PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yanık kokusu

muratyasar
07/12/2013, 21:02
arkadaşlar merhaba;
aracımın şöfor tarafındaki motor yerinden yanık lastik kokusu geliyor. Bakımdın bazı yerleri ellememe rağmen sorunun kaynağını bulamadım acaba önerisi olan varmı. bu koku nereden gelebilir.

biancoangelo
07/12/2013, 21:11
Bende alıyorum yanık kokusuda hayırlısı bakalım sanki balata yanığı gibi.

tayfux
07/12/2013, 21:38
egzos sistemine baktınız mı? poşet falan yapışmış olabilir..kaçak olabilir..

Arrest
07/12/2013, 22:05
bendede aracı cok sıkıştırınca geliyor baskı balatam bitmek üzere oldugu icin

muratyasar
07/12/2013, 22:06
sağ taraftan geliyor. Balatanın yandığını nerden anlarım. birde balata yanığı el freni çekikken gidersen yapmazmı. başka birşeyden kaynaklanabilirmi

milanbg
07/12/2013, 22:09
Ne tür bi yanık kokusu ? kablo yanığımı yoksa naylon kokusu gibimi yada yağ yanması veya et yanması. ısınmak için giren kediyi yakmış olmayın :D

muratyasar
07/12/2013, 22:11
aslında kablo yanığı gibi daha çok. sigorta ların orda koku yoğunlaşıyor

milanbg
07/12/2013, 23:23
Ozaman ihmale gelmez bu iş bence bi oto elektrikçiye göster aracın neresinden geliyorsa koku anlaşılır eğer sigortaların orasıysa Allah korusun bi sıkıntı olmasın ufacık bi ihmal canınızı sıkmasın büyüyüp

muratyasar
07/12/2013, 23:25
ok

alperalperler
08/12/2013, 16:28
Sağ tarafta yolcu koltuğunun ayak uç kısmında bir plastiğin içinde kalorifer soketleri var onlarda çok ısınmadan ve zamanla deforme olduğundan yanabilir benim başıma geldi bilginize o kokuda alt kısımdan sol tarafa doğru size geliyor olabilir orayada bir baktırın bir elektrikçi 15 dk. da eğer yanıksa bile soketi tekrardan yapabiliyor.

muratyasar
08/12/2013, 17:50
arkadaşlar tekrar merhaba. bugün sabah gün ışığında aracımın koku yerini kontrol ettiğimde olayın yerini buldum sanırım. ama kokunun çıkması normalmidir bilmiyorum. aracımın kaputunu açınca silicek suyunu koyduğum haznenin yanındaki büyük plastik kutu (içinde pembemsi rengi olan bir sıvı var ve motora bağlı borular bulunuyor) nun ve buna bağlı siyah boruların sıcak olduğunu farkettim. halbuki aracımı 5 dakika kullanmıştım. buradaki lastik gibi olan borular kokuyordu. Zannedersem bunlar radyoterle alakalı borular.bunların bukadar ısınmasını ne sağlar.

muratyasar
08/12/2013, 17:59
arkadaşlar plastik kutu şimdi yaptığım araştırmada bunun radyoter yedek su deposu olduğunu farkettim. sabah seviyesi min ile max arasındaydı. acaba bunun takviye edilmesi ihtiyacından dolayı böyle kokuyor olaiblirmi. öyle ise az birşey normal su koysam olurmu

mgorgec55
08/12/2013, 19:28
arkadaşlar plastik kutu şimdi yaptığım araştırmada bunun radyoter yedek su deposu olduğunu farkettim. sabah seviyesi min ile max arasındaydı. acaba bunun takviye edilmesi ihtiyacından dolayı böyle kokuyor olaiblirmi. öyle ise az birşey normal su koysam olurmu

Bahsettiğiniz şey radyatör soğutma suyu zaten.sıcak olması normal birşey.hatta motor çalıştığinda o su kaynar olur.sakın açmayın sıcakken.

GT-I9500 cihazımdan 2 ile gönderildi

mgorgec55
08/12/2013, 19:32
Kokuya gelince aynı şey bendede son 1aydır var.bizim aracların motorlarının altı komple açık muhafaza olmuyor coğunda.buna bağlı olarak eksoz borusunun başlangıcına arkadaşlarında dediği gibi naylon yapışmıştır diye düşünüyorum.motor ısındığında tekrar kokmaya başlıyor.

GT-I9500 cihazımdan 2 ile gönderildi

muratyasar
09/12/2013, 10:42
bilgi veren herkese teşekkür ederim