PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bp'ye geçtim duman kesildi :)

ligdevi
21/12/2013, 22:22
Arkadaşlar merhaba,
daha önce yakıtımı sürekli shell v-power ve gtl alıyordum farklı istasyonlardan ve bilindiği gibi duman atma derdim vardı, bi de bp yi deneyeyim dedim, bir depodan sonra duman muman kalmadı, şuan belki 4-5 depo olmuştur ve hiç duman kalmadı, sadece basarken çok hafif bi duman oluyo anlık gece bile dikizden arkaya baktığımda bişey görünmüyo, eskiye göre çok fark var duman olayında, performans hemen hemen aynı gibi, menzile dikkat etmedim, motor sesinde yorum şimdilik yapamam, aracı bugün yarın bakıma sokacam, en sağlıklı verileri bakımdan sonra alacağımı sanıyorum ....
Başka Bp kullanan varmı acaba ve yorumlarını merak ediyorum ...

knidos111
21/12/2013, 22:28
ben pahalı mazot alacaksam PO tercih ediyorum, gerçekten performans artışını hemen hissediyorum,öbürlerinde bosspet veya starpetten ucuza aldığım mazottan hiçbir fark görmüyorum, sadece opetten aldığım zaman hem ses artışı hem performans düşüşü hissediyorum,opete sadece wc için giriyorum, wc lerine diyecek laf yok 10 numara )

benkimya
21/12/2013, 22:37
Ben Shell, BP, Opet ve Total denedim.
Aracı ilk aldığımda herkesin tavsiyesi üzerine Opetten alıyordum ama araba artık gitmemeye başlamıştı.
Sonra Shell GTL e duydum ve onu almaya başladım ve direk farketti, ondan sonra uzun süre shell den başka almadım, hala daha shell de devam ediyorum.
Ani gaza yüklenişler haricinde duman atma olayı yok. Kültürpark karşısındaki shell den alırım.
Yorumlarım;
Opet: Motor sesi çok fazla, araba hantallaşıyor tavsiye etmem
BP: Motor sesi normal, arabanın gidişi normal, alınabilir
Total: Opet ile BP arası gibi diyebilirim
Shell: Bence en iyisi, hele GTL varken motor sesi benzinli gibiydi,

nigra
21/12/2013, 23:27
ben arabayı aldığımdan beri 6ay dır petrol ofisinden alıyorum. Motor sesi yok. aracım gayet sessiz çalışmakta. ayrıca bu duman atma olayına gelirsek nasıl bir dumandan bahsediyorsunuz? genelde motor soğukken egzozdan duman çıkması normal değil mi? yada ne kadarı normal değil acaba? ben aracımda bir anormallik sezmedim ama........birde dizel araç için konuşuyorsanız onu bilemem. aracım beni lpg li :))

benkimya
22/12/2013, 00:03
Benzin için civic e opetten alıyor abim ona göre bir sıkıntı yok, ama bp den almış birkaç kere daha iyi dedi.

Ben dizel için konuşuyorum
LPG hiç kullanmadım

ligdevi
22/12/2013, 13:41
ben arabayı aldığımdan beri 6ay dır petrol ofisinden alıyorum. Motor sesi yok. aracım gayet sessiz çalışmakta. ayrıca bu duman atma olayına gelirsek nasıl bir dumandan bahsediyorsunuz? genelde motor soğukken egzozdan duman çıkması normal değil mi? yada ne kadarı normal değil acaba? ben aracımda bir anormallik sezmedim ama........birde dizel araç için konuşuyorsanız onu bilemem. aracım beni lpg li :))
Tabiki dizel için, motor soğukken hafif bi duman olur ama motor ısınınca eskiye oranla neredeyse sıfır duman. motor ısınınca demişken geçen termostatı da değiştirttim, orjinal 250 tl civarı, yan sanayi mita marka 125 tl idi, bende yan sanayi istedim, daha önceki aracım tipoda da mita marka termostat taktırmıştım gayet iyiydi tavsiye ederim ...