PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Atiker tavsiyesi

fire
25/12/2013, 11:55
arkadaşlar 2008 1.4 fire 77 beygir doblo(hususi kullanım) geçen yıl 32 bin km de iken atiker taktırdım.şu an için 40 bini geçtim.atikeri seçmemde konyada bulunmam ve üyelerden mustafa akçayın tavsiyeleri etkili oldu.aşağıda belirttiğim hususlar atiker taktıracaklara bilgi amaçlıdır.

not:aracım gp lerde kullanılan motorun aynısıdır
-34 lt tanka 27 lt gaz alıyor.
-şehir içi ve dışı benzindeki kadar uçurum fark yapmıyor hemen hemen aynı gibi
-şehir dışı örneğin 80 ile 100 km hız arasında benzindeki gibi fark yok.
-27 lt lpg ile ortalama 280-290 km yol alıyorum.
-aracı devamlı lpg de kullanınca benzinden farkı yok gibi yanlız benzine geçince çekişi biraz hissediyorsunuz.
-ilk bakımı 10 bin km de filitre değişiyor sanırım.
-lpg dolumlarını genelde katkısız lpg ile yaptım.(çekiş ve km de katkılının faydasını görmedim.)
-enjektör sesi yok denecek kadar az.
-araç bugüne kadar
-rölantide düzensizlik
-motor arıza ışığı
-tekleme
-stop etme
-geçişlerde problem gibi genel lpg arızaları-uyumsuzluk-montaj hataları gibi sıkıntıları yaşatmadı.
montajdan sonra ayar ve bakım arıza için tekrar uğramadım.
ileri km de neler olur bilmiyorum ama ben bugün için atikeri tavsiye ederim.
başka bir italyan markasına 600 tl ye yakın fark verip daha çok ekonomi yapacağıma inanmıyorum
ayrıca yukarıda yazan başa gelebilecek sıkıntıları italyanlar vermiyecek diye bir garanti yok.
yanlız benim lpg konusunda şiddetle tavsiyem montajı mutlaka iyi yere yaptırın.günümüzde herkes marka üzerine yoğunlaşıyor ve montaj işçilik gözardı ediliyor.
lpg den sonra castrol magnetic 10/40 ve orjinal bujilere devam ettim.

aykent52
10/02/2014, 21:47
Benim araç 23 ltre ile 280-290 km yapıyor hocam:)) Lpg den dolayı 1oW40 a mı geçtiniz?

kovboy
11/02/2014, 03:35
yeni taktıracaklar için atikerin obd li sisteminide deneyebilirsiniz.denedim 0 problem.

fire
13/02/2014, 19:02
Benim araç 23 ltre ile 280-290 km yapıyor hocam:)) Lpg den dolayı 1oW40 a mı geçtiniz?

hayır lpg öncesi ve sonrası aynı marka ve numarada yağa devam ettim.yağın kararma süresi hayli fark etti.

turkonuralp
03/01/2016, 19:01
arkadaşlar 2008 1.4 fire 77 beygir doblo(hususi kullanım) geçen yıl 32 bin km de iken atiker taktırdım.şu an için 40 bini geçtim.atikeri seçmemde konyada bulunmam ve üyelerden mustafa akçayın tavsiyeleri etkili oldu.aşağıda belirttiğim hususlar atiker taktıracaklara bilgi amaçlıdır.

not:aracım gp lerde kullanılan motorun aynısıdır
-34 lt tanka 27 lt gaz alıyor.
-şehir içi ve dışı benzindeki kadar uçurum fark yapmıyor hemen hemen aynı gibi
-şehir dışı örneğin 80 ile 100 km hız arasında benzindeki gibi fark yok.
-27 lt lpg ile ortalama 280-290 km yol alıyorum.
-aracı devamlı lpg de kullanınca benzinden farkı yok gibi yanlız benzine geçince çekişi biraz hissediyorsunuz.
-ilk bakımı 10 bin km de filitre değişiyor sanırım.
-lpg dolumlarını genelde katkısız lpg ile yaptım.(çekiş ve km de katkılının faydasını görmedim.)
-enjektör sesi yok denecek kadar az.
-araç bugüne kadar
-rölantide düzensizlik
-motor arıza ışığı
-tekleme
-stop etme
-geçişlerde problem gibi genel lpg arızaları-uyumsuzluk-montaj hataları gibi sıkıntıları yaşatmadı.
montajdan sonra ayar ve bakım arıza için tekrar uğramadım.
ileri km de neler olur bilmiyorum ama ben bugün için atikeri tavsiye ederim.
başka bir italyan markasına 600 tl ye yakın fark verip daha çok ekonomi yapacağıma inanmıyorum
ayrıca yukarıda yazan başa gelebilecek sıkıntıları italyanlar vermiyecek diye bir garanti yok.
yanlız benim lpg konusunda şiddetle tavsiyem montajı mutlaka iyi yere yaptırın.günümüzde herkes marka üzerine yoğunlaşıyor ve montaj işçilik gözardı ediliyor.
lpg den sonra castrol magnetic 10/40 ve orjinal bujilere devam ettim.

Hocam peki KONYA da nerde taktırdınız acaba?