PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kumandadan otomatik cam kapanması

kristaldeniz
23/12/2013, 20:00
Arkadaşlar forumu altüst ettim ama bulduklarım çözüm olamadı. Aracım 2011 evo 1.3 dinamik. Naaptım ettim olmuyor. Kumandadan tüm camları açma kapama yapılamıyor. Oysa dinamiklerde yapabilen arkadaşlar paylaşmışlar ama olmadı bir türlü. Galiba yok artık diyeceğim vazgeçeceğim. Var mı ekstradan bir öneriniz. Yapmam gereken farklı birşey mı var?

Ziyaretçi78
23/12/2013, 20:20
20-30 tl lik bir maliyet söz konusu. modül takılıyor ve bu dediğiniz kumandadan açma kapama gerçekleşiyor.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

kristaldeniz
23/12/2013, 20:38
aynı modelde arkadaşlar yazmışlar bizde var vs diye. anlamadım. orjinalinde var da ben mi yapamıyorum diye şüpheye düştüm. ekstradan modül vs ile işlem yaptırmak istemiyorum. kendinde varsa, yoksa canımız sağolsun...

Ziyaretçi78
23/12/2013, 20:52
aynı modelde arkadaşlar yazmışlar bizde var vs diye. anlamadım. orjinalinde var da ben mi yapamıyorum diye şüpheye düştüm. ekstradan modül vs ile işlem yaptırmak istemiyorum. kendinde varsa, yoksa canımız sağolsun...

Kumandanın açma tuşuna sürekli basılı tutmanız lazım onu anlamak için ve bastığınızda açmıyor veya kapamıyorsa şansınıza küsün.Ayrıca modül çokta zor ve sıkıntılı bişey değil yarım saatlik işi var.

hanbjk
23/12/2013, 21:00
Kumandanın açma tuşuna sürekli basılı tutmanız lazım onu anlamak için ve bastığınızda açmıyor veya kapamıyorsa şansınıza küsün.Ayrıca modül çokta zor ve sıkıntılı bişey değil yarım saatlik işi var.

Harun kardeş bizim GP da takılıyo mu bu modül? Özellikle benim için iyi olur camları açık unutuyorum bazen :)

leomar32
23/12/2013, 21:09
cam kaldırma modülü olur ama alırken dikkat edin termikli almalısızınız aksini alırsanız cam kaldırma motorunu yakarsınız. Birde cam kaldırma modüllerinde basılı tutmuyorsunuz kitlemeye basar basmaz camları direk kaldırıyor diye biliyorum. Bi ara taktırmaya niyetlendım ama orjinaldeki gibi olmadıgı için hosuma gitmedi :( Doblo kamyonet olarak geçerken onda var ama benim tjette yok :(

Ziyaretçi78
23/12/2013, 21:12
Harun kardeş bizim GP da takılıyo mu bu modül? Özellikle benim için iyi olur camları açık unutuyorum bazen :)

Gp lere tabiki oluyor ben fiat serviste sormuştum ve 20 tl civarında bir fiyat vermişlerdi 4-5 ay önce.servislere sorabiliriz en iyi femoli veya 06kaymak yani Müslüm abi yardımcı olursa elinde varsa bir fiyat ve bu konu ile ilgilenirse sevinirim vallaha;)

sezerism
23/12/2013, 21:33
Kardeşim araban 2011 daynimik ise arabanda mutlaka kumandadan kontrol edebilir, özellik var merak etme ....ya servise aktif ettir yada kendin tamam.....anahtardan kontrol senin arabanda vardır.
Benim arabam 2012 bende kumandadan camları açıp kapatayım istedim olmadı sonra 1-2 denemeden sonra aktif oldu....

kristaldeniz
23/12/2013, 21:45
Kardeşim araban 2011 daynimik ise arabanda mutlaka kumandadan kontrol edebilir, özellik var merak etme ....ya servise aktif ettir yada kendin tamam.....anahtardan kontrol senin arabanda vardır.
Benim arabam 2012 bende kumandadan camları açıp kapatayım istedim olmadı sonra 1-2 denemeden sonra aktif oldu....

ben de vardır diye ümit ediyorum. siz nasıl halletiniz hatırlıyor musunuz acaba. olmadı bir de servise danışayım olmaz ise son çare..

sezerism
23/12/2013, 21:50
Kardeşim sen arabayı yeni mi? aldın yoksa 2 el mi? Sıfır ise arabanı ya sen aktif edeceksin yada servise yaptırcan

kristaldeniz
23/12/2013, 21:55
Kardeşim sen arabayı yeni mi? aldın yoksa 2 el mi? Sıfır ise arabanı ya sen aktif edeceksin yada servise yaptırcan

ikinci el almıştım. neyse ben bir kaç kez daha denemeler yapayım. olmaz ise bir ara servise uğrayıp sorarım artık. teşekkür ederim.

sezerism
23/12/2013, 22:00
Arabanın camların aç kapat anahtar kontaktay ken daha sonra da kapıları kapat ve aç sonra camlar açmayı dene bu şekilde bir kaç defa deneme yap derim.....

kristaldeniz
23/12/2013, 22:01
Arabanın camların aç kapat anahtar kontaktay ken daha sonra da kapıları kapat ve aç sonra camlar açmayı dene bu şekilde bir kaç defa deneme yap derim.....

eyvallah hocam. yarın bir deneyeyim bakalım. inşallah işe yarar.

Ersal
23/12/2013, 23:34
Camları açık bırakıp kumandadan kapı kilitleme düğmesine basılı tuttunuz mu?

gesta0723
24/12/2013, 09:47
evo activelerde yok demi bu özellik

sadece_erhan
24/12/2013, 09:58
camlarınızı ayarlamanız lazım önce, ayarlı olup olmadığını kapıdaki cam butonuna açma veya kapama yönüne kısa süre basılı tutup bıraktığınızda tamamen kapanıyor veya açılıyorsa camlar kurulu demektir, eğer camlar kurulu olduğu halde kumandadan çalışmıyorsa arkadaşların dediği gibi yapıcaksınız.

eğer camlarınızın kurulumu yapılmamışsa (kapıdaki açma kapama butonuna herhangi yönde 1sn basılı tutttuğunuzda tamamen açılıyor veya kapanmıyorsa) kurulum yapın. (akü kutup başı sökülürse tekrardan kurmak gerekiyor)

kurulum işlemi basit;

camlar tamamen açılana kadar açma butonuna basıyoruz, (kendiliğinden durana kadar)Durunca bırakıyoruz, sonra camları tamamen kapatıyoruz, kendiliğinden durana kadar basıyoruz ve durunca bırakıyooruz, kurulum işlemi tamamlanıyor.

yukarıdaki işlemi yapıp tekrar dene kumandadan

kristaldeniz
24/12/2013, 10:09
camlarınızı ayarlamanız lazım önce, ayarlı olup olmadığını kapıdaki cam butonuna açma veya kapama yönüne kısa süre basılı tutup bıraktığınızda tamamen kapanıyor veya açılıyorsa camlar kurulu demektir, eğer camlar kurulu olduğu halde kumandadan çalışmıyorsa arkadaşların dediği gibi yapıcaksınız.

eğer camlarınızın kurulumu yapılmamışsa (kapıdaki açma kapama butonuna herhangi yönde 1sn basılı tutttuğunuzda tamamen açılıyor veya kapanmıyorsa) kurulum yapın. (akü kutup başı sökülürse tekrardan kurmak gerekiyor)

kurulum işlemi basit;

camlar tamamen açılana kadar açma butonuna basıyoruz, (kendiliğinden durana kadar)Durunca bırakıyoruz, sonra camları tamamen kapatıyoruz, kendiliğinden durana kadar basıyoruz ve durunca bırakıyooruz, kurulum işlemi tamamlanıyor.

dediklerinizi yarım kontak halinde iken mi yapayım?

gesta0723
24/12/2013, 10:13

kurulum işlemi basit;

bu dediğin benim active de var ama geçen denedim olmadı acaba activlerde mi yok yoksa bir kaç defa yapmam mı lazım

Sauron
24/12/2013, 10:20
Aracınızda muhakkak o özellik var benim 2010 evo dinamik bende var .. Basılı tutacaksınız biraz devreye girmesi lazım

leomar32
24/12/2013, 11:39
2007 dynamic 5k puntomda aynı özellik vardı ve 2008 dynamic puntomda kullanamadım. Asıl sorum şu tjet puntolarda bu özellik var mı ?

volume23
24/12/2013, 11:48
2007 dynamic 5k puntomda aynı özellik vardı ve 2008 dynamic puntomda kullanamadım. Asıl sorum şu tjet puntolarda bu özellik var mı ?

Benim 4 camda otomatik inip kalkıyor 2009 t-jet dynamic

GT-I9500 cihazımdan 4 ile gönderildi

leomar32
24/12/2013, 11:59
Benim 4 camda otomatik inip kalkıyor 2009 t-jet dynamic

GT-I9500 cihazımdan 4 ile gönderildi

Bendeki tjet sport diye geçiyor. Dynamic modellerde var sadece sanırım bu.

kristaldeniz
24/12/2013, 12:38
evet arkadaşlar az önce aracımda tekrardan deneme yaptım ve bu özelliğin mevcut olduğunu keşfettim. şükür hallettim :)

kendi araçlarında deneme yapmak isteyen arkadaşlara da tarif edeyim. kendi araçlarında da olabilir;

1- aracınızın şoför kapısına anahtarınızı takın
2- kapı açma yönüne doğru çevirin, kapı açılacak ama bırakmayın. 5 sn kadar bekleyin. tüm camların açıldığını göreceksiniz.
3- bu sefer aynı işlemi kapı kilitleme yönüne doğru yapın. kapılar kilitlenecek. anahtarı bırakmadan o yönde tutmaya devam edin bi 5 sn. kadar. Açılan tüm camların kapandığını göreceksiniz.
4- artık kumandanız tanımlandı. anahtarı çıkarabilirsiniz.
5- şimdi kumandanın kapı kilit açma/kapama tuşuna 2-3 sn basılı tutarak cam açma/kapama fonksiyonunu kullanabilirsiniz. :)

ibooovn
26/12/2013, 13:25
kullanmiyorsan zaten nabicaksin o ozelligi anlayamadim ben :)

kristaldeniz
26/12/2013, 14:01
kullanmiyorsan zaten nabicaksin o ozelligi anlayamadim ben :)

sorunuzun muhatabı ben miyim anlayamadım ama, ben değilsem bile yine de cevaplandırayım. kullanmıyoruz derken, sürekli kullanılacak bir özellik değil zaten bu. elzem durumlarda ihtiyaç duyulabilecek bir özellik. ne olur arabayı yıkamaya sokarsın abi cam açık kalmış derler kumandadan halledersin, binip arabayı çalıştırıp cam kapatma zahmetine girmezsin ya da park ettin indin sonra farkettin açık olduğunu basarsın kumandaya kapatırsın. yani ekstra durumlarda bence çok kullanışlı bir özellik. kenarda dursun hesabına yani.

fatihhhh
27/12/2013, 16:28
bu özellik yazın çoook sık kullanılır.
hatta her arabay binişimde kullanırım.
aracın uzaktan kumanda ile camlarını açarım.
aracın yanına geldiğimde içerdeki o ısınmış hamam gibi hava çok tan dışarı çıkmış olur,
aracıma biner ve yoluma devam ederim.
önceki broadvayımda aaracın içine girdiğimde bir kaç saniye nefesim kesilirdi sıcaktan.
kumandadan cam açma sayesinde çok rahatladım.
yazın donanımı olan ehr arkadaş tavsiye ederim.

sinaga
28/12/2013, 14:21
evet arkadaşlar az önce aracımda tekrardan deneme yaptım ve bu özelliğin mevcut olduğunu keşfettim. şükür hallettim :)

kendi araçlarında deneme yapmak isteyen arkadaşlara da tarif edeyim. kendi araçlarında da olabilir;

1- aracınızın şoför kapısına anahtarınızı takın
2- kapı açma yönüne doğru çevirin, kapı açılacak ama bırakmayın. 5 sn kadar bekleyin. tüm camların açıldığını göreceksiniz.
3- bu sefer aynı işlemi kapı kilitleme yönüne doğru yapın. kapılar kilitlenecek. anahtarı bırakmadan o yönde tutmaya devam edin bi 5 sn. kadar. Açılan tüm camların kapandığını göreceksiniz.
4- artık kumandanız tanımlandı. anahtarı çıkarabilirsiniz.
5- şimdi kumandanın kapı kilit açma/kapama tuşuna 2-3 sn basılı tutarak cam açma/kapama fonksiyonunu kullanabilirsiniz. :)

benim araçta denedim olmadı. büyük ihtimalde bu özellik benim araçta yok

BaranSelo
28/12/2013, 16:13
Bende 2009Active de var midir bu ozellik? Camlarin ikisi de icerdeki cam anahtarina uzun basinca komple acilip kapanabiliyor. Bu durum acaba anahtardan da acip kapama ozelligin oldugunu mu gosterir?

Sent from my LG-P760 using 2

kristaldeniz
02/01/2014, 13:20
Bende 2009Active de var midir bu ozellik? Camlarin ikisi de icerdeki cam anahtarina uzun basinca komple acilip kapanabiliyor. Bu durum acaba anahtardan da acip kapama ozelligin oldugunu mu gosterir?

Sent from my LG-P760 using 2

yukarıda bahsetmiş olduğum şekilde deneyerek, var mı yok mu test edebilirsiniz.

hadesksk
02/01/2014, 15:23
Ben ne yaptysam olmadı anahtarı kapıya soktum çevirdim, kontaktayken düğmelere bastım, arkadaşların dediklerinin hepsini yaptım bişi olmadı ümidimi yitirdim artık :( Arabam 2006 Dyamic Multijet

byadrenalin
04/01/2014, 12:59
Ben ne yaptysam olmadı anahtarı kapıya soktum çevirdim, kontaktayken düğmelere bastım, arkadaşların dediklerinin hepsini yaptım bişi olmadı ümidimi yitirdim artık :( Arabam 2006 Dyamic Multijet

Aynen bende denedim olmadı :) Sanırım 2006 larda yok bu özellik :)

EMRE ALTINOK
05/01/2014, 15:54
mmm. güzel bir konuya değinmiş arkadaşımız. şimdi orjinal yada sonradan takılan ALARM ların bazılarında cam kaldırma sensörü var.bazılarında ise yok. varsa ayarlanması gerekiyor. yoksa sonradan takılabilir.ama araca da uygun olması gerekiyor. onunda piyasada iyisi kötüsü var. cam kaldırma modülüne kimi yerler 40 kimisi 150 lira isteyebilir. sonradan alrm taktırıken bu özelliğe sahip model seçmekte fayda var. ben 2006 model de alrm var mı yok mu bilmiyorum. kapıları kitlerken yada açarken 4 lü ler yaıp yanıp sönüyor. bu alarm dan mı yoksa.. araçtan mı bilemiyorum.. araştırmalarım sürecek.. bilmediğim detayları başka üyeler paylaşırsa sevinirim.

karaelmaz
14/03/2014, 18:39
Ben boyle bir ozellik oldugunu daha yeni ogreniyorum :) ogrenmenin yasi yok iste bakalim bunada girerim ben maniyi bulunca

ibooovn
15/03/2014, 02:07
bende geçen denedim 2010 araç olmadı....otomatiğe bir türlü geçmedi camlar..bir kere çekince tamamen kalksın istiyorum...

ykaya1983
15/03/2014, 08:39
Bu fıat her araca özel donanım yapıyor galiba.Benim aracımda da camlar tek basmayla açılıp kapanıyor ama burada yazılanları denediğimde olmadı.Herhalde dynamıclerde yok.

alperalperler
15/03/2014, 20:44
Bu özelliğin aktif olması için 4 cam otomatik model bir puntonuz olması şart benim aracım dynamic 2007 model fakat sadece önler otomatik cam olduğu için bu özellik çalışmıyor bende...