PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo ma yazılım attırdım

ecosi26
12/12/2013, 08:38
Herkese merhaba,
uzun zamandır yazamıyorum tatil iş derken baya bi zaman geçti. Yazın sıcaklarında 1.3 multijet 75bg evom ile klima açıkken çekişte ve kırmızı ışıklardan kalkışta sıkıntı yaşadım, her zaman normal kalkış hareketimi yaparken klima açıksa sürekli araç stop etti, tamircimle yaptığım konuşma neticesinde eskişehirde bir abimizin yazılım attığını öğrendim gidip ne yaptığını öğrenerek, öncelikle yakıt tasarrufu sağladıklarını bundan dolayıda açığa çıkan ısının beygirgücünüde etkilediğini söyledi ve beni ikna ettği için bende yaptırdım. Yaklaşık 500km kadar aracımı her zamanki gibi kullandım daha sonra performansını denemeye başladım bu kadar memnun kalacağımı hiç düşünmemiştim. yazılımdan önce 130km hıza anca ulaşıp yoğun bir ses olurdu sonrasına el gazı ile çıkardı şimdi 180km yi görüyor ve anca ses oluyo hele klima açıkken hiçbir sıkıntı çekmiyorum çekiş çok farketti gidip ölçüm yaptırdım 93 beygir ölçüldü. Sırada aracımı süsleme işine geldi bantları atıldı marşpiyerler geldi boyada son hali için sizlerin beğenisine sunucam bakalım nasıl olmuş...
herkese iyi forumlar iyi günler dilerim...

Viraj
12/12/2013, 10:07
Olumlu netice almanıza sevindim, peki yakıt tüketiminde bir değişiklik ortaya çıktı mı ???

Le10ur
12/12/2013, 11:11
Ank da bende yaptrmayi dusunuyrm fiyat nedir ?

hasanalisumer
12/12/2013, 11:12
Evet chip atirmak araci baska bir arac yapiyor.. farki oyle boyle degil baya hisswdiyorsun.. her zamanki surus stilini bozmazsan yakit tasarufu saglarsin.. ama gaza gelip basmaya basladigin an olay degisir... Ben 4 kere yazilim yukselttim. Su an arabam ortalama 7.7 (1.3 75 hp dizel ).. ama performansini hic sorma sana 0-100 videomu atayim. :

https://forum.grandepuntotr.com/chip-tuning/50070-fiat-grande-punto-1-3-75-hp-0-100-9-saniye.html

HTC One cihazımdan gönderildi

knidos111
12/12/2013, 12:26
ben bayramdan önce attırdım ama bariz bir fark olmayınca ek işlemlere karar verdim,, önce manifolt temizlettim, sonra kat iptali ve kutu içi kn filtre uyguladım ( egr yazılımla iptal oldu,motor ustam egr iptali için mekanik bir işleme gerek olmadığını söyledi) ,,, birkaç kutu wurth enjektör temizleyici kattım,,, şu anda araba öyle bir hale geldiki tadından yenmiyor, hele 5 cm eibach spor yayları taktıktan sonra bambaşka bişey oldu, arabayı sürmeye doyamıyorum valla ,,, yazılımın etkisi bir süre kullandıktan sonra bariz hale geliyor,motorun yeni dinamiklere adapte olması lazım...

ecosi26
13/12/2013, 23:59
Yakıtta ortalama 100km de 2lt lik bir fark oldu normal kullanımda tabiki, yazılımdan sonra performansda bir hayli fark olduğundan sürekli gaza basmak istiyosun ve basıyosunda, meraktan dolayı basmadan normal kullanım olunca yakıttada bi randıman aldım...

ecosi26
14/12/2013, 00:01
Fiyatına gelince kampanyada 200tl idi birkaç gün önce bir arkadaş yaptırdı 400tl dediler onuda 300 tl ye yaptırdık...

Le10ur
22/12/2013, 14:29
Fiyatına gelince kampanyada 200tl idi birkaç gün önce bir arkadaş yaptırdı 400tl dediler onuda 300 tl ye yaptırdık...

fıyatı cok ıyımıs bende yaptırıyım ankara da var mı bu yer

ecosi26
24/12/2013, 23:58
fıyatı cok ıyımıs bende yaptırıyım ankara da var mı bu yer
Ben bir arakdaş için istanbuldaki yerini öğrenicem sizin içinde ankarada var mı diye sorarım cevabı bir aksilik olmazsa yarın akşama ulaştırım sanırım...

Le10ur
26/12/2013, 22:50
Ben bir arakdaş için istanbuldaki yerini öğrenicem sizin içinde ankarada var mı diye sorarım cevabı bir aksilik olmazsa yarın akşama ulaştırım sanırım...

hocam haberlerınızı beklıyorm

ecosi26
03/01/2014, 00:52
hocam haberlerınızı beklıyorm

ben size eskişehirde bu işşi bana yapan abimizin telefon numarasını vereyim onunla irtibata geçerseniz size daha derin bir izahatta bulunarak bu işi nasıl yapabilirsiniz onu söyleyecek siz eskişehirden osman siyah punto derseniz beni bilir kolay gelsin...

Suat bey tel no: 533 241 23 90

kdemirel34
03/01/2014, 01:26
Diger tarafta yazmiyodu fiyat burda yazmissiniz kusura bakmayin :)

GT-I9300 cihazımdan gönderildi