PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lütfen acil yardım dostlar...

fahrenayt01
12/01/2014, 16:41
Aracım benzinde sabahları ilk marşta gaz yemiyor,motor yerinden çıkacak gibi sarsıntılı çalışıyor ve tüpe geçince düzeliyor.Lpg,nin sigortasını söküp 300 km benzinle bindim.sonra lpg nin sigortasını taktım(zavoli lpg bu arada) 1 hafta sonra yine aynı şekilde benzinde çalışırken aynı şekilde çalıştı,hala da öyle çalışıyor.kısacası işe yaramadı benzinle kullanmam.Hatta araba benzinle uzun yolda kullanırkende hantallaştı.Araştırdım ki, Belirli bir km sonrasında beyinde LFT denen değerin değişmesi yüzünden, sabah ilk çalıştırmada ve aracın benzindeki gidişinde problem yaşanıyormuş.Aracı cihaza bağlatıp değerleri ortalama değerlere düşürmek gerekiyormuş. Ve ayrıca LPG' ustası ayarını daha hassas yapması gerekiyormuş bu değeri çok etkilememesi için. Yoksa yine yaklaşık aynı sürede (LPG takıldıktan Kaç km sonra olduysa) aynı sıkıntılar yaşanabilirmiş.Diyeceğim o ki dostlar,bu beyindeki ayarları kime yaptıracaz.Bu tarz problemle karşılaşan arkadaşlarımın fikir ve yorumlarına ihtiyacım var :(

barisunye
12/01/2014, 16:48
bende starjetımle benzer sıkıntıları yaşadıgımda adanada olgun lpg de (landı renzo vardı aracımda yetkılı servıs montajlı) bazı bağlantı vs değişimleri program ayarlarıyla yaklasık 1 saatde adam olmuştu araç...iyi bi zavoli servisinde ustasında çözülür bence işiniz....bende de ılk bı sure sıkıntı olmamıs bi 2-3 bın km sonra olmuştu..bu işlemlerden sonra daha sıkıntı olmamıştı..

fahrenayt01
16/01/2014, 08:59
Güncell