PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lütfen okuyun çok önemli

alescan
20/09/2007, 17:05
Arkadaşlar bolero kırmızı puntom var bu Punto arabasını hiç beğenmedim ve dikmen opette bir arkadaşla tanıştım bu sayfaya gelmemi önerdi burda sevebileceğimi söylemişti bu arkadaşı arıyorum. Eğer Msjımı görürsen cevabını bekliyorum görüşebilmek ümidi ile..................

06kaymak
20/09/2007, 18:15
ne zamandi acaba?

femoli
20/09/2007, 18:15
şimdi sevgili ali haydar arkadaşım mesajından pek bişi anlamadım ama şunu söylemek istiyorum eğer aracını sevmemişsen o araç kullandığın en kötü araçtır hayatta sevemezsin kimsede zorla sevdiremez . Eğer aracını başta çok seversen o araç bindiğin en mükemmel araçtır burda bulunan arkadaşlarında hepsi o mükemmele biniyorlar ne demek istediğimi anlamışsındır umarım yani buraya gelmeyle bu aracı sevemezsin belki yardımcı olmaya çalışırız ama tam anlamıyla bunu sen becereceksin ....

Yapman gereken çok basit bindiğin zaman araç içine siniyorsa yardıma hazırız ama yok tiskinti ile biniyorsan foruda sana uygun pek birşey olabileceğini sanmıyorum en kısa zamanda aracını satmanı öneririm .... Elimizden bişi gelirse yardımcı olmaya çalışırız şimdiden hoşgeldin diye bilirmiyiz sana :):):):):)

ABNEW
20/09/2007, 23:54
Arkadaşlar bolero kırmızı puntom var bu Punto arabasını hiç beğenmedim ve dikmen opette bir arkadaşla tanıştım bu sayfaya gelmemi önerdi burda sevebileceğimi söylemişti bu arkadaşı arıyorum. Eğer Msjımı görürsen cevabını bekliyorum görüşebilmek ümidi ile..................

Hoşgeldin Ali Haydar;
Söylemiş olduğun ''Punto Arabasını'' sevebilmen dileğiyle...

emre
21/09/2007, 00:22
şimdi sevgili ali haydar arkadaşım mesajından pek bişi anlamadım ama şunu söylemek istiyorum eğer aracını sevmemişsen o araç kullandığın en kötü araçtır hayatta sevemezsin kimsede zorla sevdiremez . Eğer aracını başta çok seversen o araç bindiğin en mükemmel araçtır burda bulunan arkadaşlarında hepsi o mükemmele biniyorlar ne demek istediğimi anlamışsındır umarım yani buraya gelmeyle bu aracı sevemezsin belki yardımcı olmaya çalışırız ama tam anlamıyla bunu sen becereceksin ....

Yapman gereken çok basit bindiğin zaman araç içine siniyorsa yardıma hazırız ama yok tiskinti ile biniyorsan foruda sana uygun pek birşey olabileceğini sanmıyorum en kısa zamanda aracını satmanı öneririm .... Elimizden bişi gelirse yardımcı olmaya çalışırız şimdiden hoşgeldin diye bilirmiyiz sana :):):):):)

doğru söze ne denir ki :D
hayır anlamadığım şey birileri insanlara zorlamı aldırıyo bu arabayı ben çzöemedim ya da ne beklyolar kara şimşek falan mı yani b sınıfı aile arabasından nasıl bir beklentileri var insanları sonuç olarak sınıfındaki arabalar belli

Cnyt01
21/09/2007, 01:49
guldum az once....

Auto engineeR
21/09/2007, 02:09

güzeldi :)

anvil
21/09/2007, 10:52
afferin arkadaşlar. siz bir malı aldıktan sonra hiç pişmanlık duymadınız mı? sağınızdan solunuzdan gelen olumsuz laflarla pişmanlığınız artmadı mı? ama bir kişiden bile olsa olumlu sözler duymak sizleri rahatlatmadı mı? arkadaş da bu nedenle gelmiş foruma sizlerin yaptıklarınıza bak. bumudur aile olmak??? afferim, bravo :ban?:

faruktuzlu
21/09/2007, 12:10
Arkadaşin Beklentileri Umduğu Gibi çikmamiş Belli Ki! Yeni Alinmiş Bir Arabayi Da Satip Zarar Etmektense, Zevk Alip Tadini çikarmaya çalişmasinda Fayda Var! Ki Burada Oluşan Ciddi Bir Potansiyel Var! Burada Sevebileceğine Eminim! Aramiza Hoşgeldin! :)

candan
21/09/2007, 12:21
bendim ben, ben çağırdım.. ben dedim, "gel, bizim forum sana arabanı sevdirir" diye... :) e hoşgelmişsin :)...

(bi süredir yine forumdan yarı kopuk yaşadığım için yeni gördüm mesajını..)

(foruma not: e arkadaşlar aşk olsun yani... bu mudur??.. ben diyorum ki, "forum çok güzel, üyeleri çok sevilesi... her tür sorun paylaşılıyo, arabanın iyi/kötü bütün yönleri de tabi... bu forum sayesinde arabamı da daha çok seviyorum... vs vs" oldu mu yani, bi dövmediğiniz kalmış arkadaşı... tı tı tı... ben de size güvendim de çağırdım foruma yani...)

femoli
21/09/2007, 13:47
Yok candan hanım amaç kötü söylemek değildi arkadaşlar yanlış anladılar herhalde tabiki aramızda görmekten mutlulk duyarız amaç sadece aracı birazda olsa sevmek daha sonra nasıl olsa bizde onu bir gp bağımlısı yaparız:D Arkadaş hiç canını sıkmasın nede olsa ankaradaymış biz her türlü yardımcı olmaya hazırız :):):):):):)

emre
21/09/2007, 13:58
afferin arkadaşlar. siz bir malı aldıktan sonra hiç pişmanlık duymadınız mı? sağınızdan solunuzdan gelen olumsuz laflarla pişmanlığınız artmadı mı? ama bir kişiden bile olsa olumlu sözler duymak sizleri rahatlatmadı mı? arkadaş da bu nedenle gelmiş foruma sizlerin yaptıklarınıza bak. bumudur aile olmak??? afferim, bravo :ban?:
valla benim alıp ta pişman olduğum şey genellikle tommy yada dizel kotlatlar oluyor onlarıda sevmeye çalışmıorum nasıl olsa 300 - 500 ytle bi fakire verip sevap işliorum ama aldığımız şey araba dikkatinizi çekerim. bence çok mantıksız eve mutfak robotu almıyoruz ki araba alıyoruz yani :D

Akincl
21/09/2007, 14:00

Senin gibileri çok ısıttık biz.

çoğu küçük arabadan bmw 7 serisi kondoru ve kalitesi bekliyordu.

ki sen de öylesindir.punto arabası sınıfındaki arabalarla kıyaslarsan iyi arabadır.

ufak -tefek aksilikler oldu o ayrıdır.

biz ısınmak isteyenlere cevaplarını verdik yardımcı olduk.şimdi güzel güzel geziyorlar.

sen de neyi beğenmediğini güzelce anlat bilelim .öyle kuyuya taş atıp kaçmakla olmuyor

anvil
21/09/2007, 14:33
valla benim alıp ta pişman olduğum şey genellikle tommy yada dizel kotlatlar oluyor onlarıda sevmeye çalışmıorum nasıl olsa 300 - 500 ytle bi fakire verip sevap işliorum ama aldığımız şey araba dikkatinizi çekerim. bence çok mantıksız eve mutfak robotu almıyoruz ki araba alıyoruz yani :D

daha yaşın genç öğrenirsin. esas arabada insan beklentilerini bulamazsa, yada üstüste sorunlarla karşılaşıyorsa canı sıkılır. bu forumun amacı da sorunlarına çözüm bulmak değil mi? sorunlara çözüm bulununca da insan otomatikman aracını sevmez mi? millet direkt saldırmış yani. teşekkür edenler de cabası.

ZaMBroTTa_1903
21/09/2007, 14:52
Fatih abi arkadasın daha tanısmadan hemen ilk mesajında Punto arabasını hic begenmedim lafı arkadasları uzmus anlasılan

civcivx
21/09/2007, 15:02
Kimsenin kimseye saldırdığını düşünmüyorum. "Punto arabası" olarak nitelenen araçta ne gibi sorunlar yaşamış, nesini sevmemiş, hiçbir şeyden bahsetmeden bir mesaj atıp -sanki üye olup, mesajı gönderince sihirli bir değnek aracı sevdirecekmiş gibi- kaybolunca, gelen cevaplar da böyle olur doğal olarak.

Mesajın başlığı ise ayrı bir konu, ona hiç girmeyeyim.

anvil
21/09/2007, 15:08
Fatih abi arkadasın daha tanısmadan hemen ilk mesajında Punto arabasını hic begenmedim lafı arkadasları uzmus anlasılan
iyi de arkadaş buraya arabayı kötülemek için üye olmamış ki, sorunlarına çözüm bulup arabasına ısınmak için üye olmuş

Kimsenin kimseye saldırdığını düşünmüyorum. "Punto arabası" olarak nitelenen araçta ne gibi sorunlar yaşamış, nesini sevmemiş, hiçbir şeyden bahsetmeden bir mesaj atıp -sanki üye olup, mesajı gönderince sihirli bir değnek aracı sevdirecekmiş gibi- kaybolunca, gelen cevaplar da böyle olur doğal olarak.

Mesajın başlığı ise ayrı bir konu, ona hiç girmeyeyim.

algıda seçicilik diye buna deniyo herhalde. arkadaşını arıyormuş ne var bunda büyütecek anlamadım

Akincl
21/09/2007, 15:25
algıda seçicilik diye buna deniyo herhalde. arkadaşını arıyormuş ne var bunda büyütecek anlamadım

Yanlış anlama ama çok iyimsersin.

ısınmak isteyen buraya gelip punto arabasını beğenmedim.

benzincide bir arkadaş gel biz sana beğendirir dedi yazmaz.

yazacağı şu olur şu nickli arkadaşla tanıştım.siteye üye oldum.şunu bunu beğenmedim .yapabileceğimiz birşey var mı ya da sizlerin de mi öyle.

şeklinde yaklaşır.

anvil
21/09/2007, 15:33
Yanlış anlama ama çok iyimsersin.

ısınmak isteyen buraya gelip punto arabasını beğenmedim.

benzincide bir arkadaş gel biz sana beğendirir dedi yazmaz.

yazacağı şu olur şu nickli arkadaşla tanıştım.siteye üye oldum.şunu bunu beğenmedim .yapabileceğimiz birşey var mı ya da sizlerin de mi öyle.

şeklinde yaklaşır.

siz de çok kötümsersiniz. buluttan nem kapar olmuşunuz. burada arabaya berbat diyenlere zaten birlikte kızdık. ama bu şekilde iyi niyetle yaklaştığını düşündüğüm kişiye de kötü niyetle yaklaşılırsa onlara da cevabım olur. belki arkadaş forumu kullanmayı, nasıl konu açılacağını, forumda nasıl hareket edeceğini bilmiyor. mesela aynı yazısını ankaralıların iftar topicine de yazmış. neden çünkü ankaradan onu foruma yönlendiren kişiyi arıyor. foruma da neden yönlendiğini belirtiyor. bence bütün suç onu foruma yönlendirende. yönlendirmeyin kardeşim milleti foruma. ne hali varsa görsün.

Akincl
21/09/2007, 15:38
Bu tarz yaklaşımlarda ben samimiyet göremiyorum.

candan
21/09/2007, 15:59
siz de çok kötümsersiniz. buluttan nem kapar olmuşunuz. burada arabaya berbat diyenlere zaten birlikte kızdık. ama bu şekilde iyi niyetle yaklaştığını düşündüğüm kişiye de kötü niyetle yaklaşılırsa onlara da cevabım olur. belki arkadaş forumu kullanmayı, nasıl konu açılacağını, forumda nasıl hareket edeceğini bilmiyor. mesela aynı yazısını ankaralıların iftar topicine de yazmış. neden çünkü ankaradan onu foruma yönlendiren kişiyi arıyor. foruma da neden yönlendiğini belirtiyor. bence bütün suç onu foruma yönlendirende. yönlendirmeyin kardeşim milleti foruma. ne hali varsa görsün.

haah tamam suçlu belli oldu :D... suçlu benim!! :thumbup1:

yav benim gp temizlenmenin keyfini çıkarırken, bi baktım bi gp daha yanaştı... şirin şirin yıkanmayı beklemeye başladı... ben de sahibine "foruma üye misiniz" diye sordum... "diilim... bahsettiler ama hiç bakmadım foruma, ya ben bu arabayı aldığıma çok pişmanım siz memnun musunuz diyince", "ben aşığım arabama, foruma gelin, forum size sevdirir arabanızı" dedim...

yani arkadaşın tarzı bu sanırsam, direkt arabasından memnun olmadığını söylüyo :)

(ama yine de gp'sine iyi bakıyo bakın.. yıkatıyo falan, yakıtını koyuyo.. gp'sinin bi dediğini iki etmemiş yani... :) )

yazdıklarında nasıl kötü niyet aranır ben anlamadım şahsen... amacının gp'yi kötülemek olduğunu da düşünmüyorum... foruma bodoslama daldı, hepsi bu... herkes kullandığı arabayı sevmek ister, sorunu varsa çözmek ister... demek ki kendini yalnız hissetmiş arabayla boğuşmak konusunda, yana yakıla dalmış foruma... e benim nick'imi falan da bilmiyo, ne desin çocukcağız şimdi...

(amaan git ya!! bi daha kimseye forum'a gel demiycem... bi kişiye dedim... onda da neler oldu..)

sigortacı
21/09/2007, 16:45
ali haydar bey hoşgeldiniz öncelikle.Sanırım akşam saatlerinde opetten benzin aldığınızda formun kartını size veren bayan bendim.Ama benim gibi aktif çalışan başka arkadaşlar varsa bilemem :DTabiki bu formu tanıtmaya çalışırken amacımız sizin araçtaki sıkıntılarınız ve bu sıkıntıları nasıl aşabileceğimizdir.Araçtaki şikayetlerimizin neler olduğunu öğrenirsek yardımcı olabileceğimizi umuyorum.Ama şundan emin olunki gerçekten arkadaşlarımızın da yazdığı gibi araçta sıkıntılar olsa dahi emin olunki sınıfında ki en iyi araçlardan biri.Şikayetlerimizi yeterki paylaşalım..saygılar.

candan
21/09/2007, 16:56
- bunu kim yaptı ?
- ben yaptım..
- hayır ben yaptım
- hayır hepimiz yaptık...

gibi bi muhabbete gidiyo bu.. hadi hayırlısı :D

anvil
21/09/2007, 16:57
kara murat benim :D

femoli
21/09/2007, 17:19
:sapsal::g0000000:benim biraz kafam karıştı ama ...:uhm00000:

Ben kimim siz kimsiniz:uhm00000:

dejavu
21/09/2007, 17:34
bi dakka yaa. ne olmuş burda... arkadaşalar lütfen... ewet bir arkadaşımız bir davette bulunmuş.. davet edilen arkadaşımız da biraz badoslama gelmiş.. ewet haklısınız geliş şekli biraz değişik.. ama bizim burda görevimiz ona yardımcı olmak... yanlışa yanlışla cevap vermek bize kesinlikle yakışmıyor.. ewet bende aracımı çok severek aldım.. ama isyan ettiğim zamanlarda oldu.. ama bunlar hep gelip geçici.. belki arkadaşımızın bir sorunu var arabasıyla ilgili bir problemi var ve problemine belkide çare bulamadı. bizim amacımız, yapmamız gereken, arkadaşa yardımcı olmak.. öğle sağı solu suçlamakla nereye gidebiliriz.. birilerini suçlamak; burda bizim daha karışık bir kaosa sürüklenmemize sebep olur.. birbirimizi üzmemize sebep olur.. biz burda birbirimizi üzmek için toplanmadık.. birbirimize araçlarımız konusunda yardımcı olmak için beraberiz.. arkadaşlar hepinize lütfen diyorum.. ve hepinizi sağduyuya davet ediyorum.... lütfen... please... :::)))))))))))

jetli33
21/09/2007, 17:41
yuh.... diyorum başka da birşey demiyorum.. herkes robota bağlamış , önyargılı saldırıyor arkadaşa...

kendini buranın ağası zanneden arkadaşa akın galiba ismi!!!! ISITMAK da ne demek onu anlamadım ?????????

sigortacı
21/09/2007, 17:42
Arkadaşlar art niyyet aramayın lütfen.Çünki o kartı verirken kimse art niyet beslemedi.Sonuçta burdaki amacımız yardım değil mi?

dejavu
21/09/2007, 17:54
yuh.... diyorum başka da birşey demiyorum.. herkes robota bağlamış , önyargılı saldırıyor arkadaşa...

kendini buranın ağası zanneden arkadaşa akın galiba ismi!!!! ISITMAK da ne demek onu anlamadım ?????????

serter kardeş.... lütfen... yapıcı olalım... please...

İbrahimKC
21/09/2007, 18:00
Ben hepinizi canı gönülden kutluyorum arkadaslar. Bir insan bu kadar yanlış anlaşılıp, onun mesajı üzerinden bu kadar anlamsız mesajlar yazılabilir.

Bazı arkadaslarında dediği gibi yapıcılık nerede kaldı. Biraz daha olumlu olabiliriyiz lütfen..

angora
24/09/2007, 17:21
o güzel ve canımarabanın tadını cıkarmaya bak bence.....
mecbur değilsin gerçi ama gerçekten güzel bir araba...
ben cok memnunum

pdr42
24/09/2007, 19:18
valla arkadaslar sitede bir puntoya toz kondurmamazlık bir boyle gerginlik anlmadım yani bende arabamı seviyordum bazı problemlerden sonra eskisi kadar sevmiyorum ne yani sevmiyorum demek sucmu yahuu.. herkesin bir bakısı var sen begnerisen o begenmez.. ama anlamadıgım fanatizme donusmus bu. arabaya biniyoruz yahu burağa binmiyoruz

Akincl
25/09/2007, 08:38
valla arkadaslar sitede bir puntoya toz kondurmamazlık bir boyle gerginlik anlmadım yani bende arabamı seviyordum bazı problemlerden sonra eskisi kadar sevmiyorum ne yani sevmiyorum demek sucmu yahuu.. herkesin bir bakısı var sen begnerisen o begenmez.. ama anlamadıgım fanatizme donusmus bu. arabaya biniyoruz yahu burağa binmiyoruz

Suç değil tabiki.foruma giriş tarzını eleştirdim ben arkadaşın.bunu değil.

ayrıca memnun değilsen sat.sen de bazı arkadaşların dediği gibi şahin -toros al.

kendi egolarını tatmin etmek için forumda özellikle bunu yapan bazı arkadaşlar var.

asıl gerginliği onlar yaratıyor.

ben sözümün arkasındayım insan samimi olduğu zaman karşısındakilerden yardım ya da destek alır.

forumda birçok kullanıcıya ben ya da başkaları çok yardım ettiler. ama dekt bu araba berbat sevmedim yazana da uyarı gelsin.sebep yazmıyor birşey yazmıyor.burası yol geçen hanı mı

pdr42
26/09/2007, 00:04
ya oda sıkıntısını yazmıs adam fooruma yeni uye olmus guzel dille konsuruz uyarırız evet tarzını begenmmiyebiliriz ama uyarmamız uygun bir şekilde anlatmamız gerekmezmi

candan
26/09/2007, 12:55
bundan sonra güzel dilmiş, eleştiriymiş, öyleymiş, böyleymiş... farketmez heralde... hiç cevap yazmamış, kaçan kaçmış zaten.. biz kaçırmamışızdır umarım arkadaşı...

(arada gelip bakıyo/okuyo mudur ki acaba?)

Akincl
26/09/2007, 14:10
ya oda sıkıntısını yazmıs adam fooruma yeni uye olmus guzel dille konsuruz uyarırız evet tarzını begenmmiyebiliriz ama uyarmamız uygun bir şekilde anlatmamız gerekmezmi

Ben eleştirimi arkadaşın ortada olmadığını gördüğüm için devam ettirdim..burda olsaydı ben dahil birçok insan yardım ederdi(tabi sorununu yazmış olsaydı).ama dediğim gibi ben bu arabayı beğenmedim ,berbat diyeni samimi bulmuyorum.
yazıları okuyorsa gelsin buraya anlatsın.garanti diye birşey var aynı sorunu çözmüş mutlaka bir servis bulunur.ya da çözüm geliştirilir.
her araba sorunlu ya da sorun çıktığında çözüm yaratılmıyor imajı yaratıp ortadan kaybolmanın anlamı yok.kimseye bu şekil fayda sağlanmaz.ancak gerginlik çıkar
birileri gelir kendi egolarını tatmin etmek için başkalarına yüklenir.
bunu istemiyorsak konu açarken dikkat edicez.

1ekim
26/09/2007, 16:17
Ben bu arabayı beğenmedim, berbat.
Bunun samimi olmamakla alakası nedir? Bildiğimkadarı ile kişiler usluplarını diğer forumdaki kişilere karşı düzgün takınmak zorundalar. GP ye karşı tu kaka tarzındaki soylemler neden burada bu kadar sert karşılanır?
Burası bir paylaşım platformu altında kurulmadımı?Otomobilini beğenmediği halde onla zaman geçirmek durumunda kalan hiç kimse yokmudur? Kolaymıdır bu kadar aldığın aracı hemen satıp tofaşa yada bmw ye binmek.
Yorumlarınız lütfen saldırgan yıpratıcı ve kırıcı olmasın. Arkadaş siteye girmiş sorununu ve aracı hakkındaki izlenimlerini yazmış bazıları bu izlenimleri sanki kendileri hakkında imiş gibi yorumlayıp cenge çıkmasın.
ben bu arabayı beğenmedim, berbat da diyebilmek ümidiyle:)

Akincl
26/09/2007, 16:26
Ben bu arabayı beğenmedim, berbat.
Bunun samimi olmamakla alakası nedir? Bildiğimkadarı ile kişiler usluplarını diğer forumdaki kişilere karşı düzgün takınmak zorundalar. GP ye karşı tu kaka tarzındaki soylemler neden burada bu kadar sert karşılanır?
Burası bir paylaşım platformu altında kurulmadımı?Otomobilini beğenmediği halde onla zaman geçirmek durumunda kalan hiç kimse yokmudur? Kolaymıdır bu kadar aldığın aracı hemen satıp tofaşa yada bmw ye binmek.
Yorumlarınız lütfen saldırgan yıpratıcı ve kırıcı olmasın. Arkadaş siteye girmiş sorununu ve aracı hakkındaki izlenimlerini yazmış bazıları bu izlenimleri sanki kendileri hakkında imiş gibi yorumlayıp cenge çıkmasın.
ben bu arabayı beğenmedim, berbat da diyebilmek ümidiyle:)

Samimi bulmuyorum çünkü sebep yazmıyorlar.arkadaşın sorunu nerde yazıyor?diğer yazıklarına ben de aynen katılıyorum.

1ekim
26/09/2007, 16:32
Ben samimi olmamayı genellikle bir başkasında olup kendinde olmayan şeyleri kötüleyen birinekarşı kullanırım. Oysa arkadaşda GP tahminime göre mevcut ve hepimizin GP sorunları oldugu gibi(bazılarımızda çıldırtacak derecede oldugu da gorulmuştur) arkadaşın Gp sindede sorunlar olup beğenmemiştir..Beğenmiyorsan git yada başka araç al demek tıpkı ya sev yada terk et demek kadar anti demokratiktir ve haksızlıktır.

Akincl
26/09/2007, 16:36
Bu araç berbat deyip kestirip atana.aracını sat tavsiyesi bence anti demokratik değil

pdr42
27/09/2007, 00:20
neyse arkadaslar bu konu uzaaar gider..
yinede azıcık dikkat edelim hepimize soyluyorum

erdiyilmaz
27/09/2007, 01:05
arkadaşLar kendi aramızda tartıştıgımızın farkındasınızdır umarım.
Laf atıp giden üyemiz sadece ve sadece 1 mesaj attı ve foruma bir daha ugramadı, puntoyu kötüLedi ve ya kötüLemedi, orası ayrı meseLe.

deLinin biri kuyuya taş atmış kırk akıLLı çıkaramamış işine döndü.

zaten sözünün arkasında birisi oLsaydı, çıkar dobra dobra mesajını yazar savunmasını yapar, insanLarın birbirLeriyLe gereksiz tartışmaLarını önLemiş oLurdu.

boşverin, yok yere birbirinizi kırmayın, kırıcı oLmayın.

dipnot: konuyu açan arkadaş, foruma bir daha uğramadıgına göre konunun açık kaLıp, gereksiz yere tartışıLmasına Luzum yok. konu kitLenmiştir.

anLayışınız için teşekkürLer.