PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG'ye zam! Hem de 30 kuruş

alixxx
03/12/2013, 01:50
Arkadaşlar şimdi rastladım habere
https://www.degisimmedya.com/lpg-2-9269-degisim.htm#.Up0b4YlhjTo

berkinfe
03/12/2013, 08:15
Aynen 30 kr. zam gelmiş dün gece itibari ile....

LPG'ye tarihi zam! - Finans haberlerinin doğru adresi - Mynet Finans Haber (https://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/lpgye-tarihi-zam/90699)

halils2
03/12/2013, 08:15
Çorluda 3,14 tl. En içten saygılarımı iletiyorum ....

Misafir047
03/12/2013, 08:34
bu ne yaa dünya piyasa fiyatlarındadeğişiklik yok nasıl zam oluyor resmen soygunculuk

ibrahim06
03/12/2013, 08:48
Dersane bahane LPG zammı şahane.Federasyonun başındaki Büyük tüpçüye emeklerinden dolayı kıyak olabilir mi bu?

hyzanki
03/12/2013, 08:48
dün duyum alıp gece shell 2.61 den depoyu doldurdum. bugün baktım 2,92 olmuş. yuhh diyorum. soygunculuk bu.

zammın sebebi ne kardeşim? %10 zam olur mu ya?

Tunaboylu
03/12/2013, 08:52
Bu ne ya yüzde 10 dan fazlaya geliyor yapılan zam. Ne benzinde ne de motorinde böyle bir zam olmadı.

Ozzy3327
03/12/2013, 09:23
Lpg zammı mevsimlik bi olay,kışın artar yazın düşer ama bu sefer zam oranı baya bi yüksek olmuş.

halils2
03/12/2013, 10:23
% 11 zam yapılmış yaz kış hikaye yazında 2,8 kışın 2,6 tl tı düşüş olmadı hep yükseliyor. Dolar düşüyor yakıt artıyor nasıl neye göre fiyat belirleniyor akıl almıyor maaşlara zam yok her şeye zam var. Akşam haberlerde beyaz ete de zam geleceğini söylüyordu. Pırlantadan vergi yok yiyecekten vergi % 8 akaryakıttan % 70 adaletini sevehim

celenlee
03/12/2013, 11:10
Benzinde Mazotta zam-indirim furyası varken, LPG uzun süre aynı bandda seyretmişti.

Demek ki birikmişi varmış :p

Zaten soğuk havada zor geçiyor LPG'ye bu kış benzinde mi kullansak :)

toprakozz
03/12/2013, 11:48
oha 30 kuruş zam mı?

ozanoz93
03/12/2013, 12:35
Lpg taktırıyprdum nah taktirieim arti. Yakinda lpg de benzinle ayni olur meraketmeyin. Haram zikim olsun berdim paralar bu hukumete oburdunyada ceksinler

Sent from my iPhone using (https://.com/m?id=1)

Arrest
03/12/2013, 12:52
şeref yoksunu soyguncular

https://u1312.hizliresim.com/1j/3/v48tb.jpg (https://bit.ly/c25MCx)

erenemre
03/12/2013, 13:05
panik yapmayın arkadaşlar nede olsa ekonomimiz eyiye gidiyoooo ......

Arrest
03/12/2013, 13:18
panik yapmayın arkadaşlar nede olsa ekonomimiz eyiye gidiyoooo ......

Kriz teyet geçti no panic yes lahmacun yes rock'n roll :D 6 Milyar yıllık evrende akp hükümetine denk gelmek nasıl bir şanstır arkadaş ya böyle şansın ben fasfjklwqjflsa :)

outlife
03/12/2013, 14:23
eee cemaat akp kapışmasında rantlar el değiştiriyor. bu da onların yansıması...

valla onu bunu bilmiyorum vatandaş kendi ocağına incir ağacı dikilmeden ses vermemeye alışmış. e başkasına dikilirken sessiz kalınca haliyle kendisi dikilirken sesini de artıramıyor... ne oluyor vatandaş sessiz sessiz dikiliyor...

benzin zammı, mazot zammı, lpg zammı, bunları tetikleyen bir sürü şey... sağlıkta sessiz sedası gelen muyane ücreteri kısıtlamaları, toplu ulaşımlara temel gıdalara gelen sessiz zamlar... medyanın caner erkinin boynuzunun ülkenin durumundan daha önemli görme misyonu...

bugün doğmamış çocuklarımız borçla doğacak... dünyanın en iyi ekonomisinde... doğmamış çocuklarımız doğumla birlikte muayene ücretleri ile doğacak... 5 tl benzinle 3 tl gazla doğacak... 1 lira ekmekle doğacak... ötv ile kdv öiv vs vs ile doğacak... paraları hergün tadilat eden duble yollara (müteaahhitlere) giden geçici!!! deprem vergileri ile doğacak...

ama helal olsun padişahıma 6 uçak, 5 VİP araç, 1 milyar tl lik aoç sarayı, 700 milyon tl lik kısıklı villası, 500 milyon tl lik çalışma ofisleri...

allahtan başka kimseden korkmayan ama ne olur ne olmaz diyerekten 1500 koruma ile gezen padişahıma helal olsun benim çocuğumun boğazından çaldıkları...

şimdi allahı var iktidar müslüman... dindar... kul hakkı nedir bilmezler... cumadan cumaya VİP camide kılarlar namazlarını... lpg gelen zammı kurban olurum ben padişahımın taşşağına...

ygttt54
03/12/2013, 15:48
kusura bakmayın ama memlekette cahil çok kıskanç çok adamın teki bugun otobüste konuşuyor lpg ye gelsin benzine gelsin zaten zenginler biniyor iyi yapmışlar aferin başbakana.. tutamadım dedim adama şuan üzerinde gittiğin şeyde çişle gidiyor zaten dimi şöyle bi dondu kaldı durdu ve mercimek beynini çalıştırıp ve kasılarak bu araba dizel dedi. bende buna karşılık vermeye bile gerek duymadım şimdi ülkede bu şahıslardan çok olduğu sürece arabaya değil kazığa binmeye alışmalıyız

ato
03/12/2013, 17:02
Dangalak çok simit 1.4 tl olmuş ortalama 3 çocuklu aile hergüm simit yese 1000 tl tutuyor asgari ücret 880 tl bugün öküzün teki de benzin 10 tl olsun işime gelir trafik azalır diyor boğazlıyasım geldi adamı :)

hrnofis
03/12/2013, 19:50
100 km de ort 8 lt yakan lpg li araç km de 0,2488 krs yakarsa
100 km de ort 5,1 yakan benzinli bir arac km de kaç kurus yakar?

-0,2458 yakar
bu ortalamalarda kullanan biriyseniz benzinden vazgecmeyin

henky
03/12/2013, 20:07
Gariban neye el uzatsa nerden tasarruf yapmaya kalksa hemen gözleri büyüyo lerin. Ona buna zam yapcana adam olsanda kaçırılan vergilerin,terörün önüne geçsene. Masum halkın günahı ne be vicdansızlar

CMasteR
03/12/2013, 20:23
Durmak yok yola devam !!! Akepeciler

nigra
03/12/2013, 20:35
Olayın hiç bir savunulacak tarafı yok. Opet hemen 3.14 ten koymuş fiyatı. Milangaz 2.92 bunlar bugün denk geldiklerim. Keşke dur diyecek bir gücümüz olsa. Ama ne bu hükümet değişecektir nede bu zamlar bitecektir. Diyecek çok şey var , en büyük sessizliğim içimdeki fırtınadır.

...

ozanoz93
03/12/2013, 20:35
Ben benzinli aracimla sehir ici 100 tl benzinle 350 km yol yapiyorum tuplede olsun 400 450 demek oluyorki tup taktirmak su an imkansiz ocak ayindada dizel araclara surpriz olucak vergide.

leomar32
03/12/2013, 20:42
Valla beylet benim aracim lpgde 11_12 litre yakiyor 100tl gaz alincada 20 tl benzin aliyorum toplamda 120 tl gaz-benzin alarak 11-12 litre yakiyorum. Ayni aracimi ayni perfonsmanla kullandigimda benzindede 8 lt yakiyor. Gazi 2.90 dan alirsam 2.90kr x 11lt = 31.9 yapar ki bunu benzinde yaktigim 8 litreye bolersem 3.98 olsa gaz kafa kafaya olur ki daha katmadigim gaz alirken aldigim 20tl lik benzin var neyse 3.98-2.90=1.08lik fark olur bu 100 kilometrede km basina 1 kurusluk fark demek ben aracima 1kr fark verip benzinde binerim. Ki benim gibi degerleri bulan araclarda bunu yapacaktır. Bundan 1 saat once benzinlikteydim lpgye yanastim gaz alacakken gordum bunu ve hemen sordum 30 kr fark geldi dediler hemen bu hesabi yaptim ve benzin pompasina yanasip depomu 100tl ile doldurdum.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

ozanoz93
03/12/2013, 20:49
Aslinda bireysel kulanicilar orgutlencek 1 hafta benzin almiyacak bak neler oluyor turkiyede o zamlar nasil geri aliniyor ama toplum olarak koyunuz aliyoruz hepimiz biza hak aslinda

alivepro
04/12/2013, 02:31
Arkadaşlar hepimizin haklı olduğu noktalar var, hükümet, akp vs. vs. Peki hanginiz özeleştiri yapıyor?
Bu ülkedeki iktidar gökten inmedi bunu bizler seçtik, peki neden seçtik?
Cevabı çok basit, beceriksiz, koltuk sevdalısı, kösele suratlı, vizyon sahibi olmayan, emri altında olan askere boyun eğen hükümetlerden dolayı değilmi.
Aslında yapmanız gereken bir defalıkta olsa önümüzdeki genel seçimlerde herkes oyunu akp ye verip öncelikle muhalefetin başındakileri koltuğundan etmek, Başbakanımızla bir empati yapın, karşınızda K.Kılıçtaroğlu gibi, D. Bahçeli gibi bir muhalefet var çocuk oyuncağı, bugün kaç chp li ideolojilerinden sıyrılıp K. Kılıçtaroğlu için chp ye oy veriyor, yada kaç Mhp li ideolojilerinden sıyrılıp Bahçeliye oy veriyor. Bu böyle devam ettikçe chp, mhp ömrü billah muhalefete mahkumdur, adam 2 kelimeyi bir araya getiremiyor, bu adamlardan nasıl devlet başkanlığı bekleyebilirsin. Düşünün Kılıçtaroğlunun başbakan olduğunu, daha kendi partisi adamı takmazken, daha bir genel kurul bile yönetemezken nasıl olurda bir ülkenin liderliğine aday olabilir, buna kim inanırda güvenerek oyunu verir?
Bunlar işin siyasi boyutu, işin birde ekonomik boyutu var ve bu zamda en önemli nokta bu konuyu hemen mevcut hükümete bağlamak ne kadar doğru tartışılır ancak lpg üretiminde kullanılan hammadde fiyatlarına zam yapıldığından dolayı fiyatların yükseldiğini medyadan okuyoruz ve duyuyoruz, o yüzden eleştiri yaparken elinizi biraz vicdanınıza koyun.

ato
04/12/2013, 04:33
Bu seçim AKP ye oy verelim de bir 5 sene daha sömürsünler milleti 2009 da mazot 2.48 idi şimdi 4.40 sırf dünya pazarındaki zamlardan dolayı değil bu fiyatlar Kıbrıs'a bu benzin 2.5 tl ye satılıyor ülkede gelir kaynağı kalmadı kendi 7 sülalerine yetecek parayı topladılar benim cebim boş olduktan devleti kimin yönettiğinin ne önemi var

CMasteR
04/12/2013, 05:07
adam akp ye oy verelim demiş ya PUUUU !!! daha ne denir ki yazıklar olsun ya...

Arrest
04/12/2013, 07:47
Chp iktidar olsa smdiye meyfanlarda slogan atiodnz. Hanginiz gezi parki olaylarina geldi biber gazi yedi??? Bana malmsn sanami kaldi diolardi veya diodunuz. Smdi anladnzmi benm olayimin sadece gezi parki dgl bu sisteme dur demek oldgnu. Kusura bakmayn ama su anda hukumeyi elestirenler 1 sene snra yine oy verecek (bazilari) unutmaya alisknsnz ve sunuda soleym SU ANDA AKP Yİ ELESYİRENLER GECMİSİNDE AKP YE OY VERENLER. bunun vebali sizin boynnunuza!!!

Discovery cihazımdan gönderildi

Arrest
04/12/2013, 07:51
Hukumetten kurtulmak istiosn sonra diosnki kilicdaroglunami vericem la oyumu... Kusura bakma haci kilixdaroglu pkk bayragi taksaydi boynuna onu gerdire gerdire carmaga asarlardi. Gucunuz tayyip pasaya yetmio tabi :) kilicdarogly basbakan olsa sokaklarda tas savasi yapardnZ eger vu hareketlwri yapsa... Eger bu hukumetten kurtulmak istiyosan oyunu en guclu rakibine vereceksin. Haaa 2/3 angut dicektir yine kilicdarohlu veya bahceliye vermem eeeee dice tayibe verrm daha ii... Sizin yuzunuzden bu adam bizi somuruyor ve vebali sizin boynunuza. SİZE HAKKİMİ GRAM KADAR HEDİYE ETMİYORUM. ALLAHİN LANETİ ÜZERİNİZDE OLSUN EYY BU HUKUMETE OY VERENLER!!!

halils2
04/12/2013, 08:37
Akaryakıt zamları hammadde fiyatı yani dolala bağlantılıysa eğer dolar düştüğü zaman fiyatların düşmesi gerek. Zam gelince dolar yükseldi bahanesi hikaye. Bugüne kadar gelen hükümetlerde yedi bu ülkeyi kabul ama hiç birisi 10 yılda dış borcu 400 milyar dolar arttırmadı. Atatürk den sonra bu hükümete kadar olan borç toplam 330 milyar dolar iken 10yılda toplam borç 700 milyar dolar oldu. Ama medyada imf ye ödenen 5 milyar dolarlık borç konuşuldu. şuanda d.gaz çıkartılıyor t.dağda devlet tarafından ama d.gaz m3 fiyatı 1,065 tl. 2010 yılında 0,60 tl idi millet vekiline yapılan % 40 lık zamdan sonra kim aldı maaşına bu kadar zammı? Adamlar askerliği 12 aya indirip resmi olarak göstere göstere orduyu terhis ediyor komutanları hapse tıkıyor doğu ve g.doğuyu bizim sınırlarımızdan ayırmaya çalışıyor, Atatürk ün kurduğu ülkenin başındaki T.C. ibaresini, resimlerini kaldırıyor, Türk Milleti ne daha hiç Türk milleti bile dediğini duymadım sen de burda özeleştiriden bahsediyorsun. Terörist le ne zaman pazarlık yapıldığı görülmüş ki ülkenin bölünmesi için itin tekiyle görüşmeler yapılıyor? Sen marstan mı geliyosun birader? Son 3 yılda cebindeki paranın değeri ne kadar azaldı bakıyor musun hiç? 2006 yılında paradan 6 sıfır atıldığundaben büyük para 50milyondu. Abd doları gibi bizimde en büyük paramız 100 tl oluncak denildi peşinden 2 3 ay içinde 200 tl basıldı. Oldumu sana % 400 develüasyon. Hani nerde kaldı iyi hükümet? Twitter da takıl biraz eğer gerçekten müslümansan son peygamber in Hz. Muhammed S.A.V. olduğunu biliyorsan Sn. Başbakanımıza peygamber sıfatı konulması dinen ne kadar uygun olduğunu da bi zahmet kendin bul. Ama burda boş boş bu seçimlerde akpye oy verin deme lütfen.

galaxy win cihazımdan gönderildi.

Misafir047
04/12/2013, 08:57
% 11 zam yapılmış yaz kış hikaye yazında 2,8 kışın 2,6 tl tı düşüş olmadı hep yükseliyor. Dolar düşüyor yakıt artıyor nasıl neye göre fiyat belirleniyor akıl almıyor maaşlara zam yok her şeye zam var. Akşam haberlerde beyaz ete de zam geleceğini söylüyordu. Pırlantadan vergi yok yiyecekten vergi % 8 akaryakıttan % 70 adaletini sevehim

dünya piyasalarında fiyat artışı yok maliyetlerin artışı nedeniyle lpg ye zam yapmışlar

nasıl bir maliyetse boyle maliyetmi olur rsmen kar payını artışmışlar

halils2
04/12/2013, 09:03
Maliyet hikaye arkadaşım amaç bizi fakirleştirip köle yapmak. Senin cebinde para yoksa kime kafa tutabilirsin? Kimseye. Karın tokluğuna çalıştıracaklar yakında.

outlife
04/12/2013, 09:10
devlet bugün yandaş işadamlarının vergilerini bir gecede silip gaza akaryakıta bindiriyorsa sokarım ben öyle ekonomik anlayışa....

adamın kazancı yıllık bilmem kaç milyar dolar vergi rekortmenleri arasında adı yok. niye bi okul yapıyor hooop o yılın vergisi sıfırlanıyor. okulun masrafı adamın yıllık yemek masrafı bile değil. okul bahane vergi indirimi rant şahane. ee peki nerden çıkacak bu paralar vatandaştan.

kimse kusura bakmasın öğrenci evlerinin içine kadar girmeye sorumlu kılacaksın haklı bulacaksın başbakanı sonra zam gelince başbakan napsın diyeceksin...

savcıları göreve çağıranlar, polisi göreve çağıranlar, tek kalemde kanal istanbul projesi üretenler, komşuyu komşuya ihaber ettirenler maliye bakanına ekonpomi bakanına zamlarda gık diyemiyor demi...

geçin bu ayakları...

ekonomi batık durumda... medya imf ye borcumuz bitti daha ne diye böbürlenenler bakkala borcun bitti diye göbek atarken kasaba manava terziye manifaturaacıya beyaz eşyacıya tegah altı yapıldığını görmek istemiyor..

ne hikmetse gelen her zamın sebebi ya dolar, ya maliyet, ya hammaddei, ya varil vss hiç hükümet değil... ama %1 gelen indirim hükümetin başarısı... eski iktidarlarda zam gelirken hükümete atanların şimdi hükümeti aklamaya çalışması partizanlıktan başka bişey değil...

velhasıl kelam giren vatandaşa giriyor her seferinde... 2013 yılında benzine mazota gaza gelen zammı ve asgari ücrete gelen zammı düşünün... ayrıca sağlıkta eğitimde ulaşımda yapılan kısıtlamaları fark ücretlerini alınan evraklara gelen zamları düşünün... herşey gayet açık ve net...

pkk barzani konusuna girmiyorum bile...

alivepro
04/12/2013, 09:54
Bu seçim AKP ye oy verelim de bir 5 sene daha sömürsünler milleti 2009 da mazot 2.48 idi şimdi 4.40 sırf dünya pazarındaki zamlardan dolayı değil bu fiyatlar Kıbrıs'a bu benzin 2.5 tl ye satılıyor ülkede gelir kaynağı kalmadı kendi 7 sülalerine yetecek parayı topladılar benim cebim boş olduktan devleti kimin yönettiğinin ne önemi var

İşte yanıldığınız nokta burda, böyle muhalefete can kurban :) bu kafayla değil 5 sene 100 sene daha iktidar değişmez.

alivepro
04/12/2013, 09:59
Akaryakıt zamları hammadde fiyatı yani dolala bağlantılıysa eğer dolar düştüğü zaman fiyatların düşmesi gerek. Zam gelince dolar yükseldi bahanesi hikaye. Bugüne kadar gelen hükümetlerde yedi bu ülkeyi kabul ama hiç birisi 10 yılda dış borcu 400 milyar dolar arttırmadı. Atatürk den sonra bu hükümete kadar olan borç toplam 330 milyar dolar iken 10yılda toplam borç 700 milyar dolar oldu. Ama medyada imf ye ödenen 5 milyar dolarlık borç konuşuldu. şuanda d.gaz çıkartılıyor t.dağda devlet tarafından ama d.gaz m3 fiyatı 1,065 tl. 2010 yılında 0,60 tl idi millet vekiline yapılan % 40 lık zamdan sonra kim aldı maaşına bu kadar zammı? Adamlar askerliği 12 aya indirip resmi olarak göstere göstere orduyu terhis ediyor komutanları hapse tıkıyor doğu ve g.doğuyu bizim sınırlarımızdan ayırmaya çalışıyor, Atatürk ün kurduğu ülkenin başındaki T.C. ibaresini, resimlerini kaldırıyor, Türk Milleti ne daha hiç Türk milleti bile dediğini duymadım sen de burda özeleştiriden bahsediyorsun. Terörist le ne zaman pazarlık yapıldığı görülmüş ki ülkenin bölünmesi için itin tekiyle görüşmeler yapılıyor? Sen marstan mı geliyosun birader? Son 3 yılda cebindeki paranın değeri ne kadar azaldı bakıyor musun hiç? 2006 yılında paradan 6 sıfır atıldığundaben büyük para 50milyondu. Abd doları gibi bizimde en büyük paramız 100 tl oluncak denildi peşinden 2 3 ay içinde 200 tl basıldı. Oldumu sana % 400 develüasyon. Hani nerde kaldı iyi hükümet? Twitter da takıl biraz eğer gerçekten müslümansan son peygamber in Hz. Muhammed S.A.V. olduğunu biliyorsan Sn. Başbakanımıza peygamber sıfatı konulması dinen ne kadar uygun olduğunu da bi zahmet kendin bul. Ama burda boş boş bu seçimlerde akpye oy verin deme lütfen.

ilk başlarda bende böyle düşünüyordum "400 milyar dolar borc" ama bu olaya çok sığ baktığımızı gösterir, borcun çok olması ülke ekonomisinin kötü olduğu anlamına gelmez. Eğer öyle olsaydı, yani borcu az olanın ekonomisi iyi olsaydı ben koçtan zenginim derdim... Büyük işler büyük meblalarla döner, ekonominiz ne kadar büyükse borcunuzda aynı oranda büyük olur.

alivepro
04/12/2013, 10:04
Yazacak çok şey varda burası yeri değil :) bide yazsanda anlamazlar NATO KAFA NATO MERMER HATTA GRANİT :))

ibrahim06
04/12/2013, 10:52
LPG avantajı artık kalmadı Haberi (https://yasam.bugun.com.tr/mudahale-edemeyiz-haberi/884108)

outlife
04/12/2013, 11:03
borcun büyük olması mesele değildir... borç kalmadı dye gönbek atılıyordu. o zaman bi yerde yanlışlık var. borcu olmayan ülkeyiz diye göbek atanlar şimdi çok borcumuz var ama büyük işler var ondan borcumuz büyük... ekonomimiz büyük çünkü... o zaman imf ye borcu niye ödedin demezler mi adama... eski hükümetleri borçlu diye itin sokuyordunuz çocuklarımız borçlu doğuyor ımf ye mahkum ettiniz diyordunuz... şimdi böyle mi oldu...

ekonominin iyiliği gelirler dengesi ile ortaya çıkar... borçlar artarken vergilerde aynı oranda artıyorsa gelir gider dengesi kurulamıyor demektir. vergiye biniliyor demektir. vatandaşım alım gücü her geçen gün düşüyor. zaten borçlu olan vatandaş dahada borçlanıyor. icra davaları cumhuriyet tarihinin zirvesinde, hırsızlık, gasp dolandırıcılık cumhuriyet tarihinin zirvesinde...

ekonomomüz çooohh eyi... neden çooohh borcumuz var ondan... ne kadar böyük ekonomü o kadar çooh borççç... böyük işler var çönkü... böyük olan ne... her gün vatandaşa giren kazık... bak bugün ekmeğe 20 kuruş daha zam geliyor...

ülkede büyüyen tek şey her devir de olduğu gibi yandaşların bürokratların müteaahhitlerin ceplerine giren paradır...

bir ülke de cezaevleri sayısında mahkum sayısında borçlu sayısında icralık sayısında borcundan intihar edenlerin sayısında artış oluyorsa o ülke büyük fakat çok kötü şeyler oluyordur...

bu ekonominin iyiye gittiğini göstermez... yatlara alınan mazotta vergi alınmıyorsa pırlantadan vergi alınmıyorsa ekmekten vergi alınıyorsa bu ekonominin iyiliğini değil gelir adaletsizliğinin uçurumunun büyüklüğünü gösterir...

muhalaefet falan hikaye... ülke de yatak odalarına kürtaj odalarına kadar giren bir iktidarı zamlardan sorumlu tutmamak kadar aptalca bişey olabilir mi? dün ımf ye borcu ödedik borçsuz türkiye diye övünürken (ki o zaman büyük ekonomiler borçsuz ekonomilerdi) bugün çok bor varsa ekonomimiz çok büyük diyorsanız algılarınızı düşüncelerinizi mantığınızı gözden geçirin...

halils2
04/12/2013, 11:08
ilk başlarda bende böyle düşünüyordum "400 milyar dolar borc" ama bu olaya çok sığ baktığımızı gösterir, borcun çok olması ülke ekonomisinin kötü olduğu anlamına gelmez. Eğer öyle olsaydı, yani borcu az olanın ekonomisi iyi olsaydı ben koçtan zenginim derdim... Büyük işler büyük meblalarla döner, ekonominiz ne kadar büyükse borcunuzda aynı oranda büyük olur.

Koç zengin çünkü üzerine kayıtlı menkul ve gayri menkulleri var. Ülkemde satılacak bişey kalmadı ama 700 milyar dolar borcu var. Evini arabanı arsanı sat paranı harca sonra üstüne 400bin tl borç yap sonra da bana ben zenginim desene. Benim ekonomim iyi olabilmesi için başta gelir kaynağı sahibi ev dükkan gibi yerim olacakki bana para getirsin. Tabi ülke için durum farklı hiç sanayi kuruluşu olmasa da yolunacak halk satılacak toprak var. Ayrıca kimin kafası granit kimin gözünün de kör olduğu ortada. Tabi yandan desteklendiği için işine gelmediği de!!!

ato
04/12/2013, 15:49
İşte yanıldığınız nokta burda, böyle muhalefete can kurban :) bu kafayla değil 5 sene 100 sene daha iktidar değişmez.

Burda yanılgı nerde napalım ak partiye oy atalım sonra ben böyle yönetilmek istedim mi diyim ayrıca ben de muhalefeti beğenmiyorum ama kim gelirse bundan iyi olucağını düşünüyorum mesele sadece vergi değil mesele ülkenin bölünmesi

kozlulum67
04/12/2013, 23:22
Utanmadan hala savunuyolar.yaziklar olsun baskada bisey demiyorum. Ulkenin haline bi bakin yarisi satilmis, 30 bin sehit katiliyle kol kola sarkilar söyleniyor.
Lpgeye 300 kurus zam gelse nolur gelmese nolur.
Atatürk demek yasak.kafa kaldiran Silivri'ye ama adam hala savunuyo hic utanmadan.
Gun olur devran doner dicem ama aziz nesinin dedigi gibi ülkenin bilmem kaci aptal olduğundan bi degismez bu ülkede. ..

ahdcgg
05/12/2013, 00:25
arkadaşlar o kadar boş konuşmuşsunuz ki ülkenin ne halde olduğunu 1933 den 2003 e kadar ülkenin soyulduğunu hangi şartlarda bizi soydukları bilmeden gelip burda yorum yapmayın yok ülke satıldı gitti şöylede bölede batıdan geri kalıyoruz diyen sizin gibi zihniyetler batıda daha ne olup bittiğini bile bilmeden devleti eleştiriyorsunuz vay sizin halinize ben hiç bi siyasi partiyi desteklemiyorum bağımlısıda değilim bi partinin ama ülkemde bunca yıldır oynanan oyunları görmeyip sonra yok lpg ye zam buna zam geldi die hükümeti eleştiremem eleştireceksem geçmiş yıllarda iktidar olanları eleştirmek gerekir biz araba yapıcaz ucak yapıcaz deyip diğer devletler boşverin biz size çok daha ucuza veririz diyip yapmayan zihniyeti buna benzer olan olayları sorgulayın ve hala faiz lobisi var dendiğinde yok diyen bi chp zihniyeti dünyada eşi benzeri olmayan sadece ve sadece bizim ülkede olan sorsan batıyı destekliyoruz derler ama ziraat bankası gibi bi bankanın hala hissesi chp de olabiliyor ATATÜRK o bankayı TÜRK milletine bıraktı chp ye değil devlet faizi düşürelim dediğinde chp neden desteklemiyor sanıyorsunuz cünkü chp bu oyunun içinde faizin düşmesi işine gelmicek araba alırken catır catır çekiyonuz krediyi 0,89 lardan devlete nie demiyonuz faiz düşük diye... akıl var vicdan var arkadaşlar

emreaktan
05/12/2013, 01:28
chp millet vekili AYKUT ERDOĞDU nun ali babacana hitaben yaptıği konuşmayı dinlemenizi rica ederim paralar nereye gidiyor 260 milyon avrocuk yahu....Aykut Erdoğdu - Ali Babacan'a Yolsuzluk Sorusu - Mutlaka İzle - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=Dp62qm-XskA)

Arrest
05/12/2013, 01:46
arkadaşlar o kadar boş konuşmuşsunuz ki ülkenin ne halde olduğunu 1933 den 2003 e kadar ülkenin soyulduğunu hangi şartlarda bizi soydukları bilmeden gelip burda yorum yapmayın yok ülke satıldı gitti şöylede bölede batıdan geri kalıyoruz diyen sizin gibi zihniyetler batıda daha ne olup bittiğini bile bilmeden devleti eleştiriyorsunuz vay sizin halinize ben hiç bi siyasi partiyi desteklemiyorum bağımlısıda değilim bi partinin ama ülkemde bunca yıldır oynanan oyunları görmeyip sonra yok lpg ye zam buna zam geldi die hükümeti eleştiremem eleştireceksem geçmiş yıllarda iktidar olanları eleştirmek gerekir biz araba yapıcaz ucak yapıcaz deyip diğer devletler boşverin biz size çok daha ucuza veririz diyip yapmayan zihniyeti buna benzer olan olayları sorgulayın ve hala faiz lobisi var dendiğinde yok diyen bi chp zihniyeti dünyada eşi benzeri olmayan sadece ve sadece bizim ülkede olan sorsan batıyı destekliyoruz derler ama ziraat bankası gibi bi bankanın hala hissesi chp de olabiliyor ATATÜRK o bankayı TÜRK milletine bıraktı chp ye değil devlet faizi düşürelim dediğinde chp neden desteklemiyor sanıyorsunuz cünkü chp bu oyunun içinde faizin düşmesi işine gelmicek araba alırken catır catır çekiyonuz krediyi 0,89 lardan devlete nie demiyonuz faiz düşük diye... akıl var vicdan var arkadaşlar

Aga sen ne ictin ne sacmalayip zirvaladigini hic anlamadim. Ben kredi cekmedim cekmiyorumda bi faiz dusuk diye ekonomi ii mi oluyo senin kafan ekonomiye bu kadarmi basio

ahdcgg
05/12/2013, 01:56
kardeş anlattıklarım arasında sadece kredi olayına girmende ayrı bi durum tabi kapasite meselesi ;) hayata at gözlüğüyle bakmayın artık bizim ülkemiz 2006 yılına kadar ray üretemiyordu ray sen bi 1933-2003 yılına bak sonrada 2003-2013 e bi bak derim

Arrest
05/12/2013, 02:00
chp millet vekili AYKUT ERDOĞDU nun ali babacana hitaben yaptıği konuşmayı dinlemenizi rica ederim paralar nereye gidiyor 260 milyon avrocuk yahu....Aykut Erdoğdu - Ali Babacan'a Yolsuzluk Sorusu - Mutlaka İzle - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=Dp62qm-XskA)

Yuhh diyorum 670 trilyon batik kredi.. Bunlat cebimuzden cikiyo bizim. Ulan ALLAHTAN da korkusu kalmamis bu namertlerin. Bazen soruyorum isyan edercesine ALLAHİM neden herşeyi obur dunyaya birakiyosun...

alivepro
05/12/2013, 07:40
+10 kardeş insanların anlamadığı noktada bu lpg ye yapılan 30 kuruş için, sözde üç beş ağaç kesimini bahane edip Türkiye'yi birbirine katarak milyarlarca dolar zarar ettirenleri, yıllarca hiç bir iş yapmadan sadece aldığı faizle zengin olanları sorgulamazlar. Bu ülkede 10 yılda çok şey değişti, birileri bana kalkar makarna kömür muhabbeti yaparsa ancak kendini kandırır yada şöyle bir cevap alır benden "siz de makarna kömür dağıtın sizde iktidar olun" eğer iş makarna ve kömür ise eğer. Bu hükümet bu devlet içerisinde işe yarar hiç bir şeyi satmadı tam aksine her yıl milyonlarca lira zarar eden şirketleri özelleştirerek devletin sırtındaki kamburu kesti attı, ha birde bazı hükümetler tarafından yerleştirilmiş 1 masa başında 10 kişiyi oturtup işe bile gelmeden maaşını alanları ekmeğinden etti artık buna ne kadar ekmek denirse. Körmüsünüz, sağırmısınız ingilteresi, almanyası destek verir chp zihniyetine sizce bu ülkeler gerçekten Türk hayranı olduğu içinmi destekler chp yi bi düşünün!!! ülke bölünüyor demiş birileri, tam tersi asıl ülke şimdi birleşiyor, hem vallahi hem billahi ben kürt değilim öncelikle bunu belirteyim, ancak şu bir gerçek kürtler bu ülkede özellikle doğuda bizzat geçmiş hükümetler ve ordu tarafından baskı ve zulüm gördü, gerçeklerle yüzleşmek lazım gerçek bu, yok efendim andımız kaldırılmış, iyi de oldu bence biraz empati yapmayı öğrenin Türk olmayan birine her sabah Türk olduğunu dayatırsan nefret eder senden, yada şöyle düşünün fransada yaşıyorsunuz evladınız her sabah "fransızım doğruyum çalışkanım" diye bağırtılsa siz ne düşünürsünüz? Şuan bu konuyu okuyanların ve yorumlayanların yaş ortalaması kaç bilemem ama ben bu ülkede gecelik faizin %100 den fazla olduğu günleri bilirim. Koç gibi kodamanların 1 lira cebinden para çıkmadan milyonlarca lira kazandığı günleri bilirim, devlet bankasından %50 ile kredi çek sonra götür o parayı özel bankalara aynı paradan %100 faiz al ne kadar güzel değilmi? o kadar banka battı Türkiye'de nasıl battı zannediyorsunuz?
Bu yazdıklarım olaya ideolojik bakanları kızdıracak ama gerçekler acıdır acı.

halils2
05/12/2013, 08:16
1934te kendi uçağımızı üretiyorduk şimdi samanı ithal ediyoruz, büyük küçükbaş hayvanı ithal ediyoruz,buğdayı,pancarı ithal ediyoruz üreten değil tüketen bir millet olduk ama ekonomimiz iyi, T.C. devletinin başbakanı pkk bayrağını boynuna asıyor üstüne poşu asıyor görünmesin diye, millet vekiline 1 gecede % 60dan milletin tepkisi nedeniyle cumhurbaşkanı vetosuyla % 40a indirilerek zam yapılıyor ama neden ekonomi süper ondan asgari ücretin 800 tl olduğu ülkemizde vekil maaşı 18000 tl ndn ekonomi iyi o yüzden de 18000 tl ile geçinmek zor diyen vekiller 800 tl büyük para diyor , o yüzden biz teröristle madaya oturacak adi lerden değiliz diyor. Siz bakıyosunuz ama nereye millet en azından at gözlüğü ile bakabiliyor sizin gözünüz kör perde inmiş.

görkem koçsan
05/12/2013, 08:48
hepside birbirinden .ok , al birini vur ötekine kim çivi çakmış bu ülkeye Atatürkten sonra? chp ve mhp 'de az akıl olsa başlarındakini değişirler. yıllardır vır vır konuşuyolar, bi boka yaramazlar onlardaki zihniyet değişmediği sürece akp 10 sene garanti zatende, yine bu adamlar olursa chp ve mhp'de akp 20 sene bile başta olabilir hatta ömürlükte olabilir :) chp ve mhp 'nin adam gibi birini çıkarması şart yoksa böyle devam ederse chp ve mhp başbakanın eğlencesi olmaktan öteye gitmez.

outlife
05/12/2013, 09:27
türkiye gibi ülkelerde gelir adaletsizliği, yolsuzluk, rant, yoksulluk vb durumlar ortadayken zammı savunmak sadece partizanlıktır... başka birşey değil... zammı normal bir vatandaşın savunması kadar abes birşey olamaz... bu ülkede milyarlarca tl para kazanıp zerre vergi vermeyen işadamları ortadayken vatandaşa yüklenen zamları savunmak insafsızlıktan öteye gitmez...

kozlulum67
05/12/2013, 09:52
En son cikan vurguna bakin saglik bakanligi ihalesinde.60 milyon dolar.biri spor bakaninin kayinpederi digeri basbakanin basdanismaninin enistesi;) ya guldurmeyin insani.basi ellerinde kimse gikini cikaramiyoki.konusan ya linç ediliyo ya silivriye.simite zam olur susam suclu, benzine gaza zam olur araplar suclu, ulke bolunur zaten noleydi derler.daha hangini sayiyim yuzlerce var.turkum deyince ırkçılık olur ama kurdum diyince demokratik olunur felan filan...bunlarin yaptiklari elbet cikcak ortaya gercekler asla Gizli kalmaz.
Hicbisey zoruma gitmiyo ama bunlarin h lafin basinda yalandan muslumanlik oynamalari beni deli ediyor. Yaziklar olsun dini somurdukleri icin.ama suc birazda bizde.
Cemaat bile isin icin3 para girince nasil zipliyo hepimiz gorduk.aksama kadar kalpgozu izleten samanyolu dersameden baska bisey demedi:) az daha zorlarsa akp bence zaman Gazetesi yalinda deniz gezmisin posterinide verir.uzun lafin kisasi artik anlayin BUNLARIN DİNİ IMANI PARA PARA PARA....

ato
05/12/2013, 16:57
Ülke şimdi birleşiyor demişler kürtler Türkler den üstün hale gelmiş bu mühim değil ama senin askerini şehit eden lerle üzerine benden kedi bile almazsınız diyen lerle el sıkışmakla bu devlet birleşmez bu ülke zaten 1 di kendileri böldü 10 sene önce ne Kürt ne Alevi sorunu vardı ülkede ordu yu yok ettiler

Arrest
05/12/2013, 17:02
kardeş anlattıklarım arasında sadece kredi olayına girmende ayrı bi durum tabi kapasite meselesi ;) hayata at gözlüğüyle bakmayın artık bizim ülkemiz 2006 yılına kadar ray üretemiyordu ray sen bi 1933-2003 yılına bak sonrada 2003-2013 e bi bak derim

HAKLISIN

1-taksan,
2-gerkonsan,
3-seka afyon işletmesi ,
4- seka balıkesir işletmesi,
5- seka çaycuma işletmesi,
6- seka kastamonu işletmesi,
7- seka aksu işletmesi,
8- seka taşucu tersane alanı,
9- seka ya ait 4 taşınmaz,
10- tzd sakarya işletmesi,
11- thy usaş,
12- tdi trabzon limanı,
13- tdi dikili limanı,
14- tdi kuşadası limanı,
15- sümer holdinge ait merinos halı fabrikası,
16- sümer holdinge ait eryağ,
17- sümer holdinge ait adıyaman işletmesi,
18- sümer holdinge ait 117 adet taşınmaz,
19- kbiye ait 103 arsa, 89 lojman,
20- ebüaş-meybuz,
21- ebüaşa ait 54 taşınmaz,
22- tekel kaya tuz,
23- tekele ait 30 taşınmaz,
24- esgaz,
25- bursagaz,
26- eti bakir,
27- eti gümüş,
28- eti krom,
29- eti elektrometalurji a.ş,
30- çayeli bakır işletmeleri a.ş,
31- kbi samsun işletmesi,
32- kbi 65 adet taşınmaz,
33-div-han a.ş,
34- amasya şeker fabrikası,
35- kütahya şeker fabrikası,
36- sümer holdinge ait tümosan,
37- sümer holding malatya işletmesi,
38- sümer holding bakırköy işletmesi,
39- sümer holding diyarbakır işletmesi,
40- sümer holding çanakkale deri işletmesi,
41- sümer holdinge ait 108 adet taşınmaz,
42- sümer holding ortadoğu teknopark a.ş,
43- seka karacasu işletmesi,
44- seka ankara alım satım binası müdürlüğü,
45- seka ardanuç işletmesi varlıkları,
46- tügsaş,
47- tügsaş gemlik gübre san. taş,
48- tügsaş-igsaş hisseleri % 100,
49- tügsaş urfa depoları arazisi,
50- tügsasa ait 23 taşınmaz,
51- igsaş kütahya gübre varlıkları ,
52- tekel alkolü içkiler san. a.ş,
53- tekele ait 60 adet taşınmaz,
54- tekel inegöl kibrit fabrikası t.a.ş,
55- tekel gemlik sun.ip.mües. t.a.ş,
56- tekel tuzluca tuzlası,
57- tekel sekili tuzlası,
58- ebüaş samsun soğuk hava deposu
59- ebüaş manisa kombinası,
60- ebüaş manisa arsası,
61- ebüaşa ait 101 adet taşınmaz,
62- tdi ankara feribotu,
63- tdi samsun feribotu,
64- petkim 2adet taşınmaz,
65- tedaş 1 arsa, 1 adet trafo binası,
66- tedaş 1 adet taşınmaz,
67- ataköy turizm a:ş,
68- ataköy otelcilik a:ş,
69- ataköy marina ve yat işletmesi,
70- sümer holding beykoz işletmesi,
71- sümer holding istanbul imar ltd.şti,
72- sümer holding 2 adet taşınmaz,
73- tdi karadeniz gemisi,
74- tekel kristal tuz rafinerisi,
75- tekel kağızman tuzlası,
76- tekele ait 49 adet taşınmaz,
77- tüpraş 2 adet taşınmaz,
78- tdi 1 adet taşınmaz,
79- seka 5 adet taşınmaz,
80- köy hizmetleri genel müdürlüğü (tasfiye edildi),
81- ssk hastaneleri (tasfiye edildi),
82- ssk eczaneleri (tasfiye edildi),
82- seka kocaeli fabrikası ve arsası
83-sümer holding sarıkamış işletmesi,
84-sümer holding sivas dokuma fabrikası,
85- sümer holding manisa pam. men. a:ş,
86- sümer holding makine ve teçhizat,
87- sümer holding 32 adet taşınmaz,
88- tügsaş samsun gübre sanayi a.ş,
89- tekel 5 adet taşınmaz,
90- araç muayene istasyonları 1. bölge,
91- dsi erciyes sosyal tesisi,
92-bayındırlık ve iskan bakanlığı erciyes sosyal tesisi,
93- karayolları erciyes sosyal tesisi,
94-tekel sigara fabrikaları,
95-sümer holding bergama pamuk ipliği fabrikası,
96-tekel sigara fabrikalarına ait taşınmazlar,.
97-tekel puro fabrikaları,
98-tekel alkol işletmelerine ait taşınmazlar,
99- tercan ayakkabı işletmesi,
100-tcdd mersin limanı,
101-adapazarı şeker fabrikası,
102-ereğli demir çelik fabrikası,
103-iskenderun demir çelik fabrikası,
104-ereğli limanı,
105- iskenderun limanı,
106-yarımca limanı,
107- yarımca porselen fabrikası,
108- romanyadaki silisli sac fabrikası,
109- divriği demir madeni,
110- hekimhan demir madeni,
111- kırıkkale çelik çekme boru fabrikası,
112- borçelik,
113-tüpraş,
114- petkim,
115- türk telekom,
116- kibris türk hava yollari,
117- tügsaş toros gübre fabrikası,
118- tügsaş tekirdağ, tarsus, fatsa depoları,
119- seydişehir eti alüminyum a.ş,.
120- oymapinar baraji,
121- eti alüminyuma ait madenler,
122- emekli sandığı ankara emek işhanı,
123-emekli sandığı istanbul hilton oteli.

BUNLARA HİÇ KARŞI CIKMADIN SATILIRKEN , SİMDİ GELMİŞ RAY ÜRETİYORUZ DİYORSUN. ATATÜRKÜN KURDUGU UCAK FABRİKASINI KAPATAN ZİHNİYETTE SİZİN GİBİ OLAN KİŞİLERDİ.

Sen kendi dediğine inanmakta güçlük çeken bir kişisin yazdıgın Entry'den bu ortaya cıkıyor. Yok ray üretiyomuşuz yok kredi faizi düşükmüş. 3-5 tane haklı sebep gösterip 100 tane olumsuz şeyi bi köşeye iten bir zihniyetin oldugu belli.

Senin başbakanın T.C. ibaresini kaldırır çiftçiye ananıda al git der pkk bayrağı ile fotoğraf çekinir. eşi kürtçe şarkıya ağlar ki şarkının sözleirde çok müzdariptir. şeref yoksunu apoya sayın der kürdistan diye hitap eder vs. vs. ben senin ya türklügünden şüphe duyarım yada insanlıgından.

fluminense
09/12/2013, 12:27
Yok cezayir fiyatları arttırmış yok piyasayı o belirlermiş vs..hepsi yalan,benzin istasyonu sahibi bir tanıdık 6-7 ay önce lpg ye yüklü zam geleceğini benzin tüketimi ile lpg tüketim değerlerinin eşitleneceğini söylemişti.bu zam zazten düşünülüyoırdu,çünkü türkiye benzini iç piyasada tüketemeyen satmak zorunda kalan bir ülke.iç piyasaya 5 liraya satacağına akdeniz ülkelerine 1.8 liradan satıyor.fakir fukaranın cebindeki 3 kuruşta gözü olanın gözü çıksın inşallah..

Arrest
11/12/2013, 02:03
Valla 1.8 t audi a6 ile lpg de 33 benİnde 38 kurus deger kaydettim bu nedir yaaa

Orhun1907fb
14/12/2013, 11:36
Hükûmetin politikasi; gariban adam ölsün. İnşallah bu sistem yakinda değişecek. Bu sadece lpg ye yapilmis bir zam değil. Herseyi etkileyen bir zam.

cihanozdemir84
17/12/2013, 01:30
Bu memleket bu sahte hacı hocaların daha çok kazığını yer dunya lideri masalına inanmaya devam edin yakında kıcımızdakı donu taksıtle alırsak hıc sasırmayın

outlife
17/12/2013, 08:31
Tam bölgenin değil dünyanın lideri olacaktık elektrikler kesildi :) :)

marineros
17/12/2013, 10:01
Üretim yok arkadaşlar. Üretimin olmadığı yerde cepten yenir.gittikçe açılırız :) biz mazotu 2 liradan alıyoruz.tüm büyük, küçük, özel, kira yatlar ve gemiler.ama garibim çiftçi 4 küsür liradan alır.dün Fethiye de gördüm adam at la tarla sürüyordu.zoruna gidiyor insanın.bir tarafta toz pembe yalanlar diğer yanda hayatın gerçekleri.