PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun kısa yapamıyorum

sercankah
26/12/2013, 12:51
arkadaşlar..

dun gece kısalarla gıderken uzunları acayım dedım. kolu gerı cektım. uzunlar yandı ama takılı kalmıyor. kısaya gonuyor. uzunlar sureklı yanmıyor. bıraktıgım zaman kısalara gonuyor. uzunlar yanıyor. ben sımdı sınyal kolunu mu değıştıreceğim.

fencolic
26/12/2013, 12:55
arkadasim sen sellektor yapiyorsun. uzunlari acmak icin kisalari acarken cevirdigin kismi bir kademe daha cevireceksin.

Tapatalktan tepetaklak gönderildi

ibooovn
26/12/2013, 12:58
kolu kendine cekip geri mi atıyor ? ozaman kol bozuktur

khanunl
26/12/2013, 13:01
arkadaşlar..

dun gece kısalarla gıderken uzunları acayım dedım. kolu gerı cektım. uzunlar yandı ama takılı kalmıyor. kısaya gonuyor. uzunlar sureklı yanmıyor. bıraktıgım zaman kısalara gonuyor. uzunlar yanıyor. ben sımdı sınyal kolunu mu değıştıreceğim.

Uzunları yakmak için kolu ileriye itmek gerekmezmi ?

halils2
26/12/2013, 13:45
Uzunları açmak için kolu kendimize çekiyoruz bi tık hissedildiğinde uzun yanıyor. Ama hafif çekip bırakırsak selektör olmuş oluyor.

kristaldeniz
26/12/2013, 14:04
arkadaşlar..

hocam sen bayağı sellektör yapıyorsun da haberin mi yok :)
uzun farlar için, kısalar için çevirdiğin sol taraftaki kolu bi tık daha çevir.

sercankah
26/12/2013, 15:11
hocam sen bayağı sellektör yapıyorsun da haberin mi yok :)
uzun farlar için, kısalar için çevirdiğin sol taraftaki kolu bi tık daha çevir.

tamam işte. biraz cekip birakinca sellektör yapıyor tamamen geri cekinçe tık yada tok edip kalıyordu. uzunlar surekli yanıyordu. artık kalmıyor kısalara düşüyor. bozuldu herhalde. değiştirmek gerek. ben değiştirmeden bir çözümünü bilen varmı diye sormak ıstemiştim.