PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En iyi dizel hangi istasyonda?

omerfahri
23/09/2007, 23:58
herkese merhaba,
multijetler için sizce en iyi dizel nerde.. bazen BP istasyonunda alıyorum. bazen Total istasyonunda. sanki total daha performanslı gibime geliyor. kıyasladığımda. sizlerin görüşü nedir
teşekkürler

ABNEW
24/09/2007, 00:25
Bence en iyi mazot en çok güvendiğiniz istasyonda bulunur:)

Ziyaretçi047
24/09/2007, 01:42
katılıyorum. bir bp iyiyken diğeri berbat olabilir. markaya değil istasyona bakcaksın.

memat
24/09/2007, 01:55
sürekli aynı yerden alıyorum çok nadir başka yerlerden genelde opet ve shell ii

erdiyilmaz
24/09/2007, 02:17
bir forumda yazıLmış bir yazı vardı aynen aktarıyorum...

Ben 2003 model Mercedes Vito kullanıyorum. Aracımı aldıktan 2-3 ay sonra ilk euro-dieseli Total piyasaya sundu. Normal mazottan sonra oldukça farklı gelmişti. Bir iki hafta sonra da Otohaber Dergisi 'Hangi Mazot?' diye bir bir mazot testi yayınladı. O testte Petrol Ofisi ve Total'in euro diselleri test edilmişti.BP Türk Petrol Opet ve Shell ise karşılaştırmaya normal mazotla katılıyorlardı. Yalnız PO ve Totalİn ilk ürünleriydi test edilen, ve o karşılaştırmada 300 ppm kükürt ile Total'ın mazotu 1. olmuştu(En temiz). En yüksek setan ise Shell'in mazotundaydı. Daha sonra Opet piyasaya ultra euro disel'i sundu ve 50 ppm kükürt içerdiği iddia ediliyordu. Diğer firmalarda zaman içinde piyasa euro diesel sundular ama hiçbiri kükürt oranı hakkında bir açıklama yapmıyor.
Kendi aracımla her hafta aynı yola aynı şartlarla gidiyorum. Bu sırada Shell V-Pover Ultra, Total Performa Ve Opet Ultra euro disel'i tek tek denedim bence Shell'in mazotu en performansı düşük olanı yaklaşık bir vites fark ediyor. Bir depo ile yapılan yolda çok az bir olumlu fark var. Opet ile Total arasında ise ben bir fark göremedim am a Shell'den kesinlikle daha performanslılar.Kükürt oranı 50 ppm iddia edildiği, Iveco firmasına mazot hatasına karşı garanti verdiği, (aracım iveco değil ama bu firmanın ürününe ve dağıtımına ne kadar güvendiğini gösterir), ve bir de yerli firma olduğu için ben Opet kullanıyorum.

(basgaza.com sitesinden aLıntıdır)

Yalın
24/09/2007, 02:45
kükürt miktarı n kadar az olursa arac için o kadar verimli olur.aynı zamanda yakıttan tasarruf ta etmiş oluruz.unutmayın 0 bir araç alıp ve devamlı opet ten yakıt alıp faturanızı saklarsanız yakıtla ilgili aracınızda bir sorun olursa ve ispat ettiniz sürece opet tüm masrafları karşılıyor bilginize.
dip not:opetten yakıt güvence kartı alırsanız her yakıt almanızda bu kartı kullanırsanız ki kullanın yakıtla ilgili bir sorun olunca ispatınız kolaylaşır çözüme hızlı bir şekilde ulşılır.

femoli
24/09/2007, 10:02
ben opeti bıraktım sürekli opet kullanıyordum arç sağırlaşmaya başladı şimdi totaldeyim eski performansı yerine geldi arara değiştirmek gerekiyor sanırsam şimdi totalden memnunum

anvil
24/09/2007, 12:55
bir forumda yazıLmış bir yazı vardı aynen aktarıyorum...

(basgaza.com sitesinden aLıntıdır)

2003 yılından beri neler neler değişti. ayrıca euro dizelin kükürt specki max. 50 zaten. 3 aşağı 5 yukarı adı büyük dağıtıcıların motorinleri aynı zaten. sadece güvenilir bayi ve güvenilmeyen bayi farkı var. firma olarak da şu an bp kullanıyorum.

akin78
24/09/2007, 14:16
Bende Opeti bıraktım şimdilik Bp kullanıyorum.

ugurozer
24/09/2007, 18:13
o kart ugruna opete dadanmistim arac 10 bin km oldu anca gozum acildi :( bp den aldigim mazotla daha cok yol yapabiliyorum aracim daha az yakıyor bariz olarak veriler degisti. En azindan bir depo denemenizi tavsiye ediyorum o kartlara mahkum olmayın.

KAANİTO
24/09/2007, 19:40
Evet Bp Total Daha Iyi Ama Opet Ten Yakit Almanin Yararini Egr Rem Değişirken Yaşadim Servise Gittim Egr Arizasi Dediler Değişecek Dediler Günahimizi Sordum Senin Yerine Opet ödeyecek Dediler Ve Beş Kuruşta Para Almadilar.bence Garantimiz Bitene Kadar Opet Ondan Sonra Allah Kerim

ugurozer
24/09/2007, 20:34
belkide opet kullanmazsak oyle bir arizamiz olmayacak kim bilir??

Ersal
26/09/2007, 01:05
Bülent'e katılıyorum.Opet iki yıl garanti veriyor sıfır araçlarda ama ben gayet memninim opet ten.Adamların bir bildiği varki garanti veriyorlar ve aynı pompadan diğer araçlarda alıyor bence mazotu kaliteli

ekorkut
24/12/2007, 15:42
Konu biraz eskimiş ama yeni üye olduğum ve eski konuları da karıştırdığım için konuyu hortlatmamı mazur görün. Arabamla 3 kere mazot aldım şu ana kadar. Zira aracımı geçen hafta satın aldım)) İlk ikisi OPET, sonuncusu ise Petrol Ofisi V-Max 10 ppm kükürt oranlı, dünyanın en temiz mazotu diye lanse edilen yakıt. Petrol de aracımın performansı bariz daha iyiydi. Tabi bunda yaklaşık olarak 2000 km ye yaklaşmakta olduğum ve Opet leri daha aracın motoru çok yeni iken almış olmamın da etkisi olma ihtimali çok yüksek.
OPET in hiçbir şeye güvendiği yok arkadaşlar. Fiat, Ford ve aynı şekilde Koç grubuna bağlı olan diğer otomotiv kuruluşları, bizlere bu OPET kartını iteliyorlar ki, yeterince sürüm yapsınlar ve para kazansınlar, olur ki bir arıza meydana gelirse bedelini OPET ödesin. Yahu benim arabamın garantisi zaten 5 yıl 150 bin km. Bu zaman zarfında sürekli OPET den alsam, benim gibi aynı garantiden araç satın alanlar da aynısını yapsalar, OPET mis gibi para kazanır ve arada da 3-5 arabası arıza yapanın bedelini karşılar. Yani sürümden kazanır. Bunun için OPET in okunmuş temiz yakıt satmasına gerek yok. Bundan önceki avans değerleri yüksek, chip tuning li benzinli aracımda en kötü performansı OPET veriyordu. Aslında en güzeli bilindik yerden almak markadan bağımsız. Bilindik OPET olursa o da daha güzel olur tabi.

drsinan
24/12/2007, 20:53
ben garantisi dolana kadar opeti tercih etmeyi düşünüyorum.bundan önceki aracımda shellden benzin alıyordum ve yakıttan kaynaklanan sorunlar yaşamıştım.o araçtada opet kullanmaya baslamıştım ve ben opete güveniyorumşimdilik.

SteinGP
24/12/2007, 21:14
2 yıldır bir kere bile Opetten yakıt almadım,genelde total ara sıra shell kullanıyorum..Son derece memnunum,Opet kullanmayı düşünmüyorum..

FoR_ReaL
09/01/2008, 12:25
Bu konuyu biraz canlandırmak istedim.. İlk yakıtımı Shell' den aldım sizce nerden ve hangi dizel ile davem etmeliyim ??

anvil
09/01/2008, 14:00
Bu konuyu biraz canlandırmak istedim.. İlk yakıtımı Shell' den aldım sizce nerden ve hangi dizel ile davem etmeliyim ??

BP, Shell aynı sayılır zaten. ikisi de iyi. devam et usta bekleme yapma

ABNEW
09/01/2008, 14:03
Bence tüm istasyonların yakıt kalitesi aynı.Aralarında denetimlerden kaçan, yakıta su katan ya da başka hilelere başvuranlar var.Önemli olan bunları diğerlerinden ayırıp güvendiğimiz aynı istasyondan yakıt almak.Ben birbuçuk senedir aynı Opetten yakıt alıyorum hiçbir sorun da yaşamadım.

Tabi sürekli Opetten alma durumu kesinlikle yanlış.Böyle bir Koç Zorlaması olmaması gerekli...

Korhan
09/01/2008, 15:38
Bir arkadaşım BP kullandığında sabah bir defada, Shellden aldığında ise en az 2 defa çalıştırabildiğinden bahsetmişti aracını. (1.3 CDTI Corsa) Ama tabi markaya göre değil istasyona göre davranmak lazım, denildiği gibi.

multijet
09/01/2008, 16:31
Total eurodizel ithal olarak geliyor. Bildiğim kadarıyla yunanistandaki total rafinerisinden geliyor. Aracım şu an itibarı ile 78.000km., eski şirketime ait istasyondan(temizliğine ve dürüstlüğüne inandığım) PO bir kaç sefer eurodizel aldım. Hem performans hem de menzilin azaldığını gördüm. Shell, opet, Bp yi de birer depo denemişimdir. Total ile BP bence yakın zaten bildiğim kadarıyla da sadece katkıları farklı. Ben 78.000km nin 70.000km sini Total kullanarak yapmışımdır. Hiçbir şikayetim yok, tüm yakıt sistemimin ve motorumun sağlıklı olduğuna inanıyorum. Bu güne kadar ne kadar zorlasam da eksozumun rahatsız edici bir duman atışınada şahit olmadım. Yakıt olarak kesinlikle Total ve dürüst bir istasyon tabii ki.

ekorkut
09/01/2008, 21:17
Şimdi de Vmax adında bir yakıtı çıktı Petrol Ofisinin duymuşsunuzdur. 1 kere kullandım fena değildi. 10 ppm değerinde diğer Euro Dizellerin 50 ppm değerine karşın. Bence denenebilir. Hem de neticesinde yerli yakıt. Paramız biraz daha fazla yurt içinde kalır.

bambogie
10/01/2008, 18:12
opetten arada bir euro dize yerine 95 kurşun koymaya çalışmaları dışında bi şikayetim yok bi seferinde sağolsunlar bi depo koydular 2 saatimi yediler :) ama totalinki en temizi bu araçtan önce her zaman totali tercih ettim garantisi bittiği gibide totale geçicem arıza durumunda da arkadaşlar fatura denen bişi var hangi istasyondan aldıysanız ve yakıttan kaynaklandığı ispatlanabiliyorsa o istasyon firma ne olursa olsun zararı karşılaması gerekir gibi bir şeyler duymuştum tam emin değilim ama değişen tüketici yasalarında sanırım bu ibare yer alıyor ama emin olmayınca opete devam...

Punto_Can
14/01/2008, 03:28
bende 2 yıldır aralıksız opetten alıyorum, sadece 1 veya 2 kere 20-30 ytl lik yakıtımı diğer istasyonlardan aldım. bu güne kadar herhangi bir sorunla da karşılamadım...

01 GrandePunto 909
15/01/2008, 13:44
ben başlarda çok dikkat ediyordum opet ten almaya ama az bayısı var dıe artık ugrasamıyorum yakıtı almaya gıtmek ıcın 4 5 km yol yapyom fazladan çok gereksiz bence. ve bu zorlama opetin yakıtının kalıtesınden deil sanırım sahiplerinin aynı olmasından kaynaklanıyor. ÖNEMLİ olan da bence hangi firma olduğu deil opet, po, bp farketmiyo hizmeti veren istasyonun dürüstlüğüne bakıyor. Onun için ben isme bakmadan yakıta birşey karıstırmadıgına inandığım istasyonlardan almaya dikkat ediyorum.

ozel_egt
29/11/2008, 20:52
opetten alım ama po nun kukurt oranları ıyı dıye duydum ve uzun yola cıkıcam değiştirmiycem sanırım ama totalde fenadeğil önceki arabamda tot kullanıyodum gayet basarılı idi...

makeles
29/11/2008, 21:14
10km içinde 3 tane opet var hepsinden depoyu fullettim bir damla yer kalmayıncaya dek.. sadece 1 tanesinde depo ertesi gün hala full gösteriyordu artık sadece 1 tanesine gidiyorum.. :)

hkngp
08/03/2012, 00:23
arkadaslar şu konuyu canlandısak biraz?

ayaman
08/03/2012, 08:47
herkese merhaba,
multijetler için sizce en iyi dizel nerde.. bazen BP istasyonunda alıyorum. bazen Total istasyonunda. sanki total daha performanslı gibime geliyor. kıyasladığımda. sizlerin görüşü nedir
teşekkürler
aynen total gerçekten diğer istasyonların dizeli ile açık ara önde . totala devam

rbcn
08/05/2012, 17:23
horttttttttttt

ben shell feulsave kullanırken total e döndüm aracım daha fazla yakmaya basladı

aykutisci
08/05/2012, 17:45
shell tabikide yeni çıkarttıgı GTL motorin şuan dünyada ki en iyi motorin o ...

rbcn
08/05/2012, 17:56
shell tabikide yeni çıkarttıgı GTL motorin şuan dünyada ki en iyi motorin o ...

fuelsave ile arasında 19 kuruşluk bir fark var ama

atila
08/05/2012, 23:27
konunun ilk mesajlarında yazılan bir otomobil dergisinin mazotları inceletip total in birinci çıktığı yazıyı okumuştum.raporu yazan uzman milyar dolarlık firmaları karşısına alınca halini tahmin edin.ben genelde aynı istasyonlardan alıyorum.total opet bp shell po hepsinden alıyorum.full ün indirimini görürsem alıyorum.

aykutisci
08/05/2012, 23:32
fuelsave ile arasında 19 kuruşluk bir fark var ama

usta en iyisi hangisi diye yazmış adam bende yazdım :) ben bu indirimden önce aldıdım en son 4,05 di sanırım

_FeRDi_
08/05/2012, 23:38
Shell ile başladım Opet ile devam ediyorum yolculuğa,gayette memnunum,hem yakıtından hem de istasyonlarının kalitesinden.

lektonstar17
09/05/2012, 01:05
Ben totali ilk aldığımdan beri hiç değiştirmedim.Bu kadar fark yaratıcanı hiç düşünmemiştim.Yakıtı aldıktan yarım saat sonra arabada ses kalmadı yav.bir daha asla ne shellden ne de opetten mazot almam.Total 1 numara !

cihankardes
09/05/2012, 01:17
İstasyon olayı çok sakat yahu. Ben güveniyorum hiç birine.

ecosi26
09/05/2012, 07:12
Ben yaklaşık 10 seneden beri shell den benzin mazot ve lpg alıyorum (lpg yeni yeni) zaman zamanda başka firmalardan ama shlee den aldığımla mukayese ettiğimde shell hepsinden daha performanslı ve de mesafesi uzun...Depomu şehir içinde hiç full yapmadım hep ışık yanında belirli miktarda alırım böyle bi alışkanlığım var vazgeçemediğim bu durumda her zaman shell i tek geçerim...

Misafir047
09/05/2012, 09:16
Ben totali ilk aldığımdan beri hiç değiştirmedim.Bu kadar fark yaratıcanı hiç düşünmemiştim.Yakıtı aldıktan yarım saat sonra arabada ses kalmadı yav.bir daha asla ne shellden ne de opetten mazot almam.Total 1 numara !

aynen dediğin gibi en güveniliride doco total istasyonlarından almak

Ardevo
09/05/2012, 09:32
aynen dediğin gibi en güveniliride doco total istasyonlarından almak

Doco istasyonları nerelerde var Ankara'da siz nereden alıyorsunuz?

ayaman
09/05/2012, 09:38
herkese merhaba,
teşekkürler
shell GTL, shell v-power veya total excelium

benim gözlemlerimde bu yakıtlar arasındakii farklar şunlar:
total excelium aracı daha sessiz çalıştıryor
v-power exceliuma göre litre başına biraz daha fazla km yapıyor
GTL ise performans yakıtı araçta gözle görülür bir şekilde performans arttırıyor aracın gaza tepkisi çok güzel oluyor.
dikkat GTL alışkanlık yapıyor :D

Misafir047
09/05/2012, 09:44
Doco istasyonları nerelerde var Ankara'da siz nereden alıyorsunuz?

Ankara :
istanbul yolu 5. km TOTAL DOCO.

ben artık almıyorum bir kaç aydır fullden alıyorum ekonomik durumumu düzeltiyim hep totalden alıcam

iskmehmet1975
09/05/2012, 10:01
ben ilk defa total den aldım ve çoook memnun kaldım.opet aldığım zaman aracın sesi artıyor ve sanki gitmiyor gibi oluyor ayrıca kesinlikle az yol gidiyor.shell denemiştim bence o da çok güzeldi,şimdi po kaldı denemek istediğim.aracım henüz 10 bin km ama opet asla almam.ayrıca şuan tüm firmaların kartları var,fişleri saklayın yeter,opet e mecbur değiliz dostlar.arkadaşımın teyze oğlu shell istasyon denetiminde çalışıyor ve çalışma şekilleri ani baskın şeklinde.pat diye gelip denetliyorlar istasyonu.bunu kendi kulağımla duydum.tek bir markaya bağlı kalmaya gerek yok deneyin...selamlar

cihankardes
09/05/2012, 10:34
Evet sonunda bir denetleme olduğunu öğrenmiş olduk teşekkürler :)

Ben yaklaşık 5 depo bp kullandım. Shell v-power ve fuel save kullanıyorum şimdi. Açıkca shell daha iyi ve daha çok yol yapıyoruz.

ayaman
09/05/2012, 10:45
ben ilk defa total den aldım ve çoook memnun kaldım.opet aldığım zaman aracın sesi artıyor ve sanki gitmiyor gibi oluyor ayrıca kesinlikle az yol gidiyor.shell denemiştim bence o da çok güzeldi,şimdi po kaldı denemek istediğim.aracım henüz 10 bin km ama opet asla almam.ayrıca şuan tüm firmaların kartları var,fişleri saklayın yeter,opet e mecbur değiliz dostlar.arkadaşımın teyze oğlu shell istasyon denetiminde çalışıyor ve çalışma şekilleri ani baskın şeklinde.pat diye gelip denetliyorlar istasyonu.bunu kendi kulağımla duydum.tek bir markaya bağlı kalmaya gerek yok deneyin...selamlar
po yu hiç deneme aracı sağır ediyor aç çöpe gitsin iğrenç yakıt piyasadaki en dandik yakıtlardan birtanesi
cihanın da dediği gibi PO ile az km yaparsın

vek66
09/05/2012, 10:53
yaklaşık 2 aydır shell v-power kullanıyorum opetten geçmiştim ve bu konu hakkında mesajlarımda var. gerçekten opetle kıyasladığımda shell ile arada hissedilir bir fark var özellikle performansta.

ayaman
09/05/2012, 12:58
opeti de beğenmiyorum onu da at çöpe gitsin

cihankardes
09/05/2012, 13:19
Güzel yorumlar için teşekkürler. Biz elimizdeki gücü kullanabilirsek her şeyi başarabiliriz. Biz onlara bağımlıysak onlarda bize bağımlı. İnsanları kandıran ve dizele yağ, benzine su karıştıran istasyonları ifşa edersek (bu forumda hiç kimsenin haksız karalama yapmayacağını biliyorum) bazı şeyleri yoluna koyabiliriz diye düşünüyorum.

Şimdiye kadar total ve shell oldukça övüldü.

easozen
09/05/2012, 14:27
2 hafta önce forumdaki yazıları dikkate alarak E5 bostancı shell'den yakıt aldım.Ancak hiç memnun kalmadım.Öncesinde full den alıyordum.Shell'i denedim sonuç hüsran,Performans Çok kötü.

tonymontana
09/05/2012, 14:38
İzmir AOSB civarındaki üç PO'yu kullanıyorum. Hepsi de aynı kaliteli motorin'i satıyor. Benzin kullanırken Küçük Park'taki BP'yi kullanıyordum.

PO'dan aldığın yakıtla az km yaparsın diyen arkadaşa ithafen söylüyorum gelsin aracıma baksın.

tayfux
09/05/2012, 15:25
Ümit hocam hangi totaldan alıyorsun istasyon olarak?

ayaman
09/05/2012, 15:35
arkadaşlar totala ait istasyonlardan yakıt alın özel olan totallerden almayın. ama ben şuna dikkat ettim istasyonlarda bonjour yazan yerlerin hepsi totalin kendi yeri
market yazan yerler özel oluyor

VHDG
09/05/2012, 16:05
en iyi dizel total..türkiyede tüm istasyonlara motoriininham maddesini veren total..en kral yakıtta onda.sonrasında opet geliyo

rbcn
09/05/2012, 16:41
en kral yakıt total de olabilir ama aracı 6.0 a getirene kadar göbeğim çatladı shell fullsave ile 5.5 6.0 arasında geziyorum kasmadan

lektonstar17
10/05/2012, 00:41

E5 ten altunizadeye çıktığınızda hemen soldaki.Orası totalin kendi istasyonu.Bi kere deneyin farkı anlıcaksınız.

bvulgari
10/05/2012, 02:33
Bostancı E-5 Total in yakıtını tavsiye ederim..Türkiye dagıtım a.ş diye geçiyo ismi..Senelerdir ordan alırım gayet iyi.

_FeRDi_
10/05/2012, 02:43
Şu Total'i bir deneyelim bakalım nasılmış,baya övgü aldı.

Erdem Bozdağ
10/05/2012, 03:21
po vmax daha az yakanı yok kalite olarak gayet güzel ben çok memnunum

tayfux
10/05/2012, 14:04
E5 ten altunizadeye çıktığınızda hemen soldaki.Orası totalin kendi istasyonu.Bi kere deneyin farkı anlıcaksınız.
bana çok uzak keşke yakın olsaydı denerdim bende opetten alıyorum..gezmeye gidersem emirgan korusunun oradaki TSK vakfından yada mahmutbeydeki opetten alıyorum ama TSK nın mazotu gerçekten 10 numara mazot..

rbcn
10/05/2012, 14:06
po vmax daha az yakanı yok kalite olarak gayet güzel ben çok memnunum

wmax dan sonra aracım 2 kez zor çalışma yaptı marş süresi uzadı.. şimdi shell fuelsave kullanıyorum harika bir yakıt bence

maddogjr75
11/05/2012, 02:34
ben de uzun süre opetten sonra totalden almaya başladım.Araç daha sessiz ve performanslı kesinlikle.

engincantan33
11/05/2012, 02:51
total derım baska bıse demem

BeCkS
11/05/2012, 08:50
hala denemedim şu totali yaaa baya övgüler artıyo bende deniyim bakim

Engin_T
11/05/2012, 09:09
Bende aracımı aldığımdan beri kesintisiz olarak opet kullanıyordum, dün akşam değişiklik olsun dedim ve shell gtl ile fulledim depoyu bakalım depo sonunda neler olacak :)

BeCkS
11/05/2012, 09:39
Bende aracımı aldığımdan beri kesintisiz olarak opet kullanıyordum, dün akşam değişiklik olsun dedim ve shell gtl ile fulledim depoyu bakalım depo sonunda neler olacak :) engin bende opet kullanıyorum aldığımdan beri arabamı izlenimlerini paylaşırsan sevinirim...

ayaman
11/05/2012, 09:50
Bende aracımı aldığımdan beri kesintisiz olarak opet kullanıyordum, dün akşam değişiklik olsun dedim ve shell gtl ile fulledim depoyu bakalım depo sonunda neler olacak :)
ayvahhhhh alışkanlık yapar gerçekten aracın gücü hissedilir derecede artıyor ama diğer yakıtlara göre az km yaparsın çünkü çok ince bir yakıt yanma özelliği çok yüksek. şu anda kükürt oranı en düşük yakıtlardan bir tanesi yurt dışından (ismini tam olarak hatırlayamadığım bir ülkeden geliyor)

lektonstar17
11/05/2012, 12:39
Evet shell gtl çok ince ve gaz karışımlı bi yakıt.Ben pek tavsiye etmiyorum.Totalden başkası yalan.

Engin_T
11/05/2012, 12:43
engin bende opet kullanıyorum aldığımdan beri arabamı izlenimlerini paylaşırsan sevinirim...

Depo bitiminde yazıcam buraya Tolga :)

ayvahhhhh alışkanlık yapar gerçekten aracın gücü hissedilir derecede artıyor ama diğer yakıtlara göre az km yaparsın çünkü çok ince bir yakıt yanma özelliği çok yüksek. şu anda kükürt oranı en düşük yakıtlardan bir tanesi yurt dışından (ismini tam olarak hatırlayamadığım bir ülkeden geliyor)

Mesut hocam bana gücün yanında bir de diğer yakıtlara göre daha fazla km yaparsın dediler kandırdılar mı beni :) bir de fuelsafe ile gtl farklı mı?

galip45
08/01/2013, 09:06
Galiba rekor kırıyorsun :D bitmedimi hala depo yorumlar bekliyoruz

CoachK
11/01/2013, 10:48
shell gtl i bende 1 depo kullandım, aldığım günden itibaren mazot göstergem gıdım-gıdım düştü :( performasnlı bir yakıt mı ? Kesinlikle öyle psikolojik olarak felan değil eski bir motorcu olarak ve aracın hangi viteste hangi devirde ne tepki verdiğini bildiğim için gtl in performansına bir şey diyemem. Ama benim tahminim ki sonuçta labarotuvarda analiz yapmadım; ince mazot... Bu da filtreden çok çekildiği ve erken bittiği anlamına geliyor, ben normal shell v-power ile 650km de ışığı görürken 525 km de ışığı gördüm. Shell v-power diesel ve eskişehir yolu shell den alıyorum artık...

tayfux
11/01/2013, 10:49
Opet in TSK Mehmetçik vakfı istasyonlarında..ama Opet de sadece orada..

_FeRDi_
11/01/2013, 11:15
oturup devamlı kilometre hesabı yapıyorsanız Shell VPower Fuel Save, arabam sessiz ve performanslı olsun diyorsanız Shell VPower GTL.

maceraci95
11/01/2013, 12:33
Shell GTL ile depomu fulledim. Yarım depo ile 290km yol yaptım. V-Power ile daha uzun yol yapıyorum. Yol bilgisayarı ortalaması 6.1 yazıyor. V-Power ile ortalama 5,8 oluyor.

by_brknt
11/01/2013, 12:39
dizel için en iyi istasyon opet'tir

lektonstar17
11/01/2013, 15:05
Totali denemeyenler kesin konuşmasın.

shellcininabisi
11/01/2013, 15:59
walla ben son 2 seferdir aytemiz alıyorum izmir çınarlıdan 3,80 tl canavar gibi daha bi sessiz çalışır oldu vesselam

musicdanger
11/01/2013, 16:24
ucuz mazot almayın derim ben aman deyim ....!!

Ben Ankara dikmen girişi polis evinın oradakı Shell Vadi petrolden alıyorum..Genelde hep buradan alırım ..GTL de ibre biraz yerinde durmuyor yanı yakıyor evet..Ama normal full save almıstım ve hesaplarıma baktıgımda nerdeyse gtl ıle aynı yaktı..Tabi bunda kullanım durumu trafık durumu gaza basma durumu hepsi farkeder..

Bence burada ki en onemlı olgu herkesinde uzerınde durdugu dogru adam gıbı istasyon ! Gerisi ufak tefek detaylar..Ha bu arada içimden de diyorum ki PO nasıl OPEt nasıl ? !! denemek gerek..
Sanrım Shell İngılız firması ben paramın Vatanımda kalmasından yanayım ..Eger PO yada opet vs birileri yakın performans ve ekonomi sunarsada anında gecerım..Bende 2 aylık dısel kullanıcısıyım arastırıyorum daha..Ve sanırım bırdaaha GTL almayacagım bıraz malıyetlı ..(kotu yakıt degıl guzel ama ibre ınıyor :)

Ankarada PO tavsıyenız Opet tavısyenız nerelerı ? Ben dıkmendeyım burada hemen var oradan alan var mı ? PO dan ?

yada Ankara konya yolu uzerındekıler nasıl _? cetın emece gelmeden ..

TEsekkurler