PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şanzıman Elimde Kaldı

outlife
25/11/2013, 09:23
Arkadaşlar Merhaba

Gün geçmiyor ki puntom bana bir sorun çıkarmasın... Geçtiğimiz cumartesi günü basın ekspres yolunda ışıklarda vites arızası verdi. Öylece kaldım ortada. Zar zor sağa çektim. Vites kolu çalışıyor lakin vites N de kaldı.

Kaskoyu arayıp çekici çağırdım. Öncesinde Harunu aradım ankaradan. Ona sordum danıştım ne yapabilirim diye. Onun başına gelmemiş bişey söyleyemedi haliyle.

Çekiciyle servis götürdüm. Servis az önce aradı kontrol için mutlaka şanzımanı indirmeleri gerektiğini ve ona göre bakıp fiyat vereceklerini söyledi. Servis danışmanı bu işlem için işçilik alacaklarını çıkacak arızanın ayrıca fiyatlandırılacağını tahmini 2000 lira civarında bir bedel çıkacağını belirtti.

NE yapmamı önerirsiniz arkadaşlar. 2000 Tl ki bu en az çıkar diye tahmin ediyorum. Şu ara zorlar beni. Malum çocuk bekliyorum hastane falan baya bir masrafım oldu ve olacak. Sanayiye götüreyim diyorum ona da güvenmiyorum.

İkitelli de güvenilir şanzımancı var mı bildiğiniz tavsiye edebileceğiniz uygun fiyata bakıp tamir edebilecek garanti verebilecek...

Önerileriniizi ve yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

PUNTO2008
25/11/2013, 09:31
Çok ilginçmiş, nasıl oluyor öyle birşey ya. Esasında benim vitesimde çok yumuşak, haftaiçi 2011 ford fiestanın kemik gibi vitesinden sonra, puntomu alıyorum haftasonu ve elimde kalacak diye korkularım oluyor. Aynısı bana da olmasın ya?

outlife
25/11/2013, 09:43
Önce sesli uyarı geldi göstergelere baktım bişey yok. Kontağı açtım kapattım gene ses geldi bu kez vites arıza ışığı yandı. Vitesi kontrol ettirin uyarı ekrana geldi. Aha dedim şimdi k. Manuele alıyorum yok otomatiğe alıyorum yok... N de kaldı araç Sonra zar zor sağa çektim. dörtlüleri yaktım. Kitapçıklarına baktım işin acı yanı kitapçıklarda dualogic vitesle ilgili ve vites arıza ışığı ile ilgili bilgi yok.

Mecburen kaskoyu arayıp çektirdim. servis şanzıman işi biraz şans işi diyor. sıfır aracın 1 hafta sonra şanzıman için geldiğini de biliyorum 140 binde şanzımanı sıfır gibi olan araçta biliyorum diyor. Farketmez benim için önemli olan 2000 tl girdi. yarın çektirecem işte çekici ile sanayiye götüreccem.

delta0o
25/11/2013, 09:45
puntodan anlayan daha once tamır etmıs sanzımancıya gıtmenızı onerırım.bosuna servıse o kadar para bayılmayın..

milanbg
25/11/2013, 09:55
Dolapderece Otomatik şanzıman işi yapan biyer ver ben aracımı oraya bırakmştım reno clio. Adamlar işin ustası range ler bmw ler girip çıkıp duruo tamirhaneye çokda sağlam işçilik yapıyorlar bence servisle uraşma eğer yetkili servise bıraktıysan hiç uraşma onlarla madem paranla yaptırcaksın şiddetle tavsiye ederim o mekanı sana. Adını unuttum uzun zaman oldu ama yerini hatırlıorum sadece adres desen tarif edemiyceğim biryer sadece nasıl gidileceği kalmış aklımda :) bizdede şanzıman yanmıştı geri viteste takılı kalmıştı araç öylece. şanzımanı söktük başka yerde oraya götürdük başka araçla.

outlife
25/11/2013, 10:12
Güngören Bağcılar Sanayi sitesi şu an aracın bulunduğu servise en yakın sanayi sitesi. Orada tanıdığı olan var mı?

milanbg
25/11/2013, 10:21
Orada 22.bloğa git Keşifler oto var orada Savaşı bul Beni sabahattin abinin muhasebecisi yolladı de geçen gün pejo minibüs bakmışsınız de gri renk. O çocuk yolladı buraya de. Ona sor bakalım o tanır sitede olanları belki şanzımanla ilgili yardımcı olabilir eğer olmazsa orası çözüm bulunamazsa seninle atlar gideriz o dolapderedeki şanzımancıya anlatırız aracın durumunu o söyler zaten şöyle böyle diye ona göre hareket edersin

Tunaboylu
25/11/2013, 11:27
Kardeşim büyük geçmiş olsun ya. Valla arabadan iyice soğutuyor böyle seyler insanı. Önce city sonra şanzıman falan. Umarım en az hasarla atlatırsın.

outlife
25/11/2013, 11:29
Valla şimdi bi ustayla görüştüm adam en iyi 700 en kötü 1500-1700 tutar diyor... Bilmiyorum artık ne yapacağım bende şaşırdım.

Eagle34
25/11/2013, 13:30
o fiyatı düşerek sat bence

outlife
25/11/2013, 13:34
valla tamir ettirecem. sonra satışa çıkaracam gibi görünüyor. yerine de ya sıfır punto (düşük ihtimal) ya fiesta ya da astra alacağım...

ERDEM1907
25/11/2013, 13:52
Aynı sorun benim başıma iki kere geldi garantiden yaptırdım.Otomatik puntoların kronik hastalığıdır. Hepsinde yapmaz ama başladımı da bitmez. Kısaca özetlersek şöyle bir durum var;Servise en az 2 katı para verirsin ve garantili yaptırırsın. Sanayiye götürürsen yarı fiyatına yaptırırsın ama garanti filan vermezler. Çok çok iyi bir usta var ise sanayiye götür derim.Tam detayları bilmemekle birlikte, bana servisden söylenen frendeki basınç sensörümü neyse ondan kaynaklanıyormuş. Belki şanszıman değişmesine gerek yoktur servisin iş güzarlığı filan da olabilir.

Tunaboylu
25/11/2013, 13:55
Ergin sen ikitellidesin nasıl olsa orada çıkmacılara bi baksan acaba bişey uydurulabilinir mi? Bide satıcam diyosun arabayı zaten.

malebow
25/11/2013, 13:58
Brçok otomatik araçta şanzuman sıkıntısı oluyor malesef, arkadaşlarımın audi a3 ve golf 5 ki bunlar yeni modeller, Bunlarda bile şanzuman sıkıntısı oldu biri 3,800 diğeri 4,500 tl masraf yapmak zorunda kaldılar. Punto ne yapsın :) neyseki tamir ücreti bunlar kadar tutmuyor.

celenlee
25/11/2013, 14:34
Geçen hafta bir arkadaş iletişim bilgisi veriyordu sanırım. Eski bir konu üzerinden soruyorlardı.
Çok daha düşük meblağlara hallolabilir düşüncesindeyim. Ki Emin olun servisin değiştireceği tüm parçaları değiştirse bu tavsiye edilen kişi, yine de 2000'den az tutar.

Mesajta telefon istenen üyemiz sanırım LUC isimli üyeydi, adını da hatırlayamadım şimdi :) Cüneyt miydi acaba?

Arrest
25/11/2013, 15:52
Abi çok geçmiş olsun

MEHMET SUNGUR
25/11/2013, 16:53
Arkadaşlar sanzuman elimde kadı diyen arkadaşın muhtemelen debriyaj balatası bitmiş arıza ondan kaynaklnır

outlife
25/11/2013, 17:06
valla servis sökmeden anlayamıyoruz balatadan da olabilir volan dişliside olabilir debriyaj bağlantısından da olabilir falan dedi. söktürmedim. yarın alacam arabayı dedim. esenlerde bir yer buldum şanzımancı. arkadaşın referansı ile gideceğim bakalım. zaten beni 6 ay idare etsiin satmayı düşünüyorum. yeni punto alır mıyım onu da bilmiyorum.

celenlee
25/11/2013, 21:39
Yağ basınç sensörü bile bir dünya probleme yol açıyordu inşallah basit bir şekilde çözülür.

Luc
25/11/2013, 21:54
Geçen hafta bir arkadaş iletişim bilgisi veriyordu sanırım. Eski bir konu üzerinden soruyorlardı.
Çok daha düşük meblağlara hallolabilir düşüncesindeyim. Ki Emin olun servisin değiştireceği tüm parçaları değiştirse bu tavsiye edilen kişi, yine de 2000'den az tutar.

Mesajta telefon istenen üyemiz sanırım LUC isimli üyeydi, adını da hatırlayamadım şimdi :) Cüneyt miydi acaba?

Dogru bildin :)

Cok uygun fiyata yaptirdim ben daha once 2 arkadasimin aracini. Biri Punto'ydu tabi. Punto'da dislilerde sorun vardi, 650tl'ye degisti, cok samimi arkadasim. Disli, iscilik vs. Dahil. Yapildiktan sora servisten fiyat istedik ayni tamirat icin 4.500tl! Servis sadece sanzimani indirmeye 750falan istiyordu 2 sene once. (Dualogic)

Arkadasin arabada ne var tahminde bulunamam, ama tavsiye isterseniz veririm. Atiyorum 750tl'lik bir arizadir, 750tl'ye yaptiririz. 750lik ise kesinlikle 2000 demez arkadasim. Yalniz benim servisim Anadolu yakasinda bilginiz olsun.

Sent from my GT-I9300 using 2

07VE296
25/11/2013, 22:06
Güngören Bağcılar Sanayi sitesi şu an aracın bulunduğu servise en yakın sanayi sitesi. Orada tanıdığı olan var mı?

atatürk sanayide ülkü usta var dükkanın ismi bu altkapıdan girince sol tarafta kalıyor sinan abi var oarada bence sana oradan başkası yardımcı olmaz çünkü adam şanzımancı ben parçaları oradan alıyorum orjinal çıkma hepsi var öneririm.

tirit
25/11/2013, 22:57

Cok uygun fiyata yaptirdim ben daha once 2 arkadasimin aracini. Biri Punto'ydu tabi. Punto'da dislilerde sorun vardi, 650tl'ye degisti, cok samimi arkadasim. Disli, iscilik vs. Dahil. Yapildiktan sora servisten fiyat istedik ayni tamirat icin 4.500tl! Servis sadece sanzimani indirmeye 750falan istiyordu 2 sene once. (Dualogic)

Arkadasin arabada ne var tahminde bulunamam, ama tavsiye isterseniz veririm. Atiyorum 750tl'lik bir arizadir, 750tl'ye yaptiririz. 750lik ise kesinlikle 2000 demez arkadasim. Yalniz benim servisim Anadolu yakasinda bilginiz olsun.

Servisiniz neresidir? Bravolara da bakabilir sanırım.

Luc
25/11/2013, 23:34
Servisiniz neresidir? Bravolara da bakabilir sanırım.

Sen zaten oraya gidiyorsun ;)

tirit
26/11/2013, 00:18
Sen zaten oraya gidiyorsun ;)

Ataşehir -herford bosch servis mi?

Luc
26/11/2013, 01:17
Ataşehir -herford bosch servis mi?

Kesinlikle.

outlife
26/11/2013, 13:14
busabah itibari ile mahmutbey erkaydan aracı çekici ile alıp esenlerde arkadaşın tavsiye ettiği bir ustaya götürdüm. bakalım bu akşam fyat çıkarıp verecek. arabayı yaptırdıktan sonra 6 ay içinde elden çıkarmak istiyorum. otomatik bir araç alıcam yine.

Tunaboylu
26/11/2013, 14:47
Hadi bakalım inşallah çok fazla kaçmaz..

outlife
26/11/2013, 17:56
Az önce görüştüm baskı balataymış sorun. O değişecekmiş. Fiyat konuşamadık. Ortalama ne kadardır?

Tunaboylu
26/11/2013, 18:04
Bence kötünün baya iyisi. Manuel sanzıman baskı balatadan yola çıkarsak(150) heralde en fazla 200-250 civarıdır kardesim.

Luc
26/11/2013, 18:09
Az önce görüştüm baskı balataymış sorun. O değişecekmiş. Fiyat konuşamadık. Ortalama ne kadardır?

Servis 650tl'ye degistiriyor hersey dahil. Cok fazla tutmaz o yuzden.

celenlee
26/11/2013, 21:38
Parça 270TL (Manuelin Balatasıyla aynı değil, şase nodan bakınca başka bir ürün çıkıyor)
İşçilik 150-175 gibi değişiyordu

450TL gibi bir rakam çıkıyor.

İşin içine torna vs de girerse +50TL daha eklemek gerekir.

celenlee
26/11/2013, 21:39

Bir dualogic kullanıcısı olarak kulağımıza küpe olsun mantığıyla okuyodum konuları, iyi küpe olmuş demekki :)

outlife
27/11/2013, 12:26
Bu dualogic şanzımanda basınçla ilgili bi parça bişey var mı? Usta aradı bugün baskı balata bi de basınç bilmem neyi değişecek dedi. eğer elektroonik aksamda sıkıntı yoksa 900-1000 arası hallederiz dedi.

Yorumlarınızı bekliyorum. Kazıklanmayalım usta tarafından.

Luc
27/11/2013, 13:32
Bu dualogic şanzımanda basınçla ilgili bi parça bişey var mı? Usta aradı bugün baskı balata bi de basınç bilmem neyi değişecek dedi. eğer elektroonik aksamda sıkıntı yoksa 900-1000 arası hallederiz dedi.

Yorumlarınızı bekliyorum. Kazıklanmayalım usta tarafından.

Var. Vites degisimo hidrolik olarak yapiliyor.

outlife
27/11/2013, 13:40
Var. Vites degisimo hidrolik olarak yapiliyor.

Peki verdiği fiyat normal midir?

Luc
27/11/2013, 22:13
Peki verdiği fiyat normal midir?

Şu anda parca fiyatlari nedir bilemiyorum ama 900 biraz fazla gibi geldi.

outlife
28/11/2013, 09:06
baskı balata+hidrolik parça+işçilik 1000 tl. piyasasını bilmediğim için telafuz edilen fiyat bu.

Bayram3434
28/11/2013, 17:50
Benim araçta Automod'a geçmiyor bakalım cumartesi servis ne diyecek
2008 yani garanti yok :(

outlife
29/11/2013, 14:45
geçmiş olsun kardeşim. hala bitmedi benimki. beyinde de sorun varmış. DEbriyaj normalden fazla basılı kalıyormuş. şimdi onunla uğraşıyorlar.

outlife
29/11/2013, 17:23
az önce usta ile görüştüm. usta der ki şanzıman baskı balata hidrolik baskı parçası değişti fakat elektronik beyinde sıkıntı olduğu için onuda değiştirdik. şimdi testlerini yapıyoruz. bende triger seti ve boğaz kelebeğinide söyledim. bana

baskı balata
hidrolik baskı barçası
elektronik beyin
triger seti komple
boğaz kelebeği değişimi
sol çamurluk göçük düzeltme ve pasta
işçilik

1800 tl fiyat verdi. kredi kartına 10 taksit yaparım diyor.

Arkadaşlar durum bu fikirlerinizi bekliyorum... pahalı mı, uygun mu?

celenlee
29/11/2013, 20:55
Beyinin normal ederi nedir bilmediğim için toplamına bir yorum yapamadım..

Acaba boğaz kelebeği değişim sebebi nedir? Temizlik yetmiyor muacaba?

Triger Seti ~100TL +İşçilik100TL
Baskı Balata Seti 270TL + İşçilik 175TL
Boğaz Kelebeği 255TL (İşçiliği diğerlerinin arasında kaynaması lazım :) )

Bildiklerim 900 Etti zaten..

Geriye
hidrolik baskı barçası
elektronik beyin
Sol Çamurluk işlemleri kaldı...

Baskı balata ve triger normal değişim, diğerlerini görmek üzüyor ama adamı.
İnşallah bizlerin başına gelmez dualogic beyin, hidrolik bıdırtı vs.vs

outlife
29/11/2013, 21:04
Triger setini geçenlerde iki yere sordum 300 dediler. serviste 550 tl demişti.

Bu usta baskı balata ve hidrolik zımbırtı için 1000 tl demişti. bugün işin içine beyin girince 600 daha ilave etti. testlerini yapıyoruz dedi. Söylediğine göre beyin debriyaja sürekli basılı tutuyormuş falan filan. bilmiyorum.

gerçi yetkili servisin sadece komple şanzıman tamiri için 2000 tl üstünde fiyat verdiğini dşünürsek gene kardayız ama üzülüyorum 1800 tl yazık....