PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sarmal Kablo arızası :S

ertanangi
29/11/2013, 20:14
Merhabalar, 2-3 gün önce direksiyonumun kanal değiştirme tuşları gitmişti, direksiyondan sadece ses açıp kapatabiliyordum. Araştırdığım kadarıyla sonrasında ses kısmıda gidiyor ve en son airbag hatası veriyormuş. Az önce airbag hatası verdi arabam :S Bu aralar bu arızadan dolayı servise götüren arkadaş varmıdır, ne kadar bir masraf çıkarır? Eskişehir'de olduğum için buradaki birmota gidicem sanırım, başka bir usta öneren varmı?

fireman
29/11/2013, 21:20
benim tuşlar gitmeden sadece airbag arızası vermişti,bende servise gittim bilgisayara bağladılar hatayı sildiler direksiyonu sağa sola çevirdiler sonuç aynı airbag arızası,direksiyon sargısı kopmuş dediler,sinyal takımının komple değişmesi lazım dediler.Bende uzun yola çıkacağımdan dolayı airbag önemli aksesuar gibi değil bende değiştirttim,530 tl ücret ödedim altı aydır kullanıyorum şuan bir sıkıntı yok çok şükür.daha sonra burdan başına gelen arkadaş varmı diye araştırdım kimisi koltuğun altındaki kabloları kontrol etmiş,kimisi kolyuğu ileri geri yapmış ışığı söndürmüş ama allah korusun kaza anında airbag için garantisi yok tabi yaptıracaksan kesinlikle serviste yaptır çünkü bu işi dışarıda orjinali gibi yapacak kimseyi bulamadım ben.

halils2
29/11/2013, 21:23
sinyal kolunu söküp iyi bir elektronikçide lehimletebilirsiniz. Ben Kurban bayramından önce yaptrımıştım şuan bir sıkıntım yok ama en garantisi kolu komple değiştirmektir.

MrFatih
29/11/2013, 21:33
Lehimletmek geçici çözüm oluyor. Aynı sorun benimde başıma geldi.
İlk önce korna gitti, sonra airbag uyarı ikazı yandı.
Daha sonra bir elektronikçide lehimlettim ( 4 saat sürdü ).
Herşey güzel derken sanayi çıkışında lehimler koptu.
Sonra 'ın (hani şu İzmir'in meşhur 'ı) yanına gittim. Elinde çıkma düzgün bir sinyal kolu (airbag makarası dahil) mevcut idi, taktı ve gayet memnun ve sorunsuz olarak kullanıyorum.

Çıkmacılardan bunu temin edebilirsiniz 100 ila 200 tl arasında fiyat aralığında.

Hatta forumda cruise control taktıran arkadaşlar mevcut, onların elindeki çıkmalarada talip olabilirsin.

murat17
29/11/2013, 22:09
benım tus takımı ses acmıyor ses yukseltınce teyıp mod moduna gıdıyor bende gıtcem bakalım tyep den mı bakalım

hakki3535
29/11/2013, 22:31
sorunsuz olsun diyosan kompe degistir tamir uzun sure gitmiyor ben 2 ay once cc kolu 400 tl ye taktırmıstım +işcilik suan oto da 300 tl yenisini al taktır bak keyfine kardesim istersen cc li kol al cruze controlunde olur

Ziyaretci046
29/11/2013, 22:33
sorunsuz olsun diyosan kompe degistir tamir uzun sure gitmiyor ben 2 ay once cc kolu 400 tl ye taktırmıstım +işcilik suan oto da 300 tl yenisini al taktır bak keyfine kardesim istersen cc li kol al cruze controlunde olur

gelseydin keşke cruse taksaydık o kadar para vermişsin güzel olurdu

ertanangi
30/11/2013, 01:02
Peki bu arıza 1-2 ay idare edebilirmi? Benim öncelik olarak frenleri elden geçirtmem lazım, anca bidahaki aya baktırabilirim. Korna, direksiyon üstündeki tuşlar ve airbag çalışmaması dışında daha büyük sorunlara neden olurmu?

MrFatih
30/11/2013, 08:51
Korna, direksiyon üstündeki tuşlar ve airbagin çalışmaması haricinde bir sorun çıkartacağını zannetmiyorum. Ben yaklaşık bir ay bu şekilde kullandım. Sonrasında 'ım bu eziyetten kurtardı beni. bu konuda genel bilgi sahibi, extra bir sorun çıkartıp çıkartmayacağı hakkında bilgiyi konuyu okuyunca cevaplar..

ertanangi
18/12/2013, 17:17
Eskişehir birmotta tek kuruş vermeden garantiden ücretsiz değişim yaptılar bugün, bütün işlem 1 saat sürdü. Arızası devam edenlere önerebilirim ben memnun kaldım

hakki3535
18/12/2013, 23:11
gelseydin keşke cruse taksaydık o kadar para vermişsin güzel olurdu

sen taktın zaten kemalpasadan ben

gecetilkisi
19/12/2013, 10:26
bununla ilgili bir arkadas forumda sorunun halletmiş şerit kablonun değişimi ile ben şerit kablo bulamadım kendisine defalarca P.M attım ama geri dönüş yapmadı şerit kablo bulduğum halde bunla ilgili bir çalışmam var. 200 lira vermeyi şu an düşünmüyşorum bakalım