PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Canlı Radyo Nasıl Olur??

Ziyaretçi78
26/12/2013, 13:39
Selam arkadaşlar site üzerinden bi radyo programımız olsa nasıl olur?
Mesela www.grandepuntotr.com sitesine giren herkes bu radyoyu dinleyebilse olmazmı acaba?
Belli kişiler belirlensin ve belli saatlerde dj'lik yapsın sizce nasıl olur bi ön görüş alsak sizlerden.Yönetim ne der bilmiyorum:(

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

Arrest
26/12/2013, 13:49
Selwm arkadaşlar site üzerinden bi radyo programımız olsa nasıl olur?
Mesela Fiat Punto | Grande Punto | Punto Evo | Bravo | Fiat Türkiye Forumu | 2006 - 2013 ® (https://www.grandepuntotr.com) sitesine giren herkes bu radyoyu dinleyebilse olmazmı acaba?
Belli kişiler belirlensin ve belli saatlerde dj'lik yapsın sizce nasıl olur bi ön görüş alsak sizlerden.Yönetim ne der bilmiyorum:(

internet radyosu aylık 50 kullanıcıya kadar hosting ücreti 40 50 tl falan olması lazım. Chat sitelerinin cok popüler oldugu dönemlerde yani 6-7 yıl önce falan ben sam2 üzerinden web sitelerinden yayın yapıyordum.

Ziyaretçi78
26/12/2013, 13:52
Kardeşim istendikten sonra Erdi'nin yapamayacağı hiç bir şey yok.hem artık herkesin telefonunda internet var ve aux bağlantılarıyla araç kullanırken dinlenebilir.Bence çokta iyi olur diye düşünüyorum; )

halils2
26/12/2013, 13:52
Dj sato olduğunu düşünsene hadi gençler bu akşam şu bara, ertesi akşam şu pavyona :) , alkolik gençlik yetişir mazallah

Arrest
26/12/2013, 13:55
Dj sato olduğunu düşünsene hadi gençler bu akşam şu bara, ertesi akşam şu pavyona :) , alkolik gençlik yetişir mazallah

Ankara oyun havalarıdamı çalmiyeahhhhhhhh

halils2
26/12/2013, 14:00
Çal çal da çok çalma kısa kes aydın havası olsun :D

Arrest
26/12/2013, 14:02
Çal çal da çok çalma kısa kes aydın havası olsun :D

sana elvan daltonu çalacam.

halils2
26/12/2013, 14:05
Çal kardeşim benim. Adamın konuyu da dağıttık len ben susuyorum :)

Ziyaretçi78
26/12/2013, 14:12
Çal kardeşim benim. Adamın konuyu da dağıttık len ben susuyorum :)

Yok yok susacak bi durum fikir alışverişinde bulunuyoruz ;)

halils2
26/12/2013, 14:19
Valla dj lik yapabilecek arkadaş varsa yapılabilir. Ama kendi payıma genelde radyo dinlemiyorum.

Arrest
26/12/2013, 14:23
Valla dj lik yapabilecek arkadaş varsa yapılabilir. Ama kendi payıma genelde radyo dinlemiyorum.

ben çalacam sen dinlemicen ? Arabana molotof attırırım.

Ziyaretçi78
26/12/2013, 14:37

Bu radyo site üzerinden açılcak ve sen farklı bir radyo kullancan bence ayıp.

outlife
26/12/2013, 14:52
valla olur. zaten arabamda 3 radyo dinliyorum, radyo trrafic, rock fm ve radyo voyage gerisi traş bana göre. sıkılırsamda cd takıyorum mp3 dinliyorum. takarım aux u açarım radyo puntoyu :D hem yol durumu veririz hem müzik dinleriz falan. teknik ve mali açıdan da sıkıntı olmayacaksa açılabilir diye düşünüyorum.

wmaster
26/12/2013, 14:56
Çok iyi olur. Çok da güzel iyi olur. Tamam mı :D

Ziyaretçi78
26/12/2013, 15:21
Bizde aynı kanıdayım amma bakacaz yönetim ne diyecek.

halils2
26/12/2013, 16:17

Tehdit var arkadaş zorla mı dinliycez

Ziyaretçi78
26/12/2013, 17:06
Tehdit var arkadaş zorla mı dinliycez

Oooo tehdit varsa hemen sıhhiyelere bildirmek lazım

Ziyaretçi78
26/12/2013, 19:30
Talep varsa alabilirmiyiz;)

erdiyilmaz
26/12/2013, 21:37
Kardeşim istendikten sonra Erdi'nin yapamayacağı hiç bir şey yok.

Benim açımdan sıkıntı yok, yayın yapabilirsiniz tabi ki, internet üzerinde ücretsiz hizmet veren sistemlerden yararlanabilirsiniz. Kolay gelsin :)

Ziyaretçi78
26/12/2013, 21:42
Benim açımdan sıkıntı yok, yayın yapabilirsiniz tabi ki, internet üzerinde ücretsiz hizmet veren sistemlerden yararlanabilirsiniz. Kolay gelsin :)

Peki bu sistem için yardımcı olurmusun Erdi yani forum'a giren duyacağı için radyoyu onun için senin yardımın gerekli.

cdogu
26/12/2013, 22:23
Erdi abi, Harun abinin demek istediği, (ücretsiz ya da değil,bir şekilde karşılanır) bu radyoyu siteye entegre etmek için senin onayın ve uygulaman gerek.

Ücretsiz olanlar var tabii,bilirsin,bir kod ile istenilen sayfaya o radyonun playerı konuyor. Bunun için,biz radyoyu kuralım. Işlesin, sana da html kodları verelim, ana sayfada güzel bir yere,mobil sürümde de çalışacak şekilde koyalım. Harun abinin demek istediği şeyin teknik açıklaması budur.

LG-D802 cihazımdan gönderildi

Ziyaretçi78
26/12/2013, 22:28
Erdi abi, Harun abinin demek istediği, (ücretsiz ya da değil,bir şekilde karşılanır) bu radyoyu siteye entegre etmek için senin onayın ve uygulaman gerek.

Ücretsiz olanlar var tabii,bilirsin,bir kod ile istenilen sayfaya o radyonun playerı konuyor. Bunun için,biz radyoyu kuralım. Işlesin, sana da html kodları verelim, ana sayfada güzel bir yere,mobil sürümde de çalışacak şekilde koyalım. Harun abinin demek istediği şeyin teknik açıklaması budur.

Hay sen yaşa teşekkür ederim Cenk kardeşim.

halils2
26/12/2013, 22:32
Punto fm yayında hadi bakalım hayırlısı

erdiyilmaz
26/12/2013, 22:47
Eskiden winamp üzerinden shoutcast eklentisiyle oluyordu, ama o da durdu sanırım. Açıkcası benim de pek bilgim yok radyo işleriyle uğraşmadım :)

cdogu
26/12/2013, 22:54
Erdi abi ben senin icin arastirip sana yarin ozel mesaj yoluyla ulasiyorum o zaman. Bir kac opsiyon buluruz. Boyut estetik ve agirlik olarak en uygununu secer uygulariz. Yarin aksam gorusuruz abi.

Ziyaretçi78
26/12/2013, 22:55
Erdi abi ben senin icin arastirip sana yarin ozel mesaj yoluyla ulasiyorum o zaman. Bir kac opsiyon buluruz. Boyut estetik ve agirlik olarak en uygununu secer uygulariz. Yarin aksam gorusuruz abi.

Sen harikasın kardeşim.

cdogu
26/12/2013, 23:04
Sen harikasın kardeşim.

Estafrullah abim Bilmukabele :)

Ziyaretçi78
26/12/2013, 23:05
Yarını sabırsızlıkla bekliyoruz o zaman;)

gesta0723
26/12/2013, 23:18
Ankara oyun havalarıdamı çalmiyeahhhhhhhh

:D

sato başkan bunu sen söylemeye başladın vallaha ortam karışık mazallah içeri alacaklar :D

radyo fikrine gelince ben hemen hemen hergün nete giriyorum ve nette olduğum sürece de forumda oluyorum ama you tube den müzik dinliyorum angara havaları olursa olur ama çok ta sıcak gelmiyor en azından 5 kişilik dj takımı olması lazım ve dj lerin yayın yapmadığı zaman sürekli açık kalacak bir bilgisayar :D imkasız diye bişey yok :D tutar mı denemekten bişey kaybetmeyiz çünkü kaybedecek neyimiz kaldı anasını satam :D

Ziyaretçi78
27/12/2013, 10:04
Bir ilk olabilirmiyiz forumda acaba? Düşünsene forum'a giriyorsun güzel parçalar çalıyor yol bilgisi veriliyor buluşmalardan haberler veriliyor hangi il olursa olsun.canlı bağlantı alacaksın millet birbirine selam gönderiyor.Sevgi kelimeleri sarfediyor.Evlenme teklifi falan. Bence harika olur diye düşünüyorum.

femoli
27/12/2013, 13:43
radyo junto :) hadi bakalım umarım güzel şeyler cikar :)

Ziyaretçi78
27/12/2013, 14:04
radyo junto :) hadi bakalım umarım güzel şeyler cikar :)

Abi inş. Da junto ne ahahah

femoli
27/12/2013, 15:36
puntoları junto diye okuyan bir arkadaşım varda ondan esinlendim :)

Ziyaretçi78
27/12/2013, 16:02
puntoları junto diye okuyan bir arkadaşım varda ondan esinlendim :)

Ahahahahah

Ziyaretçi78
27/12/2013, 20:03
Cebk noldu ya haber yok senden

cdogu
27/12/2013, 21:04
Ar-ge yapıyorum abim. Şimdi şöyle bir şey buldum. Herkesin bildiği Fizy denen bir site var. Online müzik dinleme sitesi ve dünyaca çok kullanılıyor,hatta ve hatta mobil uygulamaları da var..

Kendileri Fizy adı altında Stream yayına müsaade etmişler. Tek ihtiyacımız olan,siteye kaydolmak. Bunun avantajı şöyle, Harun abi mesela bilgisayarımda müzik yok diyordun. Fizy'de gerek te yok. Çünkü Fizy'de yüklü olan her şarkıyla yayın yapabiliyorsun. Anons,duyuru,yarışma her türlü yapılabiliyor..

Mobil uygulamalardan yayın dinlenebiliyor mu bilmiyorum şayet dinleniyorsa eğer,siteye endekslemekten daha tasarruflu bir yöntem olur.(kullanıcı internet paketi açısından) şu an onu araştırıyorum. Makale burada... Opsiyonları sunacağım

Fizy İle Radyocu Olun - ShiftDelete.Net (https://shiftdelete.net/fizy--ile-radyocu-olun-44936.html)

cdogu
27/12/2013, 21:18
Yayının nasıl yapıldığı hakkında bilgi de burada :

Fizy ile radyo yayını yapın! | Android Canavarı (https://www.androidcanavari.com/fizy--ile-radyo-yayini-yapin.htlm)

cemdogu
27/12/2013, 21:28
Abi başında duracak adam, açık bilgisayar, yol bilgisi verecek bilgili eleman bulmak.vallahi zor bunlar.

C2105 cihazımdan gönderildi

Ziyaretçi78
27/12/2013, 22:07
Abi başında duracak adam, açık bilgisayar, yol bilgisi verecek bilgili eleman bulmak.vallahi zor bunlar.

C2105 cihazımdan gönderildi

Kardeş gece bant yayını olur.gündüz ise belli kişiler olur gerisi kolay birde mesaj atılabileceği bir panel oldummu yol bilgisi vs. Alınabilir.

Ziyaretçi78
28/12/2013, 19:09
Naptık bea

Arrest
28/12/2013, 20:06
Yav sam2 programndan yapilio iste bana sorun ar ge ye grk yok

Discovery cihazımdan gönderildi