PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City değişimi için %30 indirim??

Rdvnltnz
24/12/2013, 22:53
Arkadaşlar merhaba, geçen hafta aracım city arızası verdi. Servise gittim fabrikadan red yanıtı geldiğini söylediler. Müşteri hizmetlerini arayıp anlattım durumu..bu akşam dönüş yaptılar fakat değişimin sadece %30 unu karşılarız dediler. O da iyi niyet garantisinden dolayıymış. Aracım 2006 model..kabul etmeli miyim? Napabilirim yardımcı olursanız sevinirim..

CMasteR
24/12/2013, 22:58
Forumda çok ücretsiz değişim yaptıran arkadaşlar var. Tamemen saçmalık mahkemeye kadar gidin değiştirmezlerse. Kusurlu mal satıyorlar birde değiştirmiyorlar oldu tabi insanları k...z yerine koymayı çok seviyolar.

cdogu
24/12/2013, 23:06
Kabul etmemekte ısrarcı olun. Bu arıza kronik bir sorundur. Bir sürü kişi ücretsiz yaptırmışken,para verip yaptırmak çok saçma olur ki ucuz bir şey değil zaten.1500 lira desek indirimi sadece 450 lira olur ve bu size yine 1000 liranın üzerine patlar.

Gerekirse tüketici hakem heyeti ile korkutmayı deneyin. Emsal kararların elinizde olduğunu söyleyin,zaten burada emsal kararlar var.

İş eğer uzun sürer diyorsanız bilemem. Ama ben olsam para vermezdim. İstanbulda gider hakem direksiyona yaptırırdım servise 1000 lira bayılmaktansa

Rdvnltnz
24/12/2013, 23:12
Yorumlarınız için teşekkürler. Müşteri hizmetleri biz bu kadar yapabiliyoruz dedi yoksa başınızın çaresine bakarsınız gibi seyler söyledi. Nası yani dedim? Yanlış anlamayın diye kıvırmaya çalıştı. Bende sert çıktım o sözden sonra kapattım ardından..
Hakem direksiyon ne kadar fiyat veriyo bilginiz var mıdır?

cdogu
24/12/2013, 23:15
Fiat'ın müşteri hizmetleri böyle saygısızlıklar yapabiliyor bazen. Bize de onlara haddini bildirip telefonu kapamak kalıyor ne yapalım :)

Vallahi tam bilmiyorum ama servisin indiriminden daha ucuza yaptıracağınıza eminim. en son 300'lü 400'lü rakamlardan bahsediliyordu.

düzeltme : 700 diyen de var.

cdogu
24/12/2013, 23:18
Mesela en son bu abimiz Hakem Direksiyon'da tedavisine kavuşmuş

https://forum.grandepuntotr.com/city-arizasi/50119-city-sorunu-bana-da-merhaba-dedi.html

Rdvnltnz
25/12/2013, 00:02
Bilgi için çok sağol...yapılan işte çok büyük düzensizlik var bana göre... Bir ay önce yüzde elli karşılama ya da tam değişim sunulan arkadaşlar varken aynı arıza için farklı görüş bildirebiliyorlar..

cdogu
25/12/2013, 00:05
Bilgi için çok sağol...yapılan işte çok büyük düzensizlik var bana göre... Bir ay önce yüzde elli karşılama ya da tam değişim sunulan arkadaşlar varken aynı arıza için farklı görüş bildirebiliyorlar..

Aslında bu sizin aracınızın ne kadar servis bakımlı olduğuna göre değişebiliyor. Bazı servisler de inadına yapmıyor. Çirkefliklerinden ve pintiliklerinden de oluyor.

Rdvnltnz
25/12/2013, 00:08
Araç 2012 yıl dahil servis bakımlı..sadece bu yıl servise sokmadım

cdogu
25/12/2013, 00:10
Abi siz bir de bursa'danmışsınız ben yeni görüyorum. Bizim buradaki servisler Bursa'dan onay alarak yapıyorlar City değişimini. işiniz zor siz direkt olarak ana merkezden red almışsınız.

Bir de Fabrika'ya direkt olarak ziyaret edebilme imkanınız var mı ? City Değişimi onayı mercii Bursa'da çünkü. Belki oradan zorlarsınız. %50 falan hiç karıştırmadan direk hakkınızı,yani City Motoru'nun ücretsiz değişimini isteyin.

mywzz
25/12/2013, 01:32
bence kesınlikle 5 kurus para verme onca ornek varken..