PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yolda giderken aniden alttan parça düştü, resim ekledim ??

TGzgnr
12/01/2014, 13:38
Arkadaşlar dün anayolda yaklaşık 110 la giderken aniden bir ses duydum, lastik patladı zannettim. Hemen durdum ve alttan çıkan parçanın lastiğe takıldığını ve sürttüğünü gördüm. Ses ordan geliyormuş.

Resimlerini ekledim parçanın. Nedir bu parça, ne işe yarar ve ne yapmalıyım ? Bu şekilde kullanmak sorun verirmi ?

kadir07
12/01/2014, 13:59
Öncelikle geçmş olsun.Düşen parçanın kayış muhafaza.Moturun sol alt kısmındaki kayış ve rulmanları su,toz gibi maddelerden korumak içindir.Tamir edilecek gibi durmuyor pek bence yenisini alıp taktırın biran önce

Ziyaretci046
12/01/2014, 14:01
Kayis koruma plastigi yenisi 100 tl civarındadır

TGzgnr
12/01/2014, 14:02
Bir süre böyle kullansak sorun olurmu peki ? Yani 3-4 gün falan.

milanbg
12/01/2014, 14:23
Yav neler neler oluyor arabalarda bende izmirden istanbula dönerken pejo 307 vardı altımda karacabeyden bursa yönüne otobana girince tam servis alanına yaklaşırken yaklaşık 160-170 le gidiodum taaaaakkkkk die bi ses oldu eyvah dedim lastik gitti patır patır sesler geldi çektim kenara baktım hiç bişey yok alla alla kedi köpeğemi vurdum dedim hiç bişey yok araçta ve yolda

kaputu bi açtım içerde kuş tüyleri var bir sürü koku gelio leş gibi kuscak gibi oldum suyla yıkadım ön tarafı kapattım devam ettim. yav o kadar alçaktan uçan kuş neymiş merak ettim ızgaranın hizasında.

Sizinki ucuz olmamış 100 lira civarındaysa ama olsun Allah beterinden korusun köpeğe vurmaktan iyidir :/

dexter
12/01/2014, 15:17
kayış koruma lastiği,özellikle sudan korumaya yarar benimki düştü düşecekti,sarkmıştı,gittim sağlamlaştırdım bikaç vida attırdım..

ykaya1983
12/01/2014, 19:05
Ben 1 ay önce servisten bunun aynısını 130 tl ye aldım.Servis dışında bir yerde de satılmıyor.Keşke zarar görmese iyiymiş ama olan olmuş.

milanbg
12/01/2014, 20:10
Herhangi bi yedek parçacıya git aracın şase numarasından fiyat sordur bide servise sor fiyat hangisi mantıklıysa onu al

TGzgnr
12/01/2014, 21:19
Bunu onarip yapamazmi peki bi ustaya gotursem ? Ise bak ya sacma sapan bi olay yuzunden 130 lira bayilcaz yani.

Gercekten git gide sogutuyor bu arac beni kendinden.

milanbg
12/01/2014, 22:34
Soğuma arkadaşım olur öyle şeyler sıkma canını ben köpeğe vurdum arabanın önü parçalandı sen böle atlatmışsın bak ne güzel :) götür bakalım sanayide bi kaç kişiye göster belki yapmaya çalışırlar bakarsın yapılır eskisi yerine

TGzgnr
12/01/2014, 23:32
*Hocam aracı aldık, 2 ay sonra arka kapılardan açılıp kapanırken ses gelmeye başladı, parçayı değiştirdik ama hala tam düzelmedi.

*Hızlanmaya başlayınca dikiz aynası ve bi iki parçadan titremeden dolayı ses geliyor. Vites atınca yani devir düşünce ses gidiyor.

*Arka cama su gitmiyor, durduk yere birden başımıza geldi.

*Aracı aldık, 2 ay sonra km düşürüldüğünü öğrendim.

*Şimdi bu parça kopma olayı başımıza geldi.

Gelde soğuma..

tirit
12/01/2014, 23:38
Yav neler neler oluyor arabalarda bende izmirden istanbula dönerken pejo 307 vardı altımda karacabeyden bursa yönüne otobana girince tam servis alanına yaklaşırken yaklaşık 160-170 le gidiodum taaaaakkkkk die bi ses oldu eyvah dedim lastik gitti patır patır sesler geldi çektim kenara baktım hiç bişey yok alla alla kedi köpeğemi vurdum dedim hiç bişey yok araçta ve yolda

kaputu bi açtım içerde kuş tüyleri var bir sürü koku gelio leş gibi kuscak gibi oldum suyla yıkadım ön tarafı kapattım devam ettim. yav o kadar alçaktan uçan kuş neymiş merak ettim ızgaranın hizasında.

Sizinki ucuz olmamış 100 lira civarındaysa ama olsun Allah beterinden korusun köpeğe vurmaktan iyidir :/

Serçe ve bir kuş daha var alçaktan uçan ve genelde çiftler halinde uçarlar ne yazık ki size denk gelmiş. Ben martı gördüm, öndeki aracın hava akımı yüzünden sersemleyip yere düştü benim önümdeki araç ve bende üstünden geçtim mecburen yol çok dardı. Sizdeki yine serçe veya küçük bir kuş türü :). Geçmiş olsun.

etikEtEvo
13/01/2014, 00:12
bu fiatin bu işini sevmiyorm alt plastik takimi hep dağiliyor hiç sağlam değil