PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Triger Kayışı Çatlamış

seralex
08/01/2014, 17:54
Aracımı bugün genel bi bakım için sanayide fiat tamircisine bırakmıştım tüm bakımlarını yapmış ancak triger kayışı çatlakmış sipariş vermişler yarın değişecek.

Bu triger kayışının maliyeti ne olur bana, birde neden çatlamış olabilir ve çatlak olduğu için şu ana kadar aracın sesinde çekişinde bir bir sorun olurmu ?

Araç daha 79 bin km de, bu kadar erkenmi deforme olur bu kayış? Sürüşten mi kaynaklı yada araç çokmu zorlanmış yada şans mı :)

punto_multijet
08/01/2014, 18:10
Aracımı bugün genel bi bakım için sanayide fiat tamircisine bırakmıştım tüm bakımlarını yapmış ancak triger kayışı çatlakmış sipariş vermişler yarın değişecek.

Bu triger kayışının maliyeti ne olur bana, birde neden çatlamış olabilir ve çatlak olduğu için şu ana kadar aracın sesinde çekişinde bir bir sorun olurmu ?

Araç daha 79 bin km de, bu kadar erkenmi deforme olur bu kayış? Sürüşten mi kaynaklı yada araç çokmu zorlanmış yada şans mı :)

ömrünü tamamlamak üzeredir ondan çatlamıştır. bu kullanım süresiylede ilgili olabilir, imalatından beri geçen süre ile ilgilide olabilir. sonuçta üretim sonrası rafta beklemesi bile ömründen götürüyor. zaten triger değişiminde su kadar kmde veya su kadar yılda bir olarak yazar değişim sadece kmye bağlı değil olay ;)

aracın çekişinde problem yaratmaz en fazla kopar koparsada motoru kucağa almak denen durum yaşanır baya masraf çıkarır. yani değiştirmek en garanti durumdur

seralex
08/01/2014, 18:22
Aracı az önce kayınbiraderim teslim almış, triger yarın gelecekmiş set olarak 150 TL imiş, 50 tl de işçilik 200 tl ye malolacak artık bana.

Ama işin birde iyi tarafından bakmak lazım, ben cuma günü yola çıkacaktım aydın izmir yapacaktım bi 500 km yol yapacam muhtemelen otobanda aracı deneyecem ibreyi en son kaç görecem diye :) o yüzden bu trigerin çatlak olmasının bugün ortaya çıkması çok iyi oldu yoksa o yolda motoru kesin kucağımıza alırdık :blush000:

khanunl
08/01/2014, 19:11
Aracı az önce kayınbiraderim teslim almış, triger yarın gelecekmiş set olarak 150 TL imiş, 50 tl de işçilik 200 tl ye malolacak artık bana.

Ama işin birde iyi tarafından bakmak lazım, ben cuma günü yola çıkacaktım aydın izmir yapacaktım bi 500 km yol yapacam muhtemelen otobanda aracı deneyecem ibreyi en son kaç görecem diye :) o yüzden bu trigerin çatlak olmasının bugün ortaya çıkması çok iyi oldu yoksa o yolda motoru kesin kucağımıza alırdık :blush000:

Triger değişimi 5 yıl yada 120.000 km de yapılır.Tamirciniz iyiki farketmiş.Triger sıyırsaydı tamir bedelini düşünmek bile istemezdiniz.Kolay gelsin.

aaaccc
09/01/2014, 01:23
Triger değişimi 5 yıl yada 120.000 km de yapılır.Tamirciniz iyiki farketmiş.Triger sıyırsaydı tamir bedelini düşünmek bile istemezdiniz.Kolay gelsin.

Ornegin ben. Zincir kopmasi ve 2700TL tutar. Bu tutarda 2.vitese geciste yani yavas olmasindan dolayi. Daha yuksek bir vites yada hizda parcalanicak parcalari dusunemiyorum.

Sent from my iPhone using (https://.com/m?id=1)

seralex
09/01/2014, 01:45
Allah razı olsun tamircimden aracı bırakırken trigerede bakarız dediğinde ben 120 bim km de değişiyormuş gerek yok bakmanıza demiştim :) Birde denizli izmir 500 km yol yapacaktım kesin motoru yerdik :(

Triger yarın akşama gelecekmiş, yetişirse akşama yetişmez ise cuma sabahı değişecek. bu sürede ben aracı kullanmaya devam edeceğim.

Sizce aracı hiç kullanmayayım mı yoksa fazla zorlamadan düşük hız ve devirlerde kullansam bi sakıncası olurmu kayışın kopup motora zarar vermesi gibi.

halils2
09/01/2014, 01:58
sakin sakin kullanın fazla devirlendirmeyin aracı. Ben kayışı değiştirdiğimde çatlak içindeydi o haliyle ne kadar kullanıldı bilmiyorum artık ama ben çok zorlamıştım ilk aldığımda çok şükür bir şey olmadan değişti.

byadrenalin
09/01/2014, 02:16
Bence kullanmayin. Riske girmeye gerek yok :)

seralex
09/01/2014, 02:21
Şanslıymışsın ucuz atlatmışsın. Aslında bende çok şanslıymışım, geçen pazar arabada 5 kişi + bagaj ful dolu dağ yolunu tırmandım araç zaman zaman 3.vitesi yemedi mecburen 2.viteste 30 35 bin devirli çıktığım anlar oldu kayışın orda kopmaması mucize olmuş belkide orda çatlamışta olabilir. Neyseki ucuz atlattık, 1 gün sakin sakin idareli kullancaz artık, sağolasın.

seralex
09/01/2014, 02:22
Bence kullanmayin. Riske girmeye gerek yok :)

Şaka yapıyon dimi o kadar büyük bi risk yoktur heralde korkacak kadar :)

serrko
11/01/2014, 01:51
koparsa yolda kalırsın baska bişey olmaz maliyette normal kayıs değişimi olur bunlar supap yamultmaz milyonda bir ihtimal sadece oda size denk gelise bilemem tabii:) birde takan usta umarım işi bilen biridir yoksa cok ugrasırsın

punto_multijet
11/01/2014, 01:56
koparsa yolda kalırsın baska bişey olmaz maliyette normal kayıs değişimi olur bunlar supap yamultmaz milyonda bir ihtimal sadece oda size denk gelise bilemem tabii:) birde takan usta umarım işi bilen biridir yoksa cok ugrasırsın

Asıl birşey olmaması milyonda bir ihtimal. Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayın.

GT-P3100 cihazımdan gönderildi

serrko
11/01/2014, 02:00
yanlış bilgilendirme yapmıyorum kendim yetkili srviste ustayım basımıza gelenleri söylüyorum piston tepesi bunlara vurması cok zor:)

byadrenalin
11/01/2014, 12:12

Takan usta yanlış takarsa ne gibi uğraşırız mesela ? Bende benim aracın süresini doldurduğunu düşünüyorum çünkü. Değiştiricem en yakın zaman da.

serrko
11/01/2014, 12:58
Takan usta yanlış takarsa ne gibi uğraşırız mesela ? Bende benim aracın süresini doldurduğunu düşünüyorum çünkü. Değiştiricem en yakın zaman da.

Genelde disarida sentesini atlak takiyorlar aparatlar olmadigi için buda araçta titresimli clisma tekleme ariza lambasi yakma cekis dusuklugu gibi sorunlari beraberinde getiriyor

byadrenalin
11/01/2014, 13:34
Genelde disarida sentesini atlak takiyorlar aparatlar olmadigi için buda araçta titresimli clisma tekleme ariza lambasi yakma cekis dusuklugu gibi sorunlari beraberinde getiriyor

O zaman kesinlikle serviste taktırmak gerekiyor triger kayışını. Servis ne kadar maliyet alıyor bu iş için bilginiz var mı ?

serrko
11/01/2014, 15:57
O zaman kesinlikle serviste taktırmak gerekiyor triger kayışını. Servis ne kadar maliyet alıyor bu iş için bilginiz var mı ?

Serviste Ne kadar tuttugunu tam olarak pazartesi hesaplar sorarim isterseniz disarda 150 tl iscilik aliniyor bizim buralarda

byadrenalin
11/01/2014, 16:18
Serviste Ne kadar tuttugunu tam olarak pazartesi hesaplar sorarim isterseniz disarda 150 tl iscilik aliniyor bizim buralarda

Teşekkürler. Uğraşmanıza gerek yok. Nasıl değiştirceğim zaman ben fiyat alacağım. Yani biliyorsanız belki diye sordum :) İlginiz alakanız için teşekkürler :)

byadrenalin
11/01/2014, 20:51
Biz İzmir 'de değiliz yalnız :)

fluminense
25/05/2014, 16:48
benim eski opel,değiştirdikten 30.000 km sonra triger koparmıştı..Açtık,subaplar yamulmuş vs.Allahtan pistonlara zarar vermemiş.Yolda kaldığımdan çekici parası vs bana 2013 ocak ayında tam 2000 liraya mal olmuştu.sırf parça parası diyebilirim..
her neyse triger şakaya gelmez..deforma olmuşsa değiştirin,zamanı-kilometresi gelmişse değiştirin..üçe beşe bakmayın...