PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tampon

dobridan
24/12/2013, 02:04
arkadaşlar az önce tamponu kaldırıma sürttüm resim ekliyemiyorum ama baya 4 tane 30 cm civarı cizikler olustu tampon boyanması mı gerekiyo ve serviste ücreti ne kadar çıkartır ?
iyi geceler

alinzr
24/12/2013, 02:26
merhaba , ilk önce geçmiş olsun. bende pazar günü tamponu kırdım . bugün diyarbakır fiat servisine gittim . ön tampon fiyatı boyasız 590 tl . eger serviste kaporta bölümüne aracı verirsen en az 300 tl işçilik alıyolar ona göre sen hesaplarsın.

Arrest
24/12/2013, 02:53
arkadaşlar az önce tamponu kaldırıma sürttüm resim ekliyemiyorum ama baya 4 tane 30 cm civarı cizikler olustu tampon boyanması mı gerekiyo ve serviste ücreti ne kadar çıkartır ?
iyi geceler

Ozel bi serviste sok tak boya 200 250 Tl

Discovery cihazımdan gönderildi

SaLDo
24/12/2013, 03:40
Kendi aracımın arka tamponunu komple boyamıştım. 130 TL. Özel servis tabi. Fiat serviste boyaya ayrı sökme takmaya ayrı para yani kazık

Hatta daha sonra tamponumu tekrar boyatmam gerekti(dengesiz birinin sürtmesi yüzünden) hem arka tampon, hem spoiler boya montaj hem de ön panjur ve plaka altı boya 200 lira vermiştim.

dobridan
24/12/2013, 20:31
istanbulda önerebilceğiniz yer warmıdır siyah renk araç sıkıntı olurmu boyalı falan?

celenlee
24/12/2013, 20:39
Tamponu kendimiz söküp takabilirmyiz?
Lifte kaldırmak gerekiyor mu acaba?

leomar32
25/12/2013, 11:27
Tamponu kendiniz sökebilirsiniz sıkıntı olmaz. öncelikle tekeri tam sağ yapın ve aracın soluna geçin davlumbaz vidalarını sökün (tampona yakın olan kısmını) sonra davlumbaz ile tampon arasına elinizi sokun tapmonu çamurluga baglayan 2 adet vida göreceksiniz. Daha sonra aynı işlemi diğer tarafa yapın. bir sonra ki aşama aracı takoza çıkartmak, düşmeyeceğinden emin olun. aracı sabitleyin vitese alıp elfrenini çekerek. aracın altına uzanın ve orda 5 adet olması lazım civata var tamponu sabitleyen onlarıda çıkartın. Şimdi kaputu açın ve yine tamponu karosere sabitleyen civataları sökün ondanda 5 adet olması lazımdı tam hatırlamıyorum. Son olarak tamponu hafifçe çekin hızlı çekerseniz sis lambalarının kablolarına zarar verebilirsiniz. Sislerin soketini çıkartın işlem bu kadar. Ben bu şekilde aracımın tamponunu tek basıma komple sökerek farlarını değiştirmiştim. Kolay gelsin :)