PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Havalandırma Yerlerinin durumu çok fena :(

padawantr
21/09/2007, 18:08
Arkadaşlar gitmeden önce ön gögüs kısmında hem sürücü hem de yolcu tarafında bulunan havandırma ızgaralarını söküp çerçeve kısımlarını sprey boyayla boyamaya kalktım ve sonuç hüzranla sonuçlandı. Bir işi ne kadar kurcalarsanız sonu o kadar feci oluyomuş :(

Neyse soruma gelince,
o ızgaralardan serviste veya başka bir yerde mevcut mudur?

https://img519.imageshack.us/img519/9606/ggsfn3.jpg

bahcelili_ali
21/09/2007, 18:10
abi geçmiş olsun. hayırmı ya nasıl bişey oldu çok mu kötü oldular?

padawantr
21/09/2007, 18:15
Yaw evet baya bi kötü oldu. Aslında ilk kat boyada gayet güzeldi. Fakat işte şeytan dürttü bi kat daha atayım saha sağlam olsun diye. o da alttaki boya henüz kurumadan işlem yaptığımdan dolayı en son attığım katman çatlak çatlak oldu. anlayacağınız kötü oldu ve göze çok çirkin geliyo.
Acaba sadece o çerçeveden bulabilirmiyim yoksa komple o havalandırmadan mı almak lazım. Serviste bulunur mu gibi bir sürü soru var işte kafamda.

edi
21/09/2007, 19:45
Merak etme serviste hepsi bulunuyor kucuk bir parca 20 dakikada yenisini takarlar benim degisti onlar.

dejavu
21/09/2007, 19:57
bulunur.. ellerinde yoksa beklersin biraz. bulamazsın diye bişey olmaz..

peki eski boyayı çıkarmanın bir yolu yokmu.. şimdi o parçalara dünya para isterler.. bence sen onların boyalarını bir ilaçla temizleme yoluna git derim ben... şimdi tinerle sil dicem ama oda rengini bozar plastiğin.. başka bir ilaç bulunur belki..

padawantr
22/09/2007, 15:12
Ya ne bilim cam açma kısımlarını boyadım süper oldu. Dedim bunları da boyayabilirim kesinlikle. Ama olmadı.

@ ne kadara mal oldu biraz bilgilendirirsen sevinirim. Ayırca sadece çerçeveler mi yoksa tamamen kanallarıyla beraber mi değiştirdiler? biraz bilgi verirsen sevinirim.

Yalın
22/09/2007, 16:14
arkadaşlar
birde şunu unutmayalım
havalandırma ızgaralarına şişe içinde bulunan kokulardan asmayın kasisli yollarda sallanmadan dolayı şişe içindeki sıvı akıyor,ve bu sıvı damladığı yerleri yakıyor bozulmalara sebebiyet veriyor.önce cebimizi sonra göz zevkimizi bozuyor aman dikkat.

Ziyaretçi047
22/09/2007, 16:27
takılır ama sanırım beklediğin fiyatın biraz üzerinde olacak :)

06kaymak
22/09/2007, 17:10
100 ytl yi gözden çıkarmalısın....

viper
22/09/2007, 21:35
Abi, tinerle silip,(ya da zımparalasan?) sonra tekrar boyasan olmazmı?

cewo
23/09/2007, 13:07
bence zaten her halükarda yenisini alacaksın bide o boyayı çıkartarak ince bi zımpara soora bidaha boyamayı deneyebilirsin...

learner
23/09/2007, 13:22
geçmiş olsun...
resimdeki kırmızı havalandırma kısmı için benden 95 ytl fiyat istemişlerdi. düğmeler yerinde kalıyor diğer tarafı tümden çıkıyor bütünce. sizden de yakın bir fiyat isterler galiba.

padawantr
24/09/2007, 19:23
geçmiş olsun...
resimdeki kırmızı havalandırma kısmı için benden 95 ytl fiyat istemişlerdi. düğmeler yerinde kalıyor diğer tarafı tümden çıkıyor bütünce. sizden de yakın bir fiyat isterler galiba.

Tekine mi istediler o fiyatı?
Ayrıca düğmeler yerinde kalıyo derken o ne demek?

@cewo bu arada saol sanırım düzelttim bi tanesini denedim. Tinerle sildim tabii iyice mahvoldu tinerleyince. Sonra zımpara ile güzelce düzelttim, sonra da daha kaliteli bir sprey boyayla olayı hallettim gibi ama işte bi de arabanın üzerinde görcez :)

kadoku
25/09/2007, 16:20
sanırım orta havalandırmaların olduğu bölümden bahsetti arkadaş, geçende bende değiştirdiğim için biliyorum, dörtlülerin ve bagaj açma vs.nin olduğu o üst bölüm düğmeler hariç komple değişiyor fiyatıda işçilikle beraber 100 ü geçiyor, kendi kendimi yaktım telefon askısı takayım dedim orta difüzör kapaklarından birinin sağa sola hareket etmesini sağlayan içteki plastik parça kırıldı mecburen değiştirdik, seninde o havalandırma ızgaraları değişmesi gerek sanırım 100 ytl gibi bişi tutar, bu tür parçalar servisin elinde olmuyor sipariş geçilmesi lazım ama bana sorarsan nasıl olsa olan olmuş sipariş vermeden önce boyayı temizleyip yeniden boyamayı dene ancak bu sefer 2.katı vururken iyi kurumasını sağlamalısın bunun içinde saç kurutma makinası filan kullanabilirsin hem sıcaklıkla fırınlanmış gibi olur olmazsa pamuk eller cebe demekten başka çare yok dostum :)

padawantr
25/09/2007, 23:59
Arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim ilgi için.
Ama hallettim ve süper oldu.
Nasıl halletiğimi anlatayım belki birimizin başına aynı durum gelebilir. Önce tinerle eski boyaların hepsini güzelce temizledim. sonra yapı marketlerde malzemenin iyice arasına deresine girebilmesi için normal sünger üzerine sarılmış ince zımparalardan aldım ve çerçeveleri güzelce temizledim. Daha sonra markasının iyi olduğunu bildiğim (Duck) bir sprey boyayla her katın arası 10-15 dk. olacak şekilde yaklaşık 3-4 kat boyadım. Ve sonuç gayet güzel oldu.

Hatta bir oyun daha yaptım kendi çapımda. Fakat foto gece çektiğim için kötü çıkmış. Unik06 gördü ve beğendi. bakın bakalım nasıl olmuş?

https://img222.imageshack.us/img222/8812/foto015cq1.jpg
https://img505.imageshack.us/img505/4745/foto016ra8.jpg

tempesty
26/09/2007, 00:19
güzel olmuş dostum güle güle kullan keyifle..

pdr42
26/09/2007, 00:41
ızgaranın bir tanesimi 100 ikisimi 100 her ne olursa olsun cok fazla yahu neden bukadar fazla acaba

cewo
26/09/2007, 11:29
çok güsel olmuş arabanın bütün çıkan iç kısmındaki parçalara uygulanabilir. hemde kombine bi görüntü sağlanmış olr. bize deneyim olsn... demekki zımparasız kalitesiz boya yapmamak gerekiyo :)

kadoku
26/09/2007, 12:02
güzel olmuş, inşallah kaloriferi çalıştırmaya başlayınca sıcaktan kabarma yapmaz, kapı kollarıda gayet iyi görünüyor onlarda bi sorun yaşadınmı?

padawantr
26/09/2007, 12:29
güzel olmuş, inşallah kaloriferi çalıştırmaya başlayınca sıcaktan kabarma yapmaz, kapı kollarıda gayet iyi görünüyor onlarda bi sorun yaşadınmı?

Walla kabarma yapacak mı bimiyorum? bakacaz.
Kapı kollarında hiç bir problem çıkmadan hallettim.
https://forum.grandepuntotr.com/21983-post20.html

Burda da anlattım detaylı olarak istersen bi incele.

Pazar gün Unik06'ya da yapcaz :)

grandédrivér
26/09/2007, 12:39
valla güzel olmuş iyi yırtmışsın 100 YTL'den... :)

oceans
06/12/2007, 23:42
bu kısımları nasıl söktün bende yapmak istiyorum aracıma nasıl sökerim tarif edersen süper olur