PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilya ve Ön Takım

BySeLcuK4154
06/01/2014, 23:35
Merhabalar arkadaşlar 6-7 aydır grande punto kullanıyoru arabamdan memnunum yalnız bazı sıkıntılarım var.

1.Geçen hafta aracımla hafif bir kaza atlattım ve jantı yamulttum servis orijinal jant 950 tl çekdi.Gidip çıkma bir tane buldum rot balans yaptırdım eskisinden iyi oldu :) yalnız sağ tarafdan sürtünme gibi bir ses geliyor hafif sağa dönüşlerde ses artıyor bilyası dağılmışdır diyolar ama ne kadar doğrudur bilmem.bu bilya nedir ne kadar masraf çıkartır cevaplarınızı bekliyorum.

2.Ön takımdan gelen ses yüzünden takozları değişdirdim.Sağa sola dönüşlerde şimdi sıkıntı yok ama çukurlardan geçerken enteresan bir ses var tak tak diye sanki çamurluk sökülmüş çukurlardan geçerken ses yapıyor.Ustama sorduğumda direksiyon kutusu dedi ama ne kadar doğrudur acaba ceaplarınızı bekliyorum.

Şimdi,den teşekkürler.

Selçuk Ç.

byadrenalin
06/01/2014, 23:57
O tak tak sesi Z rot veya askı rotlarından olabilir. Özellikle bu ikisi hastalıktır zaten Grande Puntolarda. Z rotu bilmiyorum ama askı rotları da 30 tl. Bir diğeri ise 90 lira falan. Ben arka bilyaları yeni değiştim. Birde uğultu yapar giderken. Çok dikkatli dinlersen. SKF marka en iyisidir. Aklında bulunsun :)