PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radyo

hakan3548
05/12/2013, 18:12
Arkadaşlar,yaklaşık bir yıl kadar önce aldığım ve severek kullandığım puntomda radyo tam olarak randıman vermiyor.Her daim cızırtı oluyor,tam çekmiyor kanalları.Yan yana duran arkadaşların arabalarına bindiğimde onlardan çıkan ses süper ama aynı frekanslarda bende genelde cızırtı oluyor.Alıcıda mı sorun var ne anlamadım bir türlü. Radyo antenini değiştirsem işe yarar mı?Önerisi olan var mı?Böyle bir sorunu yaşamış ve halletmiş olan var mı aranızda?

Tunaboylu
05/12/2013, 23:10
Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum. Heralde antendendir diye düşünüyorum. Bikaç konu var forumda şimdi onları okuyorum. Genelde anten diyolar.

malebow
05/12/2013, 23:37
Aracım garanti kapsamındayken aynı sorundan dolayı servise götürdüm ve aracı 1 gün alıkoyup teybi çıkarıp yetkili servise götüreceklerini söylediler. Teslim almaya gittiğimde ise herhangi bir sıkıntıyla karşılaşılmadıgını normal oldugunu soylediler. Halbuki 1 aydır iç yıkama yapmadıgım için radyonun ya da panelinin yerinden bile sökülmediğini , aracında herhangi bir yolculuk geçirmediğini anladım. Yani hiç bir işlem yapmadan geri verdiler.

hakan3548
06/12/2013, 17:28
Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum. Heralde antendendir diye düşünüyorum. Bikaç konu var forumda şimdi onları okuyorum. Genelde anten diyolar.
Antenin değişmesi mi gerekliymiş yani?

kulturlu
13/01/2014, 17:55
Bu konuda bir çözüm önerisi olan var mı? Bende de aynı sorun var maalesef :(

byadrenalin
13/01/2014, 21:10
Alın bir anten deneyin arkadaşlar. 17 tl bir şey. Ne kaybedersiniz :)
Fiat Punto, Evo, Linea Anten Cubugu «Kemal Oto Aksesuar Modifiye Tuning (https://www.kemaloto.com/fiat-punto-evo-linea-anten-cubugu-pmu436)

BaranSelo
13/01/2014, 21:29
Antenin kablosu çıkmış olabilir, önce teybin arkasındaki bağlantıyı sonra da tavan anteninin tam altındaki döşemeyi kaldırıp ordaki bağlantıyı bir kontrol edin. Anten sonuçta çubuğa sarılmış kablodan ibaret, öyle kolay kolay bozulacak bir parça değil. :)