PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Viraj farları

cetrefilli
23/11/2013, 00:59
Selam Arkadaşlar,
Bende henüz punto sahibi olanlardanım. Aracı yeni aldığım için şu aralar tanıma sürecindeyim. Yalnız bugün bir şey dikkatimi çekti, menüden korner yada viraj ışıkları aktif olduğu için kısa farlar yanarken dönüşlerde döndüğüm tarafı aydınlatıyor burada sorun yok; ancak birkaç kez döndükten sonra sol taraftaki sis farı (viraj lambası) yanmaya devam etti tabi bu durumu durup kontağı kapayınca farkediyorum. Biraz uğraşınca (kontağı aç-kapa, sisleri aç-kapa, farları aç-kapa gibi) sönüyor ama sebebini anlamış değilim. Fikirlerinizi almak istiyorum neden kaynaklanıyor olabilir ve hemen servise gitmeli miyim yoksa bir süre daha takip ederek tekrarlaması halinde mi servise gitmeliyim. Şimdiden teşekkürler. Saygılarımla.

malebow
23/11/2013, 01:44
Aracınızın garantisi varsa servise götürün, yoksa dışarıda herhangi bir elektrik ustasının halledebileceği birşeydir diye tahmin ediyorum.

nakz
26/11/2013, 11:21
Eğer direksiyonu dönüş yaptıktan sonra tekrar toplamıyorsanız (tekerlekler düz olmuyorsa) viraj aydınlatmaları yanmaya devam eder. buna rağmen yanıyorsa servise baktırın...

bilnail
03/12/2013, 15:05
Aynı sorun bende de var. Direksiyonu düz de yapsan ters de yapsan yanmaya devam ediyor. Can sıkıcı bir durum. Dikkat edilmezse olmadık yerde akünün boşalmasına bile neden olur. Yoğunluktan servise gidemedim henüz. Ama geçici çözüm hem gündüz farlarını hem de corner ışıklarını devre dışı bırakmak. Haftasonu bakım için gittiğimde o problemi de gösterecem. Sonucu yazarım.

femoli
03/12/2013, 21:30
Bu sorun gecen bir musterimizin daha basina geldi makineye bagladim ama hic bir sorun bulamadim cornerleri kapadim duzeldi dedim sonra tekrardan basladi. Cok garip bir sey daha var sizde bir deneyin sis lambasi yine takili kaldiginda on kaputu acip kapayin bakin bakalim sonecekmi :) bu aracinki sonup normale biniyordu cok komik bir durum :)

Sent from my iPhone 6GS

cetrefilli
06/12/2013, 22:48
Selam Arkadaşlar,
Viraj farlarını menüden devre dışı bırakmıştım,yeniden aktif hale getirdim ve yine aynı sorun maalesef... sol taraftaki sis farı ne yaparsam yapayım devreye girdikten sonra bir daha sönmedi o şekilde dolaştım bir süre sonra arada kontrol ederek ama nafile evin önüne geldim uğraştım yine sönmüyor artık akü bitmesin diye sigortasını çıkardım... işin ilginci sigortayı takıyorum hala yanıyor kontak kapalı anahtar çekili olduğu halde garip bir problem en kısa zamanda servise gideceğim... bu arada aynı sorunu yaşayan arkadaşlar çözümü bulunca buradan paylaşalım başına gelenler/gelecekler farklı yerleri kurcalatmadan rahatça sorunlarını halledebilsinler! Saygılarımla

bilnail
10/12/2013, 15:08
Selamlar...
Haftasonu servisteydim. Sorun sol sis farı rölesinin yapışmasından kaynaklanıyormuş. Röleyi değiştirdiler düzelti.
Umarım sizinki de bu basit sebeptendir.

cetrefilli
12/12/2013, 16:59
Hocam bilgi için teşekkürler. Bende ilk fırsatta servise gidip sorunun röleden kaynaklanabileceğini belirterek göstereyim bakalım. Saygılarımla.

cezalandirici083454
13/12/2013, 15:25
Selamunaleyküm
Dediğiniz olaya benim başıma geldi ama benimki hiç sönmüyodu
3-5 gün aküyü söküp takıyordum. Sonra servis bir parça değiştirdi.

cetrefilli
13/12/2013, 15:47
Aleykum selam,
Hocam benimde bazen uğraşınca sönüyor bazen de sönmüyordu sigortayı söküyordum. Şimdilik sislerin sigortasını takmadan geziyorum. Belki de seninkinde de değişen parça röledir. Bilgilendirme için teşekkürler. Şu sıralar yoğunluktan gidemedim ama ilk fırsatta servise gideceğim. Saygılarımla.