PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4 silindirli puntom 2 silindir'e düştü

hsk3654
11/01/2014, 00:40
Arkadaşlar iyi geceler,Puntodan Fiorinoya ve tekrar Puntoya geri dönmüş bulunmaktayım,1 ay önce 2010 model 1.4 105 beygir 6 ileri multiair motor bir punto evo aldım,bu zaman sürecinde arabamı kullanmaktan fazlasıyla zevk alıyordum amaaa 3 gündür arabama bir şeyler oldu,Önce tekleme başladı sonra arıza lambası ve motoru kontrol ettirin ve en son araba tamirci önünde kala kaldı,bulunduğum ilçedeki usta 4 silindirden 2sinin çalışmadığını tesbit etti,arıza bujiydi buji bobin kablolarıydı bobinlerdi motor üst kapak sökülmesi falan filan derken arabamı kurtarıcı üzerine atıp izmite götürdük,BEYİN arızası dediler... yaklaşık 12 saattir ne beyinci nede fiat servis arızayı bulamadı ve yetmezmiş gibi birde fiatın en kötü arabası bu dediler,bu arabalar lpg sevmezmiş,söktürecekmişim (AFEDERSİNİZ AMA ARABAMA FAZLASIYLA ATTILAR) arabam kalakaldı beyinci de bende bıraktım geldim arıza tesbit edilemiyor maalesef,sizden ricam bu sıkıntıyı yaşayan varmı varsa sonuç nedir veya ne yapabilirim yardımcı olmanız... ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

byadrenalin
11/01/2014, 00:49
Açıkcası sorunla ilgili bir bilgim yok. Çok geçmiş olsun. Moral bozucu bir durum. Benimde aracım beyin arızası nedeniyle 3 gündür serviste yatıyor. Lpg az yaktırıyor ama arabanın anasını da ağlatıyor gerçekten. Ama lpg uyumsuzluğu olabilir mi bilemiyorum fakat forumda sizin aracınızın aynısından olan bir arkadaş arabasına daha yeni lpg taktırdı ve konuyu incelediğime göre çok memnun görünüyor. Arızayı başka bir şey yaptırmışta olabilir. Umarım sorununuz çok fazla maliyet içermeden iyi bir şekilde çözülür.

https://forum.grandepuntotr.com/lpg/50152-multiar-105-hp-aracima-lpg-taktirdim.html

Son olarak bilgisayara bağlanıp arıza kontrolü yapıldı mı ? Hangi hatayı veriyor ?

serrko
11/01/2014, 00:49
iyigecekler gecmiş olsun multiar motorlarda sistem normal araclardan farklı calısır emme manifoltu yağ basıncıyla calısır bu valflerin oldugu kısımda bir problem olabilir tam olarak ateslememi gelmiyor arac ne yapıyor arıza öncesinde yakın zamanda yağ değişimi falan yaptırdınmı yada arac uzun süre bekledikten sonramı bu sekilde sorun cıkardı bu arada bende bilecikliğim ama bursada ikamet ediyorum yetkili bir serviste ustayım keske izmit yerine bursaya getirseydin bileickte kim baktı araca sanayide lütfü hocamı sertarmı yoksa renadan ayrılıp dükkan acanalar var onlarmı baktılar

hsk3654
11/01/2014, 01:01
Fiat serviste araçta arıza görünmüyor hata kodu falan da yok.. Serrko abi bilecik osmanelindeyim burda tamirci bir arkadaş var o baktı araca ateşleme var,yağ değişmi yapmadım hiç,araç 27 gündür hiç durmadan çalıştı diyebilirim yaklaşık 5000 km yaptım yani.. Ayrıca izmit'e gitme sebebim BEYİNci usta osmanelindeki ustanın arakdaşıydı bakalım artık sabah yine izmite gidicem insallah çözülür.. Araç çalışıyor yürüyor ama tekleme çok fazla ve gaz yemiyor.

serrko
11/01/2014, 01:21
tamam kardes iyişallah sonuca ulasırsın araç kac km bu arada silinidrlerin komprosünü ölctür emme manifoltunun mekanizmasında cıkabilir sorun bilgin olsun

hsk3654
11/01/2014, 01:25
Tamam abi teşekkürler baktıracam onlara ama servis neden bunları bilmiyor onu anlamadım

BaranSelo
11/01/2014, 01:28
Ben Peugeot 206 da yaşamıştım böyle bir durum, araba birden teklemeye başladı sanki benzin yemiyormuş gibi. 2.vitesten yukarı çıkaramadım, o şekilde servise kadar gittim. Enjeksiyon veya enjektör demişlerdi sanırım, hatırlamıyorum. Silindirlerden biri çalışmıyormuş. Değiştirdiler sorun çözüldü, ama bulunması zor olmadı tabi. Makineye takınca şak diye çıktı ortaya sorun. Umarım sizinki de böyle basit bir durumdur...

hsk3654
11/01/2014, 01:30
İnşallah kardeş be yaklaşık 12 saat ordan orya gezdik ama bulunamadı,bakalım bugün bulabilecekmiyiz..

serrko
11/01/2014, 02:11
valla bilemem her servisin kadrosu iyi olmnuyor birde bu araclar fazla yok piyasada ondan bilgi eksikliği olabilir

hsk3654
11/01/2014, 23:52
Abi arıza bulundu güya bilgisayara bağlamışlar o olmuş bu olmuş dediler geçtiler,sonuç araba çalışıyor tüp iptal,pazartesi teslim alacam aracı 500 tl beyinci,250 kurtarıcı git gel 150 900 tlye mal oldu araç ama senin dediğin yağ olayına arabayı teslim alır almaz baktıracam..