PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taş fırlatmasının sebebi lastikler mi?

ykaya1983
04/01/2014, 15:25
Arkadaşlar önceki aracımda şu an kullandığım araç punto olmasına rağmen önceki aracımda taş fırlatma sorunum hiç yoktu ama şimdiki aracımda şöför tarafı ön kapı ve arka kapıya taş fırlatmasından dolayı birkaç yerde küçük göçükler oluşmaya başladı.Önceki aracımda da ufak tefak taş fırlatsı sonucu bazı bölgelerde boya kalkması olurdu ama şimdiki gibi göçük oluşmazdı.Acaba bunu sebebi kullandığım lastiklerin desenleri ve şekli olabilir mi?Önceki kullandığı aracımla şimdiki kulandığım aracımın lastik ölçüleri aynı ama şimdiki lastiklerin tabanı biraz daha dar.Sizce neden böyle taş fırlaması sonucu göçük oluşuyor?

ceb_58
15/03/2014, 22:43
Ben lastikleri yeni değiştim. Değişimden sonra aşırı derecede taş atma sorunu yaşadım. önceki ebatlar 185/60/15 şimdi 185/65/15. Benim lastik dişleri arasındaki çukurlar eskisine göre fazla. Sanırım sizinki de öyle, büyük ihtimal lastiklerinizden kaynaklanıyor. Lastik markası ve modeliniz nedir acaba?

ykaya1983
15/03/2014, 23:12
Ben lastikleri yeni değiştim. Değişimden sonra aşırı derecede taş atma sorunu yaşadım. önceki ebatlar 185/60/15 şimdi 185/65/15. Benim lastik dişleri arasındaki çukurlar eskisine göre fazla. Sanırım sizinki de öyle, büyük ihtimal lastiklerinizden kaynaklanıyor. Lastik markası ve modeliniz nedir acaba?
Taş fırlatma şikayetim olan mıleston marka lastiklerimi sırf bu yüzden 1 ay önce 5000 km lik olmasına rağmen 120 tl ye satıp yerine 680 tl ye mıchelın energy saver aldım.Şimdiki lasiklerim yol tutuş ve konfor olarak mükemmel.aş göçüğü şikayeim de şu an için yok.Büyük ihtimal eski lasiklerimden kaynaklanıyordu.

ceb_58
15/03/2014, 23:21
Taş fırlatma şikayetim olan mıleston marka lastiklerimi sırf bu yüzden 1 ay önce 5000 km lik olmasına rağmen 120 tl ye satıp yerine 680 tl ye mıchelın energy saver aldım.Şimdiki lasiklerim yol tutuş ve konfor olarak mükemmel.aş göçüğü şikayeim de şu an için yok.Büyük ihtimal eski lasiklerimden kaynaklanıyordu.

Benim öncekiler lastiklerimde Michelin Energy saver idi. Gerçekten çok güzel lastik.

Arrest
15/03/2014, 23:43
desenden kaynaklıdır , çizgi şeklinde olan dişlerin arası belki diğer lastiklerinize gö re daha dar ve sıktır. o yüzdende kücük taşlar fazla sıkışır

cemdogu
16/03/2014, 04:19
parelel desenli lastiklerde olmaz.Bizzat siyah dodiklerimizin taş izi dolmasından ve değiştirdikten sonra tecrübe edildi.

C2105 cihazımdan gönderildi