PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic şanzıman Auto moda geçmiyor

Bayram3434
26/11/2013, 16:20
Merhaba,

Bugün oğlumun hastane işleri nedeniyle izin aldım
Sabah çok erken çıkarak trafiğe yakalanmadan gittik
Dönüştü 1.köprü yolu mecidiyeköyden durk kalk başlıyordu devamında trafikte olmadı.
Yemek için bir AVM'ye girdik
Çıkarken yanıma yakın park eden araç nedeniyle şoför kapısı değil ön sağ kapıdan içeri girdim
Şoför koltuğuna oturabilmek için vitesin kolunu geri konumuna aldım yerime oturunca N konumuna alıp marşa bastım sonra vitese alıp yürüdüm bir baktım vites artırmıyor
SOL'a çek bırak yaptım gene geçmedi
KOntağı kapattım kapıyı aç kapa yaptım tekrar çalıştırdım malesef
Artık şanzıman Auto mod'a geçmiyor

Sağ kapıdan binmem tesadüf olabilir yanlız detay vermek istedim yardımcı olabilir diye

Araç 1.4 Benzinli 68.500km'de

Bu problemi yaşayan varmı acaba

celenlee
26/11/2013, 21:33
Sağ sol kapı farketmez, araç çalışmadan önce marşa basıyorsunuz, zaten boşa almadan marş almıyor. Peki bu arada ne yapıyor?

Dualogic robotunun basıncı 40Bar'ın altındaysa basıncı yükseltiyor, yani sağ kapıdan girdiğinizde marş basana kadar araç basıncı 50bar'a çıkartıyor. -

Kapı meselesi değil peki nedir diyecekseniz, bir çok sebep olabilir.
1-Yağ basıncı ya da sensörü ile ilgili problemler
2-Vites beyin problemleri

İnşallah yağ ekleyinde düzelen cinstendir.

Bayram3434
26/11/2013, 22:51
Bir arkadaş dualogic konusunda uzman birini önerirse baktıracağım artık
Yapacak bir şey yok malesef
Aracı yeni almıştım 400-500km ancak oldu
Aldığım kişi tanıdık aktif kullanıyordu bildiğim sadece yakın zamanda baskı balata değiştirdiği

Usta önerisi bekliyorum

Yagmuradam
27/11/2013, 09:30
Bakırköy Haliç Oto konusunda deneyimli. Ben araçta sorun olduğunda oraya götürüyorum ve gayet memnunum. Dışarıda xyz bozulmuş 400-500 tutar denilen bir durumda serviste 60 tl ye çıkmıştım. Baskı Balata da dışarıda 700 en mal olurken 1000 Tl vermiştim o da ayrı

usermm1
27/11/2013, 10:30
sol kapıyı açınca biliyorsun bir ses geliyor hidrolik basıncını arttırıyor. sağdan girince onu yapamadı desek sonradan ayarlaması lazım mantıken. göstermek lazım umarım çok birşey çıkmaz.

Bayram3434
27/11/2013, 14:48
sol kapıyı açınca biliyorsun bir ses geliyor hidrolik basıncını arttırıyor. sağdan girince onu yapamadı desek sonradan ayarlaması lazım mantıken. göstermek lazım umarım çok birşey çıkmaz.

Bunu düşünerek sonrasında sol kapıyı aç kapa yaptım
Hatta araçtan in kapıları kilitle aç bin tekrar denede yaptım :(

celenlee
27/11/2013, 17:03
Aynı hazırlığı kontok yaptığınızda da yapıyor.
Kapı olayı sadece vakitten kazanç için.

Yani isterseniz bagajdan girin farkeden birşey yok araç için ;)

Bayram3434
27/11/2013, 17:13
Bu konu başlığındaki yazışmaları okuyunca benimde fiata dava açma hakkımın oldugunu düşünüyorum.
1-2008 model aracım 2009 da şanzuman arızası verdi. Servise kaç defa götürdüm sorun yok dediler. Sonra araba sabah çalışmayınca çekici ile gelip aldılar.
2-Aynı arıza ara ara vermeye devam etti. Fren sensörünüzde sorun var dendi. Nasıl sorunmuş şanzuman uyarısı veriyor bu arıza dedim ve Fiat a şikayet ettim
3-Gear unavaible arızasını aldım die götürdüğümde hiç kimse sallamadı. Hatta frene tam basmamışsınızdır dendi.
4-Çok önemli bir gün acil eve dönmem lazım. Arabayı parkedip 1 saat sonra çalıştırmak istediğimde otomatik vitese geçmedi. Kitapçıktada bir bilgi olmayınca manuel kullanarak eve dönmek zorunda kaldım. Servise götürdüm 700 küsür masraf çıktı debriyaj balatanızda sorun vardı değiştirdik dediler.21 Ocak ta yaşandı bu
5-Bugün 26 Mart araba yine aynı şekilde vites Auto durumuna geçemedi. Servise bizzat gittim. Vites kutusu değiştirilmeli dendi. 4500 TL!!!!

Bu durmda bende bilirkişi raporu tutturup dava açabilir miyim? Ne yapmam gerekiyor konu ile ilgili?

Burda yazana bakılırsa durum pek iç açıcı değil

zhenny22
28/11/2013, 18:14
Buna benzer bir olay başıma geldi vites kendini boşa atıyor N de kalıyordu vites atmiyordu birmot da ücretsiz garanti kapsamında yapıldı vites robotu yağ kaçırıyormuş vites robotu tamamen değişti

Bayram3434
30/11/2013, 13:37
Servise gitmek için evden çıktım yaklaşık 10km sonra tam vites düşürecekken baktın araç vitesi kendi düşürdü şaşırdım hemen sağa çektim durdum baktım araç vitesi 1'e aldı sol'a bir tık yaptım baktım Auto Moda geçti bu şekilde sanki hiçbirşey olmamış gibi 10km daha kullanıp servise gittim
Ben çayımı içerken usta bilgisayara bağladı debriyaj ile ilgili bir hata varmış silmiş
Anlık kafası karışmış olma ihtimali yüksek kullanmaya devam et sorun tekrarlarsa bırakırsın detaylı inceleriz dedi.

20km geri dönüşü farklı kombinasyonlarda kullandım şimdilik sorun yok

celenlee
30/11/2013, 17:18
Daha önce bolca yazıldı, başka bir arkadaşa da kısa süre önce hatırlatmıştım, eğer araç saçma sapan bir yerde beklenmedik şekilde vites küçültüyorsa, fren müşiri arızalı olabilir.

Bayram3434
01/12/2013, 20:18
Daha önce bolca yazıldı, başka bir arkadaşa da kısa süre önce hatırlatmıştım, eğer araç saçma sapan bir yerde beklenmedik şekilde vites küçültüyorsa, fren müşiri arızalı olabilir.

Problem beklenmedik bir yerde vites düşürmesi değil (ki böyle birşey olmadı hiç)
Auto mod'a geçmemesiydi.Şu an düzeldi

reddragon
02/12/2013, 10:42
Zaman zaman bende de oto ve manuel arasında geçiş sorunu çok kısa zaman için oluyordu. Özellikle araç manuelde kaldıysa. Uzun zamandır hiç manuele almıyorum neredeyse.. Auto- manuel çok kurcalamamak lazım ...

Bayram3434
02/12/2013, 16:26
Zaman zaman bende de oto ve manuel arasında geçiş sorunu çok kısa zaman için oluyordu. Özellikle araç manuelde kaldıysa. Uzun zamandır hiç manuele almıyorum neredeyse.. Auto- manuel çok kurcalamamak lazım ...
Hocam aracı bir tanıdıktan aldım
Ortalama 500km yol yaptım ve sorun süresi hariç hiç manuel'de kullanmadım
Neyseki şimdilik sorun yok
Usta şanzıman'ın kafası karışmıştır dedi :(

reddragon
02/12/2013, 17:14
Hocam aracı bir tanıdıktan aldım
Ortalama 500km yol yaptım ve sorun süresi hariç hiç manuel'de kullanmadım
Neyseki şimdilik sorun yok
Usta şanzıman'ın kafası karışmıştır dedi :(
Eywallah zamanında bana da galerici bir abimiz aldırdı dualogic. Bu tavsiyeyi de verdi. Ben de tutuyorum. Öyle evladiyelik bi şanzuman değil zati ne kadar nazik kullanırsak o kadar uzun ömürü olur...

Edessar
29/07/2016, 15:24
Merhaba,

Bugün oğlumun hastane işleri nedeniyle izin aldım
Sabah çok erken çıkarak trafiğe yakalanmadan gittik
Dönüştü 1.köprü yolu mecidiyeköyden durk kalk başlıyordu devamında trafikte olmadı.
Yemek için bir AVM'ye girdik
Çıkarken yanıma yakın park eden araç nedeniyle şoför kapısı değil ön sağ kapıdan içeri girdim
Şoför koltuğuna oturabilmek için vitesin kolunu geri konumuna aldım yerime oturunca N konumuna alıp marşa bastım sonra vitese alıp yürüdüm bir baktım vites artırmıyor
SOL'a çek bırak yaptım gene geçmedi
KOntağı kapattım kapıyı aç kapa yaptım tekrar çalıştırdım malesef
Artık şanzıman Auto mod'a geçmiyor

Sağ kapıdan binmem tesadüf olabilir yanlız detay vermek istedim yardımcı olabilir diye

Araç 1.4 Benzinli 68.500km'de

Bu problemi yaşayan varmı acaba

Aynı Şekilde dün akşam aracın sağ kapısını açarak girdim araca kontağı çevirdiğimde marş basmadı 2. ve 3. denemenin ardından araç çalıştı garajda başka bir araca yer vermek için hemen birkaç metre ilerleyip aracı kapattım sabah işe gitmek için araca bindim yola çıktığımda vites değiştirmediğini farkettim. ilk ışıklara kadar manuel olarak kullandım tüm çabalarıma rağmen otomatik moda geçmedi. ışıklarda kapattım açtım aracı yine tık yok. işe böyle geldim. ankara kartaştan randevu talep ettim salı gününe randevu verdiler ancak akşam araca tekrar bindim yaklaşık bir 20 km sonra kendi kendine auto mod çalışmaya başladı. şimdi sorun yok takıldım bende bu sağ kapı olayına saçma ama gerçek olabilirmi acaba bişeyler tersmi gidiyor sağdan girdiğinizde merak ettim. sizin bu sorununuz daha sonra tekrarladımı baya bir endişeye kapıldım acaba tekrar edermi diye