PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opet ten mazot alma gafletine düştüm

PARS
19/11/2013, 16:52
2 senedir sürekli totalden alıyordum mazotu evin yakınana opet açılmıştı baktım yıkama falan var neyse alayayım dedim 100 tl aldım bir mazot aracı bu kadarmı değiştirir ses resmen traktörden beter sabah soğukta rölantide dalgalanma ve hafiften duman atma başladı aracı boşa çalıştırarak bitiyorum mazotu hemen totale koşacam tavsiye opet almayın

erenemre
19/11/2013, 17:02
söyledikleriniz ilginç aracı aldığımdan beri opet ten başka yerden almam 25 bin km de arscım ve gayet memnunum opet ten

elbruz
19/11/2013, 17:08
60 bin kilometredir sıfır aldığımdan beri opetten alıyorum gayet iyi...

görkem koçsan
19/11/2013, 17:15
opet iyidir ya allah allah

messi78
19/11/2013, 17:18
Bende opetten alıyorum 15 bin oldu sıkıntı yok.

miskofalez
19/11/2013, 17:19
Ben önüme hangisi gelirse ondan alırım bi sıkıntı yaşamadım :)

otobroker serhan
19/11/2013, 17:33
Opetin yakıtları sorunsuzdur bütün şirket araçlarımız yakıtlarını oradan alıyor ve bende şahsi aracımın yakıtınıda opetten alıyorum ve memlunum sizin aldığınız bayinin yakıtında sıkıntı olmuş olmasın

Ozzy3327
19/11/2013, 17:37
Bende daha önceki konularda hep yazdım,opetten mazot aldığımda araç daha sesli çalışıyo,ve normalden daha fazla duman atıyo.tek bi opetten değil bi kaç yerden denedim sonuç hep aynı.
en az yakıt tüketimini shell fuelsave ile,en iyi performansıda shell gtl ile alıyorum(ancak 0.2-0.3 litre yakıt tüketimim artıyo.)

kadir07
19/11/2013, 17:41
Bende genelde Opet ve Shell den alırım yakıtı.Bi defa Total excellium aldım bir gün sonra enjektörlerden gelen sesin baya arttığını farktettim o günden beri bi daha o istasyondan Total yakıt almadım.
Bu arada markadan çok daha önemli olan kısım hangi istasyondan aldığınız.Tavsiyem özellikle bilindik güvenilir yerlerden almaya özen gösterirseniz kolay kolay sıkıntı yaşamazsınız ;)

tayfux
19/11/2013, 17:41
Opetin sadece Mehmetçik vakfı istasyonlarından alıyorum..şu anda Shell nitro kullanıyorum ama bence v-power dan farklı değil..sadece ismi değişmiş..

korhan1482
19/11/2013, 20:51
Vallahi shell den almaya basladiktan sonra opet mazotunun kalitesiz olduguna kanaat getirdim. Surekli opet musterilerinin total ve shell ile karsilastirmalarini tavsiye ederim. Ayrica yakit garantisi denen sey shell de de var merak etmesinler.

SM-T310 cihazımdan 4 ile gönderildi

ibrahim06
19/11/2013, 20:55
Banka kartlarının düzenlediği kampanyalar dışında Opetten almıyorum

serkandikici
19/11/2013, 21:26
İstasyonda bir sıkıntı vardır diye tahmin ediyorum LPG, eurodizel ve benzin 3'ünü de opetten başka hiç bir yerden almadım 4 senedir. Yakıt namına en ufak bi sıkıntı yaşamadım.. Bu arada pompadan pompaya bile kalite farkı oluyor bir örnek bizim burda bi shell var sadece dış görüntüsü shell içi ne allah bilir bi kaç güvenilir tanıdığımız sorun yaşadı bu istasyondan:)

dexter
19/11/2013, 21:32
hepsini denedim,bence opetten daha iyisi yok,hem ses bakımından hem çekiş bakımından, hem daha uzun yol yapma açısından... en son tam 40 gün önce depoyu fulledim ve istisnasız hergün arabayı kullandığım halde daha ışık yanmadı...

benkimya
19/11/2013, 21:38
Opette motor sesi müthiş artıyor, arkadaşların dediği gibi bende de traktöre dönüyor punto. Ayrıca araç yığılma yapıyor gitmiyor pek.
Shell bu konuda en başarılı bence hepsini en az 1 er depo denedim ama shell in üstüne yok

arenas
19/11/2013, 21:42
opetin tuvaletleri süper,mazotu shellden yada totalden alirim

iPhone 'den (https://.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

celenlee
19/11/2013, 22:05
Sürekli opetten dizel alan arkadaşlar:

Opetteki dizelinin rezalet olduğunu nasıl anlamayı düşünüyorsunuz?? Anlayamazsınız :)

2-3 depo Shell/Total kullandıktan sonra yeniden opet deneyip, ondan sonra yeniden yorum yapmanızı beklerim.

knidos111
20/11/2013, 07:39
birkaç kere opetten aldım pişman oldum,hem ses arttı hem performans azaldı,opete sadece market veya wc için girerim :no000000:

MrFatih
20/11/2013, 07:47
Opet kullanıyorum ve gayet memnunum. Shell ve Opet'den başkada yakıt kullanmam..

sadece_erhan
20/11/2013, 07:55
aman abi total candır, ben hepsini kullandım, 1 yıldır da total e devam ediyorum, shell opet bp po ile litresi 4,45 tl iken 200 km civarı giderken total ile 260-280 km arası gidiyorum, performansıda güzel. opet kullnadığım en kötü dizel yakıttı, aldığım zaman arabadan soğudum, sizi bilemiyorum.

dünde trafik çok sıkışıktı TOTAL için caddenin karşısına geçmeye cesaret edemedim hemen karşısındaki lukoilden ecto dizel aldım, ecto dizelinde performansına diyecek yok, totalden eksiği yok fazlası var gibi performans ve motor sesi bakımından. ışık yanınca km olarakda fark olup olmadığını yazarım.

bence zoruri olmadığı halde opet kullanan arkadaşlar gidip bir kere totelden alsınlar. millet olarak yeterince takıntımız var, yakıta bari takılmayalım.

edit; yukarıda yazılanları okumamıştım, opet hakkında söylediklerim doğru demekki, sadece bende negatif etki bırakmamış.

ESH
20/11/2013, 08:16
Opetin yakiti biraz kalin oldugundan dolayi motor calisirken sesli calisma yapar. Total den yakit aldim fakat o zamanda arac duman atmaya basladi ama km olarak fazla yol yapiyordu. Son karari shell v-power nitro+ kullaniyorum cekis olarak gayet memnunum biraz ince mazot oldugu icin 1depoda ortalama 50 km daha az yol godiyor fakat arabanin calisma sesi cok rahat oldugu icin shelle devam. :)

Sent from my iPhone using (https://.com/m?id=1)

Eagle34
20/11/2013, 08:26
akılı kel'den yakıtı shell'den alacaksın:D

Evren_c
20/11/2013, 09:26
Eski dizel aracımda ben de Opet'ten memnun değildim. Bariz sesli çalışıyor ve çekişi düşüyordu. Shell, BP ve Total birbirine yakın, bence en iyi istasyonlar.

Misafir047
20/11/2013, 10:34
opetten kesinlikle almam rezalet opetteli mazotun yakıt olduğunu anlamıyorsa arabadan anlamıyor demektir

erenemre
20/11/2013, 11:09
opetten kesinlikle almam rezalet opetteli mazotun yakıt olduğunu anlamıyorsa arabadan anlamıyor demektir

doğru dürüst adam gibi yaz görüşünü belirtebilirsin ama saçma sapan yok araban anlamaz yok bilmem ne diyemezsin aracı aldığımdan beri opet ten alıyorum hiçte bir şikayetim yok bana kalırsa senin düşüncende tamamen psikolojik emin ol senin aracına ben senden gizli opet koysam anlamazsın bile o yüzden rastgele yorum yapma bence opet gayet iyidir 25 bin km dir opet le devam ediyorum ve zorunlu olmadıkça başkada almam

Evren_c
20/11/2013, 11:50
Gerilmeyin arkadaşlar :)
Şafak da görüşünü belirtmiş zaten. "Arabadan anlamıyorsun" bir hakaret değil, subjektif bir yorumdur sadece. Biraz abartılı olsa da (bence).

Kimine göre Opet süper, kimine göre berbat. Bu net bir kanaate bağlanabilecek bir konu değil (laboratuvar ortamında test yapmak dışında).

Misafir047
20/11/2013, 12:52
doğru dürüst adam gibi yaz görüşünü belirtebilirsin ama saçma sapan yok araban anlamaz yok bilmem ne diyemezsin aracı aldığımdan beri opet ten alıyorum hiçte bir şikayetim yok bana kalırsa senin düşüncende tamamen psikolojik emin ol senin aracına ben senden gizli opet koysam anlamazsın bile o yüzden rastgele yorum yapma bence opet gayet iyidir 25 bin km dir opet le devam ediyorum ve zorunlu olmadıkça başkada almam

sanamı sorcam nasıl yazacağımı burda hakeret yok kompleksli biriysen yapacağım bişey yok sen önce başkalarının fikirlerine saygılı olmayı öğren

erenemre
20/11/2013, 13:17
Gerilmeyin arkadaşlar :)
Şafak da görüşünü belirtmiş zaten. "Arabadan anlamıyorsun" bir hakaret değil, subjektif bir yorumdur sadece. Biraz abartılı olsa da (bence).

Kimine göre Opet süper, kimine göre berbat. Bu net bir kanaate bağlanabilecek bir konu değil (laboratuvar ortamında test yapmak dışında).

aslında niyetim opet i savunmak değil Evren kardeş ancak böyle direk sığ yorumları görünce ifrit oluyorum lafa bak ''opet rezalet yakıt alan arabadan anlamaz '' böyle bir yorum olur mu ? yoksa hiçbiri benim babamın firması değil hangisi ekonomik ve kaliteliyse ondan almak gerek

Evren_c
20/11/2013, 13:39
Neyse canım :) herkes görüşünü bildiriyor, üstünüze alınmayın nacizane tavsiyem. Güzel güzel yazışalım.

rohan4421
20/11/2013, 15:27
10 numara yağ en iyisi :D:D

celenlee
20/11/2013, 15:52
Araç performansında ve çıkardığı seslerdeki ufak değişiklikleri yakalamak/yakalayamamak "araçtan anlamak/anlamamak" değildir.

Bu bahsettiğimiz Opet'in dizeli, beni çıldırtacak şekilde etkilerken, bir çok kişi bu farkı farkedemiyor olabilir.
**Bu sadece hassasiyet farkıdır. Araçtan anlamamak değildir.

outlife
20/11/2013, 16:31
Araç performansında ve çıkardığı seslerdeki ufak değişiklikleri yakalamak/yakalayamamak "araçtan anlamak/anlamamak" değildir.

Bu bahsettiğimiz Opet'in dizeli, beni çıldırtacak şekilde etkilerken, bir çok kişi bu farkı farkedemiyor olabilir.
**Bu sadece hassasiyet farkıdır. Araçtan anlamamak değildir.

kesinlikle katılıyorum. araçtan anlamak nedir? motorundan elektirik aksamından donanım konforundan kaportasından yoksa hepsinden mi? yakıtın iyiliği güzelliği istasyonundan arabanın modeli yaşı kullanma şekli yolu hava şartı hepsine bağlıdır.

insanlar araçtan anlamıyor diye itham etmek hoş değil... erenemrenin tepkisine katılıyorum.

furkan arkadaşta gayet güzel nokta atışı yapmış hassasiyet farkıdır diye...

Misafir047
21/11/2013, 13:05
ya hakikaten anlamıyorum bu nedir komplekslik bu cümlenin mecazi olduğunu bile anlamayan kişiler var sadece gülüyorum ve komik ya resmen takıldığınız seye bakın ne alınmışsınız

hrnofis
23/11/2013, 19:09
konu mazottan benzine degisecek ama
uzun mesafe konusunda petrol ofisi
iyi performans konusunda shell
motor sesinin artısı konusunda opet 1 numaradır
genel olarak ise petrol ofisi hem uzun mesafe hem performans hemde motor icin en iyi tercihtir -benzinde-

must82
23/11/2013, 19:18
bir ara mecburiyetten Bp den euro dizel aldığımda fiestanın yakıt filitresi ile ilgili bir sorun yaşamıştım o tarihten sonra bir daha bp den almadım. yıllardır opet kullanırım bir sorun yaşamadım.

marineros
29/11/2013, 22:39
Ben makine teknisyeniyim ve çalıştığım iş gereği genelde yakıtlarla içli dışlı fazlaca haşır neşirim.çalıştığım tekneye bir kerede ortalama 45 küsür ton euro dizel alırız.ve genelde petrol ofisinden gelir.yakıtı getiren arkadaşlarla genelde yaptığımız sohbetlerden birinde bana, petrol ofisinin normal dizel olarak sattığı yakıtı opet euro dizel diye satıyor demişti fakat bu sadece kişisel bir görüşte olabilir, gerçekte olabilir, reklamda olabilir :) bende benzinli motor olduğu için sesten çok çekiş gücüne ve yol performansına bakıyorum :)

speeddream
01/12/2013, 18:31
diesel aracını yeni almış birisi olarak böyle bir konuya rastlamak beni çok mutlu etti:)
yazılanları baştan sona okudum
ama kafam allak bullak oldu :S ben de arabandan çıkan opet kartı aktif edip aracıma bundan sonra hep opetten yakıt almayı düşünüyordum.
memleketten urfaya gelirken yakıtımı shell den almıştım performans ve yakıt ekonomisi olarak çok memnun kaldım.aracım daha yeni olmasına rağmen 750 km yol yaptı 1 depo ile.:punk0000:
total in yakıtının iyi oladuğunu da ilk defa burada okuyorum çok şaşırdım doğrusu :surrende:

leomar32
01/12/2013, 19:56
diesel aracını yeni almış birisi olarak böyle bir konuya rastlamak beni çok mutlu etti:)
yazılanları baştan sona okudum
ama kafam allak bullak oldu :S ben de arabandan çıkan opet kartı aktif edip aracıma bundan sonra hep opetten yakıt almayı düşünüyordum.
memleketten urfaya gelirken yakıtımı shell den almıştım performans ve yakıt ekonomisi olarak çok memnun kaldım.aracım daha yeni olmasına rağmen 750 km yol yaptı 1 depo ile.:punk0000:
total in yakıtının iyi oladuğunu da ilk defa burada okuyorum çok şaşırdım doğrusu :surrende:
Aracınız henüz çok yeni oldugu için yakıtı muhakkak ki fazla olacaktır zamanlar düşer. Konu içinde biz sürekli podan alıyoruz aynı benzınlıkten iş geregince 400.000 km kadar 2004 doblo 1.9 jtd kullandık aynı sekilde linea ve şu andada 2 yeni kasa doblomuz var. Bence petrol ofisinden sasılmamalı.

speeddream
02/12/2013, 01:22
vallahi ne bileyim siz de PO diyorsunuz insanın iyice kafası karışıyor

celenlee
02/12/2013, 17:07
İlle OPET alacam diyenlere de:

En azından Ultra Force Eurodiesel alın da diğerlerinin düz Eurodizeli gibi kullanın :)

ECO Force Eurodiesel alınmaması taraftarıyım...

fawori
14/12/2013, 00:18
Türkiye'de akaryakıtlar Tüpraş tesislerinde üretiliyor tüpraş koç holding ise opet de koç holding in ise = opet neden kötü olsun? Ne yazık ki bazı istasyonlar kaçak mazota girdiği için hepsi bir olmuyor.

celenlee
14/12/2013, 16:34
Türkiye'de akaryakıtlar Tüpraş tesislerinde üretiliyor tüpraş koç holding ise opet de koç holding in ise = opet neden kötü olsun? Ne yazık ki bazı istasyonlar kaçak mazota girdiği için hepsi bir olmuyor.

Her firma rafineriden aldığı yakıtı direkt satmıyor.
**Aldığı gibi satanlar,şaraısız katkılar ya da ba ise hemen belli oluyor :)
Olay burda..

Fuel save denen yakıt da aynı para, ecoforce da aynı para. AMA Sonuç aynı değil çünkü katkıları aynı değil. Belki opette herhangi bir bileşen bile yoktur.
Defalarca test ettim (Kredi Kartı kampanyaları sağolsun, ara ara opet dizel/ 95Benzin almama sebep oldular :) ), hani hiç anlaşılmasa eyvallah da, bariz değişiyordu benim araç.

1.5 dCi 80BG
1.4 77BF Fire
(BP/Opet ve Full ün benzini direkt farkediyor, hepsi rezil. Total,Shell,PO)

erenemre
14/12/2013, 16:47
valla kardeş onu bunu bilmem 4 senedir opet ten alıyorum birkaç kez de PO dan aldım onun dışında başka hiçbir yerden almadım hiçte bir sorun yaşamadım.Allah a şükür ne turbomda nede farklı bir sorun yok araç 1700 devirden sonra gayet güzel ivmeleniyor hava çok soğuk olmadıkça da motor sesi de gayet iyi bir dizele göre.

celenlee
14/12/2013, 17:53
valla kardeş onu bunu bilmem 4 senedir opet ten alıyorum birkaç kez de PO dan aldım onun dışında başka hiçbir yerden almadım hiçte bir sorun yaşamadım.Allah a şükür ne turbomda nede farklı bir sorun yok araç 1700 devirden sonra gayet güzel ivmeleniyor hava çok soğuk olmadıkça da motor sesi de gayet iyi bir dizele göre.

4sene full'den alsanız da sorun yaşamazsınız.
Çünkü tüpraş çıkışlı standartlara uygun ürün satıyor hepsi.

Zaten burda olay, aralarındaki küçük farklar.
Ki bu farkları herkes anlayamayabilir. Anaromal bir durum değil bu.

Benim gibi, 2-3 depo Birini, sonra 2-3 depo diğerini kullanıyor olsaydınız farkı daha net hissedersiniz. Özellikle Shell ve Total kullanımından sonra, Opet ve BP alırsanız farkı anlamamak içten bile değil.

Opetten sürekli alanlar zaten mutlu.

Mutsuz olanlar benim gibi, Total Shell kullandıktan sonra, Opet'ten yakıt alanlar. Farkındaysanız bu tip konularda hep bu değişimi yapanlar şikayet ediyor. Yakıt değiştirmeyen zaten bilemez.

dexter
14/12/2013, 18:03
ben de çok marka değiştirdim opetten iyisini bulamadım,ayrıca o adı sanı duyulmamış markalardan da aldım fakat onlardan yana da bi sıkıntı yaşamadım

erenemre
14/12/2013, 18:13

Benim gibi, 2-3 depo Birini, sonra 2-3 depo diğerini kullanıyor olsaydınız farkı daha net hissedersiniz. Özellikle Shell ve Total kullanımından sonra, Opet ve BP alırsanız farkı anlamamak içten bile değil.

Mutsuz olanlar benim gibi, Total Shell kullandıktan sonra, Opet'ten yakıt alanlar. Farkındaysanız bu tip konularda hep bu değişimi yapanlar şikayet ediyor. Yakıt değiştirmeyen zaten bilemez.

haklı olabilirsiniz yarım depo yakıtım var bitince sizi dinleyip total den dolduracağım.sonucu forumda paylaşırım....

halils2
14/12/2013, 18:16

Katılıyorum ne zaman opetten yakıt alsam (lpg zaten benzinine de güvenmiyorum) aracımın çekişi düşüyor yakıtı artıyor ve filtrem yağlanıyor. Bu durumu shellde de yaşadım ama şöyle aracın yakışı çekişi neredeyse aynı filtrede biraz yağlanma var. Hiç değiştirmeden totalden aldım 10bin km boyunca filtrede kirlilik yağlanma yok gibiydi. Totalin iyi olduğuna kanaat getirince diğerleri için bir deneme yapmadım. Benzini de sadece totalden alırım. Yazın da 2 3 depo benzin denemesi yapmayı düşünüyorum. Bakalım sonuçlar nasıl olacak.

celenlee
14/12/2013, 22:27
haklı olabilirsiniz yarım depo yakıtım var bitince sizi dinleyip total den dolduracağım.sonucu forumda paylaşırım....

Valla super olur :)
En az 2 depo kullanın, depo boşalınca Opet ile fulleyin ve farkı görün :)
Ama aynı fiyat dilimindeki ürünleri karşılaştırın.

Benim kıyasladığım fark "FuelSave" ve "EcoFoce" arasındaki fark..
Yani normal eurodizel.

**GTL,Excellium ve FullForce kullanmadım.

Castell
15/12/2013, 01:18
Opetin motorini iyi diyorlardı onlarda da mı kusur çıkmış demek.... Kimseye güven kalmadı desenize............

Özden's
15/12/2013, 16:59
Total Excellium kullanıcısı olarak Opet'ten deneme amaçlı 2 kere mazot aldım, kesinlikle aracın çekişi düşüyor. Herkesin dediği gibi ses artıyor, memnun kalmamıştım.
Bana göre en iyi dizel yakıtlar: 1- Total Excellium 2-Shell V-power

ceb_58
15/12/2013, 17:48
Arkadaşlar sorun opet, total değil. Sorun mazotu aldığınız istasyonda. Total istasyanlarında da emin olun istasyonuna göre kötü mazot satan vardır. Mesela bizim burada Belediyeye ait PO istasyon var. Mazotuda, benzinide on numara.

marineros
20/12/2013, 10:19
Benzinli motorlarda sıkıştırma zamanında silindir içerisindeki yakıt + hava karışımının sıcaklığı sıkıştırmadan dolayı artar. Bu sıcaklık artışından dolayı, karışımın zamanından (buji ateşlenmeden) önce tutuşması vuruntuya neden olur. Vuruntu motorun performansını düşüren ve de ömrünü azaltan bir durumdur.Vuruntunun olmaması için benzinin daha zor tutuşması sağlanmalıdır. Benzinin "oktan sayısı" ne kadar fazla ise o benzin o kadar zor tutuşur. Bu yüzden yüksek oktanlı benzin vuruntuya karşı daha dirençlidir.Aynı zamanda benzinin zor tutuşması (yani oktan sayısının gereğinden fazla olması) da istenmeyen bir durumdur. Çünkü bujinin ateşlendiği anda benzinin tutuşması istenir. Oktan sayısı ne kadar fazla ise benzinin gerektiği anda tutuşması o kadar zor ya da geç olur. Bu da motorun performansını düşüren bir durumdur.Örneğin araçların kitaplarında şöyle bir şey yazar "minimum 95 oktanlı, kurşunsuz benzin kullanılmalıdır". Bu, o aracın 95 oktanlı benzin ile vuruntusuz çalışmaya başladığını ifade eder. O arabada 98 oktanlı benzin de kullanabilirsiniz ama motorun performansı 95 oktana göre daha düşük olacaktır.Piyasada "ne kadar yüksek oktanlı benzin kullanılırsa motorun peformansı o kadar artar" gibi yanlış bir düşünce var. Sayının artması insanlarda psikolojik olarak performansın da artacağı düşüncesini uyandırıyor. Aksine düşük oktanlı benzin daha performanslıdır ama vuruntuya neden olduğu için motorun performansı düşmektedir.Sonuç itibariyle, araçların kitabında minimum 95 oktanlı benzin kullanın yazıyorsa 95 oktanlı benzin kullanılmalı. Bundan daha düşüğü ya da fazlası yukarıda belirtilen sebeplerden ötürü motorun performansını düşürmektedir.(kaynak Wikipedia)

Şimdi, aslında bizlere okullarda öğretilen bilgiler ama kaynak olması açısından wikipedia dan aldım.konuya bir örnek vererek araç kullanıcılarını dikkatli olmaları konusunda uyarmak istiyorum.dün yaşadığım ikinci hadiseden sonra sizlerle paylaşmak istedim.benim aracın benzin depo kapağının iç tarafında kurşunsuz 97 diye bir ibare var.ama dünkü gittiğim istasyondaki (daha önce bir defa daha oldu ona yetişemedim :) eleman şak diye 95 in tabancasını dayadı depo girişine.bak orada 97 yazıyor sen 95 veriyorsun dedim.haaa dedi şöyle bir derinden.sonra 97 aldık.
Yani arkadaşlar bu tarz şeyleri de takip edin lütfen.yoksa kafalarına göre koyuyorlsr ardından aracın çekişinde sorun oluyor.standardı neyse dışına çıkmamak lazım.
İyi günler dilerim.