PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizelim daha az yakıyor

ecosi26
21/12/2013, 00:25
Yazılım attırdıktan sonra normal basmaya devam ettim. Öncelikle yakıt konusunda çok hassas olan gruptanım. Ayağım neredeyse pedala tüy donuşuyla basar hale geldi 24 yıl içerisinde :))) Geçen seneki soğuklarda olan yakıt performanslarıma bakınca bu sene küçük dilimi yutacak kadar şaşırdım. Geçen sene ortalama 6lt/100km iken bu sene 4lt/100km oldu bu arada mazotta iyiden iyiye fiyatlanması ile baya bi kara geçtiğimi düşünüyorum...sevgiler saygılar iyi sürüşler

alperalperler
21/12/2013, 00:49
ne yazılımı bu hocam ?

knidos111
21/12/2013, 01:28
ben yediği kadar basıyom,benimki arttı valla :vertag00:

sercankah
21/12/2013, 08:20
ne yazılımı bu? bizde attıralim.?

hasanalisumer
21/12/2013, 10:14
Yazilim eger onceki gibi kullanis gosterirsen % 20 yakit tasarufu saglar.. ancak verdigi torkun zevkine kapilirsan eger vay haline......

HTC One cihazımdan gönderildi

ecosi26
21/12/2013, 10:18
Yazilim eger onceki gibi kullanis gosterirsen % 20 yakit tasarufu saglar.. ancak verdigi torkun zevkine kapilirsan eger vay haline......

HTC One cihazımdan gönderildi

Aynen öyle kapılınca görmediğim değerleri tecrübe ettim:))

Le10ur
21/12/2013, 10:30
hangı fırmaya yaptırdınız sonuclar ne oldu max speed yaptınız mı?

ecosi26
21/12/2013, 23:55
hangı fırmaya yaptırdınız sonuclar ne oldu max speed yaptınız mı?

eskişehirde yaptırdım elektronikçi bir abimiz var onun vasıtası ile sanırım orıon yazılımdı. performans ve yakıt bir hayli fark etti 1.3 75bg iken kırmızı ışık klima açıkken normal basış kalkışı yapamıyordum stop ediyordu. Şu anda 97 bg ölçüldü 2 lt kadar yakıt tasarrufu yaptı. Normal kullanımda tabiki...
performans konusuna gelince 150 leri zorlaya zorlaya görüyordu ses çok fazlaydı rpm saati 4000 devir zor yapıyordu (sesden dolayı bırakarak) şimdi çok rahat 180-190 yapıyo bir kerede 215 civarına çıktım ama yol durumu uygun olmayınca bıraktım...

MrFatih
22/12/2013, 01:44
Peki bu Orion yazılım nedir, neyin nesidir? Ufak bir araştırma sonucu biraz bilgi edindim ve sizlerle paylaşmak istedim...

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren bir yakıt tasarruf sistemi var. Piyasaya girdikten sonra da adını sıkça duyduğumuz bu firma ORİON İLETİŞİM YAKIT TASARRUFU GÜÇ VE YAZILIM SİSTEMLERİ. Firmanın genel koordinatörü ise aslen Derinceli olan ve Derince de çok sevilen bir kişilik.

ERGÜN KÖS
Ergün Kös, 1968 Kocaeli doğumlu. Evli ve iki çocuk babası… Derince İlçesinde uzun yıllar hem siyasette hem de iş dünyasında hizmet vermiş… Refah Partisi ile başlayan siyasi hayatı, Fazilet Partisi, Saadet Partisi ve son olarak ta geçtiğimiz günlerde AKP ile birleşme kararı alan HAS Parti de devam etmiş adı geçen tüm bu siyasi partilerin il ve ilçe yönetimlerinde görev yapmış… Hali hazırda kendisine ait STNB adlı şirketin sahibi, aynı zamanda da ORİON İLETİŞİM YAKIT TASARRUFU GÜÇ VE YAZILIM SİSTEMLERİ’NİN Genel Koordinatörlüğünü yapmakta… Kös bir dönem ise Derince engelliler derneğinin yönetiminde ve Derince Birlik Spor Kulübünün de yönetiminde bulunmuş. Tüm bunların yanında ise 2 dönem boyunca bir sendikanın yönetiminde de görev yapmış... Oldukça yoğun bir tempo içinde olan Kös ile kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz söyleşinin ayrıntıları aşağıda…

ORİON NEDİR?
‘’Orion, küresel dünyamızda enerji ve yakıt tüketiminin yoğun olduğu, cebin ve cüzdanın boş yere boşaldığı bir zamanda 21 senelik ARGE çalışmalarının sonucunda ortaya çıkan, dünya da bir ilk… Aracın şase numarasına göre özel bir yazılım olan yakıt ve performans sistemidir.’’

ORİON’UN PİYASADA Kİ DİĞER ÜRÜNLERDEN FARKI
ORİON kesinlikle ama kesinlikle araçlara cihaz takmıyor. İçten yanmalı motorlarda yanmadan egzoz gazıyla dışarıya atılan yakıtı pasif konumdan aktif konuma getiriyor ve tam yanmasını sağlıyor. ORİON Bu işlemle aracın yakıtını düşürüp performansını arttırırken, aynı zamanda da egzoz emisyonunu %50 düşürüyor… Bu sayede ORİON iyi bir çevre dostu olduğunu da net bir dille söylüyor. Tüm bunlara ek olarak ORİON araçların bakım sürelerini de uzatıyor. ORİON’U farklı kılan en büyük özellik yazılımın aracınıza yüklenmesinin hemen ardından yağ ömrünü %50 daha uzatması…

%20 İLA %30 ARASINDA YAKIT TASARRUFU SAĞLIYOR
Bu yazılımın en büyük özelliği ise her araç için ayrı olarak yazılması. Araçların şase numaralarını alıyor ve bu şase numarasına özel olarak yazılım yazıyoruz. Bu nedenle de her yazılım şase numarasına özel çıkıyor. Bu sayede de araçlarda %20 ila %30 arasında bir yakıt tasarrufu ortaya çıkmış oluyor.

ARAÇLARIN GARANTİLERİNİ ASLA ETKİLEMİYOR
ORİON yazılım, araçların garanti sürelerini kesinlikle etkilemiyor.

HER ARACA UYGULANA BİLİR…
Yazılım her araca yüklenebiliyor. Araçların benzinli, dizel ya da LPG Lİ olmasının önemi yok. Her araca uygun bir sistemdir.

BEYNİ OLMAYAN ARAÇLARA BEYİN TAKIYORUZ
1995 yılından sonra üretilen her araç beyinlidir. Beyni olmayan araçlara önce beyin takıyoruz sonra da yazılımı yüklüyoruz.

ORİON MONTAJ YAPMIYOR SADECE YAZILIM YÜKLÜYOR
Birçok kişi bizim araçlarına bir alet taktığımızı zannediyor. Oysa ORİON kesinlikle bir alet değildir. Yukarıda da söylediğim gibi ORİON özel bir yazılımdır. Biz araçlara yazılım yüklüyoruz, herhangi bir ürün değil. Yazılımın yüklenmesi ise 15 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşiyor…

TASARRUFA BAKILDIĞINDA İSE FİYATI ‘’DEVEDE KULAK’’
ORİON’UN işlevine ve uygulayanlara sağladığı inanılmaz tasarrufa bakıldığında çok ucuz ve kısa zamanda kendisini amorti edebilecek olduğu nettir. Yukarıda da bahsettiğim gibi yazılım araçlarınızda %20 ila %30 düzeyinde bir tasarruf sağlıyor. Bu nedenle de ORİON ile ilgili bir fiyat vermek istemiyorum. Ürün ile ilgili fiyatı kişilerin bizi arayarak almasını tercih ediyorum.

YAKIN ZAMAN DA ABD YOLCUSUYUZ
Yazılımıza ilgi çok büyük ve yakın bir zaman içerisinde dünyaca ünlü birçok şirketle görüşmek üzere ABD yolcusuyum. Çok yakın bir zaman sonra bu şirketlerle ilgili net açıklamalar yapacağım.

ORİON ŞEHİT AİLELERİNE ÜCRETSİZ, GAZİLERİMİZE VE ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA İSE %50 İNDİRİMLİ
Bizler şehitlerimiz, gazilerimiz ve engelli vatandaşlarımız ile ilgili olarak son derece hassasız. Bu nedenle de herkese örnek olması adına ORİON yazılımı için şehit ailelerinden hiçbir ücret talep etmiyoruz. Engelli ve gazi kardeşlerimiz içinse %50 indirim uyguluyoruz.

Le10ur
22/12/2013, 13:20
güzel bilgilendırme olmus degerler guzel maxspeed lımıtınız cok ıyı masallah:) bu yazılımı ılk defa duydumm

ecosi26
22/12/2013, 22:47
Yazılımı yaptırıp neticesini iyi bulan motor ustamdan sonra yaptırdım memnuniyetim çok fazla olunca sorentoyada yaptırdım onda da 50tl lik mazotla 60km daha fazla yol yapmaya başladım ataklık konusunda +1000

Le10ur
23/12/2013, 00:23
Yazılımı yaptırıp neticesini iyi bulan motor ustamdan sonra yaptırdım memnuniyetim çok fazla olunca sorentoyada yaptırdım onda da 50tl lik mazotla 60km daha fazla yol yapmaya başladım ataklık konusunda +1000

bu fırmanın ankarada bayılıgı var mı? fıyatı da pm atarmısınz

hadesksk
23/12/2013, 17:44
Abi bu oiron internette araştırdım fakat İzmir bayisi falan bulamadım bilen varmı acaba

MrFatih
23/12/2013, 22:00
Abi bu oiron internette araştırdım fakat İzmir bayisi falan bulamadım bilen varmı acaba

Bu konuda da ilgili kişi a danışmak lazım..

Ben bi sorayım kendisine İzmir'de bu Orion yazılımı yapan yer varmı yokmu diye. Bilgi sahibi ise cevabını sizlerle paylaşacağım..

Ersal
23/12/2013, 23:32
Hız felakettir aman yavaş..

TGzgnr
29/12/2013, 22:34
bu yazılım olayı nedir ya ilk defa duydum. denildiği kadar işe yarayan birşeyse nasıl biz duymamışısz :(

ayrıca maliyeti nedir bu işin ?

must82
30/12/2013, 16:26
peki yakıt düşüyor ama performansta ne gibi bir değişim oluyor? yukarıda arttığı yönünde bir bilgi var. bu da basarsak yakıt tüketimi artıyor gibi bir izlenim oluşturmuş durumda. ustadan yorum bekliyoruz...

must82
31/12/2013, 00:12
peki yakıt düşüyor ama performansta ne gibi bir değişim oluyor? yukarıda arttığı yönünde bir bilgi var. bu da basarsak yakıt tüketimi artıyor gibi bir izlenim oluşturmuş durumda. ustadan yorum bekliyoruz...

güncell