yıldan fazla oldu.Benzinli.Su an 8000kmde.Servise gittim.
Dediler 20000km (benzinli) dolmadan bakım yaptirmak zorunda değilsiniz..Dedim 1 yıl bakimi yaptirmassam garanti kapsami dışı kalmazmıyım..

1 yıl bakımlari zorunlu değil dediler.Beraber arabanin kitapcıgından baktik..
Kitapcıkda bakım kısmında 1 yıl bakımı için ONERİLİR yaziyor..Yani zorunlu değil..

1 yıl bakımı yaptirmassaniz garanti kapsamı dışı kalmazsiniz...

Cnyt01
24/09/2007, 12:54
off ben cok gezmısım yaa .( 3 ay oldu 9000bın ama yaz gırdı onda gezdık tabı .)

Lordrivendel
24/09/2007, 14:40
Bende aynı durumdayım. 1 yıl dolduğunda büyük ihtimal 20bin olmayacağım.
daha 4000km.deyim 5 ay oldu. Ama bir taraftanda 0 arabanın yağı daha çabuk biteceği için 5000 civarında gidin diyorlar, bu durumda hangi tarafı dinlemeli ki?

Mboyaci
24/09/2007, 14:47
Aracınızın sağlığı açısından bilemiyeceğim..

Ben sadece sunu soylemek istedim.1 yıl bakima gitmessek garanti dışı kalmassiniz.Zorunlu değil..

kadoku
24/09/2007, 15:57
Araçlarınızı düşünüyorsanız km.dolmasa bile yıllık bakımı yaptırın zaten öyle çok maliyetli bişi de değil 80-90 civarı bişi tutuyor ama inanın araba çok farkediyor özellikle Türkiye şartlarındaki yolları düşünürseniz her gün toz toprak içinde araç kullanıyoruz ve filtreler tıkanma noktasına geliyor ben daha geçen ay yıllık bakımı yaptırdım aracımın performansı bakımdan önceye göre hissedilir derecede arttı bu aynı zamanda yakıttan tasarruf olarakda size dönecektir. O yüzden senelik bakımı yaptırmanızı tavsiye ederim..

Ama onun haricinde yıllık bakımın her hangibir zorunluluğu yok bunu bende servise sormuştum