PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto dizel araç çalıştırma sorunu

ibooovn
02/01/2014, 20:22
Arkadaşlar yeni yıl gecesi arabanın yerini değistirdim sorun yoktu çalışmasında ertesi akşam dışarı çıkayım dedim yarım kontak verdim ışıklar sönünce
Marş verdim araç tam çalıştı birden bire 2 saniye sonra boğulur gibi oldu stop etti sonra 8-10 kere denedim tam çalışıyor boğulup stop ediyor , bir ara peder denedi hafif pompaladı gazı ve çalıştı sonra oraya buraya gittim sorunsuzdu ve az önce tekrar çalıştırırken ilkinde yine boğuldu ve stop etti ikincide gaz verdim çalıştı...anlamadım gitti gidişte ve çekişte problem yok herşey normal,yakıtıda herzaman katkılısından iyi yerlerden alırım. Bir fikri olan var mı sensör bisey problemi olabilir mi yoksa servise götürüp bilgisayara bağlatacağım tekrarlarsa..yakıttan olabilir mi acaba...

ibooovn
02/01/2014, 20:24
Şunuda belirtiyim ısıtma bujusi problemi değil bu, 5-6 kere kontak veriptede denedim o olsa zaten hiç çalışmıyor başta...bakımlar mazot filtre yag vs yeni yapildi

cdogu
02/01/2014, 20:28
aklıma ilk olarak akü geliyor. ikinci olarak ta,görmediğim için söylüyorum,anormal bir durum yok.tipik kışın dizel çalıştırma durumu gibi geliyor.

Qashqai 1.5 Dci aracımı sabahları zor çalıştırıyorum o da bahsettiğiniz gibi 5-6 marşta ancak çalışıyor. Diğer arabamız Peugeot 'de de öyle. Puntoda yoktu öyle bir şey,1 bilemedin 2. marşta çalışıyordu benzinliydi.

ozanoz93
02/01/2014, 20:29
Yakit pompasinda sorun vardir bence

Sent from my iPhone using (https://.com/m?id=1)

cdogu
02/01/2014, 20:30
Yakit pompasinda sorun vardir bence

Sent from my iPhone using (https://.com/m?id=1)

En kötüsünü düşünmüşsün hocam :) Kurt düşürme adamcağızın içine :) Ben bu kadar komplike bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

ozanoz93
02/01/2014, 21:58
En kötüsünü düşünmüşsün hocam :) Kurt düşürme adamcağızın içine :) Ben bu kadar komplike bir sorun olduğunu düşünmüyorum.
arac calisiyor ve sonra stop ediyor ama gaza bastinda yani bezin pompaladiginda calisiyor yakit pomsai geldi idrek aklima

ibooovn
02/01/2014, 22:31
aklıma ilk olarak akü geliyor. ikinci olarak ta,görmediğim için söylüyorum,anormal bir durum yok.tipik kışın dizel çalıştırma durumu gibi geliyor.

Qashqai 1.5 Dci aracımı sabahları zor çalıştırıyorum o da bahsettiğiniz gibi 5-6 marşta ancak çalışıyor. Diğer arabamız Peugeot 'de de öyle. Puntoda yoktu öyle bir şey,1 bilemedin 2. marşta çalışıyordu benzinliydi.

Hocam aku daha bu yazdan yeni 60 amp mutlu , 8-10 kere marş bastim yavaşlamadı bile, bide araba calisiyor sonra stop ediyor, 1,2 saniyede.. Bu arada eve geri dönerken ilk seferde normal çalıştı yarın bakalım problem devam edicekmi yoksa bilgisayardan baktırcam, belki yakıttandır diye düşünüyorum ben ama
Hayirlisi...

ibooovn
02/01/2014, 22:33
Havada okadar soğuk değil şuan ki, istanbulda 10 derece falan...

cdogu
02/01/2014, 23:00
doğru diyorsunuz yakıttan olabilir,her ihtimale karşı dizel partikül filtresine de bakın.

ibooovn
03/01/2014, 00:13
İşallah ciddi bir şey değildir