PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mazot Pompası Tamir Takımı

barisunye
02/01/2014, 19:31
2006 model dizel corsa aracımda yeni fark ettiğim bir sıkıntı var...motorda mazot pompasının olduğu yerden çok az mazot sızıyor...ustaların yorumu tamir takımı dağişecek yönünde....yinede pompa komple dağılıp toplanacağı ıcın tereddut ettim vermedim daha bi yere....
şuan aşırı sızıntı yok ama o bolgede gorunur ıslaklık nemlılık var....aracda herhangı bır ekstra sıkıntı yok...km si 99 bınde...
acil yapılması gerekir mi..sıkıntı tamir takımıdır..herhangi bir pompacı sıhhatını bozmadan toplayabılırmı...fikir verirseniz sevınırım....

tab
02/01/2014, 22:41
Pompanın tamir takımı değişmesi gerekiyor. Önceleri az birden kaçak artabilir. Pompalar Bosch marka olduğu için tamir takımı+işçilik alıyorlar 4-5 saat sürer. Yetkili servislerde pompayı söküp çalıştığı pompacıya gönderiyor. Yetkili servis varsa tanıdık ustadan hangi pompacıyla çalıştığını öğrenebilirsiniz. Pompaya 6 ay garanti veriyoruz diyorlar genelde. Ama siz 1 yıl isteyiniz.

kadir1982
03/01/2014, 00:28
merhaba fazla gecirmeden yaptırmalısın bence isyerinın doblo sunda kacak vardı fakat ilerlemişti pompacılarda revizyon yapılmışları var sizinkini söküp yerine başka pompa revize edilmişini takıyorlar sadece söktak işlemi var ve ustayla konuşmamızda yüksek basınç üreten bir parca olduğunu öğrendim o yüzden kıza zamanda yaptırman bence yaralı olacaktır öyle yada böyle bir gün yaptırmak zorunda kalacaksınız erkenden yaptırırsanız kafanız daha rahat olacaktır

Ziyaretci046
03/01/2014, 01:51
izmirde olsan yardımcı olurduk pompacıiçindeki bütün orlingleri değiştiriyor garantili 150 tl halloluyor.fren vakumu sökülmesi gerekiyor.

barisunye
03/01/2014, 10:36
kısa zamanda halletmem gerek anlaşılan....:(