PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu sesler normal mi ?

bdurak
01/12/2013, 13:55
Selamün aleyküm arkadaşlar. Geçen hafta sol taraftan tıkırtı geliyor diye tamirciye gittim Direksiyon burçlarını yaptırdık. Artık sol taraftan ses gelmiyor ancak 1. vitese taktıktan sonra tıkırtı geliyor birde direksiyonu sağa sola çevirince geliyor ustaya sordum direksiyon normaldir dedi ama 1. vitese taktıktan sonra o tıkırtı çok kafama takıldı yardımcı olursanız çok sevinirim.

Arrest
01/12/2013, 15:12
Selamün aleyküm arkadaşlar. Geçen hafta sol taraftan tıkırtı geliyor diye tamirciye gittim Direksiyon burçlarını yaptırdık. Artık sol taraftan ses gelmiyor ancak 1. vitese taktıktan sonra tıkırtı geliyor birde direksiyonu sağa sola çevirince geliyor ustaya sordum direksiyon normaldir dedi ama 1. vitese taktıktan sonra o tıkırtı çok kafama takıldı yardımcı olursanız çok sevinirim.

Direksiyon CİTY yüzünden takırdıyor. Yetkili servis ücretsiz dğeişim yapıyor.

mavi273
01/12/2013, 15:18
Amortisör takuzu bilyalari yapabilir

bdurak
01/12/2013, 16:00
Amortisör takuzu bilyalari yapabilir

Hocam Takoz bilyalarını daha yeni değiştirdim

bdurak
01/12/2013, 16:01
Direksiyon CİTY yüzünden takırdıyor. Yetkili servis ücretsiz dğeişim yapıyor.

Hocam araç 2007 model herhangi bir garantisi falan yok ücretsiz yaparlar mı ? Birde City de değilken de aynı tıkırtıyı yapıyor

mavi273
02/12/2013, 00:33
Benim aracin eski sahibi serviste degistirmis.faturasi falanda var.aracin eski sahibi forumda uye hala aktif kullanici.İstanbul göztepe servisinde degismis.

mavi273
02/12/2013, 00:36
Ücretsiz yapilmis değişim

mavi273
02/12/2013, 00:50
Birde şu var direksiyondan olsa araç durduğu yerde de direksiyonu sağa sola çevirince de yapmasi lazim o sesi.

alperalperler
02/12/2013, 14:52
Birde şu var direksiyondan olsa araç durduğu yerde de direksiyonu sağa sola çevirince de yapmasi lazim o sesi.

Bendede aynı sorun var fakat ne arıza ışı yanıyor ne de direksiyonda ağırlık var
sadece sağa sola çevirmede takırtı şeklinde bunun sebebi nedir?

bdurak
02/12/2013, 18:20
Bendede aynı sorun var fakat ne arıza ışı yanıyor ne de direksiyonda ağırlık var
sadece sağa sola çevirmede takırtı şeklinde bunun sebebi nedir?

Aynen o ses bendede var ustaya sordum normal dedi ancak bana normal gibi gelmiyor cumartesi servise gitmek şart.

bdurak
02/12/2013, 18:22

Hocam zaten durduğu yerde sağa sola çevirince yapıyor o sesi. Ancak yolda giderken yapmıyor vea ben anlıyamıyorum o sesin geldiğini ancak 1. viteslerde kalkarken tıkırtı geliyordu şimdi yolda 2. vitese atınca geliyor Ben direksiyon burçlarını değiştirdikten sonra oldu acaba gevşek birşey mi bırakmışlardır ?

alperalperler
02/12/2013, 18:48
Aynen o ses bendede var ustaya sordum normal dedi ancak bana normal gibi gelmiyor cumartesi servise gitmek şart.

Valla benim usta da sıkıntı direksiyon kutusunda dedi ama revizyona girebilir olmama ihtimali de var dedi ama tam emin değilim açıkçası tecrübeli arkadaşlar
deneyimlerini paylaşsa çok güzel olur...

melhaddison
03/12/2013, 00:57
direksiyondaki ses airbag'in olduğu yerden mi geliyor? plastik sesi gibi

Arrest
03/12/2013, 01:01
Hocam araç 2007 model herhangi bir garantisi falan yok ücretsiz yaparlar mı ? Birde City de değilken de aynı tıkırtıyı yapıyor

Yaparlar bnmkide tikirdio goturcem vakit olnca :)

Discovery cihazımdan gönderildi

bdurak
03/12/2013, 17:55
direksiyondaki ses airbag'in olduğu yerden mi geliyor? plastik sesi gibi

Plastik sesi gibi değil ancak direksiyonun oradan geliyor yani çokta ciddi ses çıkartıyor sağa sola çevirince.

caatay
23/12/2013, 20:22
Bugün amortisörcü ustam takoz bilyalarından olduğunu söyledi, ben değiştirmeyiz düşünüyorum, amortisör takozlarını. Mga marka takoz için 35tl dediler tanesine hesaplı ama kalitesi nasıldır kararsızım. Orijinali de 68tl. Bilen var mı mga marka amortisör takozlarını?

recepseven
25/12/2013, 12:05
fiat her ses normal :( üzücü bir durum

ibooovn
26/12/2013, 13:07
bendede sag taraftan onden yada arkadan kestiremiyorum giderken jiyk jiyk cok ince bir ses geliyor egzos surter gibi ama araci gecen bakim yaptirirken kontrol ettim yerinden bile oynamiyordu acaba ne olabilir fikri olan var mi ?