PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lpg geçiş süresi

fire
07/01/2014, 11:49
daha önceki konularda atiker kullandığımı ve memnuniyetimi belirtmiştim.
merak ettiğim
konu:sıcak motorda ilk çalıştırma benzinle oluyor ve hemen lpg ye geçiyor.
ama bu yüzden gün içinde araç sık kullanıldığı zaman benzin sarfiyatını artırıyor.
acaba atikerde sıcak motorun direk lpg ile çalışma imkanı varmı.?
yoksa bu durum araç için yararlımı zararlımıdır?
benzinin yağlama özelliği olduğu için motora uzun vadede faydası olur diye düşünüyorum.ama benzinde çok pahalı

celenlee
07/01/2014, 11:55
Sıcak motorun LPG'ye geçmes süresi 10 saniye sürmüyor bende.
O arada ne kadar benzin yakabilir ki?

100 metrede bile geçse ne önemi var?
10KR fark olsa(LPG-Benzi arasında km başına), 100metrede 1kr fark eder.
Her kalkışınızda 1KR fazla yakacak. Düşündüğünüze değmez ;)

Seronet
07/01/2014, 14:58
Çok emin değilim ama LPG düğmesine basılı tutarak arabayı çalıştırmayı deneyin.

ahmet4646
07/01/2014, 15:22
lpg düğmesine basılı tutup kontağı açıyorsunuz ve aracı çalıştırıyorsunuz araç çalışana kadar elinizi çekmiyorsunuz ama soğuk motorda denemeyin çok sarsıntılı çalışıyor zararı olabilir.bu kullanım sadece acil durumlar için olduğu söyleniyor....

fire
07/01/2014, 18:31
cevaplar için teşekkürler.

lpg düğmesine basılı tutup çalıştırmayı duymuş ama denememiştim.acil durumlar içinmiş sanırım.deneyenler lpg beyninde sıfırlama yapıyor tekrar gaz ayarı için lpg ciye gitmek gerekiyor demişlerdi.

halils2
07/01/2014, 18:54
cevaplar için teşekkürler.

lpg düğmesine basılı tutup çalıştırmayı duymuş ama denememiştim.acil durumlar içinmiş sanırım.deneyenler lpg beyninde sıfırlama yapıyor tekrar gaz ayarı için lpg ciye gitmek gerekiyor demişlerdi.

Brc marka lpg kiti takılırken ustaya sormuştum sıcakken direkt lpgde çalışır mı diye. Kitin buna müsait olmadığını söyledi. Ayrıca acil durumlarda düğmeye basarak çalıştırıla bildiğini ve en fazla 5 defa yapılabileceğini 5 i geçerse beyinden resetlenmesi gerektigini söyledi. Ama ayar gerekir falan demedi

STRuqqLe
22/01/2014, 11:52
10 saniyede harcanan benzinin hesabı olmaz zaten lpg bizim için bir nimet gibi soğuk havalarda sabah okula giderken lpgye geçmem 5 km de anca oluyor

iPhone 'den (https://.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

halils2
23/01/2014, 00:48
10 saniyede harcanan benzinin hesabı olmaz zaten lpg bizim için bir nimet gibi soğuk havalarda sabah okula giderken lpgye geçmem 5 km de anca oluyor

iPhone 'den (https://.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

5 km çok uzun bir mesafe en soğuk havada 1,5 km de geçiş oluyor bende geçiş ısısı 35 dereceydi yanlış hatırlamıyorsam