PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstop etme sorunu?

kozlulum67
05/01/2014, 08:06
Bu sabah araca bindim amacim isitmakti sonra ufakligi bindiricektim.5 km kadar bindim sıkıntı yoktu.araci bosta calisirken eve geldim ufakligi aldim ama döndüğümde arac stop etmisti.sonra calistirdim lpg ye gecince yine ayni sorun. Benzindeyken sorun yok laki lpg ye gecince vites dusurunce hemen stop ediyo.dur kalk yapamiyorum.gazi ayni yerden aldim aygazdan.baska yerden alsam ondan dicem.nedendir acaba arkadaslar? Bu arada lpg takilali yaklasik 9 bin km oldu su ana kadar hic sorun vermemisti.sebebi acaba nedir?

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

khanunl
05/01/2014, 13:06
Kalibrasyon ayarı yaptırın,Lpg filitresini değiştirin,Yüksek hızda ani yüklenmede gaz yememe ve ayağınızı debriyaja bastığınızda stop etme varsa buji ve kablolarının yenilenmesi sıkıntı devam ediyorsa ateşleme bobinininde değişimi gerekir.

kozlulum67
05/01/2014, 13:42
Az önce bindim herhangi bi sıkıntı olmadi inşallah olmaz yine.sabah hava eksi 15 ti.belki soguktan yapmistir.insallah oledir.ama bi gaz ayari sart sanirim.10 bin km olmak uzere tupun filtresini de değiştirmek lazim bakalim tekrar olcakmi.

byadrenalin
05/01/2014, 13:57
Lpg lerin 10.000 km de bir bakımı şart. Bence de bir gaz ayarı ve filtre değişimlerini yaptırın. Yaşadığınız sorunu da lpg cinize söyleyin. Soğuk havadan yapsa gaza hiç geçmez. Beyine sıcak su gitmediği zaman araç gaza geçmez yani. Birde ağıza pis gaz gelmiş olabilir. Aynı yerden almış olabilirsiniz ama yine de tank içinde pislik birikimi illaki oluyor. Pis gaz yüzünden stop ettirmiş olabilir arabayı. Bizim eski araçta da gaz bitmeye yakın ağıza pis gaz gelince araba kendini kaybederdi :) Tekler sallanıp dururdu. İyice gazı köklerdim bitirirdim. Bir sonraki aldığım gazda bir sorun yaşatmazdı :) Lpg sıkıntılı iş. Oluyor böyle şeyler. Moralinizi bozmayın :)

kozlulum67
05/01/2014, 18:40
Eyv ustadim. Hayirlisi bakalim.tekrar olmaz inşallah. Olursada burdaki fikirlerden faydalanacaz;)

Castell
06/01/2014, 03:15
Bir kere yaptıysa normaldir ama sürekli olarak vites düşürürken özellikle debriyaja basmanızla beraber devir saatiniz hızlı şekilde aşağı inip istop ediyorsa sıkıntılı...... Gaz ayarınızı kontrol ettirmenizde fayda var.....

kozlulum67
19/01/2014, 13:36
O sabahtan sonra hiç yapmadi cok şükür:)

nakre33
10/07/2014, 12:01
aracınızın sorunu map sensörü