PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dijital klima problemi

okan-erkoc
08/01/2014, 23:20
aracımın dijital kliması göğüsten ve ayaktan üflemiyor sadece cam dan üflüyor böyle bir problem yaşayan var mı varsa nasıl çözdünüz ?? ve maliyeti ortalama ne kadardır ??

byadrenalin
09/01/2014, 00:02
Sorun tuşların bozukluğuda olabilir içerdeki aksamda da. Böyle net bir şey söylemek zor. Bazı arkadaşlar içerideki aksamlara ufak bir bakım yaptırarak sorunu çözmüştü. Bence ustaya bir gösterip fiyat almanızda fayda var. Ya da servise...

okan-erkoc
09/01/2014, 09:35
Tuşlarda bi problem yok sanırım basinca isiklari yaniyor icerdende acma kapama tarzi sesler geliyor ama ufleme yok. Butun torpidonun sokuluyor olmasi sıkıntılı bi durum. Sizce elektrikciye mi gostermem gerekir?

byadrenalin
09/01/2014, 11:38
Tuşlarda bi problem yok sanırım basinca isiklari yaniyor icerdende acma kapama tarzi sesler geliyor ama ufleme yok. Butun torpidonun sokuluyor olmasi sıkıntılı bi durum. Sizce elektrikciye mi gostermem gerekir?

O zaman diğer arkadaşların yaşadığı gibi bir sorun var. İçerdeki havaya yön veren kapakçıklar komut almıyor ya da takılıyor. Bazı arkadaşlar temizleterek çözmüştü forumda biraz ararsan bulabilirsin konuları. Elektrikçiye gösterebilceğin yer ise klima rezitörü. Ondan dolayı da arıza yaşayanlar oldu. Torpitonun arkasında kablo giren bir rezitör. Lehimler falan hasar görünce klima da bazı saçmalamalar oluyormuş. Bir kaç arkadaşın çözümüde o parçayı değiştirmek olmuş. Önce bir elektrikçiye gösterin. Zaten anlamayacağı bir durumsa yol klimacıya görünüyor. Ama en iysi ve eğer ki göğüs sökülme işlemi olacaksa, servis. En azından garantili yaparlar. Biraz fazla fiyat ödersiniz ama hiç değilse aynı sorunu bir daha yaşasanız bile rahatlıkla gidip tekrar yaptırabilirsiniz...

cagataygumus86
09/01/2014, 18:24
benimde analog klimamın ayağa önlere cama veren düğmesi dönmüyor arkadaşlar şu anda sadece ayağa veriyor nerde yaptırabilrim

okan-erkoc
10/01/2014, 13:14
benimde analog klimamın ayağa önlere cama veren düğmesi dönmüyor arkadaşlar şu anda sadece ayağa veriyor nerde yaptırabilrim

hocam arabanın komple torpidosu sökülecekse servisten başka yere götürme yok sökülmeyecekse gerekli malzemeleri temin et dışarda yaptır...

okan-erkoc
10/01/2014, 13:16
O zaman diğer arkadaşların yaşadığı gibi bir sorun var. İçerdeki havaya yön veren kapakçıklar komut almıyor ya da takılıyor. Bazı arkadaşlar temizleterek çözmüştü forumda biraz ararsan bulabilirsin konuları. Elektrikçiye gösterebilceğin yer ise klima rezitörü. Ondan dolayı da arıza yaşayanlar oldu. Torpitonun arkasında kablo giren bir rezitör. Lehimler falan hasar görünce klima da bazı saçmalamalar oluyormuş. Bir kaç arkadaşın çözümüde o parçayı değiştirmek olmuş. Önce bir elektrikçiye gösterin. Zaten anlamayacağı bir durumsa yol klimacıya görünüyor. Ama en iysi ve eğer ki göğüs sökülme işlemi olacaksa, servis. En azından garantili yaparlar. Biraz fazla fiyat ödersiniz ama hiç değilse aynı sorunu bir daha yaşasanız bile rahatlıkla gidip tekrar yaptırabilirsiniz...

arabayı bu gün servise bıraktım klima kutusundaki kulaklara yön veren dişlilerden birkaçı sıyırmış değişmesi gerekiyormuş bunun için arabanın ön panel komple sökülmesi gerekiyormuş.. işijn komiği dişliler en fazla 30-50 lira ama işçilik 300-400 arası :)) arabanın 2 gün serviste kalması pahabiçilmez...

byadrenalin
10/01/2014, 13:45
arabayı bu gün servise bıraktım klima kutusundaki kulaklara yön veren dişlilerden birkaçı sıyırmış değişmesi gerekiyormuş bunun için arabanın ön panel komple sökülmesi gerekiyormuş.. işijn komiği dişliler en fazla 30-50 lira ama işçilik 300-400 arası :)) arabanın 2 gün serviste kalması pahabiçilmez...

Dediğim gibi iç tarafta olan sıkıntı :) Kimi arkadaşlar temizleyerek kurtulmuştu, özel bir makine ile :) Bu da sizin şansınıza olmuş. Neyse sağlık olsun. Umarım daha iyi bir şekilde çıkar aracınız içeriden :)

cagataygumus86
10/01/2014, 15:02
Dostum torpidoyu sökecek bi durum oldugunu sanmıyorum dönüyor ama tam dönmüyor takılıyor inşallah masrafsız birşey çıkar

byadrenalin
10/01/2014, 15:39
Dostum torpidoyu sökecek bi durum oldugunu sanmıyorum dönüyor ama tam dönmüyor takılıyor inşallah masrafsız birşey çıkar

O bölüm çıkartılabiliyor. Forumda o bölümü söküp led yapan arkadaşlar var :) O yüzden biraz eli yatkın olan herkes sökebilir. Ama sorunun ne olduğu hakkın bilgim yok. Belki ufak bir yağlama ile çözülebilir. Ya da temizleyici ile. Bizim kombi tuşları öyle olmuştu. Çok sertti söküp temizledik yumuşacık oldu :)

cagataygumus86
10/01/2014, 15:49
Dostum çok sağol her konuda bana yardımcı oluyorsun inşallah basit çözülecek bir sorundur zaten ufak tefek masrafları olduğun u bilerek aldım servisi aradım söküp bakmak lazım dedi

byadrenalin
10/01/2014, 15:57
Dostum çok sağol her konuda bana yardımcı oluyorsun inşallah basit çözülecek bir sorundur zaten ufak tefek masrafları olduğun u bilerek aldım servisi aradım söküp bakmak lazım dedi

Rica ederim. 1 senedir biniyorum bende ufak tefek başımıza gelenler, etraftan okuduklarımızla bilgi sahibi olduk :) Servis her zaman daha garantilidir. Ücretler el yakar ama sorunu bir seferde çözüp teslim ederler. Tabi bu gittiğin servisin kalitesine bağlı olarak değişir o ayrı :) Umarım sadece tuşa bir iki bir şey yaparak düzeltilebilir. Servis büyük ihtimal sana o bölümün komple dğeişmesi gerektiğini söyleyecek ve yüksek bir mevla para çekecek. Bence önce bir klimacıya göster servisler her zaman direkt parça değişim mantığına gider iş garanti olsun diye. O yüzden :) Tercih senin :) Burda durum tamamen maddiyata bağlı :)

cagataygumus86
10/01/2014, 16:00
dostum zaten herşey maddiyata bağlı o yüzden buralarda geziyorum :D klimacı derken sanayide bunu yapanlar varmı

byadrenalin
10/01/2014, 16:04
dostum zaten herşey maddiyata bağlı o yüzden buralarda geziyorum :D klimacı derken sanayide bunu yapanlar varmı

Valla açıkcası o kadar net benimde bir bilgim yok. Ama şu klima gazı dolumu falan yapan yerler var, kalorifer temizliği vs. onlar bu işi yapabilcek insanlar sanırım. Sorarak öğrenebilirsin sanayi de. Ya da forumda İstanbul 'da yaptırabilceğin bir yer sorabilirsin arkadaşlara. Bilen giden illaki vardır.

kitanotr
10/01/2014, 16:47
eğer imzanızdan yanlış görmüyorsam aracınız bravo. bravoda sanki ankaradakı yetkılı servıs torpıdıyu sokmeden dıreksıyonun ordan alt taraftan o parçaları degıstırebılıyordu.boyle bırsey okuugumu hatırlıyorum ama burda mı yoksa bravo forumdamıydı hatırlamıyorum.muhtemelen bravoforumdaydı.

serrko
10/01/2014, 23:14
Iyi geceler öncelikle geçmiş olsun kendim bursada yetkili serviste calisiyorum senin klinadaki ariza kalorifer kutusu sökülüp hava yönlendiricilerin carkalari var onlar siyiriyor yada yönlendirme motorlari ariza yapiyor bunun içinde torpito sökülüp kalorifer kutusu dagitip yapiliyor yada dis kapakciklarda sorun varsada kismi sökülüp yapiliyor bilginize tekrar geçmiş olsun iyigecelr.

cagataygumus86
11/01/2014, 02:41
teşekkür ederim ekala nekadar maliyetçıkar tahmini olarak

serrko
11/01/2014, 13:03
Sökülmeden Ne cikar bilinmez iscilik 350 civari tutar arti parca

cagataygumus86
11/01/2014, 13:10
ya çok ğaralar bunlar bi düpme dönmüyor diye toripidonun sökülmesi falan ne bileyim başka ucuz yollu bişey yaptıramazmıyız.

byadrenalin
11/01/2014, 13:33
teşekkür ederim ekala nekadar maliyetçıkar tahmini olarak

Arkadaş senin arızan için yazmamış adaş :) En üstteki digital klima arızası için konuşmuş :) Seninki farklı bir arıza. Basit işçilik gerektiren :)

okan-erkoc
11/01/2014, 17:18
Iyi geceler öncelikle geçmiş olsun kendim bursada yetkili serviste calisiyorum senin klinadaki ariza kalorifer kutusu sökülüp hava yönlendiricilerin carkalari var onlar siyiriyor yada yönlendirme motorlari ariza yapiyor bunun içinde torpito sökülüp kalorifer kutusu dagitip yapiliyor yada dis kapakciklarda sorun varsada kismi sökülüp yapiliyor bilginize tekrar geçmiş olsun iyigecelr.

tamda sizin dediğiniz gibi olmuş dişliler sıyırmış oda motora zarar vermiş... dişliler direksyonun altından değiştirildi ama motor için torpido sökülmesi gerekiyormuş.. ama türkiyede motor yokmuş bu gün sipariş geçtirle15-20 güne gelir dediler bakalım bekliyorum...

cagataygumus86
11/01/2014, 17:32
sağol adaşım valla içimi rahatlattın :D

serrko
11/01/2014, 20:27
tamda sizin dediğiniz gibi olmuş dişliler sıyırmış oda motora zarar vermiş... dişliler direksyonun altından değiştirildi ama motor için torpido sökülmesi gerekiyormuş.. ama türkiyede motor yokmuş bu gün sipariş geçtirle15-20 güne gelir dediler bakalım bekliyorum...

Tekrar geçmiş olsun hangi servis acaba parça numarasi varsa bizim servisten baktirayim istrersen varsa burdan gonderirim oraya servisler arasi parça gondeimi oluyor cunku problem olmaz

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

okan-erkoc
12/01/2014, 00:05
Tekrar geçmiş olsun hangi servis acaba parça numarasi varsa bizim servisten baktirayim istrersen varsa burdan gonderirim oraya servisler arasi parça gondeimi oluyor cunku problem olmaz

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

tokat dinç-se plaza da yaptırıyorum parça numarası olarak değil de klima klapesi dedi teknik servis uzmanı arkadaş.. bilgisayardan baktıklarında türkiye stoklarında görünmüyormuş..