PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor kapağı altındaki koyu sarı sıvı

emreaktan
15/12/2013, 21:38
Herkeze iyi akşamlar dilerim .Benim bir konuda yardımlarınıza ihtiyacım var.Bu gün tatil olduğu için aracımı temizledim motor kaputunu açıp yağ çubuğunu çektim normaldi sonra yanındaki motor kapağını açtım cırt cırt diye ses yapıyo hani kapatırken neyse koyu yoğun sarı bir madde ile karşılaştım pelte kıvamında aracım yeni punto 1.4 multiair benzinli daha 10600 km de bakım km si gelmedi.A yrıca ben bu araçta radyatör kapağınıda bulamadım.bu radyatör kapağıda olabilir birde fabrika çıkışı antifiriz varmı acaba aracımı ağustos ayında almıştım teşekür ederim şimdiden .

Castell
15/12/2013, 22:20
Kapak altında koyu kıvamlı yağ var olabilir normal durum yağ buharından yapmıştır.....

Aracınızda radyatör kapağı olayı yok, eski araçlarda vardı... Bunlarda yok, direkt soğutma suyu deposu vardır onda mavi kapak vardır. Radyatörün altında bir tane tahliye kapağı var gerçi ama o da sizin için değl........

Aracınız sıfır sayılır, fabrika çıkışı antifirizli çıkıyor. Soğutma suyu rengi şeffaf ve kırmızı renkli olduğu için antifirizli olduğunu söyleyebiliriz............

emreaktan
15/12/2013, 22:32
aynen çok teşekkür ederim cevabınız için.birde motorun alt kısmında ucunda mavi sibop kapağı gibi bir kapak olan bi silindir boru var sanki hava basmak için çok değişik bi motor yolda kalsam müdahele edemem birde elektirikçi bir arkadaşım var çalışmazsa sakın takviye filan yaptırma amper tutmaz yakarsın çok elekronik devre var araçta dedi

Castell
15/12/2013, 22:36
Bahsettiğiniz üzerinde sibop kapağı olan gri renkli alümünyum boru klima gaz borusudur.... Klima gazınız takviye yapılırken ya da basıncı ölçülürken oradan yapılır.....

Akünüz biterse çalıştırma amaçlı takviye yapabilirsiniz... Kısa devre yaptırmadığınız sürece sıkıntı olmaz........ Ama vurdurarak (ittirerek) ikinci vitese vs. atıp çalıştırmaya kalkmayın o motorunuza zarar verir.... Ama kısa süreli marş amaçlı akü takviyesinden yana sıkıntı olmaz......

emreaktan
15/12/2013, 22:43
valla helal olsun maşşallah motor ustası gibisiniz çok teşekkür ederim bilgileriniz için bir şeyi bilmeden cahilce kullanmayı sevmem